Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την aosp rom χθές το μεσημέρι. Χθές το βράδυ το έβαλα στο ρεύμα και σήμερα το πρωί το έβγαλα και το άφησα ανοικτό στο κομοδίνο. Το μεσημέρι πού γύρισα στο σπίτι μου είδα ότι έγραφε ""υψηλή τάση μπαταρίας, παρακαλώ αφαιρέστε την μπαταρία"" (κάπως έτσι) , πάτησα "παραβλεψη". Μετά "έπαιξα" λίγο με το τηλέφωνο έκανα και 2-3 επανεκκινησεις χωρίς να ξαναβγεί το ίδιο μήνυμα.

Έχει δει κάποιος άλλος αυτό το μήνυμα? Ρωτάω γιατί το χρησιμοποιούν τα ανίψια μου μην πάθουμε καμιά ζημιά.

 

Έχεις περάσει κάποιο πρόγραμμα για την μπαταρία (πχ battery doctor, Easy Battery Saver κλπ) ή όχι?

Εμένα με την vanilla και το Easy Battery Saver δεν μου το έχει εμφανίσει ποτέ αυτό το μήνυμα...και φορτίζω πάντα βράδυ από τις 12 έως τις 7 περίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To gsam battery έχω. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο μήνυμα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια εχω και εγω ένα lenovo με vanila παρατήρησα το εξης .Το βαζω στην φορτιση και το πρωί εχει 100% σε 1 λεπτο πεφτη στο 98% σε δυο στο 95% και μετα παει κανονικα 2 μερες + ξερει κανεις τι να κανω . Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια εχω και εγω ένα lenovo με vanila παρατήρησα το εξης .Το βαζω στην φορτιση και το πρωί εχει 100% σε 1 λεπτο πεφτη στο 98% σε δυο στο 95% και μετα παει κανονικα 2 μερες + ξερει κανεις τι να κανω . Ευχαριστω

Καποιο σφαλματακι τις rom ειναι λογικα αυτο.Δεν υπαρχει θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια εχω και εγω ένα lenovo με vanila παρατήρησα το εξης .Το βαζω στην φορτιση και το πρωί εχει 100% σε 1 λεπτο πεφτη στο 98% σε δυο στο 95% και μετα παει κανονικα 2 μερες + ξερει κανεις τι να κανω . Ευχαριστω

 

και εμενα μου το κανει αυτο αλλα κραταει 3-4 μερες η μπαταρια οποτε δεν πολυ ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σκοπευω να παραγγειλω το συγκεκριμενο τηλ , διαβαζω και τα σχολια στο post και το overall μου δειχνει οτι ειναι μια καλη επιλογη.

Απο αυτα που εχω εστιασει μια επιλογη θα μπορουσε να ειναι το Coolpad 7320 αν δεν ειχε καποια αρκετα κινεζικα υπολοιματα στην rom του, η ακομα περισσοτερο θα εβλεπα ως πολυ αξιολογο το Xiaomi Note αν δεν ειχε τοσο υψηλο SAR.

 

Θα ηθελα λοιπον την γνωση και την γνωμη οσων ειναι κατοχοι.

Το θεμα των games - photos - videos ολιγο με ενδιαφερει.

Ομως επειδη χρειαζομαι να χρεισιμοποιω πολυ τα mobile data αντι για wifi για χρησεις που κανω και επειδη συχνα πυκνα βρισκομαι σε περιοχη με χαμηλο σημα 3G με ενδιαφερει ιδιαιτερα αν εχει ισχυρο σημα στο 3G του. Δλδ αν το εχετε τσεκαρει σε συγκριση με καποιο αλλο αξιολογο τηλ στο ιδιο μερος και ειχε ικανοποιητικη αποδοση χωρις αποσυνδεσεις και κολληματα ?

 

Απο Lenovo παλαιοτερα ειχα χρησιμοποιησει για ενα διαστημα ενα A800 (παροτι ηταν ιδιατερα ανθεκτικο κ αξιοπεπες σε ολες τισ λειτουργιες του), δεν μπορω ομως να πω οτι ειχε και το καλυτερο σημα σε δυσκολες περιοχες, και εννοω οτι εκει καποια αλλα εβγαζαν καλυτερο σημα, οπως HTC kai iphone.

Επισης εχετε δει να βελτιωνεται περισσοτερο με καποια αλλη rom?

 

Ευχαριστω.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είχα αγοράσει για ένα φίλο μου το καλοκαίρι. Όλα καλα με το κινητό. Σφαιράτο αλλά με τον chrome δεν μπορείς να ανοίξεις σελίδες με 3g. Με wifi λειτουργεί. Το είχα πάρει από vickmall ρουταρισμένο. Ξέρετε τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

@nospa12 Το noled δεν δουλέυει δυστυχώς.... Δεν έχω ακούσει αν παίζει ρόλο η rom ...

 

@focusinos Σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα 3g μην περιμένεις πολλά... Κατά τ' άλλα σφαίρα μου δουλέυουν και τα δύο.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για περιοχές με φουλ σήμα. Εδώ εγώ με τον κλώνο και χωρίς σωστό 3g ανοίγει τα πάντα. Το έχει αντιμετωπίσει άλλος;
Link to comment
Share on other sites

@nospa12 Το noled δεν δουλέυει δυστυχώς.... Δεν έχω ακούσει αν παίζει ρόλο η rom ...

 

 

Σ`εμενα παντως με τη μαμα rom το noled μια χαρα δουλευει, εχω την s118, δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

@nospa12 Το noled δεν δουλέυει δυστυχώς.... Δεν έχω ακούσει αν παίζει ρόλο η rom ...

 

 

Σ`εμενα παντως με τη μαμα rom το noled μια χαρα δουλευει, εχω την s118, δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο.

 

Κι εγώ την s118 έχω! Μήπως δεν έχεις βάλει δύο κάρτες sim ?

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μόνο για τη μία κάρτα sim...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μόνο για τη μία κάρτα sim...

 

H αληθεια ειναι οτι δεν το εχω τσεκαρει γιατι περισσοτερο δουλευω τη μια καρτα, θα το δω ομως και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατέβηκε σωστά το zip αρχείο, δοκίμασε να το κατεβάσεις πάλι

 

Παλι τα ιδια...εχει "μπρικαρει"???? pffff....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ , είναι η πρώτη φορά που γράφω και θελω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά που ασχολούνται και στο site. Εχω αγοράσει και εγώ το κινητό ως πρώτη μου αγορά από κίνα από to2cc το Α850+ και είμαι πολύ ευχαριστημενος. Το πήρα χωρις ρουτ και το κινητό δουλεύει αψογα και με δύο sim, καλή κάμερα σε λογικά πλαίσια για κινητό, 3g πιάνει παντού οπως και με το προηγούμενο κινητό μου το galaxy S3 , η μπαταρία κρατάει 2-3 μέρες, δεν κολλάει ακόμα και στα πιο απαιτητικά παιχνίδια τους με 8 πυρήνες. Το μόνο μειονέκτημα, προσωπικά, είναι οι 5.5 ίντσες που δεν υπολόγισα καλά πριν το πάρω διότι είναι μεγάλο για τα γούστα μου (γιαυτό θέλω να το πουλήσω με σκοπό να πάρω το A8 ή to honor 6 με 5 ίντσες), αν και κατάλληλο μέγεθος για mobile gaming και search στο νετ. Για οποιαδήποτε απορία θέλετε και μπορώ να βοηθήσω παρακαλώ ρωτήστε με.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ , είναι η πρώτη φορά που γράφω και θελω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά που ασχολούνται και στο site. Εχω αγοράσει και εγώ το κινητό ως πρώτη μου αγορά από κίνα από to2cc το Α850+ και είμαι πολύ ευχαριστημενος. Το πήρα χωρις ρουτ και το κινητό δουλεύει αψογα και με δύο sim, καλή κάμερα σε λογικά πλαίσια για κινητό, 3g πιάνει παντού οπως και με το προηγούμενο κινητό μου το galaxy S3 , η μπαταρία κρατάει 2-3 μέρες, δεν κολλάει ακόμα και στα πιο απαιτητικά παιχνίδια τους με 8 πυρήνες. Το μόνο μειονέκτημα, προσωπικά, είναι οι 5.5 ίντσες που δεν υπολόγισα καλά πριν το πάρω διότι είναι μεγάλο για τα γούστα μου (γιαυτό θέλω να το πουλήσω με σκοπό να πάρω το A8 ή to honor 6 με 5 ίντσες), αν και κατάλληλο μέγεθος για mobile gaming και search στο νετ. Για οποιαδήποτε απορία θέλετε και μπορώ να βοηθήσω παρακαλώ ρωτήστε με.

 

Υπαρχει τοπικ για αγγελιες φιλε μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

έχω ενα θεμα με το κινητο..

Απο την αρχη δεν αναγνωριζε τις καρτες σιμ. μου δινει την επιλογη να εισαγω το πιν αλλα μετα μουη εμφανιζει ενα "X" στο σημα.

 

Πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις?

Αυτη τη στιγμη εχω περασει την Lenovo A850+ V2 by jayXz

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς φιλέ μου είμαι ακόμα καινούριος xD Μπορείς να μου δώσεις κάποιο link?

 

Στο myphone η περιοχή για αγγελίες είναι για μόνο για αυτούς που έχουν πάνω από κάποια post (200 ή 300 δεν θυμάμαι ακριβώς). Οπότε σε άλλο site.

 

Καλησπέρα παίδες,

έχω ενα θεμα με το κινητο..

Απο την αρχη δεν αναγνωριζε τις καρτες σιμ. μου δινει την επιλογη να εισαγω το πιν αλλα μετα μουη εμφανιζει ενα "X" στο σημα.

 

Δες μια φορά μήπως έχει χάσει το IMEI. Πληκτρολογείς *#06# ή Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Κατάσταση - Πληροφορίες ΙΜΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..εχει δουλεψει κανεις καλωδιο otg;;;εχω φαει ολο το ιντερνετ και δε μπορω με τιποτα να ενεργοποιησω τη λειτουργια otg..το otg checker μου λεει πως ολα ειναι ετοιμα.κι ομως συνδεω usb αλλα τιποτα.ενα αλλο παλι προγραμμα μου λεει οτι λειπουν οι s3c drivers....ξερει κανεις τιποτα;;
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα kernel δεν πρόκειται να δουλέψει
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αμαν αυτος ο κερνελ.το μονο πραγμα που μ εχει ξενερωσει ειναι οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμοι κερνελ για κανενα overclock η γενικα κανενα πειραγμα ρε φιλε..ελεος..και πως γινεται αλλα κινητα με ιδιο cpu να υποστηριζουν otg;;
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...