Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ είμαι με την ίδια απο κοσμοτε

Μια από τα ίδια :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ενδιαφερομαι και εγω να κανω την μεταβαση απο το Nokia Lumia 820 στο Ζ2. Το εχω βρει στα 459Ε απο skroutz. Αυτο που με προβληματιζει ειναι η υπερθερμανση του κινητου μετα απο αρκετη ωρα χρησης της καμερας ειτε για βιντεο ειτε για φωτογραφια. Τελικα το θεμα αυτο λυθηκε/θα λυθει; Για το βιντεο, οκ το καταλαβαινω αφου ειναι 4Κ. Αλλα ειδικα για τις φωτογραφιες το θεωρω απαραδεκτο για ναυαρχιδα...

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα τιποτε τρομερο όταν εβγαζα τις φωτογραφίες. Βγαζει καταπληκτικες φωτο τη νυχτα!!!!!

όλοι λενε για το βιντεο με τα 4κ. Παντως δεν ειναι κατι να ανησυχεις, βασικά μην σπάσει μόνο φοβάμαι στα τζάμια αφου ειμαι κατα των προστασιών. Σε αντιθεση με τα samsung, το Ζ2 εχει πολυ ανθεκτικά πλαινά απο αλουμίνιο αντι πλαστικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω , έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει ps3 controller με το κινητό; Το συνδέω κανονικά λειτουργεί αλλά σε αρκετά παιχνίδια δεν λειτουργεί.Ξέρει κανείς αν μπορώ να το λειτουργήσω με κάποιο τρόπο και σε αυτά τα παιχνίδια;
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα τιποτε τρομερο όταν εβγαζα τις φωτογραφίες. Βγαζει καταπληκτικες φωτο τη νυχτα!!!!!

όλοι λενε για το βιντεο με τα 4κ. Παντως δεν ειναι κατι να ανησυχεις, βασικά μην σπάσει μόνο φοβάμαι στα τζάμια αφου ειμαι κατα των προστασιών. Σε αντιθεση με τα samsung, το Ζ2 εχει πολυ ανθεκτικά πλαινά απο αλουμίνιο αντι πλαστικο

Στο review που εκανε ο Βλαχακης στο techblog, την ωρα που χρησιμοποιουσε την καμερα του εβγαλε ειδοποιηση οτι η συσκευη υπερθερμανθηκε. Ειπε οτι συμβαινει πολυ συχνα και οτι ισως το διορθωσει με καποια ενημερωση η Sony. Γι αυτο ρωτησα γιατι παιζω αρκετα με τις φωτογραφιες και η καμερα του μαζι με το αδιαβροχο του θεματος ειναι ο λογος που στρεφομαι προς την αγορα του.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

με τις φωτογραφιες δεν ειχα ποτε πρόβλημα.

Με το video 4Κ δεν ετυχε να το χρησιμοποιήσω τόσο, αλλά μάλλον θα υπάρχει αφου εκει το λενε όλοι

Link to comment
Share on other sites

Στο review που εκανε ο Βλαχακης στο techblog, την ωρα που χρησιμοποιουσε την καμερα του εβγαλε ειδοποιηση οτι η συσκευη υπερθερμανθηκε. Ειπε οτι συμβαινει πολυ συχνα και οτι ισως το διορθωσει με καποια ενημερωση η Sony. Γι αυτο ρωτησα γιατι παιζω αρκετα με τις φωτογραφιες και η καμερα του μαζι με το αδιαβροχο του θεματος ειναι ο λογος που στρεφομαι προς την αγορα του.

Φίλε μου εγω το δικο μου απο πρώτες παρτίδες ναι μεν ζεστένεται στην κάμερα,αλλα δεν μου εχει βγάλει ειδοποιήσει να κλείσει η κάμερα λόγω υπερθέρμανσης απλώς για φωτό.

Για video 4k μετα απο 10 λεπτή βιντεοσκόπηση μονο τότε.

Ίσως ο τύπος στο review που λες να του έτυχε προβληματική παρτίδα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγω το δικο μου απο πρώτες παρτίδες ναι μεν ζεστένεται στην κάμερα,αλλα δεν μου εχει βγάλει ειδοποιήσει να κλείσει η κάμερα λόγω υπερθέρμανσης απλώς για φωτό.

Για video 4k μετα απο 10 λεπτή βιντεοσκόπηση μονο τότε.

Ίσως ο τύπος στο review που λες να του έτυχε προβληματική παρτίδα.

 

αυτος ο τυπος στο review του g3 βγαζει το Ζ2 την χειροτερη επιλογη απο τα 4 sony samsung lg htc και με εχει βαλει σε σκεψεις. στο g3 ολοι λενε για επανεκκινησεις το Ζ2 δεν τους γεμιζει το ματι μηπος τελικα να παω προς note 3?

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο τυπος στο review του g3 βγαζει το Ζ2 την χειροτερη επιλογη απο τα 4 sony samsung lg htc και με εχει βαλει σε σκεψεις. στο g3 ολοι λενε για επανεκκινησεις το Ζ2 δεν τους γεμιζει το ματι μηπος τελικα να παω προς note 3?

Αν εμπιστεύεσαι την δική του κρίση,αυτο ειναι στην δικια σου κρίση.

Εγω επειδή είχα και το m8 σου λέω οτι μονο αυτα τα 2 κινητα αξίζουν περιςςοτερο για εντός του 14 ναυαρχίδα με διαφορα απο τα 2 κορεάτικα.

Εγω πάντως δεν τον εμπιστεύομαι μια,η κρίσεις του ειναι καθαρά μεροληπτικές και μάλλον παίζει ρόλο ενδεχόμενος ρόλους χορηγιών η διαφημίσεις.

Το δεν μου γεμίζει το μάτι δεν εχει σχεση με το αν δεν ειναι εξαιρετικη συσκευη το z2.

Το αντίθετο θα ελεγα.

Εκτός αν δεν σου αρέσει σαν ντιζάιν,σαν σχεδιασμό συςκευης,οπότε παω πάσο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Oκ παιδια, ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Εγω τον εμπιστευομαι τον Βλαχακη αλλα ο καθενας μας εχει τη δικη του κριση. Μπορει να το εβγαλε σαν 4η επιλογη αλλα για εμενα παρολο που τον εκτιμω το Ζ2 ειναι η πρωτη. Για Samsung δεν το συζητω, μακρυα και αγαπημενοι(κακη εμπειρια με το πρωτο galaxy αλλα και το plus) και τα Μ8, G3 δεν μου αρεσουν εμφανισιακα. :)

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την τελευταία αναβάθμιση; μιλάω για την 17.1.2.A.0.314...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αργεί, εγώ είμαι στο δίκτυο της cosmote.
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο τυπος στο review του g3 βγαζει το Ζ2 την χειροτερη επιλογη απο τα 4 sony samsung lg htc και με εχει βαλει σε σκεψεις. στο g3 ολοι λενε για επανεκκινησεις το Ζ2 δεν τους γεμιζει το ματι μηπος τελικα να παω προς note 3?

Ξέχασες να αναφέρεις το M8.Ίσως δεν σου αρέσει αλλά μια βόλτα στο νήμα του θα σε πείσει για το αντίθετο και σου γράφει κάποιος που πριν το Μ8 είχε για ένα μήνα στα χέρια του το Ζ2

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχω πρόταση για ανταλλαγή του Note 3 αγορασμένο τον Δεκεμβρη (μαζί με δεύτερες μπαταρίες, θήκες κτλ) για Z2 2 εβδομάδων. Τι πιστεύετε αξίζει η αλλαγή; θα ήθελα να ακούσω από χρήστες του Ζ2 μια άποψη

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την τελευταία αναβάθμιση; μιλάω για την 17.1.2.A.0.314...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αργεί, εγώ είμαι στο δίκτυο της cosmote.

Εξαρτάται απο τον πάροχο σου το ποτε θα λάβεις αναβάθμιση.

Ερώτηση. Έχω πρόταση για ανταλλαγή του Note 3 αγορασμένο τον Δεκεμβρη (μαζί με δεύτερες μπαταρίες, θήκες κτλ) για Z2 2 εβδομάδων. Τι πιστεύετε αξίζει η αλλαγή; θα ήθελα να ακούσω από χρήστες του Ζ2 μια άποψη

Αν σου αρέσει η συσκευη εμφανισιακα και δεν εχει πρόβλημα να αφήσεις την γραφίδα του Note,θα σε καλυψει απολυτα το z2 σε όλους το τομείς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εμπιστεύεσαι την δική του κρίση,αυτο ειναι στην δικια σου κρίση.

Εγω επειδή είχα και το m8 σου λέω οτι μονο αυτα τα 2 κινητα αξίζουν περιςςοτερο για εντός του 14 ναυαρχίδα με διαφορα απο τα 2 κορεάτικα.

Εγω πάντως δεν τον εμπιστεύομαι μια,η κρίσεις του ειναι καθαρά μεροληπτικές και μάλλον παίζει ρόλο ενδεχόμενος ρόλους χορηγιών η διαφημίσεις.

Το δεν μου γεμίζει το μάτι δεν εχει σχεση με το αν δεν ειναι εξαιρετικη συσκευη το z2.

Το αντίθετο θα ελεγα.

Εκτός αν δεν σου αρέσει σαν ντιζάιν,σαν σχεδιασμό συςκευης,οπότε παω πάσο.

 

δεν ειναι θεμα εμπιστοσυνης ολα αυτα τα ξερω(διαφημισεις κλπ)απλα ακουω πολλες αποψης γιατι δεν ειναι και λιγα τα λεφτα,ειμου μεταξυ g3 και ζ2 ειπα το Ζ2 υπαρχει και το νοτ,πολλα παιδια λενε για το Μ8 που δεν ειμουν πολυ ζεστος αλλα τωρα το ξανασκευτομαι,τα μπερδεψα λιγο :worry: . το Ζ2 σαν ντιζαιν μου αρεσει πολυ

Link to comment
Share on other sites

http://www.simeia-elegxou.com/

πως θα το βαλω μεσα στο κινητό μας στους google χαρτες; κατεβάζω το αρχειο zip. Λεει στις οδηγίες οτι για google ειναι το αρχειο kml και αυτο δεν μπορει να το ανοίξει το adroid! Bοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα εμπιστοσυνης ολα αυτα τα ξερω(διαφημισεις κλπ)απλα ακουω πολλες αποψης γιατι δεν ειναι και λιγα τα λεφτα,ειμου μεταξυ g3 και ζ2 ειπα το Ζ2 υπαρχει και το νοτ,πολλα παιδια λενε για το Μ8 που δεν ειμουν πολυ ζεστος αλλα τωρα το ξανασκευτομαι,τα μπερδεψα λιγο :worry: . το Ζ2 σαν ντιζαιν μου αρεσει πολυ

Οπως είπα πανω για εμένα οι 2 κορυφαίες συσκευές ειναι το z2 και m8.

Τα είχα και τα 2 επι ενα δίμηνο παραλληλα και αποφάσισα να κρατήσω το xperia διότι για την χρηςη που του εκανα με κάλυπτε για 2 ημέρες χρηςη συν οτι στο ιδιο σκαρι σε ίδιες διαςταςεις εχει 5.2 έναντι 5 ιντςες το m8.

Και η κάμερα στο xperia ειναι μια κλάση το λιγότερο καλύτερη.

Δηλαδή απο 100% μπαταρία το πρωί με το z2 είχα αργά το απόγευμα 50-55% ενω με το m8 είχα ενα 35-40% στο ιδιο διάστημα.

Με το z2 δηλαδή μπορούσα και την βγάζω 2 ημέρες με την ίδια χρηςη και τις 2 ημέρες,με το m8 τη δεύτερη μετα έπρεπε να κάνω πολυ πιο συντηρητική χρηςη.

 

Η χρηςη που κάνω ειναι καμία 1 με 1.5 ώρα μουσική την ημέρα με bt handsfree παντα και το bt,3G η wifi ανάλογα αν είμαι έξω η μεσα στο σπίτι η εργαςια συνεχεία on, καμία 1 με 1.5 ώρα ομιλία,κανα μισάωρο με 45 λεπτά σερφάρισμα κυρίως να δίνω Ίντερνετ στο tablet συν αρκετα μηνύματα με what's up app.

 

Αν σου αρέσει οπως λες θα σε καλυψει απολυτα :)

Αυτα απο εμένα ελπίζω να σε κάλυψα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπα πανω για εμένα οι 2 κορυφαίες συσκευές ειναι το z2 και m8.

Τα είχα και τα 2 επι ενα δίμηνο παραλληλα και αποφάσισα να κρατήσω το xperia διότι για την χρηςη που του εκανα με κάλυπτε για 2 ημέρες χρηςη συν οτι στο ιδιο σκαρι σε ίδιες διαςταςεις εχει 5.2 έναντι 5 ιντςες το m8.

Και η κάμερα στο xperia ειναι μια κλάση το λιγότερο καλύτερη.

Δηλαδή απο 100% μπαταρία το πρωί με το z2 είχα αργά το απόγευμα 50-55% ενω με το m8 είχα ενα 35-40% στο ιδιο διάστημα.

Με το z2 δηλαδή μπορούσα και την βγάζω 2 ημέρες με την ίδια χρηςη και τις 2 ημέρες,με το m8 τη δεύτερη μετα έπρεπε να κάνω πολυ πιο συντηρητική χρηςη.

 

Η χρηςη που κάνω ειναι καμία 1 με 1.5 ώρα μουσική την ημέρα με bt handsfree παντα και το bt,3G η wifi ανάλογα αν είμαι έξω η μεσα στο σπίτι η εργαςια συνεχεία on, καμία 1 με 1.5 ώρα ομιλία,κανα μισάωρο με 45 λεπτά σερφάρισμα κυρίως να δίνω Ίντερνετ στο tablet συν αρκετα μηνύματα με what's up app.

 

Αν σου αρέσει οπως λες θα σε καλυψει απολυτα :)

Αυτα απο εμένα ελπίζω να σε κάλυψα.

 

ναι και σε ευχαριστω,η μπαταρια θα παιξει σημαντικο ρολο στην επιλογη μου.στο θεμα πτωση τωρα που εγραψε ενς φιλος πως του εσπασε απο τα 30 cm με προβληματισε,το Τ που εχω επεσε τρεις φορες απο ενα μετρο σε πλακακι στο σπιτι και μια φορα στην θαλασσα πανω σε βραχο εγινε και μουσκεμα και δεν επαθε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα θεμα τυχης ειναι το πεσιμο. Πριν ενα μηνα μεσα σε ενα βραδυ μου επεσε το s4 δυο φορες κατω απο αποσταση ενα μετρο και δεν επαθε τιποτα.ουτε το πισω καπακι δεν ανοιξε. Το επομενο πρωι επεσε απο 20-30 εκατοστα κατω στο σπιτι και εσπασε η οθονη.οσο παραξενο λαι να ακουγεται.με την μπαταρια του ζ2 θα εισαι καλυμενος απολυτα
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω μέσα στην εβδομάδα.

 

Να εμπιστευτώ μαγαζιά απο το Skroutz τύπου kaizer, iBuy, PhoneGallery, To kinito κλπ. ή παίζει να πέσω σε προβληματική παρτίδα?

 

Πως τσεκάρω τη χώρα κατασκευής πριν ανοίξω το κουτί?

 

Ποιές χώρες κατασκευής να αποφύγω?

 

 

Σας ςυχαριστώ πολύ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω μέσα στην εβδομάδα.

 

Να εμπιστευτώ μαγαζιά απο το Skroutz τύπου kaizer, iBuy, PhoneGallery, To kinito κλπ. ή παίζει να πέσω σε προβληματική παρτίδα?

 

Πως τσεκάρω τη χώρα κατασκευής πριν ανοίξω το κουτί?

 

Ποιές χώρες κατασκευής να αποφύγω?

 

 

Σας ςυχαριστώ πολύ.

Να προχωρησεις σε αγορα. Κοιτα τις αξιολογησεις των καταστηματων. Αν εισαι απο Αθηνα πηγαινε στο καταστημα που σε ενδιαφερει και παρτο. Στο κουτι απεξω γραφει τη χωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να αποφύγεις branded συσκευές πχ Vodafone η T-Mobile οπως επίσης αγγλικές που αργούν σε αναβαθμισεις απ οςο εχω διαβάσει στο εξωτερικό.

Χώρα προέλευσης οπως ειπώθηκε στο κουτί απ έξω το γράφει.

Σε εμένα ειναι γερμανική unbranded και απολυτα ευχαριστημένος ενα τετράμηνο πλέον σε ολα και στις αναβαθμισεις(τις παίρνουμε απο τους πρώτους)

 

Καταστήματα κοιτάς αξιολογήσεις και να σου προσφέρουν DOA.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε σε γερμανικό (Vodafone) update σε 17.1.2.Α.0.323

 

Την περασες.; Αν ναι ειδες διαφορες; Μου την εβγαλε και εμενα .. Γερμανικο vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...