Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εχθες το βράδυ το έβαλα για φορτησμα με 10% μπαταρία και είχε 7,20 ώρες οθόνη.πραγματικα εξωπραγματικο....(xtremevanilla)

 

ΠΟΥ τα έχετε δει αυτά ρε παιδια !!!!....εμένα ρουφάει κανονικά ....υπάρχει περίπτωση να ευθύνετε ο Next_Launcher_3D ?????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι άσχετο αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του. Στο titanium backup μπορούμε να συμπεριλάβουμε στο backup και το gravity box με τα modules του η δεν θα παίζουν μετά?
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ τα έχετε δει αυτά ρε παιδια !!!!....εμένα ρουφάει κανονικά ....υπάρχει περίπτωση να ευθύνετε ο Next_Launcher_3D ?????

Και εμενα μου εκανε εντυπωση και λεω μηπως εκανα καποιο λαθος και σας παρω στο λαιμο μου.Το εχω κανει 2η φορτιση και το παρακολουθω.Στο 40% εχω 2,55 ωρες μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και εχει να κανει με τη χρηση που κανετε στο τηλεφωνο ρε παιδια. Το screen on time δεν ειναι παρα κατι ενδεικτικο για τη διαρκεια της μπαταριας. Παραγοντες οπως ο συγχρονισμος πολλων λογαριασμων, χρηση πολυμεσων, gaming κλπ επηρεαζουν . Και εγω μπορω να φτασω το sot να δειχνει 7-8 ή και παραπανω ωρες απλως κρατωντας την οθονη ανοιχτη χωρις κατι ενεργοβορο να τρεχει. Και δε το λεω για τη ρομ δε την εχω βαλει καν, απλως ο καθενας κανει διαφορετικη χρηση οποτε δοκιμαστε την για εσας.
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την vanilla και γενικά το κινητό δουλεύει καλά σε κλήσεις, σήμα, κτλ. Όμως συμβαίνουν τα κάτωθι στοmobileuncletools όταν π.χ. Πάω να κάνω restart into recovery αλλά δεν ανταποκρίνονται, τα xposed κρασιού, το gravity box κρασαρει. Παρόλα αυτά το κινητό μάλλον είναι rooted αν κρίνω από το Titanium. Τι κάνω λάθος ή τι μπορώ να κάνω χωρίς να το ξαναφλασαρω? Να κάνω απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση των εφαρμογών?

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα την vanilla και γενικά το κινητό δουλεύει καλά σε κλήσεις, σήμα, κτλ. Όμως συμβαίνουν τα κάτωθι στοmobileuncletools όταν π.χ. Πάω να κάνω restart into recovery αλλά δεν ανταποκρίνονται, τα xposed κρασαρει

, το gravity box κρασαρει. Παρόλα αυτά το κινητό μάλλον είναι rooted αν κρίνω από το Titanium. Τι κάνω λάθος ή τι μπορώ να κάνω χωρίς να το ξαναφλασαρω? Να κάνω απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση των εφαρμογών?

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ τα έχετε δει αυτά ρε παιδια !!!!....εμένα ρουφάει κανονικά ....υπάρχει περίπτωση να ευθύνετε ο Next_Launcher_3D ?????

 

και εγω μ'αυτον τον launcher ειμαι (η αληθεια ειναι τραβαει αρκετα) αλλα οπως λεει και ο φιλος @devilgene ειναι αναλογως την χρηση,

αν βαλεις αυτοματο φωτισμο και προσεχεις τι τρεχει απο πισω, εισαι ενταξει.

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του. Στο titanium backup μπορούμε να συμπεριλάβουμε στο backup και το gravity box με τα modules του η δεν θα παίζουν μετά?

 

ναι, μπορουμε να τα παρουμε ολα μπακαπ, αλλα οταν θα τα ξεναπερασεις χρειαζονται ξανα ενεργοποιηση, και επαννεκινηση

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου εχει κανει κατι τετοιο.Μηπως φταιει η sim?

 

Τώρα βλέπω ότι το έγραψα λίγο μπακάλικα. Δε μου έχασε το σήμα στα καλά καθούμενα, ήμουν για αρκετή ώρα σε περιοχή χωρίς σήμα, και όταν γύρισα σπίτι (που έχω κανονικά full) δεν το ξαναβρήκε ποτέ. Σήμερα μου έκανε και το άλλο, έδειχνε full σήμα στην 1η sim και καθόλου στη 2η, αλλα δεν έβγαζε κλήση από καμία (πάλι έφτιαξε με airplane mode on/off). Δεν ξέρω αν προηγήθηκε απώλεια σήματος στο σημερινό.

Οπότε με ενδιαφέρει πως συμπεριφέρθηκε μόνο αν έχεις βρεθεί σε περιοχή χωρίς καθόλου σήμα.

 

Αν και πριν λίγο ο mezger με φόβισε με αυτό που είπε για το σήμα.

 

Είναι δυστυχώς κλασικό πρόβλημα αρκετών ROM, αν δεν κάνω λάθος οι τελευταίες καλές AOSP (A310 v3, Algorom v2, maucat vΟτιΝαναι) δεν το εμφάνιζαν. Αν το έχει αυτή θα'ναι κρίμα.

 

Απ'ότι βλέπω τώρα στο needrom

 

razorinc on 02/12/2015 @ 5:22 am

still problem with signal, specially in areas where signal is low… it shows full signal, but there is no signal at all. I must restart phone to make it work. now I am on coolui 6.0, it has great signal managment, so if someone can port files, it would be nice

Reply

 

thedevilashish on 02/12/2015 @ 3:12 pm Author ad

Okay bro. I will give u baseband patch later :)

 

Αν έχει baseband patch στο πρόγραμμα είμαστε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω ρομ

Emui 3.0 B262 kang vip [Fire team]

 

πληροφορίες

http://www.7to.cn/androidrom/romdetail/24687

download

http://rfilea-2014.7to.cn/A/2D/45/Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4.zip

 

είναι καθαρή από κινεζιές, έχει ρουτ, θέλει gapps, βάλτε άλλο πληκτρολογιο, 7led ναι, και μέχρι στιγμής όλα δουλευουν καλά.

Προτείνεται ως η καλύτερη emui 3.0 με gps που να δουλευει και kangvip tools με πολλά έξτρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο μεσω ali express και το εκανα μονος root με Iroot Μιας και framaroot δεν εκανε τιποτα...εχω περασει την εικονα του CWM και κατεβασα το mobileuncle ...μπαινω να κανω update recovery επιλεγω το recovery.img αλλα το κινητο κανει απλα επανεκκινηση...δοκιμασα με συνδιασμο πληκτρων και παλι το ιδιο...καποιος που μπορει να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο μεσω ali express και το εκανα μονος root με Iroot Μιας και framaroot δεν εκανε τιποτα...εχω περασει την εικονα του CWM και κατεβασα το mobileuncle ...μπαινω να κανω update recovery επιλεγω το recovery.img αλλα το κινητο κανει απλα επανεκκινηση...δοκιμασα με συνδιασμο πληκτρων και παλι το ιδιο...καποιος που μπορει να βοηθησει?

 

Κατέβασε από εδώ και βάλε την CWM 6.0.5.0 και θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να γίνει ΥΠΟ-ενότητα στην πρώτη σελίδα.....με 4-5-6 βασικές ρομ ......και να μιλάμε εκεί μέσα για το κάθε πρόβλημα και την κάθε λύση ??????

 

Ετσι ώστε αυτός που θέλει Micromax να μπαίνει στην συγκεκριμένη ενότητα και να μιλάμε εκεί μέσα ΜΟΝΟ για Micromax.

Από κάτω......emuiUNICOM.....συζήτηση ΜΟΝΟ emuiUNICOM

παρακάτω Algo.....συζήτηση ΜΟΝΟ για Algo rom

μετά Laek......συζήτηση ΜΟΝΟ για Laek......

 

Kαι πάνω πάνω στο κάθε νήμα-στην κάθε ρομ ΠΡΩΤΟ POST ........Είστε ευχαριστημένοι από την ρομ τάδε ?ΝΑΙ....55%.....ΟΧΙ.....20%..ή......Πως χαρακτηρίζετε την ρομ ?......Τέλεια 40%.....Πολύ καλή 25%.....Μέτρια 12%......Κακή 3%....Αθλια 5%

 

Διάλεξα την συγκεκριμένη μέρα να κάνω αυτήν την πρόταση ....γιατί και εμείς εδώ στο νήμα σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό.....είμαστε ΕΡΩΤΕΥΜΈΝΟΙ με το Coolpad

 

Καλη ιδεα!

αλλα θελει λιγη δουλιτσα...

Σίγουρα αξίζει τον κόπο με τόσο κόσμο που παρακολουθεί το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω ρομ

Emui 3.0 B262 kang vip [Fire team]

 

πληροφορίες

http://www.7to.cn/androidrom/romdetail/24687

download

http://rfilea-2014.7to.cn/A/2D/45/Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4.zip

 

είναι καθαρή από κινεζιές, έχει ρουτ, θέλει gapps, βάλτε άλλο πληκτρολογιο, 7led ναι, και μέχρι στιγμής όλα δουλευουν καλά.

Προτείνεται ως η καλύτερη emui 3.0 με gps που να δουλευει και kangvip tools με πολλά έξτρα

 

Την κατεβασα κ την μονταρω να δω με τα ιδια μου τα ματια, ευχαριστω για τις δοκιμες...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του. Στο titanium backup μπορούμε να συμπεριλάβουμε στο backup και το gravity box με τα modules του η δεν θα παίζουν μετά?

 

μπορεις.Απλα θα πρεπει μετα να μπεις xposed και να ξανακανεις install το framework

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα την vanilla και γενικά το κινητό δουλεύει καλά σε κλήσεις, σήμα, κτλ. Όμως συμβαίνουν τα κάτωθι στοmobileuncletools όταν π.χ. Πάω να κάνω restart into recovery αλλά δεν ανταποκρίνονται, τα xposed κρασιού, το gravity box κρασαρει. Παρόλα αυτά το κινητό μάλλον είναι rooted αν κρίνω από το Titanium. Τι κάνω λάθος ή τι μπορώ να κάνω χωρίς να το ξαναφλασαρω? Να κάνω απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση των εφαρμογών?

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα την vanilla και γενικά το κινητό δουλεύει καλά σε κλήσεις, σήμα, κτλ. Όμως συμβαίνουν τα κάτωθι στοmobileuncletools όταν π.χ. Πάω να κάνω restart into recovery αλλά δεν ανταποκρίνονται, τα xposed κρασαρει

, το gravity box κρασαρει. Παρόλα αυτά το κινητό μάλλον είναι rooted αν κρίνω από το Titanium. Τι κάνω λάθος ή τι μπορώ να κάνω χωρίς να το ξαναφλασαρω? Να κάνω απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση των εφαρμογών?

 

κανεις απεγκατασταση τα modules και μετα ξαναβαζεις εσυ αυτα που θελεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα βλέπω ότι το έγραψα λίγο μπακάλικα. Δε μου έχασε το σήμα στα καλά καθούμενα, ήμουν για αρκετή ώρα σε περιοχή χωρίς σήμα, και όταν γύρισα σπίτι (που έχω κανονικά full) δεν το ξαναβρήκε ποτέ. Σήμερα μου έκανε και το άλλο, έδειχνε full σήμα στην 1η sim και καθόλου στη 2η, αλλα δεν έβγαζε κλήση από καμία (πάλι έφτιαξε με airplane mode on/off). Δεν ξέρω αν προηγήθηκε απώλεια σήματος στο σημερινό.

Οπότε με ενδιαφέρει πως συμπεριφέρθηκε μόνο αν έχεις βρεθεί σε περιοχή χωρίς καθόλου σήμα.

 

μηπως δεν μπηκε καλα η rom η καποια sim δεν ειναι κομμενη καλα?Την εχω την rom απο τοτε που βγηκε αλλα δεν εχω δει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω ρομ

Emui 3.0 B262 kang vip [Fire team]

 

πληροφορίες

http://www.7to.cn/androidrom/romdetail/24687

download

http://rfilea-2014.7to.cn/A/2D/45/Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4.zip

 

είναι καθαρή από κινεζιές, έχει ρουτ, θέλει gapps, βάλτε άλλο πληκτρολογιο, 7led ναι, και μέχρι στιγμής όλα δουλευουν καλά.

Προτείνεται ως η καλύτερη emui 3.0 με gps που να δουλευει και kangvip tools με πολλά έξτρα

 

Την έβαλα για δοκιμή και μετά από restart χάνει το status bar. Γίνεται σαν full screen και δείχνει και μαύρο wallpaper. Παίζει να έχει θέμα με το theme engine της; Δύο φορές την πέρασα καθαρή με πολλά wipes, factory reset και καθαρή από αλλά προγράμματα αλλά πάντα το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Χαραs στο κουραγιο σαs ρε παιδια..που βγαζετε..βαζετε roms...και τεσταρετε..δεν την παλευω..ενω θελω να δοκιμασω,,,μενουμε algorom V2 Μεχρι νεωτεραs διαταγαs....
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα για δοκιμή και μετά από restart χάνει το status bar. Γίνεται σαν full screen και δείχνει και μαύρο wallpaper. Παίζει να έχει θέμα με το theme engine της; Δύο φορές την πέρασα καθαρή με πολλά wipes, factory reset και καθαρή από αλλά προγράμματα αλλά πάντα το ίδιο...

 

Κάτι άλλο θα φταίει. Δεν μου το έχει κάνει καθόλου αυτό. Μήπως πάγωσες τίποτα που δεν έπρεπε?

 

άλλαξε κάτι στο Τheme για δοκιμή πχ βάλε (στυλ κλειδ. οθόνης gleam,μετάβαση κλειδ. οθόνης ''λιακάδα'', στυλ εικον. εφααρμ. gleam και άλλες ταπετσαρίες)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει το Twitch ακόμη μια φορά όπως κ σε όλες τις emui.

 

Δοκιμαζω miui6 απο needrom, γίνεται μια πολύ καλη προσπαθεια με συνεχής updates. Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει το Twitch ακόμη μια φορά όπως κ σε όλες τις emui.

 

Δοκιμαζω miui6 απο needrom, γίνεται μια πολύ καλη προσπαθεια με συνεχής updates. Για να δούμε..

 

Βρήκες τίποτα άλλο στην EMUI3? (το twitch δεν το χρησιμοποιώ)

Η MIUI δεν είναι ακόμη developer edition? (αν και μάλλον δουλευουν όλα)

Link to comment
Share on other sites

Με διάφορες ρομ μου έχει τύχει όταν είναι να σκάσει notification να ακούω τη δόνηση αλλά όχι τον ήχο και μετά από λίγο να ακούγεται ένα δυνατό τσαφ από το ηχείο, σαν να κάνει παράσιτα και μετά τίποτα, δεν ακούγεται τίποτα. Πρέπει μάλιστα να είναι από το ακουστικό και όχι από το ηχείο γιατί μετά ούτε συνομιλητή ακούω σε τηλεφώνημα. Silence τα πάντα. Μετά από reboot στρώνει. Παίζει να είναι hardware και αν ναι γιατί στρώνει με επανεκκίνηση;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο θα φταίει. Δεν μου το έχει κάνει καθόλου αυτό. Μήπως πάγωσες τίποτα που δεν έπρεπε?

 

άλλαξε κάτι στο Τheme για δοκιμή πχ βάλε (στυλ κλειδ. οθόνης gleam,μετάβαση κλειδ. οθόνης ''λιακάδα'', στυλ εικον. εφααρμ. gleam και άλλες ταπετσαρίες)

 

Απο φωτο πως είναι?

Μέγεθος αρχείου, ποιότητα (με τι εφαρμογη)?

 

Αυτονομία?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...