Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ το μόνο που λέω είναι οτι το note 2 ακόμα 2 χρονιά εχει και είναι στα 330 έλεος επιτελούς όμως πήρα και εγώ το z2 μας :) πολυ κάλο από μπαταριά αρκετά καλά θα εγα από z1 προέρχομαι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καμία σχέση με τις κοινές μεμβράνες. Πολύ πιο εύκολη η εφαρμογή του tempered glass, σχεδόν καθόλου φουσκάλες μετά την εφαρμογή, ανάλογα και με το προϊόν που θα πάρεις βέβαια. Εγώ για το Z1 compact μου έχω πάρει tempered glass με oleophobic επίστρωση, που δίνει πολύ λιγότερες δαχτυλιές κατά τη χρήση της οθόνης. Γενικά το tempered glass είναι άλλη εμπειρία, θα το ευχαριστηθείς. ;)

 

Xα χα χα σιγα μην καταφερνα το προφανες.......

Αφου ειμαι κουλαδι....παει το 10ρικο.....:lol:Στην πρωτη τοποθετηση ενω ολα πηγαιναν καλα ειδα οτι στη γωνια αφηνε μεσα αερα αλλα και οτι δεν ηταν 1000 % ευθυγραμισμενο

Ε το εβγαλα για να το ξαναβαλω και μετα παπαλα ...παντου αερας με μπιμπικακια ρε ετσι ρε αλλιως τελικα αποδεχτηκα οτι ειμαι κουλαδι.....

Link to comment
Share on other sites

Xα χα χα σιγα μην καταφερνα το προφανες.......

Αφου ειμαι κουλαδι....παει το 10ρικο.....:lol:Στην πρωτη τοποθετηση ενω ολα πηγαιναν καλα ειδα οτι στη γωνια αφηνε μεσα αερα αλλα και οτι δεν ηταν 1000 % ευθυγραμισμενο

Ε το εβγαλα για να το ξαναβαλω και μετα παπαλα ...παντου αερας με μπιμπικακια ρε ετσι ρε αλλιως τελικα αποδεχτηκα οτι ειμαι κουλαδι.....

 

Δεν είχε μέσα αυτοκολλητάκια για να αφαιρείς τις σκόνες; Αυτές δημιουργούν τις φουσκάλες. Βγάλε ξανά τη μεμβράνη, σκούπισε την οθόνη και βάλε με προσοχή και ευθυγραμμισμένα τη μεμβράνη στην οθόνη. Όπου δεις σκονίτσα, το αυτοκόλλητο και τη βγάζεις.

 

Γενικά δεν υπάρχει 100% επιτυχία στην τοποθέτηση μεμβρανών. Κι εγώ έχω χαλάσει μπόλικες μέχρι να το πετύχω. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε μέσα αυτοκολλητάκια για να αφαιρείς τις σκόνες; Αυτές δημιουργούν τις φουσκάλες. Βγάλε ξανά τη μεμβράνη, σκούπισε την οθόνη και βάλε με προσοχή και ευθυγραμμισμένα τη μεμβράνη στην οθόνη. Όπου δεις σκονίτσα, το αυτοκόλλητο και τη βγάζεις.

 

Γενικά δεν υπάρχει 100% επιτυχία στην τοποθέτηση μεμβρανών. Κι εγώ έχω χαλάσει μπόλικες μέχρι να το πετύχω. ;)

 

Ναι το ξερω οτι το κενο αερος με μπιμπικι σημαινει σκονη

Το θεμα ειναι πως καθε φορα περναγα με υγρο μαντηλακι τη συσκευη αρα μαλλον η σκονη ειναι πλεον στο Glass

Πως θα την βγαλω χωρις να χαθει η κολα που εχει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι το κενο αερος με μπιμπικι σημαινει σκονη

Το θεμα ειναι πως καθε φορα περναγα με υγρο μαντηλακι τη συσκευη αρα μαλλον η σκονη ειναι πλεον στο Glass

Πως θα την βγαλω χωρις να χαθει η κολα που εχει?

 

Δες στις οδηγίες του protector αν επιτρέπεται το απαλό πλύσιμο. Πολλά tempered glass protectors επιτρέπουν το πλύσιμο, χωρίς να βγαίνει η κόλλα, ακριβώς γι' αυτές τις περιπτώσεις που γεμίσει με σκόνη το protector. Δες μήπως λέει κάτι τέτοιο στις οδηγίες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δες στις οδηγίες του protector αν επιτρέπεται το απαλό πλύσιμο. Πολλά tempered glass protectors επιτρέπουν το πλύσιμο, χωρίς να βγαίνει η κόλλα, ακριβώς γι' αυτές τις περιπτώσεις που γεμίσει με σκόνη το protector. Δες μήπως λέει κάτι τέτοιο στις οδηγίες.

 

Τελικά τζίφος μια τρύπα στο νερό...πάει το 13αρι:(

Link to comment
Share on other sites

πιο απλός τρόπος για root για όλες τις εκδόσεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2787168

 

Ποιο recovery να βάλω μετά το root ?

 

Φίλος που το έκανε root με http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784900 ενω δυσκολεύτηκε στη αρχή, έκανε format ,ξανά την διαδικασία και έγινε root (με lock bootloader) για την 17.1.1.A.0.402. Πιθανόν γίνεται και για τις προηγούμενες version .55 & .69.

 

Λοιπόν έμπλεξα σε απίστευτη κατάσταση με το Full Root, αλλά βρήκα λύση (btw επειδή ακούω πολλά για το service της Sony, προσωπικά μου φέρθηκαν απίστευτα καλά, και έγινε και αντικατάσταση!). Μην το δοκιμάσετε, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να την πατήσετε.

 

Προτείνω για όσους θέλουν root, την μέθοδο του Easyroot εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784900

 

Το έκανα μόλις, όλα καλά

 

Καλημέρα,

 

εσeis που το έχετε κανει ποια εκδοση έχετε?

Το δοκιμασα και μου εβγαλε σφάλμα με την 17.1.1.A.0.402

Καμια ιδεα? (το antivirus ειναι off)Το τηλ ειναι οπως το πειρα..δεν έχω πειραξει τιποτα..Μαμισιο :P

 

Edit: έχει καποιος που έχει κανει root το tr.apk , να το ανεβασει καπου?

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Από προβλήματά πως πάμε?έχει?

Αρχίζω να το σκέφτομαι.

Ηχείο καλό?κάμερα από ότι βλέπω είναι στις πρώτες θέσεις,σωστά?

 

 

Μπορείς να δεις τα χαρακτηριστικά εδω΄http://www.sonymobile.com/gr/products/phones/xperia-z2/features/#tabs

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις της, με την οποία όταν έχεις flip cover να ανοίγει ή οθόνη μ' αυτό και όχι με το dt2wake ή το hardware button;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλετε να βάλετε screen protector, κάντε το στην τουαλέτα. :)

Έχει την λιγότερη σκόνη. Καθαρίστε το πλυντήριο και βάλτε πάνω του ένα μεγάλο πανάκι σαν αυτά που καθαρίζουμε τις οθόνες.

Ανοίξτε την βρύση στο ζεστό να κάνει υδρατμούς να κάτσει η σκόνη.

Έχετε δίπλα σας έτοιμη λιγη κολλητική ταινία ζιλοτειπ.

Καθαρά χέρια με οινόπνευμα.

Ευθυγραμμιση και τον αφήνετε να κάτσει. Αν δεν πέσει στα ίσα, το ξεκολλάτε χρησιμοποιοντας την ταινία.

Το ίδιο και αν κολλήσει κάποιος κόκκος σκόνης στο εσωτερικό της μεμβράνης. Το σηκωνετε με ταινία και με ενα αλλο κομμάτι ταινίας παίρνετε τον κόκκο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θεματάτκι μετά το ρουτ.

Αφού έκανα το ροοτ, προσπάθησα να βγάλω κάποιες stock εφαρμογές με το TB, αλλά μου βγάζει σφάλμα οτι :

Δεν είναι δυνατή η αφαίρεση εφαρμογής συστήματος, Αποτυχία εντοπισμού ΑPK.

 

Το έχει συναντήσει κάνεις αυτό? και αν ναι τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα του παλαιότερου forum τηλεφωνίας,

θα ήθελα να δείτε το παρακάτω video review και να μου πείτε αν θα θέλατε να βλέπετε κάπως έτσι ένα review. Θα ήθελα πολύ να πάρω μερικές απόψεις σας.

 

υ.γ: Αν πρέπει να μεταφέρουμε κάπου αλλου την συζήτηση για την άποψη σας παρακαλώ να με οδηγήσετε, απλά επειδή το video αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο είπα να ξεκινήσω από εδώ στην κουβέντα.

 

 

 

ευχαριστώ,

γΠ

Ο άνθρωπος που εμπιστεύεται τους άλλους θα κάνει λιγότερα λάθη, από αυτόν που δεν εμπιστεύεται κανέναν. Camillo Benso Conte di Cavour
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα του παλαιότερου forum τηλεφωνίας,

θα ήθελα να δείτε το παρακάτω video review και να μου πείτε αν θα θέλατε να βλέπετε κάπως έτσι ένα review. Θα ήθελα πολύ να πάρω μερικές απόψεις σας.

 

υ.γ: Αν πρέπει να μεταφέρουμε κάπου αλλου την συζήτηση για την άποψη σας παρακαλώ να με οδηγήσετε, απλά επειδή το video αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο είπα να ξεκινήσω από εδώ στην κουβέντα.

 

 

 

ευχαριστώ,

γΠ

 

θα μπορουσες να δειχνεις πιο πολλα στοιχεια του κινητου, που μαλιστα δεν υπαρχουν σε αλλα, οπως το timeshift video/φωτο κτλ..οχι μονο τα βασικα specs

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο σου φίλε μου με εξέπληξε ευχάριστα. Περίμενα να δω ένα ακόμη review. Κι εδώ έρχεται το αλλά : είδα ένα βίντεο που περισσότερο έμοιαζε με παρουσίαση - διαφήμιση του τηλεφώνου παρά ένα αυστηρό - αντικειμενικο review. Που να μου περιγράφει την εμπειρία χρήσης. Που να μου μιλάει για απλά πράγματα που σχεδόν κανένα βίντεο δεν ασχολείται : ποιότητα κλήσεων, ποιότητα σήματος, sar (που είναι και χαμηλό στο συγκεκριμένο).

Μην με παρεξηγήσεις δεν στα χώνω, απλώς προσπαθώ να βοηθήσω :D

Να φανταστείς κατά λάθος έσβησα το μήνυμα και κάθισα να το ξαναγράψω.

 

Υ. Γ. Πολύ καλλιτεχνική η δουλειά σας.

Tip: στην επόμενη αντίστοιχη παρουσίαση χρησιμοποιηστε εξ ολοκλήρου την κάμερα του τηλεφώνου

 

Φιλικά Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω τα καλά ακουστικά που έχει το Ζ2 είναι και hands free?

Λογικά κατα 99.9% πρέπει να ειναι.

Αφήνω ενα 0.1% διότι τα έχω στην κούτα του σφραγισμένα για τον μελλοντικό κάτοχο οπότε σκεφτώ να το δώσω μιας και χρησιμοποιώ bt stereo handsfree(SBH80)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα του παλαιότερου forum τηλεφωνίας,

θα ήθελα να δείτε το παρακάτω video review και να μου πείτε αν θα θέλατε να βλέπετε κάπως έτσι ένα review. Θα ήθελα πολύ να πάρω μερικές απόψεις σας.

 

υ.γ: Αν πρέπει να μεταφέρουμε κάπου αλλου την συζήτηση για την άποψη σας παρακαλώ να με οδηγήσετε, απλά επειδή το video αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο είπα να ξεκινήσω από εδώ στην κουβέντα.

 

 

 

ευχαριστώ,

γΠ

 

Review δεν το λες αλλά θα μπορούσε άνετα να είναι η επίσημη διαφήμιση της SONY για το κινητό. Πολύ καλή δουλειά. Μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα του παλαιότερου forum τηλεφωνίας,

θα ήθελα να δείτε το παρακάτω video review και να μου πείτε αν θα θέλατε να βλέπετε κάπως έτσι ένα review. Θα ήθελα πολύ να πάρω μερικές απόψεις σας.

 

υ.γ: Αν πρέπει να μεταφέρουμε κάπου αλλου την συζήτηση για την άποψη σας παρακαλώ να με οδηγήσετε, απλά επειδή το video αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο είπα να ξεκινήσω από εδώ στην κουβέντα.

 

 

 

ευχαριστώ,

γΠ

 

Αν είσαι ο ίδιος φίλος που έχει επιμεληθεί και

, τότε απλά συγχαρητήρια. Και έψαχνα να βρω και να συγχαρώ το δημιουργό αυτής της πολύ καλαίσθητης και προσεγμένης δουλειάς. Μπράβο. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο παιδί! Ήταν πάρα πολύ ωραίο!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα του παλαιότερου forum τηλεφωνίας,

θα ήθελα να δείτε το παρακάτω video review και να μου πείτε αν θα θέλατε να βλέπετε κάπως έτσι ένα review. Θα ήθελα πολύ να πάρω μερικές απόψεις σας.

 

υ.γ: Αν πρέπει να μεταφέρουμε κάπου αλλου την συζήτηση για την άποψη σας παρακαλώ να με οδηγήσετε, απλά επειδή το video αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο είπα να ξεκινήσω από εδώ στην κουβέντα.

 

 

 

ευχαριστώ,

γΠ

 

Πολύ καλή δουλειά και έτσι καταλαβαίνεις και τα χαρακτηριστικά της κάμερας (1/2,3” 20,7 MP, 4K ,20,7 MP και F2.0)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι.παρά πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία του

Χωρίς σταμινα με όλη μέρα ανοιχτά WiFi kai 3g 34 ώρες με 6 ώρες οθόνη

[ATTACH]47115[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε φιλε κατι υπολογιζει λαθος, δεν παιζει..:p

 

Γιατί το λες αυτό? Η φωτο μάρτυρας....1 ημέρα και 10ώρες με 6 ώρες οθόνη Ανοιχτή.

Από τις 34 αυτές ώρες οι 6 είναι του ύπνου άρα κλειστά WiFi kai 3g .τις άλλες ώρες ανοιχτά μόνιμα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό? Η φωτο μάρτυρας....1 ημέρα και 10ώρες με 6 ώρες οθόνη Ανοιχτή.

Από τις 34 αυτές ώρες οι 6 είναι του ύπνου άρα κλειστά WiFi kai 3g .τις άλλες ώρες ανοιχτά μόνιμα

 

Ρε συ αυτό σημαίνει ότι θα βγάλεις ένα δεκάωρο οθόνη. Τόσες ώρες δεν βγάζουν ούτε τα τάμπλετς με βαρβάτες μπαταρίες..

Δεν λέω ότι δεν πιστεύω εσένα αλλά έχουν υπάρξει φορές που δεν υπολογίζεται σωστά η οθόνη από τις εφαρμογές (θυμάμαι σκηνικά στο Xperia P με περιστατικά οθονών κάτι 7ωρα). Μακάρι πάντως να είναι όπως τα λες.. Οι άλλοι χρήστες πόσο βγάζουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αυτό σημαίνει ότι θα βγάλεις ένα δεκάωρο οθόνη. Τόσες ώρες δεν βγάζουν ούτε τα τάμπλετς με βαρβάτες μπαταρίες..

Δεν λέω ότι δεν πιστεύω εσένα αλλά έχουν υπάρξει φορές που δεν υπολογίζεται σωστά η οθόνη από τις εφαρμογές (θυμάμαι σκηνικά στο Xperia P με περιστατικά οθονών κάτι 7ωρα). Μακάρι πάντως να είναι όπως τα λες.. Οι άλλοι χρήστες πόσο βγάζουν;

 

Γιατί δεκαωρο? άλλες 4 ώρες δλδ με 12% μπαταρία ? κάτι δεν υπολογίζεις σωστά η εγώ δεν κατάλαβα τι θες να.πεις

με το 12% να απόμενει άντε να βγάλεις κάνα 20λεπτό Ακόμα ανοικτή οθόνη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...