Jump to content

blogging @ myphone.gr: Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών Final [POLL]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών; Final  

1.199 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών; Final

    • Nokia N900
      88
    • Samsung Galaxy S
      59
    • Nokia 6310i
      105
    • HTC HD2
      121
    • Ericsson T28/T68
      72
    • Nokia 3310
      273
    • Apple iPhone
      302
    • Siemens SL45i
      40
    • Nokia 7650
      60
    • Samsung Galaxy Note
      79


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανω εκκληση στην ομαδα διαχειρισης του forum οτι πολλοι αναφερονται ως iPhone σε ολα τα μοντελα που κυκλοφορησαν απο το πρωτο 2g μεχρι το 5s ... Αν εννοειτε το 2g τοτε θα επρεπε να το αναφερετε ως iphone 2g .

Με αυτη τη λογικη θα ψηφιζαμε τη σειρα nXX της νοκια η την galaxy sXX της samsung.

 

Προσωπικης αποψεως το iphone 2g λοιπον ηταν μια πανακριβη Useless συσκευη ,σχεδον ουτε καν λειτουργικο κινητο τηλεφωνο ηταν, η αντε να δεχτω ενα beta device για τα επερχομενα μοντελα της. Να δεχτω επισης οτι το iphone 4 εφερε μια αλλαγη στο αργο symbian και προβληματικο android ..

 

απο εμενα Nokia 3310

 

Είμαι σίγουρος ότι όλοι αναφέρονται στο πρώτο iPhone για τις αλλαγές που έφερε στον τρόπο χρήσης των κινητών άσχετα εάν ελάχιστοι το έχουν πιάσει στα χέρια τους. Και εγώ ψήφησα HD2 στο πρώτο διαγωνισμό για την αίσθηση που άφησε μέσα στα νήματα του myphone άσχετα εάν δεν το χρησιμοποίησα ποτέ παραπάνω από μερικά λεπτά σαν δείγμα σε κάποιο κατάστημα.

 

Ακόμα περιμένω το 64bit που θα εμφανιζόταν ούτως η άλλως και χωρίς την apple.

Η μόνη καινοτομία που έφεραν οι άλλοι ήταν οι "παντόφλες" αν και για αυτά πάντα υπήρχε η λύση του tablet.

Κατανοώ την εξάπλωση του "φτηνού" "παντοφλέ" smartphone σε χώρες που δεν έχουν άλλη δυνατότητα πρόσβασης στο ίντερνετ.

Υπάρχουν χώρες που δεν έχουν υποδομή για ρεύμα αλλά έχουν κινητή τηλεφωνία και φορτίζουν τα τηλέφωνα με ηλιακούς συλλέκτες.

Το iPhone δημιούργησε μια κατηγορία ευχρηστίας που οι άλλοι δεν έβλεπαν ούτε στον ύπνο τους.

Τα περί BT, SMS ειδοποίηση, Radio, ….. είναι για να κάνουμε συζήτηση εδώ μέσα.

Ακόμα και σήμερα η βιντεοκλήση λειτουργεί περισσότερο με το facetime από οτιδήποτε άλλο υπάρχει αυτή την στιγμή άσχετα αν όλοι εδώ τo κοροϊδεύουνε.

Προσωπικά δεν έγραφα ποτέ text μηνύματα σε τηλέφωνα σαν το P900 η το N80 αλλά όλα άλλαξαν με το πρώτο μου iphone ένα 3GS.

Σίγουρα το iphone έγραψε ιστορία και αξίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση.

 

Εχει μεγάλη πλάκα όντως το πόσο δίκιο έχει ο φίλος.

Ψηφίζουν "iphone" αλλά όχι το 1, αλλά το 3gs, το 4, το 5κλπ.

 

Η ψηφοφορία ειναι καθαρά οπαδική και κανένα νόημα δε βγάζει τελικά.

 

Ναι ψήφησε ΟΠΑΔΙΚΑ το 25% και εσύ ψήφησες αντικειμενικά.

Φτάνει ρε φίλε το TROLLING σε βαρεθήκαμε.

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Aκυρη η διαδικασια γιατι πλεον οταν αναφερομαστε στα τηλεφωνα εννοουμε υπολογιστες, κατι 3310 καλα ηταν για την εποχη τους αλλα δεν καταλαβαινω γιατι μπαινουν απεναντι στο iphone επισης δεν υπαρχει συσκευη με το πιο συγχρονο λειτουργικο WP
Link to comment
Share on other sites

:wacko:

Aκυρη η διαδικασια γιατι πλεον οταν αναφερομαστε στα τηλεφωνα εννοουμε υπολογιστες, κατι 3310 καλα ηταν για την εποχη τους αλλα δεν καταλαβαινω γιατι μπαινουν απεναντι στο iphone επισης δεν υπαρχει συσκευη με το πιο συγχρονο λειτουργικο WP

 

Αυτή είναι η τελική δημοσκόπηση, έχουν προηγηθεί άλλες δύο απο τις οποίες αναδείχθηκαν αυτες οι 10 οι πιο δημοφιλείς! :)

Link to comment
Share on other sites

κανω εκκληση στην ομαδα διαχειρισης του forum οτι πολλοι αναφερονται ως iPhone σε ολα τα μοντελα που κυκλοφορησαν απο το πρωτο 2g μεχρι το 5s ... Αν εννοειτε το 2g τοτε θα επρεπε να το αναφερετε ως iphone 2g .

Με αυτη τη λογικη θα ψηφιζαμε τη σειρα nXX της νοκια η την galaxy sXX της samsung.

 

Προσωπικης αποψεως το iphone 2g λοιπον ηταν μια πανακριβη Useless συσκευη ,σχεδον ουτε καν λειτουργικο κινητο τηλεφωνο ηταν, η αντε να δεχτω ενα beta device για τα επερχομενα μοντελα της. Να δεχτω επισης οτι το iphone 4 εφερε μια αλλαγη στο αργο symbian και προβληματικο android ..

 

απο εμενα Nokia 3310

 

Γιατί, όταν βάλαμε το S και το Note, μιλούσαμε για το πρώτο;; Γράφτηκε πουθενά ότι μιλάμε για το πρώτο;;; Για την σειρά μιλάμε και κατά πόσο αυτή επηρέασε την παγκόσμια τηλεφωνία .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, όταν βάλαμε το S και το Note, μιλούσαμε για το πρώτο;; Γράφτηκε πουθενά ότι μιλάμε για το πρώτο;;; Για την σειρά μιλάμε και κατά πόσο αυτή επηρέασε την παγκόσμια τηλεφωνία .

 

Άρα θα μπορούσε να μπει επιλογή "Nokia N-Series" που ξεκινάει από το 2005 και το Ν70 μέχρι το 2011 και το Ν9.

:rolleyes:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άρα θα μπορούσε να μπει επιλογή "Nokia N-Series" που ξεκινάει από το 2005 και το Ν70 μέχρι το 2011 και το Ν9.

:rolleyes:

 

Off topic, εάν θέλεις διόρθωσε την υπογραφή σου, εκτός εάν δεν φαίνεται σωστά από iPhone που είμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχεις δικιο, εσβησα την εικονα και ξεχασα να αφαιρεσω το λινκ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

:wacko:

 

Αυτή είναι η τελική δημοσκόπηση, έχουν προηγηθεί άλλες δύο απο τις οποίες αναδείχθηκαν αυτες οι 10 οι πιο δημοφιλείς! :)

Αυτό δεν σημαίνει ότι η επιλογή συσκευών, ο τίτλος και κατηγοριοποίηση είναι σωστή....

 

σας το είπαν πολλοί, κάνατε "τραγικά" λάθη με το κυριότερο ότι δεν το παραδέχεστε

Link to comment
Share on other sites

HTC HD2 από εμένα! Όταν το πήρα ήμουν ανάμεσα στο N900 και σε αυτό. Και δικαιώθηκα απόλυτα για την επιλογή μου!! Δεν νομίζω να έχει υπάρξει άλλη συσκευή που να μπορεί να τρέξει σχεδόν οποιοδήποτε mobile λειτουργικό υπάρχει. Είναι επίσης η πιο τρανή απόδειξη ότι η Samsung και πολλές άλλες μας κοροϊδεύουν όλους όταν λένε "Δεν μπορεί να υποστηρίξει KitKat (ή την οποιαδήποτε τελευταία έκδοση του Android) η συσκευή μας" . Άκου λέει το Galaxy SIII και SIII Mini δεν μπορούν να υποστηρίξουν 4.4!!!!!!! Το HTC HD2 την τρέχει μήνες πριν η Samsung ανακοινώσει την πατάτα της......
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν σημαίνει ότι η επιλογή συσκευών, ο τίτλος και κατηγοριοποίηση είναι σωστή....

 

σας το είπαν πολλοί, κάνατε "τραγικά" λάθη με το κυριότερο ότι δεν το παραδέχεστε

 

Καλημέρα,

 

να θυμίσω το σκεπτικό της δημοσκόπησης του myphone.gr

 

Αυτή η ψηφοφορία θα περιέχει ημιτελικούς και τελικό. Οι editors του myphone.gr έστυψαν το κεφάλι τους και διάλεξαν 20 συσκευές που για τον ένα η τον άλλο λόγο θεώρησαν ότι μπορούν να διεκδικήσουν το βραβείο της καλύτερης συσκευής ever. Θα χωριστούν λοιπόν οι συσκευές σε δύο δεκάδες και μετά θα έχουμε τον τελικό όπου θα αναμετρηθούν οι 10 πρώτες συνολικά.

 

Τα κριτήριά μας/σας; ΚΑΘΑΡΑ υποκειμενικά. Έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να συγκρίνεις αντικειμενικά το Nokia 3310 με το Samsung Note 1. Για αυτό λοιπόν αφήστε στην άκρη τα χαρακτηριστικά και πιάστε την… καρδιά. Πάμε λοιπόν!

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να συμμετέχει κάποιος, έχουν γίνει δύο προκριματικές δημοσκοπήσεις τα μέλη μας ψήφισαν τις συσκευές που επιθυμούσαν για τους λόγους τους ο κάθε ένας, και καταλήξαμε όπως προείπα στις παραπάνω 10 απλά επειδή μας αρέσουν κι όχι για να τις συγκρίνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ψήφησε ΟΠΑΔΙΚΑ το 25% και εσύ ψήφησες αντικειμενικά.

Φτάνει ρε φίλε το TROLLING σε βαρεθήκαμε.

Δεν νομίζω ότι τρολλάρω. Εκφράζω μια αποψη η οποία συμφωνεί και με άλλες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι η επιλογή συσκευών, ο τίτλος και κατηγοριοποίηση είναι σωστή....

 

σας το είπαν πολλοί, κάνατε "τραγικά" λάθη με το κυριότερο ότι δεν το παραδέχεστε

 

Ετσι ακριβώς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

 

να θυμίσω το σκεπτικό της δημοσκόπησης του myphone.gr

 

 

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να συμμετέχει κάποιος, έχουν γίνει δύο προκριματικές δημοσκοπήσεις τα μέλη μας ψήφισαν τις συσκευές που επιθυμούσαν για τους λόγους τους ο κάθε ένας, και καταλήξαμε όπως προείπα στις παραπάνω 10 απλά επειδή μας αρέσουν κι όχι για να τις συγκρίνουμε!

Μα όταν ψηφίζεις (poll) συγκρινεις!

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μα όταν ψηφίζεις (poll) συγκρινεις!

 

Προσωπικά όταν παίρνω μέρος σε μία δημοσκόπηση εκφράζω την άποψή μου. Το ίδιο ζητάει και η δημοσκόπηση εξ αρχής. Επέλεξε η ομάδα τις 20 κατα τη γνώμη τους πάντα, συσκευές που έγραψαν ιστορία στο χώρο αυτό. Εμείς τα μέλη ψηφίσαμε και αναδείξαμε τις συγκεκριμένες, χωρίς κανένα μέτρο σύγκρισης τουλάχιστον αντικειμενικό και χωρίς καμία συσχέτιση κατηγοριοποιήση κλπ. .

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγάλη πλάκα όντως το πόσο δίκιο έχει ο φίλος.

Ψηφίζουν "iphone" αλλά όχι το 1, αλλά το 3gs, το 4, το 5κλπ.

 

Η ψηφοφορία ειναι καθαρά οπαδική και κανένα νόημα δε βγάζει τελικά.

Εντελώς οπαδικά , εγώ ψήφισα siemens sl45.

Εσύ τι ψήφισες???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ αν ψήφιζα οπαδικά θα ψήφιζα το siemens sl45. Αλλιώς το 6630 Που δεν ήταν στην λίστα και ήταν το πρώτο smartphone που πραγματικά έλιωσα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν παίρνω μέρος σε μία δημοσκόπηση εκφράζω την άποψή μου. Το ίδιο ζητάει και η δημοσκόπηση εξ αρχής. Επέλεξε η ομάδα τις 20 κατα τη γνώμη τους πάντα, συσκευές που έγραψαν ιστορία στο χώρο αυτό. Εμείς τα μέλη ψηφίσαμε και αναδείξαμε τις συγκεκριμένες, χωρίς κανένα μέτρο σύγκρισης τουλάχιστον αντικειμενικό και χωρίς καμία συσχέτιση κατηγοριοποιήση κλπ. .

 

Η μεγαλύτερη ειρωνία ειναι να βγαινει ο καθένας και να λέει ότι το iphone είναι το κινητό που άλλαξε τον ρού, όταν στη προηγούμενη ψηφοφορία (τη πρώτη) υπήρχε το motorola που χωρίς αυτό δεν θα υπήρχε κινητό.

 

Αν από αυτό δεν καταλαβαίνουμε κάτι, δεν καταλαβαίνουμε τίποτα.

@ddr2 , αν δεν θυμάσαι, έχω ψηφίσει SE.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη ειρωνία ειναι να βγαινει ο καθένας και να λέει ότι το iphone είναι το κινητό που άλλαξε τον ρού, όταν στη προηγούμενη ψηφοφορία (τη πρώτη) υπήρχε το motorola που χωρίς αυτό δεν θα υπήρχε κινητό.

 

Αν από αυτό δεν καταλαβαίνουμε κάτι, δεν καταλαβαίνουμε τίποτα.

@ddr2 , αν δεν θυμάσαι, έχω ψηφίσει SE.

 

είτε θέλουν καποιοι να το κατανοήσουν είτε όχι το iPhone άλλαξε την πορεία των smartphones κι όχι απλά την άλλαξε αλλά την τράβηξε βήματα μπροστά. Εάν θεωρήσουμε πως η Apple έπαψε να καινοτομεί (δεν συμμερίζομαι την άποψη) τότε θα δούμε πως τα βήματα προς τα εμπρός έχουν στματήσει και γίνονται μόνο βελτιώσεις αναμένοντας και πάλι την Apple να οδηγήσει τους κατασκευαστές σε κάτι καινούριο. off topic για να δούμε το Mac Pro τι θα προσφέρει.. σε επίπεδο ανταγωνισμού!

 

Δείτε στο έκτο λεπτό που ήταν τα smartphones

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=t4OEsI0Sc_s]iPhone Keynote 2007 Complete - YouTube[/ame]

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

είτε θέλουν καποιοι να το κατανοήσουν είτε όχι το iPhone άλλαξε την πορεία των smartphones κι όχι απλά την άλλαξε αλλά την τράβηξε βήματα μπροστά. Εάν θεωρήσουμε πως η Apple έπαψε να καινοτομεί (δεν συμμερίζομαι την άποψη) τότε θα δούμε πως τα βήματα προς τα εμπρός έχουν στματήσει και γίνονται μόνο βελτιώσεις αναμένοντας και πάλι την Apple να οδηγήσει τους κατασκευαστές σε κάτι καινούριο. off topic για να δούμε το Mac Pro τι θα προσφέρει.. σε επίπεδο ανταγωνισμού!

 

Ας μην ειμαστε υπερβολικοι.

Συμφωνοι, οτι το πρωτο iPhone εδειξε πως θα επρεπε να ειναι τα smartphones απο εκεινη την εποχη και υστερα, αλλα ταυτοχρονα κουβαλουσε και ενα σωρο ελλειψεις/κλειδωματα.

Επισης μερικες απο τις δηθεν καινοτομιες που εισηγαγε τοτε, προϋπηρχαν σε αλλα κινητα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ειμαστε υπερβολικοι.

Συμφωνοι, οτι το πρωτο iPhone εδειξε πως θα επρεπε να ειναι τα smartphones απο εκεινη την εποχη και υστερα, αλλα ταυτοχρονα κουβαλουσε και ενα σωρο ελλειψεις/κλειδωματα.

Επισης μερικες απο τις δηθεν καινοτομιες που εισηγαγε τοτε, προϋπηρχαν σε αλλα κινητα.

 

Το ό,τι προϋπήρχαν δεν το αμφισβήτησε κανείς, στο "make it work" και στο συνδιασμό όλων των τότε τεχνολογιών, διίστανται οι απόψεις :)

Link to comment
Share on other sites

 

Δείτε στο έκτο λεπτό που ήταν τα smartphones

 

Μιλας για τον σχεδιασμο; Παρουσιαζει ο,τι βρηκε να εχει κουμπια για να τονισει την διαφορετικοτητα του δικου του προιοντος. Πωλητης ηταν ο Ανθρωπος. Δεν εβαλε διπλα τα smartphone που αρχισαν να μεταμορφωνονται 2 χρονια πριν το iphone. Μπορω να σου δειξω wm κινητο που βγηκε 1 χρονο πριν το iphone και δεν εχει διαφορα εκ πρωτης οψης με ενα android που κυκλοφορει σημερα. Μια αναζητηση με την λεξη Qtech θα σε επρεπε να σε προβληματισει. Βγαλτε τις παροπιδες ή τουλαχιστον αν για εσας η έλευση του iphone ηταν και ταυτοχρονη ανακάλυψη των smartphone , μην υποτιματε την εμπειρια των αλλων σε συσκευες/smartphone πριν το iphone. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

να θυμίσω το σκεπτικό της δημοσκόπησης του myphone.gr

 

 

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να συμμετέχει κάποιος, έχουν γίνει δύο προκριματικές δημοσκοπήσεις τα μέλη μας ψήφισαν τις συσκευές που επιθυμούσαν για τους λόγους τους ο κάθε ένας, και καταλήξαμε όπως προείπα στις παραπάνω 10 απλά επειδή μας αρέσουν κι όχι για να τις συγκρίνουμε!

Δεν κατάλαβα? είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος ..."συγνώμη, κάναμε λάθος!" ?

επιμένετε, και αυτό είναι κάτι που από μέλη του Myphone δεν το περίμενα.

συνεχίζετε να γράφετε δικαιολογίες άνευ ουσίας.

λοιπόν, ξαναδιάβασε τι γράφω και μετά τι μου απάντησες.

 

Όσο και να μην θέλω να δώσω συνέχεια με αναγκάζετε

Link to comment
Share on other sites

Σαν παιδια κανετε που σας πηραν το κουλουρι...και γω επισης που καθομαι και διαβαζω το thead...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα? είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος ..."συγνώμη, κάναμε λάθος!" ?

επιμένετε, και αυτό είναι κάτι που από μέλη του Myphone δεν το περίμενα.

συνεχίζετε να γράφετε δικαιολογίες άνευ ουσίας.

λοιπόν, ξαναδιάβασε τι γράφω και μετά τι μου απάντησες.

 

Όσο και να μην θέλω να δώσω συνέχεια με αναγκάζετε

 

Δεν ανήκω στην ομάδα που επελεξαν τις συσκευές, εγώ την άποψή μου ανέφερα, εάν κάποιος από την ομάδα πιστεύει πως είναι υπόλογος ας σας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σαν παιδια κανετε που σας πηραν το κουλουρι...και γω επισης που καθομαι και διαβαζω το thead...

 

Πόσο δίκιο έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...