Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρεσαι σε θερμοκρασία μπαταρίας ή επεξεργαστή;;

 

 

 

:lol::lol:

 

Το one+ είναι σε θεμα θερμοκρασίας ότι καλύτερο είχα ως τώρα. Σήμερα σε μη κλιματιζομενο χώρο, όπου εγώ ήμουν μούσκεμα από τον ιδρώτα, η μπαταρία δεν ξεπέρασε τους 34°c.

To πίσω μέρος ούτε καν ήταν πιο ζεστό.

 

Την ίδια ώρα ανταλλασα μηνύματα στο viber με τον pik χρησιμοποιοντας το iphone 5s και χωρίς να κάνω τιποτα άλλο, η πλάτη τιυ ήταν ενοχλητικά ζεστή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως το βλέπετε, αξίζει η μετάβαση από s4 σε 1+?

Να το συγκρίνουμε με το s4 ως προς τι;;; :p:p:p

 

Κοίτα.. Το θέμα είναι η ταλαιπωρία παραγγελίας και το ρισκο της εγγύησης... Από εκεί και πέρα η συσκευή βάζει κάτω και καλύτερες συσκευές απ το s4, για πλάκα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπετε, αξίζει η μετάβαση από s4 σε 1+?

Αν θες μεγαλύτερη οθόνη,περισσοτερη ram και να φύγεις απο το περιβαλλον της Samsung τοτε ναι αξίζει.Πολύ καλη συσκευη.Προσωπικά με έχει εντυπωσιάσει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μήπως έχετε βρει λύση πως γίνεται να μην ανοίγει μέσα στην τσέπη ? του έχω απενεργοποιησει το double tap αλλα και πάλι ανοίγει. Επίσης η δόνηση δεν είναι πολυ καλη. Και το ακουστικό δεν είναι πολυ δυνατό. Αν έχετε βρει λύση σε αυτούς τους προβληματισμούς μου σας παρακαλω βοηθήστε. Επίσης ξέρετε αν έχει κάποιο προγράμμα το κινητο που για παράδειγμα να του λες απο τις 03:00 μέχρι τις 08:00 να μπαίνει σε power saver battery , να ρίχνει την φωτεινό τούτα της οθόνης , να κλεινει wifi , 3G κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

Kαινούργιος και γώ εδώ, αν και παρακολουθώ το φόρουμ πολύ καιρό...

 

Λοιπόν είμαι στα πρόθυρα αγοράς του OPO από κινεζομάγαζο, αν και επειδή είναι η πρώτη φορά θέλω μια διευκρίνηση σε ένα συγκεκριμένο θέμα.

 

Σκέφτομαι να το πάρω από το to2c, αλλά διάβασα κάτι για την εγγύηση που δίνει και με προβλημάτισε.Στον 1 χρόνο εγγύηση αν το κινητό παρουσιάσει πρόβλημα εμένα τι μου καλύπτει?Μόνο τα εργατικά της επισκευής?Τα ανταλλακτικά που θα μπούν τα πληρώνω εγώ?Το ίδιο ισχύει και για τα άλλα μαγαζιά, όπως minideal - vickmall κλπ κλπ ή διαφέρουν σε κάτι πάνω στην εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Kαινούργιος και γώ εδώ, αν και παρακολουθώ το φόρουμ πολύ καιρό...

 

Λοιπόν είμαι στα πρόθυρα αγοράς του OPO από κινεζομάγαζο, αν και επειδή είναι η πρώτη φορά θέλω μια διευκρίνηση σε ένα συγκεκριμένο θέμα.

 

Σκέφτομαι να το πάρω από το to2c, αλλά διάβασα κάτι για την εγγύηση που δίνει και με προβλημάτισε.Στον 1 χρόνο εγγύηση αν το κινητό παρουσιάσει πρόβλημα εμένα τι μου καλύπτει?Μόνο τα εργατικά της επισκευής?Τα ανταλλακτικά που θα μπούν τα πληρώνω εγώ?Το ίδιο ισχύει και για τα άλλα μαγαζιά, όπως minideal - vickmall κλπ κλπ ή διαφέρουν σε κάτι πάνω στην εγγύηση?

 

προσωπικα απο to2c δεν εχω να πω και τα καλυτερα μια ακυρωση παραγγελιας μου βγαλανε την ψυχη να μου επιστρεψουν τα χρηματα και μαλιστα επεμεναν οτι επιστραφηκαν για κανα 4ωρο

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τηλέφωνο μου είχε ερθει με την XNPH22Q και του ειχα περασει οπως ολοι την XPNH25R μεσω ΟΤΑ Του τράβηξα ενα φορματ σημερα userdate+cache+system και περασα την XPNH25R χειροκινητα.:D
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Να το συγκρίνουμε με το s4 ως προς τι;;; :p:p:p

 

Κοίτα.. Το θέμα είναι η ταλαιπωρία παραγγελίας και το ρισκο της εγγύησης... Από εκεί και πέρα η συσκευή βάζει κάτω και καλύτερες συσκευές απ το s4, για πλάκα.

 

 

Αν θες μεγαλύτερη οθόνη,περισσοτερη ram και να φύγεις απο το περιβαλλον της Samsung τοτε ναι αξίζει.Πολύ καλη συσκευη.Προσωπικά με έχει εντυπωσιάσει

 

 

Δεν συγκρίνεται καν με το s4 είναι άλλη κατηγορία το one

 

Ευχαριστώ για τις απαντησεις παιδιά, όλα συγκλινουν προς το one...

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε ένα περίεργο.

Τα γυαλιά ηλίου που έχω είναι με πολαραιζ κρυσταλα. Όταν κοιτώ τη οθόνη του opo φορώντας τα γυαλιά μου, σε portrait όλα μια χαρά. Μόλις το γυρίσω σε landscape σκοτεινιάζει εντελώς.

Νόμιζα ότι είναι bag του franco ωσπου έβγαλα τα γυαλιά μου. :)

Δεν το κάνει καμία άλλη οθόνη από τους συσκευές που έχω μαζί μου. :mad:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση στο pc και στο τηλ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια. :/

 

με 8αρια είσαι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ναι. αυτό φταίει?

 

ίσως, δεν δοκιμάζεις και σε ένα μηχάνημα με 7αρια ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ίσως, δεν δοκιμάζεις και σε ένα μηχάνημα με 7αρια ?

 

δεν έχω :P, αλλα κι αυτός στο tutorial 8αρια έχει

 

στο xda λέει το εξής

Confirm with the enter key to start the process and wait until the end of the unlocking process.

 

τι εννοεί?

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=201130977896&alt=web

 

Επισης αν εχει καποιος θηκη μεμβρανη προς πώληση άμεσα ας μου στειλει πμ, γιατι φευγω διακοπες Παρασκευή και θα μεινω χωρις θήκη :)

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω :P, αλλα κι αυτός στο tutorial 8αρια έχει

 

στο xda λέει το εξής

Confirm with the enter key to start the process and wait until the end of the unlocking process.

 

τι εννοεί?

Θα σου έλεγα να κάνεις μια ερώτηση στο xda

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε ένα περίεργο.

Τα γυαλιά ηλίου που έχω είναι με πολαραιζ κρυσταλα. Όταν κοιτώ τη οθόνη του opo φορώντας τα γυαλιά μου, σε portrait όλα μια χαρά. Μόλις το γυρίσω σε landscape σκοτεινιάζει εντελώς.

Νόμιζα ότι είναι bag του franco ωσπου έβγαλα τα γυαλιά μου. :)

Δεν το κάνει καμία άλλη οθόνη από τους συσκευές που έχω μαζί μου. :mad:

 

nexus 5,nexus 4,lg g2.ολα ιδια ειναι,στα γυαλια ειναι το θεμα,το παθαινω και γω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=201130977896&alt=web

 

Επισης αν εχει καποιος θηκη μεμβρανη προς πώληση άμεσα ας μου στειλει πμ, γιατι φευγω διακοπες Παρασκευή και θα μεινω χωρις θήκη :)

 

Όλοι αυτή έχουμε πάρει. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή με τον franco. Όσοι δεν έχετε άλλη συσκευή έχετε το νου σας.

Το είχα σε fly Mode και όταν το επανέφερα πήγα να σεταρω το wifi του ξενοδοχείου μου και κρασαρουν συνεχώς οι ρυθμισεις. Φλασαρα τον official cm kernel αλλά τίποτα.

Δεν έχω μαζί μου κομπιουτερ να περασω ξανά την cm rom.

Νομίζω ότι υπάρχουν προβλήματα στον franco R7.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...