Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

 

παίζει να έβαλε γκολ από τα αποδυτήρια με αυτή την εφαρμογή η Sony :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι waterproof η οχι? αν δεν κανω λαθος το samsung ειναι πιο αδιαβροχο με βαση το ip67?

 

Είναι αδιάβροχο και το θεαματικό που είδα πριν από λίγο σε ένα βίντεο, είναι πως είναι ανθεκτικό και στον πάγο

Τώρα το διατηρείς και φρέσκο! Ας μην μπούμε σε πειρασμό να το κάνουμε :D http://www.liveplace.gr/mobiles/to-sony-xperia-z2-meta-to-nero-erxetai-antimetwpo-kai-me-ton-pago

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιάβροχο και το θεαματικό που είδα πριν από λίγο σε ένα βίντεο, είναι πως είναι ανθεκτικό και στον πάγο

Τώρα το διατηρείς και φρέσκο! Ας μην μπούμε σε πειρασμό να το κάνουμε :D http://www.liveplace.gr/mobiles/to-sony-xperia-z2-meta-to-nero-erxetai-antimetwpo-kai-me-ton-pago

 

οπως εχουμε πει πολλες φορες βεβαια, το οτι αντεξε το τεστ δε σημαινει οτι αυριο θα λειτουργει το κινητο...

Ειναι το ιδιο με το θαλασσινο νερο, δεν σου το απαγορευουν επειδη θα μπει το θαλασσινο μεσα, απλα αυτο το νερο το διαβρωνει, τουλαχιστον πολυ πιο ευκολα και γρηγορα σε σχεση με το γλυκο νερο με αποτελεσμα να βγαλει πιο συντομα προβλημα η συσκευη, χωρις να σημαινει κατι συγκεκριμενο..

Τελος, εγω αμφιβαλλω για το βιντεο, γιατι θεωρω οτι μια οθονη δε μπορει να αντεξει στο παγωμα και μου κανει εντυπωση (αν δεις ολοκληρο το βιντεο ) πως γινεται να βαζει τα παγακια και μετα με το νερο να λιωνουν και οταν το βγαζει απο καταψυξη να ειναι μεσα τα παγακια κανονικα με το σχημα τους..δες λιγο πως φευγει το ταπερ και πως ερχεται..στο 2:06 και στο 2.28 δηλαδη..

(αν και στο utube εχει πιο πολλες σκηνες, εδω ειναι κομμενο).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι ο αδιάβροχος χαρακτήρας του κινητού δε σημαίνει ότι θα πρέπει να το υποβάλλουμε σε ό,τι δοκιμασία βλέπουμε στο διαδίκτυο ή ό,τι δοκιμασία μας έρθει στο κεφάλι, μόνο και μόνο για να λέμε ότι έχουμε αδιάβροχο κινητό. Θεωρώ ότι είναι μια δυνατότητα που ίσως να μη σου χρησιμεύσει ποτέ, ή να χρειαστεί να την εκμεταλλευτείς σε ώρα ανάγκης (η κακιά στιγμή που λέμε), και δε θα σου αχρηστευτεί η συσκευή. Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οπως εχουμε πει πολλες φορες βεβαια, το οτι αντεξε το τεστ δε σημαινει οτι αυριο θα λειτουργει το κινητο...

Ειναι το ιδιο με το θαλασσινο νερο, δεν σου το απαγορευουν επειδη θα μπει το θαλασσινο μεσα, απλα αυτο το νερο το διαβρωνει, τουλαχιστον πολυ πιο ευκολα και γρηγορα σε σχεση με το γλυκο νερο με αποτελεσμα να βγαλει πιο συντομα προβλημα η συσκευη, χωρις να σημαινει κατι συγκεκριμενο..

Τελος, εγω αμφιβαλλω για το βιντεο, γιατι θεωρω οτι μια οθονη δε μπορει να αντεξει στο παγωμα και μου κανει εντυπωση (αν δεις ολοκληρο το βιντεο ) πως γινεται να βαζει τα παγακια και μετα με το νερο να λιωνουν και οταν το βγαζει απο καταψυξη να ειναι μεσα τα παγακια κανονικα με το σχημα τους..δες λιγο πως φευγει το ταπερ και πως ερχεται..στο 2:06 και στο 2.28 δηλαδη..

(αν και στο utube εχει πιο πολλες σκηνες, εδω ειναι κομμενο).

 

Συμφωνώ. Κοιτάμε τις αντοχές και όχι σε τι καταστρέφεται. Παρόλα αυτά είναι μια πολύ καλή συσκευή που προσωπικά δεν θα την δοκίμαζα..εκτός και αν ήταν ατύχημα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά η cosmote μου δίνει 190€ επιδότηση γι' αυτή την συσκευή τι λέτε να την πάρω;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά η cosmote μου δίνει 190€ επιδότηση γι' αυτή την συσκευή τι λέτε να την πάρω;

 

αν δεν σε ενδιαφέρει να είναι ελληνικό το τηλέφωνο προτίμησε να το πάρεις απο το ιντερνετ που το βρίσκεις στα 500 ευρώ και χρησιμοποίησε την επιδότηση για έκπτωση στο λογαριασμό ή για κάποιο άλλο τηλέφωνο στα 190 ευρώ.Να υποθέσω οτι η αρχική τιμή πρίν την επιδότηση για το Ζ2 είναι στα 749 ευρώ?

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα του παλαιότερου forum τηλεφωνίας,

θα ήθελα να δείτε το παρακάτω video review και να μου πείτε αν θα θέλατε να βλέπετε κάπως έτσι ένα review. Θα ήθελα πολύ να πάρω μερικές απόψεις σας.

 

υ.γ: Αν πρέπει να μεταφέρουμε κάπου αλλου την συζήτηση για την άποψη σας παρακαλώ να με οδηγήσετε, απλά επειδή το video αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο είπα να ξεκινήσω από εδώ στην κουβέντα.

 

 

 

ευχαριστώ,

γΠ

 

Καλησπέρα φίλε.

 

Πολύ καλή προσπάθεια αλλά κατά την γνώμη μου είναι πιό όμορφο το unboxing-review μαζί .

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε ενδιαφέρει να είναι ελληνικό το τηλέφωνο προτίμησε να το πάρεις απο το ιντερνετ που το βρίσκεις στα 500 ευρώ και χρησιμοποίησε την επιδότηση για έκπτωση στο λογαριασμό ή για κάποιο άλλο τηλέφωνο στα 190 ευρώ.Να υποθέσω οτι η αρχική τιμή πρίν την επιδότηση για το Ζ2 είναι στα 749 ευρώ?

 

Όχι αρχική τιμή στην cosmote είναι 649,90€

Edited by zwiros
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξέρεις καλύτερα φίλε μου. Κάνε τους λογαριασμούς σου κι ότι σε συμφέρει καλύτερα.

Όσο για την συσκευή στην αρχή είχαν ακουστεί κάποια παράπονα για υπερθέρμανση. Τώρα δεν παραπονιέται κάποιος φίλος για το συγκεκριμένο θέμα. Μία από τα ίδια και στην Ιταλία που βρίσκομαι.

Ίσως να υπήρχαν κάποιες προβληματικες παρτίδες στην αρχή. Αυτό θα μας το διαλευκάνει κάποιος φίλος που έχει αγοράσει πρόσφατα το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Άμεση διαθέσιμη για unbranded συσκευές η τελευταία αναβάθμιση για το z2.

New Xperia Z2 update (17.1.2.A.0.314) now rolling

http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-z2/

 

There are many improvements in this upgrade for your Xperia™, some examples are:

Enhanced voice call quality

Improved touch function and performance

Charging improved when battery is low

Overall performance and stability improved

And all of our latest bug fixes and improvements

 

Με του σύνδεσα το κινητό στο tablet μου,μου έβγαλε άμεσα διαθέσιμο για κατέβασμα και εγκατάσταση αλλα επειδή είμαι εκτός σπιτιού και μιας και απαιτείται μεγάλος όγκος downloading θα το έγκαταστησω την Δευτέρα αφού επιστρέψω στην Αθήνα.

 

Πείτε μας όσοι κάνατε το update τις εντυπώσεις σας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι αρχική τιμή στην cosmote είναι 649,90€

 

τότε δεν υπάρχει συζήτηση συμφέρει και με το παραπάνω η επιδότηση:rolleyes:

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

τότε δεν υπάρχει συζήτηση συμφέρει και με το παραπάνω η επιδότηση:rolleyes:

 

εξαρτάται...

 

αυτή τη στιγμή το κινητό έχει 500 ευρώ στην αγορά

650 - 190 = 460 ευρώ το δίνει η cosmote

 

αν μπορείς με έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης να γλιτώσεις πάνω από 40 ευρώ (στα πάγια σου - δηλαδή έκπτωση πάνω από 3,5 ευρώ το μήνα για 12μηνο συμβόλαιο) , τότε σε συμφέρει να το πάρεις από κάποιο σκρουτζομάγαζο

Edited by mutunas
Link to comment
Share on other sites

Την φθηνότερη τιμή που βρήκα στα σκρουτζομάγαζο είναι στα 490.00€, εκτός και αν έχω ψάξει λάθος. Να πω την αλήθεια έχω μεγάλη έκπτωση στον λογαριασμό μου έχω το απεριόριστα 25 plus και πληρώνω γύρω στα 10€ κάθε μήνα!!
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Θα πεσει και αλλο η τιμη του Ζ2 μετα την παρουσιαση του Ζ3 οποτε κανουμε υπομονη..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άμεση διαθέσιμη για unbranded συσκευές η τελευταία αναβάθμιση για το z2.

New Xperia Z2 update (17.1.2.A.0.314) now rolling

http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-z2/

 

There are many improvements in this upgrade for your Xperia™, some examples are:

Enhanced voice call quality

Improved touch function and performance

Charging improved when battery is low

Overall performance and stability improved

And all of our latest bug fixes and improvements

 

Με του σύνδεσα το κινητό στο tablet μου,μου έβγαλε άμεσα διαθέσιμο για κατέβασμα και εγκατάσταση αλλα επειδή είμαι εκτός σπιτιού και μιας και απαιτείται μεγάλος όγκος downloading θα το έγκαταστησω την Δευτέρα αφού επιστρέψω στην Αθήνα.

 

Πείτε μας όσοι κάνατε το update τις εντυπώσεις σας.

 

Εμένα δεν μου βγαζει καμιά αναβάθμιση. Είναι ελληνικό το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγαζει καμιά αναβάθμιση. Είναι ελληνικό το τηλέφωνο...

 

Θα σου έρθει, dont worry.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την φθηνότερη τιμή που βρήκα στα σκρουτζομάγαζο είναι στα 490.00€, εκτός και αν έχω ψάξει λάθος. Να πω την αλήθεια έχω μεγάλη έκπτωση στον λογαριασμό μου έχω το απεριόριστα 25 plus και πληρώνω γύρω στα 10€ κάθε μήνα!!

 

Υπάρχει σκρουτζομαγαζο που μπορείς να το πάρεις με την επιδότηση στην χαμηλή τιμή.. Ψαχτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγαζει καμιά αναβάθμιση. Είναι ελληνικό το τηλέφωνο...

 

Εμένα μου έβγαλε με pc companion(γερμανικό)

Θα σου έρθει και εσένα οπως ειπώθηκε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε με pc companion(γερμανικό)

Θα σου έρθει και εσένα οπως ειπώθηκε.

 

και εμενα γερμανικο ειναι αλλα update γιοκ

Link to comment
Share on other sites

και εμενα γερμανικο ειναι αλλα update γιοκ

Μέσω pc companion είδες η μέσω OTA(wifi)που εμένα δεν μου έβγαζε καν;

Ίσως να κόλλησε η τα έπαιξε προσωρινά ο server τους η το pc companion.

Ξανά δοκίμασε διότι σε εμένα μου έβγαλε ενημέρωση οτι υπάρχει update για την συσκευη μου.

αύριο θα την περάσω πάντως :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσω pc companion είδες η μέσω OTA(wifi)που εμένα δεν μου έβγαζε καν;

Ίσως να κόλλησε η τα έπαιξε προσωρινά ο server τους η το pc companion.

Ξανά δοκίμασε διότι σε εμένα μου έβγαλε ενημέρωση οτι υπάρχει update για την συσκευη μου.

αύριο θα την περάσω πάντως :p

 

pc companion

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...