Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεκαωρο? άλλες 4 ώρες δλδ με 12% μπαταρία ? κάτι δεν υπολογίζεις σωστά η εγώ δεν κατάλαβα τι θες να.πεις

με το 12% να απόμενει άντε να βγάλεις κάνα 20λεπτό Ακόμα ανοικτή οθόνη

 

Ωχ, εκ παραδρομής (από το κινητό) είδα ότι έχεις υπόλοιπο 42% και τρελάθηκα!!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

άμα.σφίξουν οι.ζέστες...

 

Ακριβώς οτι πρέπει για το στολίδι μας:lol:

Ενα τέτοιο κοκτέιλ ειναι οτι πολυτιμότερο να μας σερβίρουν εδώ που τα λέμε.:p

Βέβαια κανα πιπινι και όχι αυτός ο μαντραχαλος:D

 

Για την μπαταρία τα έχω πει;)

Επιδόσεις g2:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι.παρά πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία του

Χωρίς σταμινα με όλη μέρα ανοιχτά WiFi kai 3g 34 ώρες με 6 ώρες οθόνη

[ATTACH]47115[/ATTACH]

 

Η ίδια εφαρμογή μου έδειχνε 7 ώρες και κάτι οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας κάπου στο 15-20% και το κινητό έδειχνε 5 ώρες και κάτι...οπότε ούτε σε σένα μάλλον μετράει σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Γιατιί ορισμένοι το προτιμούν με πάγο :lol:

 

Αφού δεν το έσπασε ο πάγος πάλι καλά...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για το δικό μου ?

Το άφησα να ξεφορτήσει, μετά πλήρη φόρτιση, ξανά άδειασμα, και πλήρη...

Και σήμερα 1 μερα χρήσης

79% 4 ώρες από το πρωί, με wifi, 3 κλήσεις και 1 ώρα candy crash

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο, ο ήχος είναι οκ? Το εχω στην μέση και δεν ακούγεται τίποτα... Ούτε στην ομιλία ούτε στον ήχο κλήσης, ούτε στα game. Πρέπει να είναι σχεδόν στο τέρμα για να πεις ότι άκους καλά... :-S

Καμιά ρύθμιση παίζει ?

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα κάνω μια ερώτηση και όποιος μπορεί ας απαντήσει:

Σκέφτομαι να πάρω το Ζ2, ενώ αυτήν την στιγμή έχω το Nokia Lumia 920. Στην κάμερα θα δώ μεγάλη διαφορά όσον αφορά και τις φωτο και το βίντεο ή να περιμένω πάνω κάτω τα ίδια αποτελέσματα. Να σημειώσω ότι από την κάμερα του Νοκια είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Ευχαριστώ.

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που έχω να πω ότι είναι πολύ άθλιο το noice cancel στα ακουστικά πρώτον δεν λειτουργεί αν το έχει χαμηλά πρέπει να το έχεις δυνατά έτσι δουλεύω και τα ακουστικά τα mh1 δεν ακούγεται τίποτα απόλυτος 2ον το μικρόφωνο δηλαδή εντάξει τόσο μυαλό και το έβαλαν πάνω στο ακουστικό ? δεν με ακούνε με τα mh1 πολύ καλύτερα με ακούνε και δεν παραπονιέται κάνεις δηλαδή πόσο μυαλό θέλει άσε που δεν έχει κάποιο πλήκτρο γιατί ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα κάνω μια ερώτηση και όποιος μπορεί ας απαντήσει:

Σκέφτομαι να πάρω το Ζ2, ενώ αυτήν την στιγμή έχω το Nokia Lumia 920. Στην κάμερα θα δώ μεγάλη διαφορά όσον αφορά και τις φωτο και το βίντεο ή να περιμένω πάνω κάτω τα ίδια αποτελέσματα. Να σημειώσω ότι από την κάμερα του Νοκια είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Ευχαριστώ.

 

χωρις να το εχω το Ζ2, δεν πιστευω οτι θα δεις καλυτερη φωτογραφια..στο 920 εχεις OIS, εχεις dual led flash, οποτε ειδικα σε δυσκολες συνθηκες θεωρω οτι το Ζ2 μπορει να σε απογοητευσει..καθαρα θεωρητικα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που έχω να πω ότι είναι πολύ άθλιο το noice cancel στα ακουστικά πρώτον δεν λειτουργεί αν το έχει χαμηλά πρέπει να το έχεις δυνατά έτσι δουλεύω και τα ακουστικά τα mh1 δεν ακούγεται τίποτα απόλυτος 2ον το μικρόφωνο δηλαδή εντάξει τόσο μυαλό και το έβαλαν πάνω στο ακουστικό ? δεν με ακούνε με τα mh1 πολύ καλύτερα με ακούνε και δεν παραπονιέται κάνεις δηλαδή πόσο μυαλό θέλει άσε που δεν έχει κάποιο πλήκτρο γιατί ?

 

το μικρόφωνο που έχει πάνω στα ακουστικά είναι μόνο για το noise cancelling.

για τις κλίσεις έχει άλλο μικρόφωνο, εκεί που είναι και το πλήκτρο απάντησης της κλήσης (εκεί που τα καλώδια από τα δύο ακουστικά, ενώνονται).

 

όσο αφορά τη λειτουργία, την έχεις ενεργοποιήσει στο τηλέφωνο; για να δουλέψει πρέπει να είναι ενεργοποιημένη (Settings > Sound > Audio accessories, και επιλογή του noise-cancelling headset)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Στα ενσωματωμένα ακουστικά που υπάρχουν στο Ζ2, υπάρχει πλήκτρο χειρισμού των κλήσεων ή τις κλήσεις τις χειριζόμαστε από το τηλέφωνο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σκεφτομαι να δωσω το νοτε 3 κ να παρω το ζ2 ,το προβλημα με τις υπερθερμανσεις εχει λυθει??τι γινεται με αυτο το ζητημα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σκεφτομαι να δωσω το νοτε 3 κ να παρω το ζ2 ,το προβλημα με τις υπερθερμανσεις εχει λυθει??τι γινεται με αυτο το ζητημα?

Δεν έχουμε πάρει το τελευταιο update ακομα(γερμανική συσκευη)

Μόνο σε Ασία το έχουν πάρει.

Κατα τα αλλα υπερθέρμανση ειναι αισθητό μόνο σε 4K.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το μικρόφωνο που έχει πάνω στα ακουστικά είναι μόνο για το noise cancelling.

για τις κλίσεις έχει άλλο μικρόφωνο, εκεί που είναι και το πλήκτρο απάντησης της κλήσης (εκεί που τα καλώδια από τα δύο ακουστικά, ενώνονται).

 

όσο αφορά τη λειτουργία, την έχεις ενεργοποιήσει στο τηλέφωνο; για να δουλέψει πρέπει να είναι ενεργοποιημένη (Settings > Sound > Audio accessories, και επιλογή του noise-cancelling headset)

 

ανάμεσα στα δυο καλώδια που ενώνεται δεν έχει τίποτα. και είναι εγγυημένο οτι το μικρόφωνο είναι πάνω γτ άπλα το παίρνω στα χεριά κ μιλάω έτσι κ μ ακούνε κομπλέ πέρα ότι έχει θόρυβο ακούγομαι και βαθεια όσο για το άλλο που λες ναι εκείνο είναι επιλεγμένο και ακούγετε οποσ είπα.

 

 

τράβηξα 4κ 12 λεπτά και πάτησα το στοπ κ μετά μου έβγαλε οτι πρέπει να κλειση λόγο θέρμανσης πάραυτα 4μιση γιγα εντάξει υπερβολή

Edited by DMSDMS
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως περνώντας απο το Πλαίσιο είδα στο πάγκο με τα κινητά σε μωβ χρώμα το z2 και ομολογώ οτι είναι ερωτευσιμο το ατιμο:p

Άνετα το αντάλλαζα με το λευκό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

εσeis που το έχετε κανει ποια εκδοση έχετε?

Το δοκιμασα και μου εβγαλε σφάλμα με την 17.1.1.A.0.402

Καμια ιδεα? (το antivirus ειναι off)Το τηλ ειναι οπως το πειρα..δεν έχω πειραξει τιποτα..Μαμισιο :P

 

Edit: έχει καποιος που έχει κανει root το tr.apk , να το ανεβασει καπου?

 

ρε παιδια έχει καποιος που έχει κανει root το tr.apk , να το ανεβασει καπου?

 

εχω το ιδιο προβλημα με τον παραπανω φιλο

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχει καποιος που έχει κανει root το tr.apk , να το ανεβασει καπου?

 

εχω το ιδιο προβλημα με τον παραπανω φιλο

 

Καλησπέρα, θα στο στείλω εγώ αύριο.

Στείλε μου το mail σου

Ή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53911426

 

 

Easy Root Tool for various Xperia devices

 

Download this file, unpack the contents in to the files directory and then run the install.bat or install.sh<br />

<br />

It is meant for Easy Root Tool v8 ONLY.

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα το βρηκα

κατεβασα απο εδω :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784900

το v9 και το περιεχει μεσα.

εγινε root, ολα καλα

και παλι ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό πρέπει να έμπασε υγρασία μέσα και δεν μπορώ να καταλάβω πως γιατί τα καπάκια τα είχα κλειστά. Άρχισε να μου κάνει χαζά και να κολλάει.Είναι αγορασμένο από Γερμανία αλλά αλλά την απόδειξη δεν την έχω μαζί μου.Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό πρέπει να έμπασε υγρασία μέσα και δεν μπορώ να καταλάβω πως γιατί τα καπάκια τα είχα κλειστά. Άρχισε να μου κάνει χαζά και να κολλάει.Είναι αγορασμένο από Γερμανία αλλά αλλά την απόδειξη δεν την έχω μαζί μου.Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Πως κατάλαβες ότι έμπασε υγρασία και σου δημιουργεί το παραπάνω πρόβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως κατάλαβες ότι έμπασε υγρασία και σου δημιουργεί το παραπάνω πρόβλημα;

Και στις 2 κάμερες είχε μαζέψει υγρασία από μέσα και το κινητό άρχισε να κολλάει τρελά.Δοκίμασα να πάρω τηλ και ενώ έπαιρνε δεν μου έβγαζε κάτι στην οθόνη.Τώρα το έβαλα σε ρύζι με ανοιχτά τα καπάκια και κλειστό το κινητό.Αλλά γιατί να έχει υγρασία στις κάμερες; και τα καπάκια πάντα τα ελέγχω πριν το βρέξω.

Link to comment
Share on other sites

Και στις 2 κάμερες είχε μαζέψει υγρασία από μέσα και το κινητό άρχισε να κολλάει τρελά.Δοκίμασα να πάρω τηλ και ενώ έπαιρνε δεν μου έβγαζε κάτι στην οθόνη.Τώρα το έβαλα σε ρύζι με ανοιχτά τα καπάκια και κλειστό το κινητό.Αλλά γιατί να έχει υγρασία στις κάμερες; και τα καπάκια πάντα τα ελέγχω πριν το βρέξω.

 

Φίλε μου χωρίς την εγγύηση βραστα.

Και αν αντιληφθούν οτι εχει πιάσει υγρασία το κινητό μέσα και οχι μόνο στις κάμερες δεν ξερω αν θα σε καλύψουν επίσης.

Εγώ το κινητό μου δεν το έχω βάλει ποτε σε νερό παρά 1-2 φορές το έπιασα με βρεγμένο χέρι παραλία αλλα το σκούπιζα αμέσως με πετσέτα και γενικότερα δεν το φοβάμαι το κινητό σε τέτοιες συνθήκες(παραλίας)

Εννοείται ούτε μπαίνω θάλασσα μαζί του ούτε και φωτό κατω απο νερό.

Περιςςοτερο ειναι σε τέτοιες περιπτώσεις οπως επίσης σε ατύχημα να πέσει κανα ποτήρι με νερό,καφέ κλπ υγρό.

Δεν τα λαμβάνω υπόψη τα review που αυτοί που τα κάνουν το κάνουν εκ του ασφαλούς χωρίς να έχουν πληρώσει λεφτά για το κινητό(δημοσιογράφοι,reviewer κλπ)

Αυτα με την δικιά μου εμπειρία και χρηςη.

Δεν γνωρίζω εσύ τι χρηςη του έκανες οπως επίσης δεν γνωρίζω σε μακροχρόνια βάση αν το βρεχεις με νερό γενικότερα τι επιπτώσεις εχει και απο αλλους κατόχους.

 

Τώρα άμα κολλάει οπως λες η αλλα περίεργα θέματα δοκίμασε κανα hard reset.

Τώρα άμα συνεχίσει ετςι μάλλον δεν θα αποφύγεις το service και οτι σου πούνε η κάνουν άμα δεν έχεις την εγγύηση απόδειξη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χωρίς την εγγύηση βραστα.

Και αν αντιληφθούν οτι εχει πιάσει υγρασία το κινητό μέσα και οχι μόνο στις κάμερες δεν ξερω αν θα σε καλύψουν επίσης.

Εγώ το κινητό μου δεν το έχω βάλει ποτε σε νερό παρά 1-2 φορές το έπιασα με βρεγμένο χέρι παραλία αλλα το σκούπιζα αμέσως με πετσέτα και γενικότερα δεν το φοβάμαι το κινητό σε τέτοιες συνθήκες(παραλίας)

Εννοείται ούτε μπαίνω θάλασσα μαζί του ούτε και φωτό κατω απο νερό.

Περιςςοτερο ειναι σε τέτοιες περιπτώσεις οπως επίσης σε ατύχημα να πέσει κανα ποτήρι με νερό,καφέ κλπ υγρό.

Δεν τα λαμβάνω υπόψη τα review που αυτοί που τα κάνουν το κάνουν εκ του ασφαλούς χωρίς να έχουν πληρώσει λεφτά για το κινητό(δημοσιογράφοι,reviewer κλπ)

Αυτα με την δικιά μου εμπειρία και χρηςη.

Δεν γνωρίζω εσύ τι χρηςη του έκανες οπως επίσης δεν γνωρίζω σε μακροχρόνια βάση αν το βρεχεις με νερό γενικότερα τι επιπτώσεις εχει και απο αλλους κατόχους.

 

Τώρα άμα κολλάει οπως λες η αλλα περίεργα θέματα δοκίμασε κανα hard reset.

Τώρα άμα συνεχίσει ετςι μάλλον δεν θα αποφύγεις το service και οτι σου πούνε η κάνουν άμα δεν έχεις την εγγύηση απόδειξη.

Την εγγύηση την έχω απλά δεν έχω μαζί μου την απόδειξη.Σπουδάζω Βουλγαρία και το κινητό είναι αγορασμένο από εκεί και ως λογικό την απόδειξη την έχω αφήσει εκεί. Δηλαδή αν θέλω να το στείλω για service χρειάζεται η απόδειξη;Επίσης ξέρει κανείς πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω στο ρύζι για να κάνει δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...