Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μη μπερδευεστε με το antutu.κι εμενα με την s124 μου βγαζει το antutu 33456 γιατι το antutu αλλαξε.οσον αφορα τη μπαταρια μου κρατα 4 μερουλες με ενα σχετικο μονταρισμα στις εφαρμογες και αρκετη χρηση θα ελεγα.αυτο που με χαλασε στη vanila και την εβγαλα ειναι οτι στο ram optimize του κινητου δε φαινεται η διαθεσιμη ελευθερη ram χωρις εξτρα εφαρμογη που θα μου χαλαει αρκετη μπαταρια

Και πια έχεις βάλει τώρα πάνω και με πιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες ~! Κάτοχος του "θεριού" εδώ και 4 μέρες! :D

 

Δοκίμασα το antutu την πρώτη μέρα και μου έβγαλε 25000 και πριν λίγο ξαναδοκίμασα αφού έκανα ένα scan και clean files στο secureIt και μου έβγαλε 32700 !! Προφανώς με τη rom που ήρθε από Κίνα, οπότε καλή η εφαρμογή αλλά όχι ότι είναι και σημείο αναφοράς.

 

Από μπαταρία μου κράτησε γύρω στις 30 ώρες με αρκετή χρήση, αλλά έπεσε απότομα τη 2η μέρα και υποπτεύομαι ότι κάποιες εφαρμογές στο backround την ρούφηξαν προς το τέλος :p

 

Να ρωτήσω επειδή στις εισερχόμενες κλήσεις παιδεύομαι λιγάκι με το slide, γνωρίζουμε αν υπάρχει άλλη ρύθμιση εκτός από αυτήν που λέει smart answer ;

 

Γενικά πάντως το κινητό φαίνεται άψογο και νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές στα 115€.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με την aosp vanilla 2.7 το κινητό κρατάει 4 μέρες με πάρα πολλά τηλέφωνα....πολύ καλά!

Έχω ένα θέμα. Όταν καλώ κάποιον, μόλις σηκώσει το τηλέφωνό του, δονείται το δικό μου και μου τη σπάει. Στην προηγούμενη rom (s119) το είχα βρεί και το είχα απενεργοποιήσει. Ξέρουμε πως απενεργοποιείται στην vanilla???

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιεις το gravity box στο xposed framework και μετα πας πάλι στο gravity box στην καρτέλα τηλέφωνο,μετα δόνηση κλήσεων και αποεπιλεγεις το δόνηση κατά την έναρξη κλησης

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης mitsubae μπορείς να τσεκαρεις και εσύ αν δουλεύει το κουμπί του handsfree για να δούμε αν είναι θέμα Ρομ τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιεις το gravity box στο xposed framework και μετα πας πάλι στο gravity box στην καρτέλα τηλέφωνο,μετα δόνηση κλήσεων και αποεπιλεγεις το δόνηση κατά την έναρξη κλησης

Επίσης mitsubae μπορείς να τσεκαρεις και εσύ αν δουλεύει το κουμπί του handsfree για να δούμε αν είναι θέμα Ρομ τελικά?

 

Το κουμπί του handsfree δε δουλεύει ούτε σε εμένα, νομίζω πως δε δούλευε ούτε στην s119 που είχα πρίν.

 

Ανοίγω το gravity box και μου λέει: Το gravity box system framework δεν ανταποκρίνεται. Γίνεται έξοδος

Μπαίνω στο xposed installer και στο framework μου λέει: Η τελευταία έκδοση του Xposed δεν είναι ενεργή προς το παρόν. Εγκαταστήσατε το framework και επανεκκινήσατε? Όχι, του λέω!

Πατάω λοιπόν στο framework και μου λέει: ΠΡΟΣΟΧΗ, αν δεν έχετε ακούσει ποτέ πρίν για "soft brick" και "bootloop" MHN εγκαταστήσετε to Xposed

 

Τι κάνω που δεν ξέρω τίποτα από soft brick και bootloop???

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα αυτά μου τα έβγαλε και εμένα.κάνε κανονικά εγκατάσταση καί επανεκκίνηση. Αλλά αν θες να είσαι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο κάνε ένα back up της ρομ στην κάρτα μνήμης μέσω recovery έτσι αν γίνει κάτι επανέρχεται κανονικά σε δύο λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην αμελήσεις το βήμα για backup που σου είπε ο φίλος πιο πάνω, και πάλι όμως, υπάρχει τρόπος να επανέλθει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το συγκεκριμένο κινητό πεντε μηνες τώρα αλλά εδω κ μερικές μέρες έχει αρχίσει να μου μαυρίζει η οθόνη του. Γνωρίζει κάποιος τον λογο ή που μπορω να απευθυνθω; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις μαυρίζει? Σου έπεσε πουθενά? Σε κάθε περίπτωση επικοινωνεις με το κατάστημα που το πήρες.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχει Servise lenovo και στα κινητά μπορείς να το πας να το δούνε, αν και μοντέλο που δεν εισάγετε επίσημα πιστεύω ότι θα σε εξυπηρετήσουν
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει μέσω ίντερνετ δυστυχώς κ είμαι απο Θεσσαλονίκη. Πήρε το ίδιο κ η αδερφή μου αλλά δεν τις έχει βγάλει κάτι παρόμοιο. Μαυρίζει εννοώ τρεμοπαιζει όπως οι τηλεοράσεις όταν δεν έχουν καλό σήμα κ μαυρίζει η οθόνη για λίγο κ μετα ξανά επανέρχεται κ παλι απο την αρχή. Το κανει για λίγο σταματάει κ μετα απο μερικές ώρες παλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Στα carrefour Πυλαίας έχει κατάστημα της lenovo δεν χάνεις τίποτα να το πας να το δούνε
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολσ τα μελη!!

μια ερωτηση και αν ηδη υπαρχει ας μου πει καποιος που να το διαβασω. εχω ενα 850+ και δεν αναγνωριζει την sd . οσες sd και αν του εβαλα μου γραφει εισαγετε καρτα sd.

ξερει κανεις να βοηθισει? Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στις δυο sim μπορω να βαλω στη καθε μια διαφορετικό ήχο κλίσης

Στα sms όμως δεν βλέπω να γίνεται αυτο. Ο ίδιος ήχος και για τις δύο sim

Υπαρχει καμια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτοτο κινητο.διαβασα σχεδον ολα τα ποστ και θελω να ρωτησω...αξιζει να αφησω ενα νοτε1 που εχω για αυτο;μαρεσει η οθονη του που ειναι μεγαλη και κυριως οι 2 σιμ.η μπαταρια του κραταει;;;με πολυ ιντερνετ;;;και μετα αυτα που λετε για αλλαγης ρομ γινεται ευκολα;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κανης καμια θήκη τύπου fliip cover για αγορά? η αν είναι κάποιος να αγοραση κάτι απο έξω να βολεψη και εμένα γιατί δεν έχω πάρη ποτε απο έξω και δεν ξέρω.. Το τηλ το πιρα απο Ελλάδα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτοτο κινητο.διαβασα σχεδον ολα τα ποστ και θελω να ρωτησω...αξιζει να αφησω ενα νοτε1 που εχω για αυτο;μαρεσει η οθονη του που ειναι μεγαλη και κυριως οι 2 σιμ.η μπαταρια του κραταει;;;με πολυ ιντερνετ;;;και μετα αυτα που λετε για αλλαγης ρομ γινεται ευκολα;;ευχαριστω

 

ΦΙλε μου εγω δε θα το ξαναγοραζα. Νομιζω οτι θα απογοητευτεις με τη μπαταρια, αν μπαινεις πολυ συχνα ιντερνετ θα πρεπει να το φορτιζεις καθε μερα. Κατα τ'αλλα ειναι καλο κινητο. Αν αγοραζα καποιο κινητο τωρα, αυτο θα ηταν το coolpad f1.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και το lenovo a850+ και το coolpad f1...αλλου υπερτερει το ενα και αλλου το αλλο..οπως πχ οτι το coolpad εχει 2gb ram,απιστευτη cam και πολυ καλυτερη αναλυση οθονης απ το lenovo..ομως το lenovo αν και ενα gb ram ειναι ddr3 που το κανει πιο γρηγορο απ το coolpad και οτι εχει λιγοτερη αναλυση οθονης απο μειονεκτημα γινεται πλεονεκτημα αφου και λιγοτερη μπαταρια καταναλωνει και πιο γρηγορα ανοιγει την ιδια εικονα..οσον αφορα τωρα τη μπαταρια,εχω πειραξει το ιδιο και τα δυο..διαφορα δεν υπαρχει ουσιαστικη.ευχαριστημενος ειμαι και με τα δυο αφου με αρκετα τηλ και ιντερνετ εχω 3 μερες διαρκεια..τωρα αν εσυ παιζεις παιχνιδια τοτε δε φταιει το κινητο..τα συμπερασματα δικα σας.
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και το lenovo a850+ και το coolpad f1...αλλου υπερτερει το ενα και αλλου το αλλο..οπως πχ οτι το coolpad εχει 2gb ram,απιστευτη cam και πολυ καλυτερη αναλυση οθονης απ το lenovo..ομως το lenovo αν και ενα gb ram ειναι ddr3 που το κανει πιο γρηγορο απ το coolpad και οτι εχει λιγοτερη αναλυση οθονης απο μειονεκτημα γινεται πλεονεκτημα αφου και λιγοτερη μπαταρια καταναλωνει και πιο γρηγορα ανοιγει την ιδια εικονα..οσον αφορα τωρα τη μπαταρια,εχω πειραξει το ιδιο και τα δυο..διαφορα δεν υπαρχει ουσιαστικη.ευχαριστημενος ειμαι και με τα δυο αφου με αρκετα τηλ και ιντερνετ εχω 3 μερες διαρκεια..τωρα αν εσυ παιζεις παιχνιδια τοτε δε φταιει το κινητο..τα συμπερασματα δικα σας.

Να συμπληρωσω οτι στο Lenovo,σε βαρεια χρηση εχω απο 7 εως 8+ ωρες οθονης.

Δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο σε συσκευη, αφου οι περισσοτερες πανε στις 3 με 4.

Θα το ξανα αγοραζα με κλειστα ματια.

Μονα μειονεκτηματα, η χαμηλης ποιοτητας καμερα και η ελλειψη πυξιδας, για οσους την χρειαζονται πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Με φούλ τηλέφωνα είμαι ήδη στις 4 μέρες και 6 ώρες με την μπαταρία στο 10%...

Θα το ξαναγόραζα με κλειστά τα μάτια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα έχει κανης καμια θήκη τύπου fliip cover για αγορά? η αν είναι κάποιος να αγοραση κάτι απο έξω να βολεψη και εμένα γιατί δεν έχω πάρη ποτε απο έξω και δεν ξέρω.. Το τηλ το πιρα απο Ελλάδα..

 

Αυτήν πήρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αρκετά τηλέφωνα και internet τώρα είναι στις τρεις ημέρες ακριβώς και έχω ακόμα 25%, με αλλη Ρομ βέβαια. Το μονο μελανό σημείο του κινητού η μέτρια κάμερα η οποία ποτέ δεν με ενδιεφερε έτσι και αλλιως. Θα το ξανααγοραζα με χίλια. Βέβαια ερωτήσεις του τύπου ποσό κρατά η μπαταρία δεν μπορούν να απαντηθούν γιατί η χρηση είναι διαφορετική για καθέναν ξεχωριστά. Το σωστο θα ηταν να ρωταμε ποσο κρατάει με πχ πεντε ώρες τηλ, δυο ώρες wifi κλπ πράγμα που ουτε αυτό γίνεται όπως καταλαβαίνετε. Απολαυστε λοιπον το τηλ που απλα για αυτά που προσφέρει στην τιμη που είναι είναι σούπερ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά λέγονται περί μπαταρίας διαβάστε λίγο εδώ http://techblog.gr/mobile/4-myths-about-batteries-425222/
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά λέγονται περί μπαταρίας διαβάστε λίγο εδώ http://techblog.gr/mobile/4-myths-about-batteries-425222/

+1 φορτίστε άφοβα και όπως θέλετε απολαυστε τις συσκευές σας οι μπαταρίες είναι αναλωσιμες ουτως η άλλως θα πεσει η απόδοση τους και το κοστος αντικατάστασης τους είναι μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...