Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε και σε μένα ..την πέρασα τώρα για διάφορες ίδωμεν

 

Λιγο που κοιταξα δεν βρηκα διαφορες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σε σας που ήρθε η αναβάθμιση το έχετε αγοράσει από Γερμανία;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Σε σας που ήρθε η αναβάθμιση το έχετε αγοράσει από Γερμανία;

 

εγώ από σκρουτζομαγαζο του Κέντρου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι γκρίνιαζαν για τα branded Vodafone,σας αποζημίωση η Sony δίνοντας σας και το τελευταίο update που δεν το πήραμε τα unbranded ακόμα. :lol:

Μην έχετε παράπονα λοιπόν :p

http://www.xperiablog.net/2014/08/04/new-update-17-1-2-a-0-323-certified-for-the-xperia-z2/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι γκρίνιαζαν για τα branded Vodafone,σας αποζημίωση η Sony δίνοντας σας και το τελευταίο update που δεν το πήραμε τα unbranded ακόμα. :lol:

Μην έχετε παράπονα λοιπόν :p

http://www.xperiablog.net/2014/08/04/new-update-17-1-2-a-0-323-certified-for-the-xperia-z2/

 

Μα το δικο μου ειναι unbranded εκτος αν δεν ειναι και δεν το εχω παρει χαμπαρι

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβαθμιςη οπως διαβάζω και εξωτερικό ειναι καθαρά Vodafone branded συσκευών και δεν θα κυκλοφορήσει για unbranded συσκευές διότι την έχουμε πάρει ήδη με το τελευταιο update πριν κανα μήνα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου αρέσει πολύ στο Ζ2 και το θυμήθηκα χθες που το δούλεψα ξανά είναι η διαφορά στο χέρι σε σχέση με το Ζ1 όσον αφορά στο βάρος τους. Παρόλο που στα χαρτιά η διαφορά είναι μόλις 7γρ. το αισθάνεσαι πολύ πιο ελαφρύ! Και σε συνδυασμό με την omnibalance κατασκευή (και το πιο λεπτό σώμα) αφήνει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου αρέσει πολύ στο Ζ2 και το θυμήθηκα χθες που το δούλεψα ξανά είναι η διαφορά στο χέρι σε σχέση με το Ζ1 όσον αφορά στο βάρος τους. Παρόλο που στα χαρτιά η διαφορά είναι μόλις 7γρ. το αισθάνεσαι πολύ πιο ελαφρύ! Και σε συνδυασμό με την omnibalance κατασκευή (και το πιο λεπτό σώμα) αφήνει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι.

 

ετσι..αλλα κυριως το πλατος ειναι αυτο που το κανει να φαινεται καλυτερο στο χερι, καθως κλεινει καλυτερα η παλαμη με το 0.7 χιλ. μικροτερο που διαθετει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ετσι..αλλα κυριως το πλατος ειναι αυτο που το κανει να φαινεται καλυτερο στο χερι, καθως κλεινει καλυτερα η παλαμη με το 0.7 χιλ. μικροτερο που διαθετει..

 

Ό,τι και να λένε, υπερέβαλλε εαυτόν η Sony με το Z2. Μία από τις κορυφαίες οθόνες εκεί έξω, ελαφρύ, ανθεκτικό, αδιάβροχο, καλύτερα ηχεία, καλύτερα specs από ανταγωνισμό, ΑΨΟΓΗ εμπειρία χρήσης, τρομερή ποιότητα κατασκευής... χωρίς κιτσαριά και χανζαπλάστ. Πραγματικά δεν με νοιάζει να είμαι ο μόνος που αγοράζει συσκευές της αρκεί να συνεχίσει να κάνει αυτήν την εξαιρετική δουλειά. Όπως κατάλαβες με τρώει το χέρι..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να λένε, υπερέβαλλε εαυτόν η Sony με το Z2. Μία από τις κορυφαίες οθόνες εκεί έξω, ελαφρύ, ανθεκτικό, αδιάβροχο, καλύτερα ηχεία, καλύτερα specs από ανταγωνισμό, ΑΨΟΓΗ εμπειρία χρήσης, τρομερή ποιότητα κατασκευής... χωρίς κιτσαριά και χανζαπλάστ. Πραγματικά δεν με νοιάζει να είμαι ο μόνος που αγοράζει συσκευές της αρκεί να συνεχίσει να κάνει αυτήν την εξαιρετική δουλειά. Όπως κατάλαβες με τρώει το χέρι..:lol:

 

Βρε εξαιρετικές συσκευές βγάζει και το απέδειξε με το z2 αλλα δεν αρκεί αυτο.

Η Sony εχει μεγάλο πρόβλημα με ανύπαρκτη παρουσία στην Αμερικανική αγορά που αλωνίζουν οι Κορεάτες μόνοι τους,ακομα και η htc εχει μεγαλύτερη παρουσία εκει.

 

Αν δεν κερδίσεις τους απαιτητικους καταναλωτές εξιςου μισή δουλειά κανει στην Αμερικσνικη αγορά.

Η Κίνα, Ινδία ειναι χαμένη υπόθεση αφού εκει αλωνίζουν οι κινεζοι και η Samsung.

Αρα της ανεπτυγμένες χώρες πρέπει περιςςοτερο να πείσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ οπως ειπα και πιο πανω δεν με απασχολει η Sony σαν Sony και τα κερδη της. Με νοιαζει να βγαζεις τετοιες κορυφαιες υλοποιησεις..

Στην τελικη ας ριξει δις που ριχνει η Samsung σε διαφημιση. Λες και ο Κορεατης χωρις τη διαφημιση θα ηταν εδω που ειναι τωρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς παίδες...ας πάνε να αγοράζουν όλοι τις πλαστικούρες της samsung..εμείς θέλουμε ποιότητα σε όλους τους τομείς!! Ας μείνουμε και πέντε άτομα αυτοί που τα αγοράζουν στο κάτω κάτω ... θα είναι πιο σπάνια τα κινητά μας τότε!

 

ΥΓ Τώρα βρίσκεται στα 457Ε το κινητό... πότε υπολογίζετε να πέσει κανένα 100ρικο;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβαθμιςη οπως διαβάζω και εξωτερικό ειναι καθαρά Vodafone branded συσκευών και δεν θα κυκλοφορήσει για unbranded συσκευές διότι την έχουμε πάρει ήδη με το τελευταιο update πριν κανα μήνα.

 

Ναι αλλα εγω πως καταλαβαινω αν ειναι Branded η οχι?

Πχ στον πατερα μου που του αγορασα ενα xperia (οχι z) οταν το αναβει η αρχικη οθονη λεει T mobile

εμενα δεν λεει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εγω πως καταλαβαινω αν ειναι Branded η οχι?

Πχ στον πατερα μου που του αγορασα ενα xperia (οχι z) οταν το αναβει η αρχικη οθονη λεει T mobile

εμενα δεν λεει τιποτα

Δεν ειναι απαραίτητο οτι θα εχει logo της Vodafone.

Πχ το m8 που είχα T-Mobile ηταν αλλα μηδέν logo,μηδέν software της T-Mobile.

Μονο με το CPU-Z το κατάλαβα που το γράφει η οταν έδωσα το IMEI στην htc που μου το είπαν.

 

Έτσι ακριβώς παίδες...ας πάνε να αγοράζουν όλοι τις πλαστικούρες της samsung..εμείς θέλουμε ποιότητα σε όλους τους τομείς!! Ας μείνουμε και πέντε άτομα αυτοί που τα αγοράζουν στο κάτω κάτω ... θα είναι πιο σπάνια τα κινητά μας τότε!

 

ΥΓ Τώρα βρίσκεται στα 457Ε το κινητό... πότε υπολογίζετε να πέσει κανένα 100ρικο;;;

Σε κανα δίμηνο τουλάχιστον η προς τα Χριστούγεννα πιο πιθανό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο την πρωτη εβδομαδα που βγηκε το πηρα απο γερμανο cosmote branded. Για αναβαθμιση ύπνος βαθης ακομα.

Τα προβλήματα software που εχω ειναι κυρίως με το σήμα ξεχνάει να βγάλει ποτ είναι κουμπωμένο δλδ 3g 4g 2g η καμια φορά ξεχνάει να συνδεθεί και με δίκτυο δεδομένων.

Απο hardware ολα καλα ευτυχώς αλλα σαν σχεδίαση το τεράστιο καπακι που εβαλαν για φορτιση ειναι αίσχος του z που ηταν μονο για φόρτιση ηταν πολυ καλύτερο. Απορω πως τους ηρθε και το κανανε έτσι για πιο λογο να βλεπω την sim οταν θελω να φορτισω δεν ξερω. Επισης επειδη ειναι μεγάλο εύκολα ξεκουμπωνει θελει προσοχη. Εγω οποτε το βγαζω απο την τσέπη ειναι σχεδόν πάντα ανοιχτό.

Αυτα προς το παρών επείγοντος αναβάθμιση πάντως κυρια cosmote

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απόλυτος θέμα με το καπάκι που το βάζω-βγάζω από τη τσέπη πολλές φορές σε καθημερινή βάση.

Ούτε μια φορά μου έτυχε να το βγάλω με ανοιχτό καπάκι.

Στο δίκτυο το ρύθμιζω πάντα χειροκίνητα πχ σε 2g το έχω συνήθως εκτός και αν είναι να σερφάρω όπου το γυρίζω σε 3g,όπως κάνω πάντα με όλα τα κινητά μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που αφορα το Z2 αλλα ειναι software θεμα:

Υπαρχει καποια εφαρμογη καμερας στο αντροιντ με προχωρημενες ρυθμισεις οπως ας πουμε η proshot στα WP?

Για να αξιοποιηθει στο επακρο η καμερα του κινητου...

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που αφορα το Z2 αλλα ειναι software θεμα:

Υπαρχει καποια εφαρμογη καμερας στο αντροιντ με προχωρημενες ρυθμισεις οπως ας πουμε η proshot στα WP?

Για να αξιοποιηθει στο επακρο η καμερα του κινητου...

Υπάρχουν βέβαια,αν και δεν δοκιμαςα εως τώρα πχ αυτα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jessdev.hdcameras

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

Η μπορεί και αλλα εξιςου να βρεις ίσως και επι πληρωμή να προσφέρουν ακομα πιο πλούσια χαρακτηριστικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχθες εφτασε στα χερια μου η συσκευη απο σκρουτζομαγαζο στα 455ευρω, Ελληνικο και ειναι η εκδοση με δωρο τα ακουστικα με την τεχνολογια ψηφιακης εξαλειψης θορυβου. Ποιοτητα κατασκευης απο αλλο πλανητη. Παρολο τα παραπονα για το βαρος του εμενα μου φαινεται σχετικα ελαφρυ. Φωτογραφικη καμερα που απλα δεν παιζεται και οθονη διαμαντι! Εχω παραγγειλει και το smartwatch 2 της Sony και το Dock με την μαγνητικη φορτιση. Ειδικα το Dock το θεωρω απαραιτητο για τετοιου ειδους συκευες αφου ετσι δεν θα υπαρχει φθορα στα καπακια απο το ανοιξε κλεισε. Οπως καταλαβατε ειμαι εντυπωσιασμενος! :lol: Edited by nickmostro

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες!

Λογικό η συσκευη να σε εντυπωσιάσει διότι πολυ απλα ειναι εντυπωσιακή :lol:

Καλα έκανες και πήρες το dock charging άσχετα που εγω συνήθισα να κουμπώνω-ξεκουμπωνω καπάκια μιας και θεμα δεν εχω κανένα ενα τετράμηνο πλέον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες!

Λογικό η συσκευη να σε εντυπωσιάσει διότι πολυ απλα ειναι εντυπωσιακή :lol:

Καλα έκανες και πήρες το dock charging άσχετα που εγω συνήθισα να κουμπώνω-ξεκουμπωνω καπάκια μιας και θεμα δεν εχω κανένα ενα τετράμηνο πλέον.

 

Eίναι εξαιρετική η υλοποίηση και σε αυτόν τον τομέα με τα καπάκια στις θύρες..Από το πρώτο Ζ που τα ανοιγόκλεινα καθημερινά από 2 φορές τη μέρα και μετά από μισό χρόνο ήταν σαν να μην τα έχω ανοίξει ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eίναι εξαιρετική η υλοποίηση και σε αυτόν τον τομέα με τα καπάκια στις θύρες..Από το πρώτο Ζ που τα ανοιγόκλεινα καθημερινά από 2 φορές τη μέρα και μετά από μισό χρόνο ήταν σαν να μην τα έχω ανοίξει ποτέ.

Οχι ειναι πολυ στοιβαρη η υλοποίηση και κανένα παράπονο.

Ετςι να συνεχίσει και στο μέλλον και ακομα καλύτερα δεν μας πειράζει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα καπακια "φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα" που λενε! :p

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Με γεια φιλε και να το χαρεις! Σε τι χρωματακι το τσίμπησες;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με γεια φιλε και να το χαρεις! Σε τι χρωματακι το τσίμπησες;
Ευχαριστω πολυ φιλε μου.Σε μαυρο το πηρα, το λευκο δεν μου αρεσε και το μωβ ηταν πολυ υπερβολικο..

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...