Jump to content

blogging @ myphone.gr: Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών Final [POLL]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών; Final  

1.199 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών; Final

    • Nokia N900
      88
    • Samsung Galaxy S
      59
    • Nokia 6310i
      105
    • HTC HD2
      121
    • Ericsson T28/T68
      72
    • Nokia 3310
      273
    • Apple iPhone
      302
    • Siemens SL45i
      40
    • Nokia 7650
      60
    • Samsung Galaxy Note
      79


Recommended Posts

Αν και ικανοποιημένος κάτοχος του 7650 ψήφισα το iPhone μια που πιστεύω ότι είναι το κινητό που άλλαξε τον τρόπο του βλέπουμε τα κινητά μια για πάντα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και πλέον δύσκολα θα ξαναπάρω iPhone έτσι όπως έχουν γίνει με την τεχνολογία να τα προσπερνάει και αυτα να μένουν στάσιμα....ψήφισα iPhone γιατί όντως για να γίνουν τα smartphone όπως τα ξέρουμε σήμερα την αρχή την έκανε η Apple και οι άλλοι ακολούθησαν άλλο αν την ξεπέρασαν πλέον.
Link to comment
Share on other sites

7650 γιατι πολυ απλα οτι σε αυτο εβαζες εφαρμογες που ηθελες , τα μηλα ηταν στα δενδρα... Συν οτι εχει 5-6 λειτουργιες υπερχρησιμες που δεν τις εχει το πολυδιαφημισμενο αηφον...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

nokia n900 έυκολα και με διαφορά

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Τ 28 συναισθηματική αξία, μικρό, ελαφρύ, flip σχεδιασμός, εμπνευσμένος σχεδιασμός ...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το 3310 μπηκε στη λιστα και μαλιστα γιατι πηρε τοσες ψηφους. Ναι, κι εγω το το ειχα αλλά δεν νομιζω οτι εφερε κατι τρομερο. Πιστευω οτι ολοι το ψηφισαν για συναισθηματικους λογους. Επισης το t68 θα επρεπε να ειναι μονο του. Οπως ειπα σε προηγουμενο poll θα ηθελα να δω και το lg prada που ηταν το πρωτο με full touch οθονη (ναι οκ, χωρις mult-itouch). Tελος, αν και δεν συμπαθω την apple ιδιαιτερα, ψηφισα το iphone γιατι εβαλε τις βασεις οσον αφορα την διεπαφη του χρηστη με το κινητο τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

3310 με τρέλλα... Το χω απο το 2001 ζει ακόμα και δουλεύει και βασιλεύει!!!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το sony Ericsson p800/p900 γιατί δεν είναι στη λίστα ;

Εγώ τα smartphone με touchscreen τα έμαθα από το p800(το γαλάζιο )

Και όχι από το iPhone(το οποίο και ψηφησα)

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Ολα απο καπου αρχιζουν,απο ενα big bang.Αυτο ηταν και το iphone ενα big bang.Eνα αντικειμενο απο αλλο πλανητη,λες και το εφτιαξαν οι κλιγκον,λες και βγηκε απο το βαλιτσακι του sport billy.Οι μισοι το λατρευουν και οι αλλοι το μισουν(σαν τον μουρινιο ενα πραγμα),ολοι ομως παραδεχονται οτι το ζηλεψαν σε καποια βιτρινα και κατα βαθος ξερουν πως ηταν το καλυτερο(οπως και ο μουρινιο!).Ενας απο αυτους ημουν και εγω και το εφερα απο αμερικη νιωθοντας περηφανος οταν οι γνωστοι εμεναν με το σαγονι ανοιχτο μολις εβλεπαν το περιβοητο multitouch.Απλα ο νικητης πριν καν το Poll αρχισει,και δικαια...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το 3310 μπηκε στη λιστα και μαλιστα γιατι πηρε τοσες ψηφους. Ναι, κι εγω το το ειχα αλλά δεν νομιζω οτι εφερε κατι τρομερο. Πιστευω οτι ολοι το ψηφισαν για συναισθηματικους λογους.

Εγώ το ψήφισα γιατί ήταν το κοντυνότερο σε ψήφους στο iphone μπας και το εκτοπίσει....:ninja::X:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήφισα το 7650 ...ειναι στο συρτάρι μου λειτουργεί μετά απο τόσα χρόνια,και πάντα οποτε το κοιτάω έρχονται στο μυαλό μου απίστευτες αναμνήσεις....11 χρόνια και ακομα κρατα....κορυφαιο κινητό...
Link to comment
Share on other sites

απ το poll λειπει το π900 ισως απ τα καλυτερα pda κινητα που κυκλοφορησαν τοτε..Αλλα τελικα αν και ηθελα να βαλω νουμερο 1 το αιφον γιατι εκανε την επανασταση μπλα μπλα,,,,Ψηφισα το νοκια 7650...:)

ενας σχεδιασμος out of this world για την εποχη εκεινη.μαλιστα θυμαμαι και τη διαφημηση με ενα λυγδιαρη τυπο να φωτογραφιζει με αυτο μια κοπελα και να τη βλεπει τη φωτο απ το πισι του...πολυ γελιο..:p

Ομως αν και με απουσια της sd card μεγαλο φειλ για μενα,ηταν ενας μικρος υπολογιστης με τηλεφωνο, και με ενα ωραιο λειτουργικο.Ειχε ομως και μια τσουχτερη τιμη καπου 700 ευρω.Μαλιστα με ειχε πιασει τοσο απελπισια γιατι το θελα σαν τρελος και δε μπορουσα να το παρω,και κοιτουσα το δρομο μηπως το εχασε κανεις:lol::lol:. αν και λιγα χρονια μετα το βρηκα μετχ στα 35 ευρω:lol:

Και φυσικα το hd2 ηταν και αυτο εργαλιαρα που και αυτο παρεμεινε ενας ευσεβης ποθος για μενα..

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310!

 

Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να νιώσω οίκτο για μια πολυεθνική.

Αλλά η Nokia έχει ξεχωριστή θέση στις προτιμήσεις μου.

Το 3310 ήταν a new era of communication.

Η πρώτη μου συσκευή και αγαπημένη.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Τί σημαίνει για τον καθένα "το καλύτερο κινητό";

 

- άλλαξε τα δεδομένα: iPhone

- πιο εύχρηστο ως κινητό: 6310i

- ανθεκτικό στο χρόνο + αξιοθαύμαστο hardware: HD2

- άνοιξε το δρόμο για τα Phablet: Note

 

Στην ερώτηση, όμως, ποιό θα ήθελες να έχεις σήμερα για να κάνεις τη δουλειά σου, θα διάλεγα το HD2

loading...
Link to comment
Share on other sites

τα 2 της ΝΟΚΙΑ μακράν τα καλύτερα με το 6310 να τα σπαει πραγματικά ...μεχρι σε καζανι φασολαδα μου επεσε και εζησε ...αντεξε πολλα χρονια ...σκυλος πραγματικος όπως και το 3310... Τωρα αν και δεν συμπαθώ τα μηλοτηλεφωνα λογω της ψευτογκλαμουριας που τα συνοδευει λες και ...μη πω τιποτα παραπάνω ..................ήταν πραγματικά σηματωρός για τα τηλεφωνα οπως τα ξερουμε... οι υπολοιποι ακολουθουν απο μακρυα

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο το δίλημμα. 3310 που το έχω ακόμα στην καρδιά μου, ή iphone που άλλαξε τη ροή της ιστορίας και διαμόρφωσε τις συσκευές όπως τις ξέρουμε σήμερα?
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα το νοκια 7650...:)

ενας σχεδιασμος out of this world για την εποχη εκεινη.μαλιστα θυμαμαι και τη διαφημηση με ενα λυγδιαρη τυπο να φωτογραφιζει με αυτο μια κοπελα και να τη βλεπει τη φωτο απ το πισι του...πολυ γελιο..:p

 

Eδώ είσαι

 

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας μέχρι τώρα είναι δίκαια. Είτε το 3310 βγει νικητής είτε το iPhone, θα το αξίζουν. Δεν έχω κατασταλάξει ακόμη για να ρίξω την ψήφο.

 

Αλλά αμα υπήρχε μέσα το 7110 (http://www.gsmarena.com/nokia_7110-15.php) δε θα το σκεφτόμουν. 15 χρόνια περίπου μαζί μου, τα 7-8 μάχιμο. Στο συρτάρι τώρα. ΕΡΓΑΛΕΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γατάκια με τα 3310, εγώ με το 6310 έπαιζα φιδάκι διπλό με υπέρυθρες, τι να λέμε τώρα...

 

Γινοταν αυτο, αληθεια? Φαση θα ειχε!!

 

Ψηφισα 3310 γιατι αν δεν ηταν αυτο δεν θα ειχε γινει τοσο μαδα ολο αυτο που ζουμε σημερα. Κινητα τηλεφωνα και ετσι..

Το ειχαν οι παντες (εγω ειχα 3510). Το 6310 καλο, αλλα ακριβο.

Το iphone παντως ναι, εφερε επανασταση. Αν δεν υπηρχε αυτο θα ειχαμε ακομα resistive οθονες αφης και περιπλοκα μενου..

Ειχα sony ericsson G900+ X1 με symbian και μια γνωμη την εχω. Αισχος περιβαλλον εργασιας.

 

Αν δεν υπηρχε το πρωτο iphone, σημερα η κουτση Μαρια δεν θα ειχε smartphone..:p

Link to comment
Share on other sites

Nαι, Στέφανε γινόταν.

Και πολύ πριν το 6310i. Από εποχές 7110.

 

Αρκεί βέβαια να ήταν σε κοντινή και ευθεία απόσταση μεταξύ τους οι συσκευές και να μην πέρναγε ούτε μύγα ανάμεσα τους γιατί χανόταν η σύνδεση και πάγωνε το παιχνίδι.

 

Επίσης το δυσκολότερο ήταν να βρεις δύο άτομα με 7110 ή 6210 εκείνη την εποχή...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...