Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυριο πρωι θα μπω να παραγγειλω αλλα εχω κολησει στην χωρητικοτητα...

Ειναι λίγα τα 16 giga; Αξίζουν τα 50 ευρω παραπανω για το 64αρι;

 

Πόσο χώρο απαιτεί η εγκατάσταση του λειτουργικού; Για να χω μια ιδέα για το πόσο ελεύθερος χώρος θα απομείνει ...:wacko:

 

Αξιζει το 50αρικο για τα 64gb. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κινητό 20 ημερών και ξαφνικά βλέπω νεκρά τουλαχιστον 7 pixels.

Σαν έναστρος ουρανός δείχνει το μαύρο.

Εύγε OnePlus !

Link to comment
Share on other sites

Κινητό 20 ημερών και ξαφνικά βλέπω νεκρά τουλαχιστον 7 pixels.

Σαν έναστρος ουρανός δείχνει το μαύρο.

Εύγε OnePlus !

 

Τυχαίο δυστυχώς.

Πας για rma...

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν οθόνη ή συσκευή ;

(Καλά οθόνη αλλάζουν, απλα ηθελα λιγο να το γράψω να χαρώ)

Link to comment
Share on other sites

Κινητό 20 ημερών και ξαφνικά βλέπω νεκρά τουλαχιστον 7 pixels.

Σαν έναστρος ουρανός δείχνει το μαύρο.

Εύγε OnePlus !

 

Οταν πηρα το Nexus 4 η πρωτη συσκευη ειχε 19 pixel καμενα καθαρα θεμα τυχης ειναι , τωρα για το τι αλλαζουν δεν ξερω μιλα με το support τους

Link to comment
Share on other sites

Κινητό 20 ημερών και ξαφνικά βλέπω νεκρά τουλαχιστον 7 pixels.

Σαν έναστρος ουρανός δείχνει το μαύρο.

Δηλαδή βλέπεις 7 Pixels χαλασμένα, μετά από 20 μέρες χρήσης? Λίγο απίθανο να προέκυψε "αστοχία υλικού" στην οθόνη με την χρήση...

Δεν μας βάζεις μια φωτό να δούμε και μεις?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση σχετικά με την φωτογραφική μηχανή...σήμερα ενώ όταν φωτογραφιζα σε εσωτερικό χώρο μπορούσα να κάνω χρήση της κάμερας και οριζόντια και κάθετα, όταν εβγαινα σε εξωτερικό χώρο ή χρήση μου επιτρεπόταν μόνο όταν το κινητό ήταν κάθετα, ενώ όταν το γύριζα σε οριζόντια θέση μαύριζε αυτόματα η κάμερα. Τι πρέπει να κανω? Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως τα 64 Gb αξίζουν τα λεφτά τους και είναι must για κάποιον που χρησιμοποιεί τις δυνατότητες και τη φωτογραφική μηχανή του smartphone.

 

Εμένα το πρώτο μου Galaxy S κάηκε η οθόνη με το που το άνοιξα πρώτη φορά. Κάποια κομμάτια θα βγουν ελαττωματικά. Όσο καιρό διαβάζω το φόρουμ δύο άτομα νομίζω έχω δει μόνο με τέτοιο πρόβλημα, ας μην το γενικεύουμε. Λογικά θα στο αλλάξουν χωρίς θέμα.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βλέπεις 7 Pixels χαλασμένα, μετά από 20 μέρες χρήσης? Λίγο απίθανο να προέκυψε "αστοχία υλικού" στην οθόνη με την χρήση...

Δεν μας βάζεις μια φωτό να δούμε και μεις?

 

Ναι. Να με συγχωρείς. Έχεις δίκιο. Δεν είναι μόνο επτά. Είναι περισσότερα.

http://s13.postimg.org/lwm004yb7/20150414_031445f.jpg

Και αν για σένα είναι λίγο απίθανο να προέκυψε "αστοχία υλικού" στην οθόνη με την χρήση, άλλο τόσο απίθανο είναι να του έκανα drop και bend test, να το χρησιμοποίησα σαν σφυρί, να το έβαλα σε φούρνο μικροκυμάτων κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση σχετικά με την φωτογραφική μηχανή...σήμερα ενώ όταν φωτογραφιζα σε εσωτερικό χώρο μπορούσα να κάνω χρήση της κάμερας και οριζόντια και κάθετα, όταν εβγαινα σε εξωτερικό χώρο ή χρήση μου επιτρεπόταν μόνο όταν το κινητό ήταν κάθετα, ενώ όταν το γύριζα σε οριζόντια θέση μαύριζε αυτόματα η κάμερα. Τι πρέπει να κανω? Σας ευχαριστώ

 

Όταν βγήκες έξω φορεσες γυαλιά ήλιου και μάλιστα polarized;

 

Εγω το παθαίνω αυτο με τη φωτογραφική μου μηχανη, απλα βγάζω τα γυαλιά..

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Να με συγχωρείς. Έχεις δίκιο. Δεν είναι μόνο επτά. Είναι περισσότερα.

http://s13.postimg.org/lwm004yb7/20150414_031445f.jpg

Και αν για σένα είναι λίγο απίθανο να προέκυψε "αστοχία υλικού" στην οθόνη με την χρήση, άλλο τόσο απίθανο είναι να του έκανα drop και bend test, να το χρησιμοποίησα σαν σφυρί, να το έβαλα σε φούρνο μικροκυμάτων κτλ.

 

 

Εγώ άλλη ερώτηση έχω το είχες 20 μέρες χωρίς πρόβλημα και παρατήρησες το πρόβλημα τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκες έξω φορεσες γυαλιά ήλιου και μάλιστα polarized;

 

Εγω το παθαίνω αυτο με τη φωτογραφική μου μηχανη, απλα βγάζω τα γυαλιά..

Έχεις δίκιο...μιλάς σοβαρά, δεν το πιστεύω... για να το δοκιμάσω χωρίς να δω τι παίζει. Ευχαριστώ έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλη ερώτηση έχω το είχες 20 μέρες χωρίς πρόβλημα και παρατήρησες το πρόβλημα τώρα?

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε ξαφνικά χθες, καθώς είδα να «παγώνουν» ορισμένα pixel, τη στιγμή που έπαιζα wwe immortals. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με απάντηση σε ticket ενός άλλου μέλους στο support τους πας για αλλαγή (rma) σε πάνω από 3 καμμένα pixel. Αν έχεις λιγότερα λένε ότι είναι αποδεκτό και δεν γίνεται αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Μια και τα pixel είναι stuck και όχι καμμένα δοκίμασε και κάποιο απο τα προγράμματα που τα ξεκολάνε. Αν σου πετύχει γλιτώνεις το RMA.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά. έρχεται τελικά και η CM 12 απ' ότι γράφει και εδώ. Την CM 12 περιμένουμε, ή την CM 12S αν δεν κάνω λάθος; Εκτός και είναι το ίδιο. Εάν θέλουμε να την κατεβάσουμε μέσω του androidfilehost, πως γίνεται; Την κατεβάζουμε στον υπολογιστή και μετά πως την περνάμε στο one; Δεν έχω προσέξει, αλλά υπάρχει κάποιος οδηγός στην αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά. έρχεται τελικά και η CM 12 απ' ότι γράφει και εδώ. Την CM 12 περιμένουμε, ή την CM 12S αν δεν κάνω λάθος; Εκτός και είναι το ίδιο. Εάν θέλουμε να την κατεβάσουμε μέσω του androidfilehost, πως γίνεται; Την κατεβάζουμε στον υπολογιστή και μετά πως την περνάμε στο one; Δεν έχω προσέξει, αλλά υπάρχει κάποιος οδηγός στην αρχή;

Τάσο, τα περι αναβαθμίσεων, τα κουβεντιάζουμε εδω και λίγες ώρες στο σχετικό νήμα:

OnePlus One : Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε συνέχεια της κίτρινιλας (που έχω και εγώ) τελικά δεν τίθεται θέμα αλλαγής και σας παραθέτω την απάντηση της ΟΡΟ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε συνέχεια της κίτρινιλας (που έχω και εγώ) τελικά δεν τίθεται θέμα αλλαγής και σας παραθέτω την απάντηση της ΟΡΟ

 

 

Έτσι είναι τα πράγματα. Αλλαγή μονο στις 14 πρώτες μέρες refund. Όλα τα oneplus έχουν κάποια κιτρινίλα. Πάντως εγώ που έβαλα το εργαλείο δίπλα σε ενα iPhone 6 plus όλη η οθόνη ηταν πολύ πιο λευκή, ακόμα και στα σημεία που είναι η κίτρινισμα το iPhone ήταν πιο κίτρινο. Παίζει αρκετή διακύμανση σε όλα τα τηλέφωνα νομίζω για το πόσο κίτρινη θα είναι η οθόνη ανάλογα με το εργοστάσιο παραγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Και στις super amoled, φαινεται το ασπρο, μπλε. Σιγα το πραγμα για να κατσω να χαλαστω οταν η συσκευη πεταει..

 

(Προσωπικα δεν εχω δει κ δεν εχω προσεξει τιποτα σε κιτρινο κτλ χρωμα στην οθονη).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσουμε το κινητό με την τηλεοραση? Γενικα υποστηρίζει HDMI?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσουμε το κινητό με την τηλεοραση? Γενικα υποστηρίζει HDMI?

 

όχι δεν υποστηρίζει.. πρέπει να πάρεις κάτι τύπου chromecast

Link to comment
Share on other sites

Εάν η τηλεόρασή σου έχει Wi-Fi η dlna συνδέεται ασύρματα
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...