Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

one plus one Ιανουαριου cyanogen να το ψαξω για κιτριναδες ή οχι?

χωρις αποδειξη περναει για εγγυηση?

 

thanks!

 

Κιτρινιλες μπορουν να εχουν ολα ασχετα ποιας παρτιδας ειναι στο 90% περιπτωσεων δεν φαινεται καν εκτος αν βαλεις τελειως ασπρο φοντο και καθεσαι να ψαχνεις ,οταν ανοιγεις ticket το πρωτο που ζητανε ειναι αποδειξη (τουλαχιστον σε εμενα αυτο εγινε)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα στην δουλεια, ακουσα για πρωτη φορα οτι καποιος δεν ειναι ευχαριστημενος με το oneplus σαν "προβλημα" οτι ακομα δεν εχει παρει 5.1.1 οπως το nexus (ασχετος τελειως λογικα) και οτι η μπαταρια δεν κραταει 3 μερες οπως θα ηθελε. Εννοειται η απαντηση μου στην 5.1.1 ηταν οτι θα την παρει συντομα και οτι αλλη συσκευη εκτος το s6, δεν την εχει παρει ακομα, απ' οσο γνωριζω. Το nexus ειναι φυσιολογικο να παιρνει ολες τις ενημερωσεις αμεσα και για την μπαταρια του προτεινα, γεννητρια! :p

 

λάθος απάντηση.. πες του πούλα το αφού δε σε καλύπτει, και πάρε ένα nexus να δει τι σημαίνει μπαταριά :lol:

να δεις μετα πως στρώνει ο τύπος.:X

Link to comment
Share on other sites

Καλά..εαν είναι όντως έτσι το ΟΡΤ, δε νομίζω να ασχοληθώ καθόλου για την αγορά του..θα δείξει.. http://www.technobuffalo.com/2015/07/22/oneplus-2-pictures/
Link to comment
Share on other sites

Καλά..εαν είναι όντως έτσι το ΟΡΤ, δε νομίζω να ασχοληθώ καθόλου για την αγορά του..θα δείξει.. http://www.technobuffalo.com/2015/07/22/oneplus-2-pictures/

 

Ελα ρε συ, γιατι τι εχει? Σουπερ ειναι η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά..εαν είναι όντως έτσι το ΟΡΤ, δε νομίζω να ασχοληθώ καθόλου για την αγορά του..θα δείξει.. http://www.technobuffalo.com/2015/07/22/oneplus-2-pictures/

Η αλήθεια είναι πως κι εμένα μ αρέσει πιο πολύ το design του πρώτου. Ομως, ας το δουμε πρωτα κανονικά. Λένε πως θα έχουν πολλά διαφορετικα πίσω καλυμματα. Αυτό που με χαλάει μάλλον είναι το hard home button ala Samsung. Ποτε δεν το χωνεψα...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο να Μην βγάλουν το νέο νεξους στην ίδια και χαμηλότερη τιμή γιατί θα κλάψουν μανούλες
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχω το OpO εδω και τρεις μηνες, ειχα παρει αρχικα την ζελατινα απο τον ιδια την εταιρια, αλλα τωρα αυτη γρατζουνιστικε απο την αμμο, και ψαχνω ζελατινα καινουργια (κατα προτιμηση απο ελλαδα και οχι την χοντρη (tempered). Εχει κανεις κατι υποψην του ?

Επισης εχω ενα προβλημα με τις κλησεις μου, στα specs το κινητο λεει πως εχει τρια μικροφωνα για τις κλησεις, αλλα στην ουσια μονο αυτο που ειναι διπλα στην καμερα δουλευει σε εμενα, μιας και μολις ακουμπαω το τηλεφωνο στον ωμο μου για να μιλησω με τα χερια ελευθερα να μην ακουγομε, υπαρχει καποια λυση για αυτο ?

Τελος οταν μιλαω και παω να πειραξω οτιδηποτε στην συσκευη ( να περασω μια σημειωση , ενα τηλεφωνο η εστω να βρω κατι στο ιντερνετ) ο συνομιλητης μου παραπονιεται πως κανει παρασιτα.Για αυτο υπαρχει λυση ?

make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Ανοίξαμε νήμα κυριοι (και κυρίες)

 

OnePlus 2 (Two)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,

 

δεν ξέρω αν και ποιοι από εσάς χρησιμοποιείτε τη συσκευή για χρονομέτρηση με κάποιο από τα γνωστά applications για sports (τύπου MiCoach, Endomondo κλπ).

Στην δική μου περίπτωση αργεί αρκετά να κλειδώσει το GPS, θέλει συνήθως κάμποσα λεπτά αφότου ανοίξω το application να "κλειδώσει" σε κάποιο δορυφόρο προκειμένου να μπορέσω να αρχίσω να την χρησιμοποιώ..Πολλές φορές μάλιστα πειραματίζομαι ανοιγοκλείνοντας GPS/application (Τουλάχιστον βρίσκει δορυφόρους, πάλι καλά)

 

Ενδεχομένως το πρόβλημα προκύπτει και σε άλλες εφαρμογές που χρειάζονται GPS, αλλά εγώ το αντιμετωπίζω εκεί και δεν ξέρω αν είναι γενικό ή το έχω μόνο εγώ...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα!Ο ήχος των ειδοποιήσεων, σε μηνύματα και εφαρμογές, δεν ενεργοποιείται για κάποιο λόγο. Στις Ρυθμίσεις-> Συσκευή-> Ήχος-> Ρυθμίσεις έντασης είναι κανονικά ενεργοποιημένος και ρυθμισμένος, αλλά στα Μηνύματα-> Ρυθμίσεις-> Ειδοποιήσεις όποια επιλογή ήχου και να κάνω, εξακολουθεί να παραμένει στη Σίγαση. Κάποια ιδέα; Υπάρχει περίπτωση να έχω επιλέξει κάτι κατά λάθος; Δεν έχω βάλει Ώρες ησυχίας και ο ήχος των κλήσεων λειτουργεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,

 

δεν ξέρω αν και ποιοι από εσάς χρησιμοποιείτε τη συσκευή για χρονομέτρηση με κάποιο από τα γνωστά applications για sports (τύπου MiCoach, Endomondo κλπ).

Στην δική μου περίπτωση αργεί αρκετά να κλειδώσει το GPS, θέλει συνήθως κάμποσα λεπτά αφότου ανοίξω το application να "κλειδώσει" σε κάποιο δορυφόρο προκειμένου να μπορέσω να αρχίσω να την χρησιμοποιώ..Πολλές φορές μάλιστα πειραματίζομαι ανοιγοκλείνοντας GPS/application (Τουλάχιστον βρίσκει δορυφόρους, πάλι καλά)

 

Ενδεχομένως το πρόβλημα προκύπτει και σε άλλες εφαρμογές που χρειάζονται GPS, αλλά εγώ το αντιμετωπίζω εκεί και δεν ξέρω αν είναι γενικό ή το έχω μόνο εγώ...

Βάζεις τις υπηρεσίες τοποθεσίας σε high accuracy;

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τις υπηρεσίες τοποθεσίας σε high accuracy;

 

Βρήκα ένα μενού Location modes όπου ήταν όλα unchecked. Εκεί είχε κι αυτό που μου είπες και το ενεργοποίησα..

Τί ακριβώς είναι αυτό? Eπηρεάζει τη διάρκεια της μπαταρίας?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μενού Location modes όπου ήταν όλα unchecked. Εκεί είχε κι αυτό που μου είπες και το ενεργοποίησα..

Τί ακριβώς είναι αυτό? Eπηρεάζει τη διάρκεια της μπαταρίας?

Προφανώς και την επηρεάζει, όμως η τοποθεσία που παρέχεται είναι πιο ακριβής έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και την επηρεάζει, όμως η τοποθεσία που παρέχεται είναι πιο ακριβής έτσι.

 

Ναι, λογικό μου ακούγεται... :)

Προς το παρόν το γύρισα στο Battery saving να δω αν θα έχει κάποια διαφορά (καθώς πριν τα είχα όλα un-checked), κι αν δω ότι συνεχίζει να αργεί το "κλείδωμα", τότε θα το γυρνάω manually κάθε φορά στο High accuracy..

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικό μου ακούγεται... :)

Προς το παρόν το γύρισα στο Battery saving να δω αν θα έχει κάποια διαφορά (καθώς πριν τα είχα όλα un-checked), κι αν δω ότι συνεχίζει να αργεί το "κλείδωμα", τότε θα το γυρνάω manually κάθε φορά στο High accuracy..

Και εγώ αυτό κανω, το γυρναω manually στο high accuracy, όποτε μου χρειαζεται, για να μην μου τρώει την μπαταρία :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικό μου ακούγεται... :)

Προς το παρόν το γύρισα στο Battery saving να δω αν θα έχει κάποια διαφορά (καθώς πριν τα είχα όλα un-checked), κι αν δω ότι συνεχίζει να αργεί το "κλείδωμα", τότε θα το γυρνάω manually κάθε φορά στο High accuracy..

Να το έχεις στο Battery saving για καθημερινή χρήση και στο high accuracy όταν θες να χρησιμοποιήσεις το gps. Μπορείς να το βάλεις και στο Notification drawer για πιο γρήγορη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Να το έχεις στο Battery saving για καθημερινή χρήση και στο high accuracy όταν θες να χρησιμοποιήσεις το gps. Μπορείς να το βάλεις και στο Notification drawer για πιο γρήγορη πρόσβαση.

 

Πως το βάζω στο Notification drawer? Μόνο το location βλέπω μπορώ να έχω (το εικονιδιάκι με το pin)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι θερμοκρασίες είναι μετά από ένα 5 λεπτό κλήσης στο Skype..είναι φυσιολογικές οι τιμές θερμοκρασίας λόγω του καιρού(οκ το δωμάτιό μου είναι φούρνος) ή παίζει τίποτε άλλο? Το ένιωσα να καίει κανονικά το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Πως το βάζω στο Notification drawer? Μόνο το location βλέπω μπορώ να έχω (το εικονιδιάκι με το pin)

 

Settings > Notification drawer > Select and order tiles

Από εκεί θα το βάλεις στο notification drawer και να ενεργοποιήσεις και το Advanced location settings.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...