Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη για το ηλίθιο των ερωτήσεων αλλά backup κανεις απο τα αντίγραφα ασφαλείας απλά? Επίσης πέρνοντας τις αναβαθμίσεις που βγάζει κάθε τόσο χάνεις τα δεδομένα σου κτλ μιλάω για τα nigtly bacon?

Για back up δες εδώ. Δε χάνεις τα δεδομένα σου αν δεν κάνεις wipe data.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ!όσο για τις συχνα update που έχει τα κάνουμε χωρίς φόβο?τώρα πχ φοραω 12.1-χχχ812-nightly-bacon και εχουν βγει αλλες 3 4 να κάνω αναβάθμιση χωρίς φόβο?

 

 

Επίσης ρε παιδιά που βρίσκουμε Αθήνα screenprotector τι διάολο ψάχνω ψάχνω κ δε βρίσκω

Edited by Farmx
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!όσο για τις συχνα update που έχει τα κάνουμε χωρίς φόβο?τώρα πχ φοραω 12.1-χχχ812-nightly-bacon και εχουν βγει αλλες 3 4 να κάνω αναβάθμιση χωρίς φόβο?

 

 

Επίσης ρε παιδιά που βρίσκουμε Αθήνα screenprotector τι διάολο ψάχνω ψάχνω κ δε βρίσκω

 

Τις κάνεις γενικά χωρίς φόβο. Τις περνάς κατευθείαν από πανω, κάνοντας απλώς ένα clear cache και ένα clear dalvik cache. Δεν επίναι αδύνατον να προκύψουν προβλήματα, αλλά εγώ μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα, κάνοντας ένα update κάθε 7-10 ημέρες.

 

Screen protector στην Ελλάδα σε μαγαζί μου μοιάζει υπερβολικά δύσκολο... Σαν λύση προτείνω να πάρεις ένα μεγάλο (πχ για tablet) και να το κόψεις εσύ στις διαστάσεις. Μπακάλικο και απαράδεκτο, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εν μέσω capital controls για να προστατέψεις προσωρινά την οθόνη σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!όσο για τις συχνα update που έχει τα κάνουμε χωρίς φόβο?τώρα πχ φοραω 12.1-χχχ812-nightly-bacon και εχουν βγει αλλες 3 4 να κάνω αναβάθμιση χωρίς φόβο?

 

 

Επίσης ρε παιδιά που βρίσκουμε Αθήνα screenprotector τι διάολο ψάχνω ψάχνω κ δε βρίσκω

 

Σε διπλανό forum θα βρεις από διάφορα παιδιά στης αγγελίες πρόσφατα πήρα για εμένα γιατί το πρώτο άρχισε και ραγιζε στης γωνίες

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ρε παιδιά που βρίσκουμε Αθήνα screen protector τι διάολο ψάχνω ψάχνω κ δε βρίσκω

 

στην περιοχή μου έχω ένα κοντά...επί της οδού ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ στο Χαλάνδρι..googlαρε το.απο θήκη έχει μια κλασσική διαφανή μόνο και αν δεν κάνω λάθος ένα είδος screen protector μόνο..

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θεματάκι με τη φωτογραφική. Το πλάνο που φωτογραφίζεται είναι διαφορετικό με αυτό που βλέπω στην οθόνη. Είναι μεγαλυτερο απο δεξια και απο αριστερά, κρατώντας κάθετα το κινητό. Στην οριζόντια λήψη νομιζω δεν έχω πρόβλημα. Χρησιμοποιώ τη stock camera της cyan με stock κινητό, cos 12.1, αυτό συνέβαινε και με την cos 12. Για πιο πριν δε θυμάμαι.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θεματάκι με τη φωτογραφική. Το πλάνο που φωτογραφίζεται είναι διαφορετικό με αυτό που βλέπω στην οθόνη. Είναι μεγαλυτερο απο δεξια και απο αριστερά, κρατώντας κάθετα το κινητό. Στην οριζόντια λήψη νομιζω δεν έχω πρόβλημα. Χρησιμοποιώ τη stock camera της cyan με stock κινητό, cos 12.1, αυτό συνέβαινε και με την cos 12. Για πιο πριν δε θυμάμαι.

 

Η φωτογραφία είναι 4:3 ενώ η οθόνη του κινητού άρα και αυτό που βλέπεις στα 16:9

Link to comment
Share on other sites

Απλή και ωραία απάντηση που δε μου πέρασε καθόλου απο το μυαλό. Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να κάνεις τη σχετική ρύθμιση για να τραβάει σε 16:9 στις επιλογές της εφαρμογής, αλλά αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα το τελικό αρχείο να είναι σε λιγότερα MPixel αφού θα έχει μικρότερη ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω την official rom 5.1.1 ; τώρα έχω την CM12.1 nightly

 

https://forums.oneplus.net/threads/mirrors-for-official-cyanogen-roms-ota-updates.141825/

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Πιο από όλα να βάλω όμως ; Και για να μην χάσω το recovery & root τι πρέπει να κάνω ;:O

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Πιο από όλα να βάλω όμως ; Και για να μην χάσω το recovery & root τι πρέπει να κάνω ;:O

 

Πέρασε το flashable zip από TWRP. Μετά φλάσαρε αυτό για το SuperSU.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς θέμα με τα headphones; Συγκεκριμένα αν πάρω κάποιον τηλέφωνο ή με καλέσουν και έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά, μόλις απαντήσω δεν θα με ακούνε ενώ τους ακούω κανονικά. Μόλις τα βγάλω και τα ξαναβαλω όλα λειτουργούν μια χαρά και πάλι μέχρι το τέλος μιας κλήσης.

Πριν μια βδομάδα δεν είχα κανένα θέμα.

 

Είχα βάλει, νομιζω περιπου οταν εμφανιστηκε το προβλημα, την έκδοση 22-08 cm12.1 και χθες έκανα flash χωρίς wipe την 27-08 ελπίζοντας ότι θα λύσει το θέμα αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου έβγαλε failed :cry:

Κατέβασε από εδώ τη Ρομ. Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση της 5.1.1 ερχόμενος από 5.0.2.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ τη Ρομ. Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση της 5.1.1 ερχόμενος από 5.0.2.

 

Απέτυχε η εγκατάσταση της rom και καθάρισα των εσωτερικό χώρο και το usb OTG δεν το διαβάζει για να περάσω από εκεί την rom και μέσω sdk δεν μου αναγνωρίζει την συσκευή :cry:

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Απέτυχε η εγκατάσταση της rom και καθάρισα των εσωτερικό χώρο και το usb OTG δεν το διαβάζει για να περάσω από εκεί την rom και μέσω sdk δεν μου αναγνωρίζει την συσκευή :cry:

 

Εχεις κανει Mount το OTG?

Link to comment
Share on other sites

όχι, τελικά δοκίμασα με fastboot και κάτι έγινε βλέπω :rolleyes:

Ποιο zip πήγες να περάσεις; Σου έβαλα σύνδεσμο με το zip που πέρασα εγώ. Στον οδηγό για καθαρή εγκατάσταση αναφέρεται οτι η πρώτη δουλειά που πρέπει να κάνεις πριν προχωρήσεις, είναι να διαπιστώσεις αν "διαβάζει" η custom recovery το καλώδιο OTG. Τελοσπάντων αν τα κατάφερες με fastboot όλα καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο zip πήγες να περάσεις; Σου έβαλα σύνδεσμο με το zip που πέρασα εγώ. Στον οδηγό για καθαρή εγκατάσταση αναφέρεται οτι η πρώτη δουλειά που πρέπει να κάνεις πριν προχωρήσεις, είναι να διαπιστώσεις αν "διαβάζει" η custom recovery το καλώδιο OTG. Τελοσπάντων αν τα κατάφερες με fastboot όλα καλά. :)

 

Το κατάφερα αλλά το θέμα είναι γιατί δεν λειτουργεί το OTG

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα αλλά το θέμα είναι γιατί δεν λειτουργεί το OTG

 

Aν δεν το κανεις Mount δεν προκειτε να δουλεψει (πανε στην επιλογη mount στο twrp και tickare το OTG )

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν το κανεις Mount δεν προκειτε να δουλεψει (πανε στην επιλογη mount στο twrp και tickare το OTG )

 

Δεν έχει κάτι τέτοιο...

 

Μετά από 2 ώρες χρήση τις CM12.1 official + AK Kernel έχω πάλι πρόβλημα με το touch, έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάτι τέτοιο...

 

Μετά από 2 ώρες χρήση τις CM12.1 official + AK Kernel έχω πάλι πρόβλημα με το touch, έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα ;

 

Δες εμένα πως είναι το twrp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...