Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως παθών θα σας αναφέρω ένα bug μη τύχει σε εσάς και ψάχνεστε.

Είχα ένα θέμα όπου στο ξεκλείδωμα της οθόνης ξαφνικά άρχιζε να παίζει μουσική που έχω στη συσκευή μου.

Το πρόβλημα εμφανίζεται λοιπόν όταν έχουμε ενεργοποιημένο το gesture της μουσικής του music player από τις ρυθμίσεις της συσκευής έτσι ώστε να την ορίζουμε ενώ η οθόνη είναι απενεργοποιημενη. Δείτε παρακάτω :

https://forums.oneplus.net/threads/music-plays-automatically.38869/page-3

 

Ευχαριστώ τον @afilopou για τη "πηγή".

 

Θα περασεις κανενα Franco kernel τωρα να πουμε τιποτα σοβαρο ή θα ασχολουμαστε με παιδικα πραγματα? :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι πως κανείς σας, κανείς όμως, δεν έχει αναφέρει τα θέματα με την πρακτικά απούσα δόνηση και το πάρα πολύ χαμηλό ακουστικό.. Δεν ενεργοποιείτε την δόνηση στα τηλέφωνά σας?..:lol:. Και το θέμα είναι πως τα παραπάνω είναι θέματα διαπιστωμένα από την ξένη κοινότητα, δεν τα εχω δει μόνο εγώ..

 

Εχθές πχ ήμουν σε ένα τραπέζι και επειδή η δόνηση δεν υπάρχει έχασα 3-4 κλήσεις..

 

Καλό το αντουτου και το Combo Crew, το οποίο το παίζει νεράκι, αλλά αν χάνω κλήσεις και του λέω 15 φορές "Ok Google" μέχρι να πιάσει.. τι να το κάνω..

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Θα περασεις κανενα Franco kernel τωρα να πουμε τιποτα σοβαρο ή θα ασχολουμαστε με παιδικα πραγματα? :P

Franco έχω περάσει εδω και 3 μέρες.. :)

Η διαφορά είναι όντως στη μπαταρία προς το καλύτερο με λίγο uv αλλά και λίγο boost στον ήχο μέσω kernel tweaker...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι πως κανείς σας, κανείς όμως, δεν έχει αναφέρει τα θέματα με την πρακτικά απούσα δόνηση και το πάρα πολύ χαμηλό ακουστικό.. Δεν ενεργοποιείτε την δόνηση στα τηλέφωνά σας?..:lol:. Και το θέμα είναι πως τα παραπάνω είναι θέματα διαπιστωμένα από την ξένη κοινότητα, δεν τα εχω δει μόνο εγώ..

 

Εχθές πχ ήμουν σε ένα τραπέζι και επειδή η δόνηση δεν υπάρχει έχασα 3-4 κλήσεις..

 

Καλό το αντουτου και το Combo Crew, το οποίο το παίζει νεράκι, αλλά αν χάνω κλήσεις και του λέω 15 φορές "Ok Google" μέχρι να πιάσει.. τι να το κάνω..

εννοεις στην συνομιλια? αυτο ειναι θεμα....οπως και η δονηση...o mythozz ομως δεν εστιασε σε αυτα.....τελικα εχει θεμα ή οχι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι πως κανείς σας, κανείς όμως, δεν έχει αναφέρει τα θέματα με την πρακτικά απούσα δόνηση και το πάρα πολύ χαμηλό ακουστικό.. Δεν ενεργοποιείτε την δόνηση στα τηλέφωνά σας?..:lol:. Και το θέμα είναι πως τα παραπάνω είναι θέματα διαπιστωμένα από την ξένη κοινότητα, δεν τα εχω δει μόνο εγώ..

 

Εχθές πχ ήμουν σε ένα τραπέζι και επειδή η δόνηση δεν υπάρχει έχασα 3-4 κλήσεις..

 

Καλό το αντουτου και το Combo Crew, το οποίο το παίζει νεράκι, αλλά αν χάνω κλήσεις και του λέω 15 φορές "Ok Google" μέχρι να πιάσει.. τι να το κάνω..

 

Η δόνηση για μένα είναι αμελητέα μπροστά στο χαμηλό ακουστικό, για πείτε και οι άλλοι ρε παιδιά είναι όντως τόσο χαμηλό?

Link to comment
Share on other sites

Franco έχω περάσει εδω και 3 μέρες.. :)

Η διαφορά είναι όντως στη μπαταρία προς το καλύτερο με λίγο uv αλλά και λίγο boost στον ήχο μέσω kernel tweaker...

 

Εμ και τι περιμενεις για να το πεις βρε?Ωραια ωραια αυτο ηθελα να μαθω.Απο κει και περα καθαρα και μονο λογω ορεξης για αλλαγη αξιζει η μετακινηση απο Note 3?Το πενακι δε με ενδιαφερει,δεν τοπολυχρησιμοποιω ετσι και αλλιως.Αν θεωρηθει off topic ας σβηστει.

Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση για μένα είναι αμελητέα μπροστά στο χαμηλό ακουστικό, για πείτε και οι άλλοι ρε παιδιά είναι όντως τόσο χαμηλό?

Τόσο χαμηλό δεν είναι, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και δυνατό.

Βέβαια όταν παίρνεις μια συσκευή σαν το OnePlusOne που δε γίνεται να μη τη "πειράξεις", υπάρχει λύση για αύξηση έντασης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χαμηλό δεν είναι, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και δυνατό.

Βέβαια όταν παίρνεις μια συσκευή σαν το OnePlusOne που δε γίνεται να μη τη "πειράξεις", υπάρχει λύση για αύξηση έντασης.

 

Βρηκες λυση για το ένταση στο μεγαφωνο σε κληση;

Συμβαινει και στην ανοιχτή ακροαση το ιδιο ;

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες λυση για το ένταση στο μεγαφωνο σε κληση;

Συμβαινει και στην ανοιχτή ακροαση το ιδιο ;

Franco kernel :

[ATTACH]47829[/ATTACH]

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ως παθών θα σας αναφέρω ένα bug μη τύχει σε εσάς και ψάχνεστε.

Είχα ένα θέμα όπου στο ξεκλείδωμα της οθόνης ξαφνικά άρχιζε να παίζει μουσική που έχω στη συσκευή μου.

Το πρόβλημα εμφανίζεται λοιπόν όταν έχουμε ενεργοποιημένο το gesture της μουσικής του music player από τις ρυθμίσεις της συσκευής έτσι ώστε να την ορίζουμε ενώ η οθόνη είναι απενεργοποιημενη. Δείτε παρακάτω :

https://forums.oneplus.net/threads/music-plays-automatically.38869/page-3

 

Ευχαριστώ τον @afilopou για τη "πηγή".

 

Τι έγινε Ηλία gesture 2 δακτυλακια προς τα κατω στη οθονη οπως το ειχες στην τσέπη μέσα και συνεχεια Ακουγες Gun's n Roses ; :P

 

Πέρασες Mahdi Rom η μονο τον kernel ;

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι πως κανείς σας, κανείς όμως, δεν έχει αναφέρει τα θέματα με την πρακτικά απούσα δόνηση και το πάρα πολύ χαμηλό ακουστικό.. Δεν ενεργοποιείτε την δόνηση στα τηλέφωνά σας?..:lol:. Και το θέμα είναι πως τα παραπάνω είναι θέματα διαπιστωμένα από την ξένη κοινότητα, δεν τα εχω δει μόνο εγώ..

 

Εχθές πχ ήμουν σε ένα τραπέζι και επειδή η δόνηση δεν υπάρχει έχασα 3-4 κλήσεις..

 

Καλό το αντουτου και το Combo Crew, το οποίο το παίζει νεράκι, αλλά αν χάνω κλήσεις και του λέω 15 φορές "Ok Google" μέχρι να πιάσει.. τι να το κάνω..

 

Η δόνηση για μένα είναι αμελητέα μπροστά στο χαμηλό ακουστικό, για πείτε και οι άλλοι ρε παιδιά είναι όντως τόσο χαμηλό?

Παιδιά μια χαρά ακούω απο το ακουστικό. Είναι ίσως λίγο πιο δυνατό από του S4 της γυναίκας μου.

Το κεντράρετε σωστά στο αυτί σας;

Είναι μεγάλη συσκευή και αν κάποιος δεν έχει συνηθίσει βάζει το αυτί του σε λάθος σημείο.

Προηγμένως ήμουν σε δρόμο με κίνηση. Το είχα σε θήκη ζώνης. Εκτός ότι άκουγα τα κουδουνίσματα, δεν είχα κανένα πρόβλημα με το ακουστικό.

 

Την δόνηση την έχω απενεργοποιημένη δεν μ ενδιαφέρει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε Ηλία gesture 2 δακτυλακια προς τα κατω στη οθονη οπως το ειχες στην τσέπη μέσα και συνεχεια Ακουγες Gun's n Roses ; :P

 

Πέρασες Mahdi Rom η μονο τον kernel ;

Δε χρειάζονταν καν να κάνω τη κίνηση με τα 2 δάχτυλα!!! Αυτό ήταν το περίεργο!!! Εδώ έβαλα Pattern για ξεκλείδωμα και πάλι τα ίδια. :p

Παιδιά μια χαρά ακούω απο το ακουστικό. Είναι ίσως λίγο πιο δυνατό από του S4 της γυναίκας μου.

Το κεντράρετε σωστά στο αυτί σας;

Είναι μεγάλη συσκευή και αν κάποιος δεν έχει συνηθίσει βάζει το αυτί του σε λάθος σημείο.

Προηγμένως ήμουν σε δρόμο με κίνηση. Το είχα σε θήκη ζώνης. Εκτός ότι άκουγα τα κουδουνίσματα, δεν είχα κανένα πρόβλημα με το ακουστικό.

 

Την δόνηση την έχω απενεργοποιημένη δεν μ ενδιαφέρει.

Θα συμφωνήσω Κώστα. Ναι, στο G2 που είχα ήταν πιο δυνατό το ακουστικό (και στο Ν3 αν θυμάμαι καλά) αλλά όχι ότι δεν ακούς.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εμ και τι περιμενεις για να το πεις βρε?Ωραια ωραια αυτο ηθελα να μαθω.Απο κει και περα καθαρα και μονο λογω ορεξης για αλλαγη αξιζει η μετακινηση απο Note 3?Το πενακι δε με ενδιαφερει,δεν τοπολυχρησιμοποιω ετσι και αλλιως.Αν θεωρηθει off topic ας σβηστει.

Κάτσε εκεί που είσαι. Δε νομίζω ότι έχει κάτι καλύτερο από το note. Να πω ότι είχες κανένα παλιό τηλέφωνο, θα έλεγα ότι αξίζει. Άσε μέχρι να βγουν όλα τα προβλήματα που πιθανώς έχει στην φορά και μετά βλέπεις.

 

Btw εγώ το έδωσα το δικό μου ανταλλαγή με ένα m8.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσουν οι διάφορες απόψεις, έτσι να γίνεται χαμός..:lol:..

Λοιπόν, κουφός ΔΕΝ είμαι και προφανώς, δηλ. οκ..:lol:, ξέρω πως να βάλω το ακουστικό στο αυτί μου (έχω και το 1520 το οποίο είναι 6ιντσο) και το συγκεκριμένο θέμα έχει κάνει πολύ ντόρο στην διεθνή κοινότητα..

 

Η εταιρεία διαφημίζει τις wake up voice δυνατότητες της συσκευής.. Μπααααα.., δεν αναφέρομαι σε lock screen εκεί είναι δράμα, αλλά μέσα στον launcher το Google now θέλει μπόλικες φορές μέχρι να πιάσει..

 

Τελικά είναι όλα θέμα συνήθειας, εγώ χρησιμοποιω πολύ voice/ Google Now, και από ότι φαίνεται μόνο η μοτορόλα το έχει κάνει επιστήμη..

 

Δεν είχε πάει το μυαλο μου στον franco, παρόλο που τον είχα στο N4 , αλλά τότε δεν είχα παίξει με ένταση γιατί δεν είχα θέμα.. Θενξ!

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]47830[/ATTACH]

Λατρεύω λευκό χρώμα αλλά ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω πιο θα κάνει παρέα στο m8.

Xaxaxa

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι πως κανείς σας, κανείς όμως, δεν έχει αναφέρει τα θέματα με την πρακτικά απούσα δόνηση και το πάρα πολύ χαμηλό ακουστικό.. Δεν ενεργοποιείτε την δόνηση στα τηλέφωνά σας?..:lol:. Και το θέμα είναι πως τα παραπάνω είναι θέματα διαπιστωμένα από την ξένη κοινότητα, δεν τα εχω δει μόνο εγώ..

 

Εχθές πχ ήμουν σε ένα τραπέζι και επειδή η δόνηση δεν υπάρχει έχασα 3-4 κλήσεις..

 

Καλό το αντουτου και το Combo Crew, το οποίο το παίζει νεράκι, αλλά αν χάνω κλήσεις και του λέω 15 φορές "Ok Google" μέχρι να πιάσει.. τι να το κάνω..

 

μια χαρα δόνηση έχει εμένα και ακουστικό

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσουν οι διάφορες απόψεις, έτσι να γίνεται χαμός..:lol:..

Λοιπόν, κουφός ΔΕΝ είμαι και προφανώς, δηλ. οκ..:lol:, ξέρω πως να βάλω το ακουστικό στο αυτί μου (έχω και το 1520 το οποίο είναι 6ιντσο) και το συγκεκριμένο θέμα έχει κάνει πολύ ντόρο στην διεθνή κοινότητα..

 

Η εταιρεία διαφημίζει τις wake up voice δυνατότητες της συσκευής.. Μπααααα.., δεν αναφέρομαι σε lock screen εκεί είναι δράμα, αλλά μέσα στον launcher το Google now θέλει μπόλικες φορές μέχρι να πιάσει..

 

Τελικά είναι όλα θέμα συνήθειας, εγώ χρησιμοποιω πολύ voice/ Google Now, και από ότι φαίνεται μόνο η μοτορόλα το έχει κάνει επιστήμη..

 

Δεν είχε πάει το μυαλο μου στον franco, παρόλο που τον είχα στο N4 , αλλά τότε δεν είχα παίξει με ένταση γιατί δεν είχα θέμα.. Θενξ!

Αποκλειεις να έχουν κάποιες συσκευές εντονότερο πρόβλημα;

Εγώ άκουγα κανονικότητα και καθαρά.

 

Google now δεν χρησιμοποιώ και δεν το έχω δοκιμάσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από GPS τι λέει ρε παιδιά το δοκίμασε κανείς σε πραγματικές συνθήκες σε πλοήγηση με αμάξι ας πούμε είναι αξιόπιστο σταθερό ή χοροπηδάει το στίγμα πέρα δώθε και χάνει το σήμα..;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Για να μην γίνεται παραπληροφόρηση, η δόνηση είναι μια χαρά και ο ήχος στο ακουστικό ΟΛΟΙΔΙΟΣ με του Nexus 5. Μέτριος δηλαδή. Αντίθετα ο ήχος του ηχειου σε κλήσεις είναι εκπληκτικός.

 

Αυτά τα ολίγα τα οποία και υπογράφω.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσουν οι διάφορες απόψεις, έτσι να γίνεται χαμός..:lol:..

Λοιπόν, κουφός ΔΕΝ είμαι και προφανώς, δηλ. οκ..:lol:, ξέρω πως να βάλω το ακουστικό στο αυτί μου (έχω και το 1520 το οποίο είναι 6ιντσο) και το συγκεκριμένο θέμα έχει κάνει πολύ ντόρο στην διεθνή κοινότητα..

 

Η εταιρεία διαφημίζει τις wake up voice δυνατότητες της συσκευής.. Μπααααα.., δεν αναφέρομαι σε lock screen εκεί είναι δράμα, αλλά μέσα στον launcher το Google now θέλει μπόλικες φορές μέχρι να πιάσει..

 

Τελικά είναι όλα θέμα συνήθειας, εγώ χρησιμοποιω πολύ voice/ Google Now, και από ότι φαίνεται μόνο η μοτορόλα το έχει κάνει επιστήμη..

 

Δεν είχε πάει το μυαλο μου στον franco, παρόλο που τον είχα στο N4 , αλλά τότε δεν είχα παίξει με ένταση γιατί δεν είχα θέμα.. Θενξ!

 

Το δικο μου ακουστικό και ηχείο είναι μια χαρά (μόλις τα τέσταρα). Τώρα για το Google now αν και δεν έχω εμπειρία απο Motorola, στο m8 που το είχα προσπαθήσει μου είχε σπάσει τα νεύρα μέχρι να πιασει.Τελικά το ξηλωσα.Και η συσκευή μου είναι απο το επισημο αγγλικό store (64gb).

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για τα προβλήματά που αναφέρονται παραπάνω δε τα βλέπω στη συσκευή μου . Όσο αφορά το GPS κλειδώνει ακαριαία Μέ το που θα σηκωθειτο sygic exei κλειδωσει δορυφορο και στη πλοηγηση αψογο .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...