Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου εμφανίσει κανονικά ενημέρωση λογισμικού και θα πατήσεις εγκατάσταση. Δεν χρειάζεται να κάνεις τπτ.

 

σε ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σα να καίει πολύ μπαταρία... Απ' όταν την πέρασα τρελό drain....

 

Δεν πιστεύω να συνεχίσει έτσι....

 

Τσέκαρε από την εφαρμογή της μπαταρίας τι την καταναλώνει...

 

Επίσης σε ένα review που ποσταρίστηκε στην αρχή είναι αυτή τη φώτο:

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/windows_phone_81_5_zpsdaac47e7.jpg

 

Αν ο τύπος δεν έκανε έντονη χρήση της Cortana από την τελευταία φόρτιση σημαίνει ότι η Cortana καταναλώνει αρκετή μπαταρία...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε από την εφαρμογή της μπαταρίας τι την καταναλώνει...

 

Επίσης σε ένα review που ποσταρίστηκε στην αρχή είναι αυτή τη φώτο:

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/windows_phone_81_5_zpsdaac47e7.jpg

 

Αν ο τύπος δεν έκανε έντονη χρήση της Cortana από την τελευταία φόρτιση σημαίνει ότι η Cortana καταναλώνει αρκετή μπαταρία...

 

Ναι το έχω τσεκάρει αυτό, αλλά πάλι βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση από πριν.

Ελπίζω να είναι λόγω αναβάθμισης και μετά να επανέλθει..

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα που "χρειάζομαι" ένα Hard Reset να το κάνω πριν ή μετά καλύτερα;
Kάνε και τα δύο να είσαι σίγουρος.

Σοβαρά!

Αν κάνω πριν reset θα μου την βγάλει πάλι την αναβάθμιση ή θα πρέπει να κάτεβάσω πάλι το Preview for Developers και να τα ξανακάνω όλα από την αρχή;

 

Υ.Γ Θα μπορώ επιτέλους να ακούω την μουσική μου (Spotify) από τη συσκευή και να απαντάω τις κλήσεις μου από το Blue Tooth μου;

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η 8.1

Εξερευνώ ακόμη, αλλά βλέπω οτι διορθώθηκαν πολλά μικρά σπαστικά πραγματακια (οπως πχ ξεχωριστός ήχος εφραμογών/παιχνιδιών και τηλεφώνου). Επιπροσθέτως ωραία η κουρτίνα που κατεβαίνει. Ενταξει δεν με έκαιγε, αλλα είναι καλή προσθήκη.

 

Είδα και επιλογή για αποθήκευση εφαρμογών στην SD.Θα το τσεκάρω αργότερα, αλλά αν ισχύει σώθηκαν αυτοί με τηλέφωνα που έχουν μονο 4GB μνημη.

 

Επίσης να ενημερώσω οτι με το 520 και την 4αρα οθόνη έχω την επιλογή για μικρότερα tiles και περισσότερα ανα γραμμή (κάτι που έλεγαν οτι θα είναι διαθέσιμο απο τις 4,5 ιντσες και πάνω). Τώρα τα στρώνω.

 

Γενικώς την ψάχνω με τις νεες ρυθμίσεις και πολύ γουσταρω. Cortana και τα σχετικά δεν πρόκειται να ψάξω καθότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτό το κομμάτι των δυνατοτητων για την ώρα, αφου δεν υποστηρίζει Ελληνικά και Ελλαδα.

 

Υ.Γ Σφαίρα πάει το άτιμο και είναι και το εντελώς basic wp της γκάμας. Φτου φτου μην το ματιάξω!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η 8.1

Εξερευνώ ακόμη, αλλά βλέπω οτι διορθώθηκαν πολλά μικρά σπαστικά πραγματακια (οπως πχ ξεχωριστός ήχος εφραμογών/παιχνιδιών και τηλεφώνου). Επιπροσθέτως ωραία η κουρτίνα που κατεβαίνει. Ενταξει δεν με έκαιγε, αλλα είναι καλή προσθήκη.

 

Είδα και επιλογή για αποθήκευση εφαρμογών στην SD.Θα το τσεκάρω αργότερα, αλλά αν ισχύει σώθηκαν αυτοί με τηλέφωνα που έχουν μονο 4GB μνημη.

 

Επίσης να ενημερώσω οτι με το 520 και την 4αρα οθόνη έχω την επιλογή για μικρότερα tiles και περισσότερα ανα γραμμή (κάτι που έλεγαν οτι θα είναι διαθέσιμο απο τις 4,5 ιντσες και πάνω). Τώρα τα στρώνω.

 

Γενικώς την ψάχνω με τις νεες ρυθμίσεις και πολύ γουσταρω. Cortana και τα σχετικά δεν πρόκειται να ψάξω καθότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτό το κομμάτι των δυνατοτητων για την ώρα, αφου δεν υποστηρίζει Ελληνικά και Ελλαδα.

 

Υ.Γ Σφαίρα πάει το άτιμο και είναι και το εντελώς basic wp της γκάμας. Φτου φτου μην το ματιάξω!

 

Και στο 520 τα μικρότερα tiles; Nice! :D Και οι εφαρμογές στην κάρτα sd νομίζω ότι θα είναι ό,τι καλύτερο! Well done, Microsoft! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ναι και εδω. Εγω ειχα ενα θεμα. Ηθελα να καλεσω σταθερο απο 23 και μου εβαζε προθεμα και καλουσε το 123 και δεν εβγαζε γραμμη! Το γυρισα σε Ελλαδα και ολα ενταξει αλλα no cortana
Link to comment
Share on other sites

Καλες οι πρωτες εντυπωσεις αλλα θελει "φινιρισμα" σε καποια σημεια.

 

Ο IE μου φαινεται αισθητα πιο γρηγορος οσον αφορα το ανοιγμα σελιδων αλλα βλεπω κομπιασματα στα μενου του και σε εναλλαγες οθονων εντος της εφαρμογης. Επισης δεν φαινεται ο αριθμος των ανοιγμενων tabs στο αντιστοιχο shortcut διπλα στην address bar.

 

Αλλο ενα θεμα ειναι πως εμενα η επιλογη για περισσοτερα tiles δεν μου δουλευει σωστα. Οταν την ενεργοποιω μου μικραινει ολοκληρη την homescreen.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα θεμα ειναι πως εμενα η επιλογη για περισσοτερα tiles δεν μου δουλευει σωστα. Οταν την ενεργοποιω μου μικραινει ολοκληρη την homescreen.

 

Δεν σου την μικραίνει ρε συ! :p

Σου ανοίγει χώρο συμπιέζοντας τα εικονίδια ένα νούμερο κάτω. Στον χώρο που ανοιγει μπορείς να τοποθετήσεις εικονιδια, ή να ανοιξεις κάποια απο τα ίδια υπάρχοντα.;)

Είναι λογικό φυσικά όταν απο 4 εικονιδια ανα σειρά πάει στα 6 εικονιδια ανα σειρά, να μικρύνουν τα εικονιδια για να χωρέσουν στον ίδιο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλες οι πρωτες εντυπωσεις αλλα θελει "φινιρισμα" σε καποια σημεια.

 

Ο IE μου φαινεται αισθητα πιο γρηγορος οσον αφορα το ανοιγμα σελιδων αλλα βλεπω κομπιασματα στα μενου του και σε εναλλαγες οθονων εντος της εφαρμογης. Επισης δεν φαινεται ο αριθμος των ανοιγμενων tabs στο αντιστοιχο shortcut διπλα στην address bar.

 

Αλλο ενα θεμα ειναι πως εμενα η επιλογη για περισσοτερα tiles δεν μου δουλευει σωστα. Οταν την ενεργοποιω μου μικραινει ολοκληρη την homescreen.

 

Την ιδια εντυπωση μου προκαλεσε και εμενα οταν το δοκιμασα και μου φανηκαν αρκετα μικρα τα tiles στο μικρο τους μεγεθος σε σημειο που να μην με βολευουν!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πολλά παράπονα στο wpcentral.

 

 

Τι λένε; Σε ποιο σημείο επικεντρώνονται οι ενστάσεις;

 

Δεν έχω προλάβει να ψάξω όλες τις αλλαγές. Τα παραπονα αφορούν πράγματα που έγιναν λάθος ή πράγματα που δεν έγιναν ενώ οι χρήστες τα περιμεναν; Επειδη έχει σημασία αυτό.

Link to comment
Share on other sites

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8-1/274902-list-what-you-do-not-like-8-1-ill-start.html

 

Κυρίως για τις αλλαγές στο people hub στην εγκατάλειψη της ενσωμάτωσης του fb και για τις αλλαγές στο xbox music και στις φωτογραφίες.

 

 

Επιπλέον εδώ (στο τέλος διαβάστε) http://www.wpcentral.com/want-cortana-outside-us-heres-how λέει πως για όσους έχουν πρόβλημα με το store φταίει η cortana.

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς swipe πληκτρολόγιο, δυστυχώς όμως μόνο στα Αγγλικά!:mad:

Γνωρίζουμε timeline που θα δωθεί και Ελληνικό πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

0% Completed

PROCESS_INITIALIZATION_FAILED

Μπλε οθόνη!

Την πατήσαμε! :lol:

 

Με ένα soft reset το κινητό επανήλθε και συνέχισε μόνο του κανονικά την εγκατάσταση επιτυχώς. :D

Edited by Stratilatis
Link to comment
Share on other sites

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8-1/274902-list-what-you-do-not-like-8-1-ill-start.html

 

Κυρίως για τις αλλαγές στο people hub στην εγκατάλειψη της ενσωμάτωσης του fb .

 

και δε χαιρονται που το καρκινωμα facebook εφυγε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Που στο καλό είναι οι επιλογές για την ταχύτητα σύνδεσης (2G, 3G, 4G) ? :wacko:

 

ρυθμίσεις-κινητή τηλεφωνία+sim-ρυθμίσεις sim

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές...

 

Χόλυ Μάδερφράκινγκ Σιτ!

 

15' πρόλαβα να ασχοληθώ, και στο 8Χ μου είμαι ενθουσιασμένος!

 

Κουικ τιπ: Αφού τελειώσετε με όλες τις επανεκκινήσεις και εγκαταστάσεις, κάντε ακόμα μια επανεκκίνηση.

 

Βοηθά!

Link to comment
Share on other sites

Καντε update τους χαρτες

 

H Cortana καταλαβαινει αγγλικα με ελληνικη προφορα like a boss :love:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καντε update τους χαρτες

 

H Cortana καταλαβαινει αγγλικα με ελληνικη προφορα like a boss :love:

 

 

 

Αν αλλάξεις χώρα και γλώσσα συνεχίζει να λειτουργεί?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...