Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει απαντηθεί.

Αν σταλεί από Κίνα με απλό συστημένο στο ταχυδρομείο, δεν περνάει τελωνείο.

Αν σταλεί με κουριερ, την πάτησες.

 

οκ εγω δεν το ειχα δει.. ευχαριστω! τι μου προτεινετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

οκ εγω δεν το ειχα δει.. ευχαριστω! τι μου προτεινετε να κανω?

 

Το αυτονόητο.

Link to comment
Share on other sites

oκ αυτο θα κανω..

Δηλαδή επιλέγεις Hong Kong post, Singapore post ή EMS.

Τίποτα άλλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα..θέλω να παραγγείλω το κινητό lg g flex από eBay..Κ έχω κάποιες απορίες!!

 

http://m.ebay.com/itm/221340032284?cmd=VIDESC

 

Γράφει είναι,unlocked..

Κ υποστηρίζει Τις συχνότητες των δικών μας δικτύων!!

 

1.ελληνικό μενού θα έχει??

1.έχει παραγγείλει,κάποιος ώστε να έχουμε παράδειγμα??

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

απο που το επιλεγω αυτο στο ebay ?

 

Δεν το επιλέξεις.

Το κανονίζετε μαζί με τον πωλητή σε επικοινωνία μέσω μηνυμάτων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα..θέλω να παραγγείλω το κινητό lg g flex από eBay..Κ έχω κάποιες απορίες!!

 

http://m.ebay.com/itm/221340032284?cmd=VIDESC

 

Γράφει είναι,unlocked..

Κ υποστηρίζει Τις συχνότητες των δικών μας δικτύων!!

 

1.ελληνικό μενού θα έχει??

1.έχει παραγγείλει,κάποιος ώστε να έχουμε παράδειγμα??

Ευχαριστώ..

 

Καμία βοήθεια για τη περίπτωση μου??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα..θέλω να παραγγείλω το κινητό lg g flex από eBay..Κ έχω κάποιες απορίες!!

 

http://m.ebay.com/itm/221340032284?cmd=VIDESC

 

Γράφει είναι,unlocked..

Κ υποστηρίζει Τις συχνότητες των δικών μας δικτύων!!

 

1.ελληνικό μενού θα έχει??

1.έχει παραγγείλει,κάποιος ώστε να έχουμε παράδειγμα??

Ευχαριστώ..

 

Το θέμα είναι "τελωνείο και εκτελωνισμοί"....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή επιλέγεις Hong Kong post, Singapore post ή EMS.

Τίποτα άλλο.

παιδες μου ειπατε ενα απο τα τρια : Hong Kong post, Singapore post ή EMS... Ρωτησα τον πωλητη και μου ειπε οτι τα στελνει με "Swiss Packets" ..ειναι και αυτο απλο ταχυδρομιο οποτε δεν θα περασω τελωνειο η να του πω για Hong Kong post, Singapore post ή EMS ??

Link to comment
Share on other sites

παιδες μου ειπατε ενα απο τα τρια : Hong Kong post, Singapore post ή EMS... Ρωτησα τον πωλητη και μου ειπε οτι τα στελνει με "Swiss Packets" ..ειναι και αυτο απλο ταχυδρομιο οποτε δεν θα περασω τελωνειο η να του πω για Hong Kong post, Singapore post ή EMS ??

 

Άρα τα στέλνει μέσω Ελβετίας, που σημαίνει όχι τελωνείο.

Κάνε μια ερώτηση και σε αυτόν για επιβεβαίωση ότι όντως το στέλνει μέσω Ελβετίας και μετά αν είναι έτσι θα είσαι κομπλέ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδες μου ειπατε ενα απο τα τρια : Hong Kong post, Singapore post ή EMS... Ρωτησα τον πωλητη και μου ειπε οτι τα στελνει με "Swiss Packets" ..ειναι και αυτο απλο ταχυδρομιο οποτε δεν θα περασω τελωνειο η να του πω για Hong Kong post, Singapore post ή EMS ??

 

Άρα τα στέλνει μέσω Ελβετίας, που σημαίνει όχι τελωνείο.

Κάνε μια ερώτηση και σε αυτόν για επιβεβαίωση ότι όντως το στέλνει μέσω Ελβετίας και μετά αν είναι έτσι θα είσαι κομπλέ.

 

To swiss post είναι απλό (κινέζικο) ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

οποτε χωρις τελωνειο ε?

εισαι ΟΚ...:)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αρχες Δεκεμβρη ένα κινητο τηλέφωνο απο Αμερική. Μπηκε τελωνειο μολις εφτασε Ελλάδα και απο τότε με κάλεσαν χθες. Μου είπαν οτι βλεπουν αξία 650 δολλάρια, αλλα πρέπει να τουσ στείλω στο τελωνείο με φαξ και εγώ την απόδειξη πληρωμης απο το Paypal για να συνεχιστει η διαδικασία. ¨Εχει κανεις αναλογη εμπειρία ? Να σημειωσω οτι πρόκειται για αποστολη με Usps, δλδ απλο ταχυδρομείο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αρχες Δεκεμβρη ένα κινητο τηλέφωνο απο Αμερική. Μπηκε τελωνειο μολις εφτασε Ελλάδα και απο τότε με κάλεσαν χθες. Μου είπαν οτι βλεπουν αξία 650 δολλάρια, αλλα πρέπει να τουσ στείλω στο τελωνείο με φαξ και εγώ την απόδειξη πληρωμης απο το Paypal για να συνεχιστει η διαδικασία. ¨Εχει κανεις αναλογη εμπειρία ? Να σημειωσω οτι πρόκειται για αποστολη με Usps, δλδ απλο ταχυδρομείο

Αν ο πωλητής έκανε το λάθος και έβαλε την κανονική τιμή μέσα, τότε την έβαψες.

Μίλα με τον πωλητή να κανονίσεις μαζί του να σταλεί πίσω. Θα πρέπει να πληρώσεις πολλά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αρχες Δεκεμβρη ένα κινητο τηλέφωνο απο Αμερική. Μπηκε τελωνειο μολις εφτασε Ελλάδα και απο τότε με κάλεσαν χθες. Μου είπαν οτι βλεπουν αξία 650 δολλάρια, αλλα πρέπει να τουσ στείλω στο τελωνείο με φαξ και εγώ την απόδειξη πληρωμης απο το Paypal για να συνεχιστει η διαδικασία. ¨Εχει κανεις αναλογη εμπειρία ? Να σημειωσω οτι πρόκειται για αποστολη με Usps, δλδ απλο ταχυδρομείο

 

Τι κινητό και πόσο το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

τόσο το αγόρασα, αλλά υπολόγιζα χωρις τον ξενοδόχο(τελωνειο) .Ο πωλητης δε το δεχεται φυσικα πισω...Προς γνωση και συμμορφωση.........Ϊδια τιμη θα μου βγει σα να το επαιρνα Ελλάδα!!!!!Απλα με εφαγε η αναμονή....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι ******* αυτοί εκεί στην fedex δεν εξηγείται αλλιώς.Από παρασκευή είναι το δέμα μου τελωνείο, έχω πάρει πάνω από 10 φορές τηλέφωνο, αφήνω τον κωδικό μου και το email, μου λένε θα μου απαντήσουν ώστε να πληρώσω και να μου σταλεί το δέμα κι ακόμα τίποτα.Όλο το email θα το στείλουν το απόγευμα κι ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα.Ξέρει κανείς γιατί το κάνουν?

 

 

 

---Από Ομάδα Διαχείρισης---

Ασκούμε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους. Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους του φόρουμ. Προέβην σε μια παραγγελία από Αμερική http://www.ebay.com/itm/RINGKE-DELIGHT-Nexus-5-NAVY-Standing-View-Wallet-Case-w-FREE-Screen-Protector-/301005105381?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160 μιας θήκης αξίας 12.99 $ +3.99$ μεταφορικά και όπως μπορείτε να δείτε στο πεδίο shipping, αναφέρει:Standard Int'l Shipping . Το email που έλαβα σήμερα είχε και tracking number και αναζητώντας το μου βγάζει : DHL Global Mail με πιθανή ημερομηνία παραλαβής από 21.01.2014-10.02.2014. Αυτό τώρα το φρούτο με την DHL Global Mail τι εστί ;;; Είναι κούριερ ;;; Βέβαια κούριερ και να φτάσει από 11 εως 30 ημέρες απο σήμερα δεν μου κάνει αλλά το DHL με τρομάζει...μην φτάσουμε για μια θήκη των 15 $ να πληρώνουμε εκτελωνισμό των κούριερ που αγγίζουν τα 70 ευρώ. Για δώστε τα φώτα σας όσοι γνωρίζετε τι εστι DHL Global Mail. Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους του φόρουμ. Προέβην σε μια παραγγελία από Αμερική http://www.ebay.com/itm/RINGKE-DELIGHT-Nexus-5-NAVY-Standing-View-Wallet-Case-w-FREE-Screen-Protector-/301005105381?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160 μιας θήκης αξίας 12.99 $ +3.99$ μεταφορικά και όπως μπορείτε να δείτε στο πεδίο shipping, αναφέρει:Standard Int'l Shipping . Το email που έλαβα σήμερα είχε και tracking number και αναζητώντας το μου βγάζει : DHL Global Mail με πιθανή ημερομηνία παραλαβής από 21.01.2014-10.02.2014. Αυτό τώρα το φρούτο με την DHL Global Mail τι εστί ;;; Είναι κούριερ ;;; Βέβαια κούριερ και να φτάσει από 11 εως 30 ημέρες απο σήμερα δεν μου κάνει αλλά το DHL με τρομάζει...μην φτάσουμε για μια θήκη των 15 $ να πληρώνουμε εκτελωνισμό των κούριερ που αγγίζουν τα 70 ευρώ. Για δώστε τα φώτα σας όσοι γνωρίζετε τι εστι DHL Global Mail.

δεν θα πληρωσεις τελωνειο....ειναι χαμηλη η τιμη και πολυ μικρο το δεμα...ουτε που θα το δουνε!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...