Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To update το εκανα και εγω...

 

2 θεματακια...

 

Δεν ξερω που εχει παει κατι φακελους με φωτος...δεν τα εμφανιζει ενω αμα το συνδεσω με υπολογιστη τα βλεπω κανονικα...

 

και ενα αλλο εχει κολλησει λιγο το store

 

 

KATA TA AΛΛA TA ΣΠΑΕΙ και εχει και μερικα πραματακια ακομα σε σχεση με αυτα που εδειξαν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και ενα αλλο εχει κολλησει λιγο το store

 

 

 

το store είναι γενικό πρόβλημα , είναι κάτω για όλους

Link to comment
Share on other sites

Τρελό 0.1 update. Είναι σαν να άλλαξα κινητό. Και η cortana μια χαρά με καταλαβαίνει με την αγγλοποντιακη προφορά :-P

Δεν ξέρω για εσάς.... Αλλά σε εμένα μάλλον αναβάθμισε και τον επεξεργαστή :-P

Βλέπετε και εσείς αισθητή διαφορά στην ταχύτητα;

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν αναφερθηκε, ο ΙΕ11 εχει Flash.... :)

 

Δεν εχει flash. Καλυτερο HTML5 εχει

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ό,τι site άνοιξα εγώ με flash, δεν υποστηρίζεται... Που τον είδατε τον flash;;;
NOKIA Lumia 920, Xiaomi Redmi Note 3, iPhone 6s, Pocophone F1
Link to comment
Share on other sites

Στα WiFi Settings... Π.χ. εγώ έχω πρόβλημα να συνδεθώ στο WIFi της δουλειάς μου γιατί δέχεται συγκεκριμένες IP Gateway/DNS κτλ... Και το πρόβλημα είναι ότι τις περισσότερες ώρες τις περνάω στη δουλεια :(

Επίσης είναι ένα feature που υπάρχει στο iOS/Android σχεδόν day one.

Αυτο που ζητάς γίνεται..απλά πάτα πάνω στο wifi δίκτυο που είσαι συνδεδεμένος και τα σου εμφανίσει την χειροκίνητη επιλογή ρυθμίσεων.

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ζητάς γίνεται..απλά πάτα πάνω στο wifi δίκτυο που είσαι συνδεδεμένος και τα σου εμφανίσει την χειροκίνητη επιλογή ρυθμίσεων.

 

Δεν σου επιτρέπει χειροκίνητες ρυθμίσεις, απλά σου δείχνει την ήδη υπάρχουσα ΙΡ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το store, μας έκοψε τα χέρια. Είχα προγραμματίσει να εγκαταστήσω 3-4 τεράστια παιχνίδια στην 32GB καρτούλα μου (μιας και θεωρώ την αποθήκευση εφαρμογών/παιχνιδιών στην SD Card, το σημαντικότερο feature του 8.1) αλλά φευ!

Αναμένουμε, μιας και διαβάζω στο wpcentral ότι το πρόβλημα είναι παγκόσμιο και συμβαίνει και σε όσους έμειναν στα 8.

 

Μια ερωτησούλα. Αλλάζω το region σε US (χρειάζεται αλλαγή και στο Nokia Account?), εγκαθιστώ αυτό το γλυκό κορίτσι την Cortana, αν μετά την εγκατάσταση ξανα-αλλάξω region σε Greece, θα συνεχίζει να παίζει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το store, μας έκοψε τα χέρια. Είχα προγραμματίσει να εγκαταστήσω 3-4 τεράστια παιχνίδια στην 32GB καρτούλα μου (μιας και θεωρώ την αποθήκευση εφαρμογών/παιχνιδιών στην SD Card, το σημαντικότερο feature του 8.1) αλλά φευ!

Αναμένουμε, μιας και διαβάζω στο wpcentral ότι το πρόβλημα είναι παγκόσμιο και συμβαίνει και σε όσους έμειναν στα 8.

 

Μια ερωτησούλα. Αλλάζω το region σε US (χρειάζεται αλλαγή και στο Nokia Account?), εγκαθιστώ αυτό το γλυκό κορίτσι την Cortana, αν μετά την εγκατάσταση ξανα-αλλάξω region σε Greece, θα συνεχίζει να παίζει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Όντως το επιβεβαιώνω και γω που παραμένω στην 8 μέχρι να βγει και επίσημα η αναβάθμιση μιας και δε θέλω να πειραματίζομαι με bugs. Το store είναι down...Ελπίζω για λίγο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου επιτρέπει χειροκίνητες ρυθμίσεις, απλά σου δείχνει την ήδη υπάρχουσα ΙΡ.

Απλά σου επιτρέπει να προσθέσεις διακομιστη μεσολάβησης..δεν μπορείς να βάλεις καρφωτη IP..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομαρα να μην εχει στο action bar, ενεργοποιηση/απενεργοποιηση data...:(

ΚΛΑΙΩ με Cortana . . . .ΚΛΑΙΩ ομως . . . .

Γελαω μονος μου σαν το χαζο...

Ρωτηστε την, ποιο ειναι το αφεντικο της . . . αν ειναι σεξυ . . .αν ειναι ομορφη . . . ειμαι ερωτευμενος μαζι σου . . .(στα Αγγλικα παντα...)

Παντως ειναι κριμα να μην υποστηριζει Ελληνικα . . .

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το 925 μετα απο καμμια ωρα ενημερωσεις μπαινει επιτελους στα 8.1 ...!!!

 

Και αρχιζει το ψαξιμο ... με οδηγο το ποστ του Ρουμπινο στο WPCentral ψαχνω ενα ενα τα καινουργια χαρακτηριστικα.Πρωτες εντυπωσεις ... μετα απο 4 ωρες χρηση ...

Απιθανη αναβαθμιση και πραγματικα "αλλο" τηλεφωνο μετα απο αυτην ...

Αυτα ειναι για μενα τα πιο σημαντικα νεα καλουδια ...

 

1. Notification Center ... Eπιτελους ηρθε και απο οτι ειδα δουλευει σωστα μαζι με τα κουμπια για αλλαγη των ρυθμισεων .. (παραλειψη οτι δεν εχει για το 3g/data.. ελπιζω να μπει στην επομενη)

Δεν μου αρεσει που ανοιγει και απο κλειδωμενο τηλ ομως.

 

2. Start Screen ... Στο 925 το μεγεθος των tiles ηταν στο οριο για να θεωρηθουν πολυ μεγαλα (ακομη και για μενα που τα ματια μου θελουν γυαλια) .. Ευτυχως το 3ο στην σειρα αλλαζει τα πραγματα και τωρα περα απο το γεγονος οτι εχεις πολυ περισσοτερα σε μικροτερο χωρο ειναι και στο σωστο μεγεθος.

το background ειναι πολυ ωραιο αλλα πρεπει να βαλεις μια εικονα που δεν ειναι πολυ εντονη γιατι χανεσαι ...

 

3. Μπαταρια δεδομενα και αποθηκευτικος χωρος αποκτησαν δικα τους live tile ...!!!!!

 

4. Cortana απιθανη ειναι ..και πολυ καλυτερη απο οτι παρομοιο εχω δοκιμασει απο τους αλλους αλλα μεχρι να την δουμε στα Ελληνικα εναι αχρηστη για μας

 

5. Store.. Πολλες αλλαγες στο store που εγινε πολυ καλυτερο και πλεον εχει την δυνατοτητα να δεις τι εγκατεστησες και ποτε αλλα και να το ρυθμισεις να κανει αυτοματα τα update των εφαρμογων ..(πολυ βολικο)

 

Και πολλες πολλες βελτιωσεις, αλλες μικρες (η μεγαλες αναλογα τι ψαχνει ο καθενας μας ) που θελουν πολυ ψαξιμο ακομη. Δεν μου λειπει καθολου που το τσατ του FB δεν ειναι πια στα μηνυματα που απο οτι ειδα ειναι ο λογος που γκρινιαζουν οι πιο πολλοι ...

 

Γενικα θεωρω οτι αυτη ειναι μια πολυ πολυ σημαντικη και μεγαλη αναβαθμιση του λέιτουργικου που σε επιπεδο λειτουργιων ερχετε σχεδον στα ισια με τους αλλους.

 

Σημειωστε το ... ειναι αυτο που λενε Game Changer ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατέβασαν την 8.1 μπορούν να δούν αν δουλεύει η πλοήγηση (ΗERE Drive+, HERE Maps, κλπ); Edited by ppppetros

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατέβασαν την 8.1 dev μπορούν να δούν αν δουλεύει η πλοήγηση (ΗERE Drive+, HERE Maps, κλπ);

 

Ναι φίλε μου. Μια χαρά δουλεύει και η φωνητική και ολα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατέβασαν την 8.1 μπορούν να δούν αν δουλεύει η πλοήγηση (ΗERE Drive+, HERE Maps, κλπ);

 

Nαι μια χαρα δουλευουν !!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να είμαι ο γκρινιάρης, ούτε να σας τη σπάσω. Ελπίζω να απολάυσετε τη νέα έκδοση λειτουργικού. Μόλις πληροφορήθηκα ότι αν πάρω windows phone πρέπει να αλλάξω όλο το οικιακό μου δίκτυο για να μπορεί να έχει η συσκευή ίντερνετ, γιατί δε μπορείς να ρυθμίσεις στατική ip. :ninja: :mad:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη σε 3 μερες φευγω εξωτερικο την εχει περασει κανεις σε 1020 ολα κομπλε;

λετέ να την περάσω ή να το κανω όταν γυρίσω ;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη σε 3 μερες φευγω εξωτερικο την εχει περασει κανεις σε 1020 ολα κομπλε;

λετέ να την περάσω ή να το κανω όταν γυρίσω ;

Ολα κομπλε σε 1020 ;)

Περνα την, αξιζει . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου την μικραίνει ρε συ! :p

Σου ανοίγει χώρο συμπιέζοντας τα εικονίδια ένα νούμερο κάτω. Στον χώρο που ανοιγει μπορείς να τοποθετήσεις εικονιδια, ή να ανοιξεις κάποια απο τα ίδια υπάρχοντα.;)

Είναι λογικό φυσικά όταν απο 4 εικονιδια ανα σειρά πάει στα 6 εικονιδια ανα σειρά, να μικρύνουν τα εικονιδια για να χωρέσουν στον ίδιο χώρο.

 

OK το ειχα διαφορετικα στο μυαλο μου για αυτο με μπερδεψε. Νομιζα πως θα προστεθει και διαφορετικο μεγεθος tile. Δεν ειχα χρονο να ασχοληθω πιο νωρις, αλλα θα το τσεκαρω τωρα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατέβασαν την 8.1 μπορούν να δούν αν δουλεύει η πλοήγηση (ΗERE Drive+, HERE Maps, κλπ);

Οχι μονο δουλευει αλλα με την "φιλεναδα" μας, της λες που πας και στο βγαζει... φυσικα δεν ειναι για πολυ δυσκολα αφου δεν εχει ελληνικα αλλα στα βασικα την Ξερει την Ελλαδα :)... φανταζομαι με το καιρο θα μαθει ολα τα σοκακια ;)

 

Ερωτηση: σε αυτο το hands on το βιντεο δεν ειναι flash? http://www.myphone.gr/d/lenovo/s660.328/hands-on/

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να είμαι ο γκρινιάρης, ούτε να σας τη σπάσω. Ελπίζω να απολάυσετε τη νέα έκδοση λειτουργικού. Μόλις πληροφορήθηκα ότι αν πάρω windows phone πρέπει να αλλάξω όλο το οικιακό μου δίκτυο για να μπορεί να έχει η συσκευή ίντερνετ, γιατί δε μπορείς να ρυθμίσεις στατική ip. :ninja: :mad:

 

Επειδη εισαι ο ενας στους 100 που εχει δικτυο στο σπιτι με στατικ ....

Και ετσι απο περιέργεια ...γιατι με στατικ ???

 

Οχι μονο δουλευει αλλα με την "φιλεναδα" μας, της λες που πας και στο βγαζει... φυσικα δεν ειναι για πολυ δυσκολα αφου δεν εχει ελληνικα αλλα στα βασικα την Ξερει την Ελλαδα :)... φανταζομαι με το καιρο θα μαθει ολα τα σοκακια ;)

 

Ερωτηση: σε αυτο το hands on το βιντεο δεν ειναι flash? http://www.myphone.gr/d/lenovo/s660.328/hands-on/

 

Ναι εχει .....

αλλα αυτο ειναι ανδροιδες της Λενοβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εισαι ο ενας στους 100 που εχει δικτυο στο σπιτι με στατικ ....

Και ετσι απο περιέργεια ...γιατι με στατικ ???

 

 

 

Ναι εχει .....

αλλα αυτο ειναι ανδροιδες της Λενοβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και εμένα στη δουλειά το δίκτυο είναι με στατικ καρφωτές μιας και κάνω διάφορα portforward... Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν θα έχει ίντερνετ στο κινητό. Αν μπορεί να μας διευκρινίσει λίγο . είναι και αργά και είμαι και κουρασμένος :-P

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχω πάθει πλάκα με την 8.1!!Απλά έκανε τεράστιο άλμα με το λειτουργικό η Ms!!!Το έχω ερωτευτεί τρελά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...