Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Komatoza 260 κοστίζει αν αγοραστει απο το us, για ευρώπη και uk αλλάζει η τιμή λόγο ισοτιμίας,ναι με τετοια εταιρία που αναλαμβάνει το εχουμε πάρει πολλοι απο εδω μέσα αλλα και αυτο ανεβάζει το κόστος 20-40€

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To τηλέφωνο κοστίζει 269€ το 16GB και 299€ το 64GB τα μεταφορικά για της χώρες της Ευρώπης που διατίθεται είναι 10€ από εκεί και πέρα ανάλογα με το τρόπο που επιλέξεις να έρθει Ελλάδα προστίθονται τα επιπλέον μεταφορικά που είναι γύρω στα 30 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά τώρα τα κατάλαβα. Γιατί έμπαινα στην σελίδα τους και έβλεπα τιμή 350 $ και έλεγα από που έρχονται τα υπόλοιπα. Γιατί όμως για ΗΠΑ είναι πιο φτηνά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ps μάλλον θα πάω προς Huawei honor 6 τι λέτε? Δεν μπορώ να αποφασίσω με τίποτα.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τι να κανω με το paypal? μου προσθέτει 6 ευρώ στο τέλος χωρίς λόγο.
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου το κάνει επειδή κάνει το paypal την μετατροπή συναλλάγματος και όχι η τράπεζα σου.Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5513100#post5513100
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους που μίλησαν για κακό touch... Η οθόνη μου Ξεκλειδώνει (με double tap μέσω nova) μέσα στη τσέπη μου, με double tap από το ύφασμα..... Με το G2 δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα... :p

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δεν είπαμ ποτέ για "κακό", είπα πως συγκρινόμενο με το 1520 η αίσθηση που παίρνω είναι πως είναι κατώτερο το touch..

 

Αυτό που με έχει ξενερώσει, πλέον αρκετά, είναι η ένταση του ακουστικού.. Υποτίθεται πως το θέμα λύθηκε(?) με τι οιο πρόσφατο s/w update.. (nooooope).

Επιπλέον, τα επίπεδα του Vibration είναι γελοία..τόσο ανεπαίσθητο που είναι σαν να μην υπάρχει καν δόνηση.. Και φυσικά το θέμα που τρώει το google search σε τακτά διαστήματα όπου κολλάει δίχως έλεος..

 

Ναι, αρχίζει να μου λείπει το moto x..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω οτι όταν ομαλοποιηθεί η κατάσταση με το 1+1 και το παραλάβουν και τα υπόλοιπα παιδιά, το θέμα θα καθαριστεί και θα φτιάξουμε ένα ξεχωριστό κλειδωμένο με πληροφορίες για το πως μπορεί κάποιος να το αποκτήσει.

 

Αν ενδιαφέρεται κάποιος από εσάς να γράψει ένα μικρό how to, με όσα έχουν απαντηθεί εδώ σχετικά με τους τρόπους απόκτησης και από που, να μου στείλει PM με το κείμενο να το βάλουμε. Θα είναι με το όνομά του φυσικά με όλα τα credits.

 

Θέμα ξεχωριστό (sub forum) για το 1+1 θα γίνει όταν το δικαιολογήσει η κίνηση για αυτό. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

πάντως η κάμερα του αφήνει μια μικρή απογοήτευση, αν όχι η κάμερα το λογισμικό αυτης τουλάχιστον. Και αυτός ειναι ο λόγος που θα το δώσω. Κατα τ'αλλα τούμπανο.
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Hello παιδες.εφυγε και το δικο μου κινητακι απο coolicool.το στελνουν με postnl εταιρεια.εχει κανεις εμπειρια??δεν πιστευω να φαμε κανα τελωνειο εεε??

 

Σε παραγγελία που έκανα εγώ την προηγούμενη Δευτέρα, την επόμενη Τρίτη το πρωί το είχα στα χέρια μου στην Πάτρα χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με παρεξηγήσατε :) Γνωρίζω ότι δεν υπάρχουν τελωνεία μεταξύ χωρών μερών της ΕΕ. Εννοούσα άμα το παραγγείλω σαν Αγγλάρας (έχω συγγενή στην Αγγλία) πόσο θα μου βγει; Και εάν αυτός που το παραλαμβάνει στην Αγγλία πληρώνει τελωνείο. Διότι με Singapore post παραδοτέο στην Ελλάδα γλυτώνεις συνήθως το τελωνείο.

 

Υποτίθεται ότι το 64άρι κάνει 349$, άμα έρχεται 390€ στην Αγγλία έχουμε σοβαρή αύξηση και προσπαθώ να βρω τις επιβαρύνσεις.

 

Η τιμη του "Αγγλάρα" (κι εμενα δηλαδη που το πηρα απο εκει) είναι 269 pounds... κανε την ισοτιμία να δεις ποσο βγαίνει... συν τα μεταφορικά 4,99 pounds συν τα μεταφορικά απο Αγγλία για Ελλάδα... δεν εχει να κάνει με τελωνεια η μόνο τα μεταφορικά.. είναι διαφορετική η τιμή για Αγγλία.. απλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση τα ακουστικα του iPhone λειτουργουν;

 

Δεν με ακουγαν που μιλουσα ενω εγω τους ακουγα!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση τα ακουστικα του iPhone λειτουργουν;

 

Δεν με ακουγαν που μιλουσα ενω εγω τους ακουγα!

 

Πιθανώς είναι διαφορετικό πρότυπο

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με έχει ξενερώσει, πλέον αρκετά, είναι η ένταση του ακουστικού.. Υποτίθεται πως το θέμα λύθηκε(?) με τι οιο πρόσφατο s/w update.. (nooooope).

Επιπλέον, τα επίπεδα του Vibration είναι γελοία..τόσο ανεπαίσθητο που είναι σαν να μην υπάρχει καν δόνηση.. Και φυσικά το θέμα που τρώει το google search σε τακτά διαστήματα όπου κολλάει δίχως έλεος..

 

Ναι, αρχίζει να μου λείπει το moto x..

 

Αυτό πάντως είναι ένα θέμα, τέτοιες αντικειμενικές απόψεις θέλουμε, μπράβο φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα κι εγω κινέζικο 16αρι.

 

Άριστες εντυπώσεις εκτός 1-2 σημαδάκια στο νικελ (το οποίο ειναι το μοναδικό πράγμα που δεν μου αρέσει) από κακό φινιρισμα τα οποία όμως φαίνονται με φως και υπό γωνία.

 

Είχε δώρο θήκη και 2 scree protectors.

 

Πήρα τα updates χωρίς πρόβλημα.

 

Το θέμα L ειναι υπέροχο.

 

Η οθόνη ειναι super ευαίσθητη ακούει καλύτερα από iPhone.

 

Σήμα 3G και wifi πολύ καλό.

 

Για το θέμα κιτρινιλα στο κάτω μέρος, αν δεν είχα διαβάσει δεν θα παρατηρούσα τίποτα. Εδώ υπάρχουν στα iPhone 5s μικρές διάφορες από την μια πλευρά στην άλλη. Κάποιοι ίσως εχουν όντως πρόβλημα, το δικό μου όχι. Δεν βρήκα το λόγο να ασχοληθώ και αφησα τις ρυθμίσεις της όπως ειναι.

 

Η κάμερα σε εξωτερικούς χώρους ειναι πολύ καλή.

Σε χαμηλό φωτισμό της λείπει μόνο το software της Samsung. Αν το είχε δεν θα υστερούσε σε τίποτα.

Οποίος διαφωνεί ας τραβήξει φωτο με S5 χρησιμοποιώντας κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας από το play και θα καταλάβει.

 

Τελικό συμπέρασμα: μια τέτοια συσκευή σε κάνει να μην βλέπεις το λόγο να δώσεις τα δίπλα χρήματα για κάτι άλλο.

 

@@υπαρχει τρόπος για πιο μικρά εικονίδια;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

God damn it! :p Και τώρα τι κάνω;

 

βγάλε προπληρωμένη κάρτα από την τράπεζά σου (αν έχεις πειραιώς το κάνεις ονλάιν) και πλήρωσε με εκείνην.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Με προπληρωμένη μεσω paypal πληρωνω.

Εχω ακόμα 3 ωρες να το παραγγείλω. ...

Οταν κανεις την παραγγελια βαλε billing address αυτην που εχεις δηλωμενη στο PayPal με τα στοιχεια σου και shipping address τα στοιχεια αυτουνου που θα το παραλαβει στην γερμανια. Αλλαξε το σημαιακι κατω κατω στο site σε γερμανικο για να παραλαβεις ευρωπαικο φορτιστη κ τσεκαρε αν η προπληρωμενη στο PayPal εχει τα χρηματα μεσα. Εγω αυτα εκανα κ εφυγε η παραγγελια κανονικα χωρις να αλλαξω IP κτλ. Ελπιζω να βοηθησει το μυνημα μου κ να κανεις την παραγγελια σου

Link to comment
Share on other sites

Λεφτα υπάρχουν. Αν το email στο account που εχω ανοιξει στο oneplus είναι διαφορετικο απο το email που εχω στο paypal δημιουργεί προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Λεφτα υπάρχουν....

#off topic (για σβήσιμο)

Σταμάτα το λεφτά υπάρχουν....

Θα σε περάσουν για τον Γιωργάκη και δεν θα σε βοηθάει κανείς!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω....Τα κάνω όλα όπως μου λέτε. Επιλέγω τη γερμανία ως χώρα, μέχρι και το PAYPAL μου ανοίγει στα γερμανικά στο checkout. Βάζω user και pass και μου βγάζει το παρακάτω μηνυμα.

 

We're sorry, but we can't send your payment right now

 

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).

 

 

Μαζί με express shipping μου βγάζει τιμή 303,99 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...