Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ξέρετε κάτι σχετικά με την αναβάθμιση, ή ήρθε σε κάποιον; Εδώ βλέπω ότι περιμένουν από ώρα σε ώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, ξέρετε κάτι σχετικά με την αναβάθμιση, ή ήρθε σε κάποιον; Εδώ βλέπω ότι περιμένουν από ώρα σε ώρα.

 

Εγώ είδα πως την πήρα...στον ύπνο μου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα πως την πήρα...στον ύπνο μου. :lol:

Να σου πω, απόψε που θα κοιμηθώ και εγώ, θα προσπαθήσω μήπως και δω κανένα όνειρο σχετικό με την αναμενόμενη αναβάθμιση και θα ενημερώσω αύριο:lol: Αλήθεια το όνειρο που είδες, ήταν έγχρωμο ή ασπρόμαυρο, για να δούμε μήπως δεν υπάρχει η πολυσυζητημένη κιτρινίλα στην οθόνη (εννοείται ότι αστειεύομαι, μην παρά βγούμε και εκτός:X)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες..αυτό τώρα τι είναι?Είναι δυνατόν να μπήκε τρίχα ( ? ) κάτω από το tempered glass μετά από μέρες?? Μέχρι σήμερα ήταν ολοκάθαρη η οθόνη..
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες..αυτό τώρα τι είναι?Είναι δυνατόν να μπήκε τρίχα ( ? ) κάτω από το tempered glass μετά από μέρες?? Μέχρι σήμερα ήταν ολοκάθαρη η οθόνη..

 

Χαχα μόλις άνοιξα την φωτογραφία καθάρισα την οθόνη μου γιατί νόμιζα ότι ήταν στο δικό μου..

 

Λοιπόν πάρε ένα κομμάτι ζελοτειπ ανασηκωσε λίγο και προσεκτικά το τζαμί και βάλε από κατω το κομμάτι για να κολλήσει η σκόνη.. Έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Χαχα μόλις άνοιξα την φωτογραφία καθάρισα την οθόνη μου γιατί νόμιζα ότι ήταν στο δικό μου..

 

Λοιπόν πάρε ένα κομμάτι ζελοτειπ ανασηκωσε λίγο και προσεκτικά το τζαμί και βάλε από κατω το κομμάτι για να κολλήσει η σκόνη.. Έτοιμος

 

Είμαι τόσο τυφλός που υπήρχε πάντα εκεί από τη στιγμή που έβαλα το tempered glass ή είναι δυνατόν να μπήκε αργοτερα?Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί είναι έντονη η σκόνη..ρωτάω γιατί εαν είναι να μπαίνει έτσι εύκολα η σκόνη, δεν αξίζει να έχω tempered glass :p .. Λογικά θα το δοκιμάσω αύριο με το φως της ημέρας..Ευχαριστώ για το tip.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τόσο τυφλός που υπήρχε πάντα εκεί από τη στιγμή που έβαλα το tempered glass ή είναι δυνατόν να μπήκε αργοτερα?Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί είναι έντονη η σκόνη..ρωτάω γιατί εαν είναι να μπαίνει έτσι εύκολα η σκόνη, δεν αξίζει να έχω tempered glass :p .. Λογικά θα το δοκιμάσω αύριο με το φως της ημέρας..Ευχαριστώ για το tip.

 

είναι και κατσαρή..:p πάντως προσοχή, αν πας να βγάλεις το glass. υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σου μείνει στο χέρι.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και yellow tint στα ξαφνικά!!![ATTACH]58825[/ATTACH]

Τι κάνουμε τώρα;

 

στα καλα καθουμενα??ειναι κ πολυ εντονο ακομα κ απο φωτο...ειναι καινουργια η συσκευη?

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

είναι και κατσαρή..:p πάντως προσοχή, αν πας να βγάλεις το glass. υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σου μείνει στο χέρι.

Να ήταν ίσια, δεν θα με πείραζε..χαχα..Ναι το ξέρω πως είναι ρίσκο αλλά τι να κάνω?Ή θα την βγάλω ή θα μπουν κι άλλες ή θα σπάσει..θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

αυτο παντως με την κιτρινιλα θα επρεπε να ειχε λυθει δεν γινεται κ σε τελευταια μοντελα να συμβαινει.....τωρα αν ειναι καποια κολα που το κανει αυτο κατω απο την οθονη κ μετα φευγει αλλο αυτο.....περιμενω αυριο την συσκευη να δουμε τι θα δουμε....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του παιδιού πιο πάνω δεν είναι το γνωστό yellow tint.. Αυτό γνώμη μου είναι ότι έγινε αφού πιέστηκε η οθόνη.. Ίσως σε κάποια τσέπη..
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και yellow tint στα ξαφνικά!!![ATTACH]58825[/ATTACH]

Τι κάνουμε τώρα;

 

Το πρόβλημα του παιδιού πιο πάνω δεν είναι το γνωστό yellow tint.. Αυτό γνώμη μου είναι ότι έγινε αφού πιέστηκε η οθόνη.. Ίσως σε κάποια τσέπη..

^^^ αυτό ακριβώς!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

 

Παρέλαβα την προηγούμενη Παρασκευή, ολοκαίνουργιο ΟPO από oneplus.net/gr.

 

Υπάρχει τεράστιο πρόβλημα με το σήμα, συνέχεια σκαμπανεβάσματα - από 0 ως 3 γραμμές. Χάνονται πολλές κλήσεις, αδύνατη η χρήση δεδομένων 3G.

Είμαι με Q, έχω αγοράσει καινούρια micro sim γιατί πίστευα πως η κομμένη sim δημιουργούσε πρόβλημα.

 

Επίσης η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα. Ενδεικτικα να αναφέρω πως κατά τη διάρκεια της νύχτας, με κλειστό wifi και λοιπές εφαρμογές παρατηρώ μία πτώση ~7%. Μήπως ειναι από τη συνεχή αναζήτηση σήματος?

 

Είμαι root, 44s, stock rom.

 

Κάθε εισήγηση ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

 

Παρέλαβα την προηγούμενη Παρασκευή, ολοκαίνουργιο ΟPO από oneplus.net/gr.

 

Υπάρχει τεράστιο πρόβλημα με το σήμα, συνέχεια σκαμπανεβάσματα - από 0 ως 3 γραμμές. Χάνονται πολλές κλήσεις, αδύνατη η χρήση δεδομένων 3G.

Είμαι με Q, έχω αγοράσει καινούρια micro sim γιατί πίστευα πως η κομμένη sim δημιουργούσε πρόβλημα.

 

Επίσης η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα. Ενδεικτικα να αναφέρω πως κατά τη διάρκεια της νύχτας, με κλειστό wifi και λοιπές εφαρμογές παρατηρώ μία πτώση ~7%. Μήπως ειναι από τη συνεχή αναζήτηση σήματος?

 

Είμαι root, 44s, stock rom.

 

Κάθε εισήγηση ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δοκιμασες σιμ απο άλλο πάροχο?

Πήγαινε ρυθμισεις>ασυρματο ξ δίκτυο>δίκτυα κινητής>προτιμωμενος τύπος δικτυου> 3g

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση

 

Όχι, δεν έχω δοκιμάσει sim από άλλο πάροχο. Θα προσπαθήσω να βρω από κανένα φίλο αν και οι περισσότεροι εχουν Q...

Πάντως δεν ειχα παρατηρήσει κάτι ανάλογο στο παλιό μου samsung i8150.

 

To έχω δοκιμάσει κ αυτό χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα.

 

4 speedtest στο ίδιο ακριβώς σημείο: 11.95dl - 1.34up, 0.08 - 0.02, 1.43 - 1.53, 5.55 - 2.36

 

(*#*#4636*#*#) signal strength: -101db, 5asu...αν και αυτό ποικίλει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω καιρό να μπω στο Φορουμ θέλω να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζη κάποιος που μπορώ να βρω οθόνη για το ONEPLUS την γνήσια αν γίνετε.Ευχαριστώ πολλή . :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Εχω το κινητο απο τον Οκτωβρη , ο,τι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου μεχρι στιγμης και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος . Ωστοσο τις 2-3 τελευταιες μερες εχω ψιλοθεματακια με την οθονη (bugs νομιζω τα λενε), τελοσπαντων η οθονη δεν ειναι τοσο σμουθ οσο ηταν και δεν ρολαρει καλα , το πληκτρολογιο κρασαρει (swiftkey) και σημερα εκει που εγραφα μηνυμα ξαφνικα αρχισε και εγραφε μονο του χωρις να αγγιζα καν την οθονη!! Εχει ιδεα κανεις τι προβλημα ειναι αυτο και τι πρεπει να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω καιρό να μπω στο Φορουμ θέλω να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζη κάποιος που μπορώ να βρω οθόνη για το ONEPLUS την γνήσια αν γίνετε.Ευχαριστώ πολλή . :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Εδώ μάλλον θα βρεις τις απαντήσεις που ζητάς

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2921244. Ρίξε μια ματιά, ή κάνε ερωτήσεις..

 

Κάνε ενα check και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2979351

Edited by johnnie_
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα! Εχω το κινητο απο τον Οκτωβρη , ο,τι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου μεχρι στιγμης και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος . Ωστοσο τις 2-3 τελευταιες μερες εχω ψιλοθεματακια με την οθονη (bugs νομιζω τα λενε), τελοσπαντων η οθονη δεν ειναι τοσο σμουθ οσο ηταν και δεν ρολαρει καλα , το πληκτρολογιο κρασαρει (swiftkey) και σημερα εκει που εγραφα μηνυμα ξαφνικα αρχισε και εγραφε μονο του χωρις να αγγιζα καν την οθονη!! Εχει ιδεα κανεις τι προβλημα ειναι αυτο και τι πρεπει να κανω ?

 

Δοκίμασε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν χρειαστεί άλλαξε και rom μήπως μπορέσουμε να αποφανθούμε για το αν πρόκειται για software ή hardware πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κόψτε χαρτάκι και μπείτε στη σειρά! coming soon!!

 

https://oneplus.net/gr/dr-1

 

Υ.Γ.: με τέτοιες BJs ασχολούνται εκεί στην OP και δεν έχουμε δει ακόμα το Oxygen OS.

Edited by zafiris87

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Κόψτε χαρτάκι και μπείτε στη σειρά! coming soon!!

 

https://oneplus.net/gr/dr-1

 

Υ.Γ.: με τέτοιες BJs ασχολούνται εκεί στην OP και δεν έχουμε δει ακόμα το Oxygen OS.

 

Μη μασάτε βρε, Πρωταπριλιά σήμερα ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...