Jump to content

blogging @ myphone.gr: Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών Final [POLL]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών; Final  

1.199 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών; Final

    • Nokia N900
      88
    • Samsung Galaxy S
      59
    • Nokia 6310i
      105
    • HTC HD2
      121
    • Ericsson T28/T68
      72
    • Nokia 3310
      273
    • Apple iPhone
      302
    • Siemens SL45i
      40
    • Nokia 7650
      60
    • Samsung Galaxy Note
      79


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χειρότερη εμπειρία με Android της ζωής μου , το πρώτο Galaxy , αγορά τότε στα 540 ευρώ
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

7650 και ξερό ψωμί. Καμία άλλη συσκευή στην ιστορία των κινητών δεν έκανε τόσα άλματα στην εξέλιξη!
Link to comment
Share on other sites

Ν900 με διαφορά από τα υπόλοιπα.Με λειτουργικό βασισμένο σε Debian και με δυνατότητες (ειδικά το multitasking) που τα σύγχρονα πολυδιαφημισμένα λειτουργικά είναι πάρα πολύ μακρυά από το να τις αποκτήσουν ακόμα και σήμερα.Ένα τεχνολογικό στολίδι που κουβαλάω καθημερινά μαζί μου αν και έχω Android συσκευή(GS2) ως βασική.

 

Και επειδή διαβάζω και τα υπόλοιπα σχόλια...Το poll είναι για το καλύτερο κινητό...όχι για το κινητό με τις καλύτερες πωλήσεις και το πιο επιθετικό Marketing στην ιστορία...Το ότι κάποια συσκευή πούλησε πολύ δεν την κάνει αυτόματα και την καλύτερη...

Το παραπάνω το αναφέρω με αγάπη πάντα...Δε θέλω να παρεξηγηθεί κανείς.

Edited by mamalinio
Συμπληρωματικό σχόλιο
Link to comment
Share on other sites

7650 από μένα (ο 1 από τους 2 :lol:) γιατί:

-imo ξεκίνησε την έννοια smartphone (και την έννοια τεράστια bezel τώρα που το ξαναβλέπω).

- εν έτει 2002 υπήρχε εφαρμογή που αξιοποιούσε τη θύρα IrDA ως τηλεκοντρόλ (και το θυμήθηκαν τα γατάκια το 2013 πάλι...)

- είχε ενσωματωμένη κάμερα με την υπερτιτατομέγιστη ανάλυση των 640x480 εικονοστοιχείων (για φωτογραφίες μόνο βεβαίως βεβαίως).

 

με βρισκεις απολυτα συμφωνο!!

και εγω 7650 ασχετα αν εκτιμω το iphone για την καινοτομια του.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Αμάν.. τι μου κάνετε...

Μεταξύ Ν900 & 7650 είμαι.

 

Άντε... να πώ το 7650 μόνο και μόνο γιατί το Ν900 σαν κινητό τηλέφωνο είχε αρκετά θεματάκια.

 

υγ: Kρίμα που δεν υπάρχει και το Ν95 στην λίστα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που αλλου στο "νοσταλγικο" ...Nokia 6310...αν και οπως ειπε ενας φιλος παραπανω και το Ν95 ηταν κορυφη...:)
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

N900 με διάφορα το καλύτερο κινητο ever

 

Ξέχναγε να είναι τηλέφωνο όμως ρε συ...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε αηφον και δεν ημουν ποτε υποστηρικτής της εταιρείας. Ωστοσο ειναι "αυτό που αλλαξε τα υπόλοιπα", οποτε αναγκαστικα η ψήφος μου παει εκεί..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο προηγούμενο thread για μένα παίζει ρόλο τόσο η καινοτομία όσο και η εμπορική επιτυχία του κινητού. Θα επιμείνω στο iPhone. Όρισε την μορφή του σύγχρονου smartphone και είχε τεράστια επιτυχία.

Άξιο δεύτερο κατά την γνώμη μου το 6310i, από τα κορυφαία ασπρόμαυρα Nokia το οποίο λέει πάρα πολλά αφού τότε ήταν η χρυσή εποχή της καλύτερης εταιρείας κινητών.

To HTC HD2 είναι τρομερή συσκευή όμως είναι γνωστή μόνο σε μας τους geeks, τo N900 ίσως το ίδιο.

Τα δύο Samsung δεν είναι καν κοντά στο να είναι τα καλύτερα. Το πρώτο Galaxy S τουλάχιστον ήταν το πρώτο επιτυχημένο Android, το πρώτο Note όμως δεν μου λέει αποτύτως τίποτα μόνο και μόνο επειδή είχε οθόνη τηλεόρασης.

Το 3310 και το T28 δεν είχαν κάτι τρομερό καθώς υπήρχαν καλύτερα κινητά ακόμη και την ίδια εποχή (Nokia 8850, 6510, 8210 κλπ), απλώς ήταν επιτυχημένα εμπορικά.

Το Siemens και το 7650 δεν τα είδα ποτέ από κοντά. Το πρώτο πιστεύω δεν αξίζει να μπει στην λίστα μόνο και μόνο επειδή έπαιζε mp3. Το δεύτερο ήταν ένα από τα πρώτα smartphone αλλά δεν με ενθουσιάζει.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά, το iPhone. Κατάφερε να αλλάξει τα πάντα στην κινητή τηλεφωνία και τα smartphones, σε μια εποχή που κανένα κινητό δεν μπορούσε να το φτάσει...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Σαν να το κάνετε επίτηδες, συνεχίζεται με έναν άστοχο, άκυρο, παραπλανητικό τίτλο που δεν έχει καμιά σχέση με αυτό που ζητάτε.

ο τίτλος θα έπρεπε να είναι:

Ποιο Κινητό άφησε εποχή στην ιστορία της κινητής τηλεφωνίας μέχρι τώρα.

 

πως μπορώ να πω ότι το 7650 είναι το "καλύτερο"? ή ακόμα χειρότερα το 3310 ή το SL45?

απογοήτευση η εμμονή σας σε κάτι που όλοι καταλαβαίνουν πόσο λάθος είναι.

 

 

στα του POLL, επέλεξα αυτήν την φορά το 7650 (ήμουν μεταξύ αυτού και του SL45), γιατί ήταν στην εποχή του επαναστατικό, το κάτι διαφορετικό, συνδύαζε κάμερα, κινητό και (υποτυπώδη) υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή διαβάζω και τα υπόλοιπα σχόλια...Το poll είναι για το καλύτερο κινητό...όχι για το κινητό με τις καλύτερες πωλήσεις και το πιο επιθετικό Marketing στην ιστορία...Το ότι κάποια συσκευή πούλησε πολύ δεν την κάνει αυτόματα και την καλύτερη...

Το παραπάνω το αναφέρω με αγάπη πάντα...Δε θέλω να παρεξηγηθεί κανείς.

 

Να συμπληρωσω στο παραπάνω πως καλο ειναι μεταξυ άλλων να εχουμε και μια προσωπική αποψη για το κινητο που ψηφίζουμε που αυτή μπορει να προέρχεται εστω απο μια μικρη επαφη μαζι του.

Αυτο το λεω γιατι μεχρι τωρα εχω δει ψήφους και για κινητα που ουτε τα είδαμε ποτε στην χωρα μας ωστε να εχουμε ιδια άποψη .

 

Οσον αφορα την ψηφο μου και παλι HD2 γιατι πολυ απλά ειδε πρωτη την ανάγκη για ολοκληρωμένα smartphones χωιρς να τσιγκουνευτεί τιποτα στα καλούδια και γενικότερα στο hardware , ξεκίνησε πρωτη τον χωρο των μεγαλων οθονων και μετα ακολουθησαν οι αλλοι , και εξακολουθεί μεχρι σημερα να ζει και να δεχεται καθε ειδους λειτουργικό.

Μονο feature phone θα μπορούσε να ειναι πιο διαχρονικό απο αυτην την συσκευή Σε smartphone δεν υπαρχει αλλο μοντελο που να εχει τετοια διάρκεια ζωης.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς με την ίδια λογική ψήφισα κι εγώ.

 

Χα χα, μία από τα ίδια κι εγώ. Ηταν το πρώτο και τελευταίο iPhone που αγόρασα.

Έκανε το μεγάλο μπαμ και ήταν αλλού το τηλέφωνο.΄όλα τα υπόλοιπα ηταν απλά τηλέφωνα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ν900 για μενα..γιατι με εκανε να νιωσω θεικα για την αγορα που εκανα με το που το αναψα..

(παρολο που εχω iphone πλεον και με βολευει πολυ)

Link to comment
Share on other sites

HTC HD2 γνωστο και ως LEO..Λιονταρι κανονικο! Το αγαπημενο παιχνιδι των απανταχου developers.. μοτορι δυνατο που τοτε δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να αποκτησω. Το iphone επαναπροσδιορισε τα κινητα τηλεφωνα ομως το HD2 ειναι το τηλεφωνο που η HTC δεν επρεπε να βγαλει ποτε της και φυσικα δεν ξαναβγαλε ομοιο του, πραγματικα ξεκλειδωτο απο καθε αποψη (software &hardware) τηλεφωνο! υποδειγμα ακομη και σημερα!:love:
´Ισως ο παλιός να'ναι αλλιώς, αλλά ο νέος δεν παύει να'ναι ωραίος ;)
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω στο παραπάνω πως καλο ειναι μεταξυ άλλων να εχουμε και μια προσωπική αποψη για το κινητο που ψηφίζουμε που αυτή μπορει να προέρχεται εστω απο μια μικρη επαφη μαζι του.

Αυτο το λεω γιατι μεχρι τωρα εχω δει ψήφους και για κινητα που ουτε τα είδαμε ποτε στην χωρα μας ωστε να εχουμε ιδια άποψη.

Γιατί; Ποιο πιστεύεις ότι δεν είδαμε στη χώρα μας;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλό poll

 

Ψήφησα Galaxy S ως πολύ ευχαριστημένος κάτοχος για 2.5+ περίπου χρόνια. Το άλλαξα για την οθονάρα, την επεξεργαστάρα και την μπαταριάρα του Note, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι είναι στιγμές που μου λείπει. Το κινητό το χαίρετε αυτή τη στιγμή μέλος της οικογένειας, φοράει CyanogenMod 11 και πάει σφαίρα.

 

Θα σταθώ όμως και σε μια άλλη συσκευή. Ζήλευα για κανένα χρόνο το 6210 του αδερφού μου και κάποια στιγμή τσίμπησα ένα 6310 (όχι το i, δε μου έκατσε, αν και το έψαχνα). Η συσκευή ήταν απλά... respect.-

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...