Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δυστυχώς όλοι αυτο υποψιαστικαμε όταν μάθαμε για την άδεια.

Κρίμα ήλπιζα ότι θα τον δούμε να παρουσιάζει το νέο iPad.

Δεν ξερω τι μπορει να ευχηθεί κανείς σ ένα άνθρωπο που βρίσκεται στην κατάσταση του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινή μου άποψη είναι να μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα για τόσο σοβαρά θέματα στηριζόμενοι στα περιεχόμενα ορισμένων σκανδαλωθηρηκών περιοδικών που προκειμένου να αποκτήσουν μια εφήμερη δημοσιότητα και αναγνωσιμότητα επιδίδονται σε κάθε λογής φήμη αμφιβόλου προελεύσεως και αλήθειας.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ. Δεν ισχυρίζομαι ότι η κατάσταση της υγείας του Jobs είναι σε καλύτερη κατάσταση από αυτήν που αφήνεται να εννοηθεί ότι βρίσκεται αλλά σε καμία περίπτωση δεν περιμένω να ενημερωθώ για την κατάσταση της υγείας ενός ανθρώπου από την ανάγνωση μιας συγκεκριμένης φωτογραφίας.

 

Just my 2 cents...

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω κανει j/b το κινητο στην 4.1 και εχω περασει εφαρμογες αρκετες μαζι και μια εφαρμογη dock που αλλαζεις εφαρμογες χωρις το home button.

το φορτισα το μεσημερι και τωρα ειναι στο 23%.

http://img832.imageshack.us/img832/6763/photo1712513.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινή μου άποψη είναι να μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα για τόσο σοβαρά θέματα στηριζόμενοι στα περιεχόμενα ορισμένων σκανδαλωθηρηκών περιοδικών που προκειμένου να αποκτήσουν μια εφήμερη δημοσιότητα και αναγνωσιμότητα επιδίδονται σε κάθε λογής φήμη αμφιβόλου προελεύσεως και αλήθειας.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ. Δεν ισχυρίζομαι ότι η κατάσταση της υγείας του Jobs είναι σε καλύτερη κατάσταση από αυτήν που αφήνεται να εννοηθεί ότι βρίσκεται αλλά σε καμία περίπτωση δεν περιμένω να ενημερωθώ για την κατάσταση της υγείας ενός ανθρώπου από την ανάγνωση μιας συγκεκριμένης φωτογραφίας.

 

Just my 2 cents...

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

Σίγουρα.

Κανείς δεν δίνει σημασία σ αυτά που γράφουν, η φωτογραφίες όμως θα μπορούσαν να είναι αληθινές.

Φυσικά είναι ανήθικο να δημοσιεύεται κάτι τέτοιο ακόμα και αν έχει διαρευσει η πληροφορία.

Όπως και να χει μας στεναχωρεί ιδιαίτερα η κατάσταση του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ας αποθέσουμε τις ελπίδες μας στην επιστήμη και στην δύναμη της πίστης. Μακάρι να ξεπεράσει για ακόμη μια φορά τον σκόπελο και να επιστρέψει δυνατός και δημιουργικότερος από ποτέ στην αρχηγία της Apple.

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα η μορφη καρκινου που ειχε ειναι πολυ περιεργη...

τεσπα να ναι καλα ο ανθρωπος γιατι ειλικρινα μου ειναι πολυ συμπαθης.

 

@ Κωστα ,ναι φιλε μου δεν αντιλεγω δεν χρειαζομαι καποια αλλη συσκευη αλλα οσο να ναι θελω να μπορω να χρησιμοποιω οσο το δυνατον περισσοτερα OS oxi για αλλο λογο αλλα για να ειμαι σε επαφη με τις εξελιξεις και το σπορ!

Απο την αλλη συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι απλα δεν προκειται να πιασουν σε υποστηριξη τα μηλα ποτε ,ειδικα στην after sales και ειδικα αν υπαρχει apple store κοντα που μενεις.

 

geo ειναι γνωστο οτι το jb πραηματικα ρουφαει μπαταρια...

να υποθεσω δεν το εχεις κανει με το pwnage αλλα με καποιο αλλο σωστα;

Το λεω γιατι με το pwnage ειχα παρατηρησει οτι ετρεχε καλυτερα το jb.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ευχομαι να αφησουν τον ανθρωπο στην ησυχια του σε αυτες τις δυσκολες στιγμες.

Εγω αλλο θα κρατησω απο αυτη την ειδηση.

Οτι σε πληρη επιγνωση της καταστασης του ειχε το σθενος, τη δυναμη και το κουραγιο να εργαστει σε υψηλο επιπεδο - αυτη η ανθρωπινη διασταση θα πρεπει να αποτελεσει φαρο για ολους οσοι τα βαζουν κατω μπροστα σε ενα απλο εμποδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ευχομαι να αφησουν τον ανθρωπο στην ησυχια του σε αυτες τις δυσκολες στιγμες.

Εγω αλλο θα κρατησω απο αυτη την ειδηση.

Οτι σε πληρη επιγνωση της καταστασης του ειχε το σθενος, τη δυναμη και το κουραγιο να εργαστει σε υψηλο επιπεδο - αυτη η ανθρωπινη διασταση θα πρεπει να αποτελεσει φαρο για ολους οσοι τα βαζουν κατω μπροστα σε ενα απλο εμποδιο.

 

οταν αγαπας αυτο που κανεις το κανεις με αγαπη και μερακη.

ο τζομπς ζει για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την ώρα ετοιμάζομαι να πάρω ένα android προσωρινά μέχρι να βγει το iphone 5. Από όσους ξέρω που έχουν iphone είναι της άποψης once with mac, you never go back. Παρ' όλα αυτά ψάχνω αιτίες που να μου δικαιολογούν τη μη αγορά iphone, αλλά ακόμα δεν έχω βρει κάτι αρκετά ικανοποιητικό.
Link to comment
Share on other sites

geo ειναι γνωστο οτι το jb πραηματικα ρουφαει μπαταρια...

και εγω στην 4.1 με limera ειμαι,και η μπαταρια δεν εχει κανενα προβλημα!!!ισα ισα που με εχει εκπληξει το τηλ,που ειναι jb και η αυτονομια του ειναι τοσο καλη οσο σχεδον ηταν μαμα :blink:

 

κατι αλλο ειναι ;)

 

οσο για τον Jobs,μακαρι να γινει καλα ο ανθρωπος...ειναι κριμα για τον καθε συνανθρωπο μας να βρισκεται σε τετοια κατασταση...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

geo ειναι γνωστο οτι το jb πραηματικα ρουφαει μπαταρια...

να υποθεσω δεν το εχεις κανει με το pwnage αλλα με καποιο αλλο σωστα;

Το λεω γιατι με το pwnage ειχα παρατηρησει οτι ετρεχε καλυτερα το jb.

 

το εχω κανει καιρο j/b και δεν κατεβαινε τοσο γρηγορα.

αφαιρεσα και το worms που ειχα κολησει παλιοτερα που ειχε ανεβασει ενας φιλος σε ενα σαιτ.

πριν 2 μερες ηταν καλα απο χτες ειναι ετσι και δεν κατεβασα καμια εφαρμογη απο cydia. ειμαι στην 4.1 με j/b

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει καιρο j/b και δεν κατεβαινε τοσο γρηγορα.

αφαιρεσα και το worms που ειχα κολησει παλιοτερα που ειχε ανεβασει ενας φιλος σε ενα σαιτ.

πριν 2 μερες ηταν καλα απο χτες ειναι ετσι και δεν κατεβασα καμια εφαρμογη απο cydia. ειμαι στην 4.1 με j/b

 

reboot ?? κανεις καθολου?;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

reboot ?? κανεις καθολου?;)

 

σπανια. να κανω ενα λες?

το dock τρωει πολυ μπαταρια?

γιατι βολευει πολυ και δεν χρειαζεται να παταω

συνεχεια το home button.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την ώρα ετοιμάζομαι να πάρω ένα android προσωρινά μέχρι να βγει το iphone 5. Από όσους ξέρω που έχουν iphone είναι της άποψης once with mac, you never go back. Παρ' όλα αυτά ψάχνω αιτίες που να μου δικαιολογούν τη μη αγορά iphone, αλλά ακόμα δεν έχω βρει κάτι αρκετά ικανοποιητικό.

 

Σωστά λες για τα Mac αλλά το iPhone δεν είναι Mac :) άλλο Mac άλλο iPhone ....

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πλέον σχεδόν σίγουροι ότι στο επερχόμενο iPad 2 και iPhone 5 θα υποστηρίζεται το σύστημα πληρωμών μέσω NFC. Η πεποίθηση αυτή έχει υποστηριχτεί τόσο από διάφορες διαρροές αλλά και έμμεσα από την Apple. Σημερινό δημοσίευμα, όμως, αναφέρει ότι η δεν σχεδιάζει απλώς να ενσωματώσει το σύστημα αυτό στις συσκευές της αλλά να προσφέρει και το κάτι παραπάνω. Η αναφορά προέρχεται από έμπιστες πηγές αλλά πολύ βολικά δεν αναφέρεται τίποτα παραπάνω.

 

Αυτό που μπορούμε να συμπεράνουμε -που δεν είναι κάτι καινούργιο- είναι μια άλλη πληροφορία που είχε διαρρεύσει προ πολλού και αναφερόταν στη δυνατότητα remote computing που θα υιοθετούνταν στο iPhone 5. Με τη δυνατότητα αυτή θα μπορούσε ο χρήστης να αποθηκεύσει κάποιες ρυθμίσεις του Mac υπολογιστή του και όταν βρεθεί σε κάποιον άλλον υπολογιστεί να εγκαταστήσει προσωρινά αυτές τις ρυθμίσεις και να μετατρέψει τον νέο υπολογιστή στον δικό του. Η σύνδεση αυτή θα γίνεται με την τεχνολογία NFC και θα είναι βεβαίως προσωρινή.

 

Posted Image

 

Μια παρόμοια στο σκεπτικό υλοποίηση είδαμε πρόσφατα και από την HP στις νέες της webOS συσκευές. Σε αυτή την περίπτωση μπορούσε ο χρήστης να ανοίξει μια σελίδα στον browser στο webOS smartphone του και ακουμπώντας κυριολεκτικά το webOS tablet πάνω στο smartphone η ίδια σελίδα να ανοίγει στη δεύτερη συσκευή. Η HP δεν αποκάλυψε την τεχνολογία που χρησιμοποιούσε αλλά πολλοί εικάζουν ότι πρόκειται για το NFC. Φανταστείτε κάτι παρόμοιο όχι μόνο μεταξύ των iOS συσκευών (νέας γενιάς προφανώς) αλλά και μεταξύ της Mac σειράς της Apple.

 

πηγη:iphonehellas.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι αλήθεια ότι τα android δεν μπορούν στην έκδοση που βρίσκονται να αξιοποιήσουν τους διπυρηνους επεξεργαστες και αναγκαστικά χρησιμοποιείται μόνο ο ένας για όλες τις διεργασίες?

 

Αν αληθεύει, αυτές οι προχειρότητες είναι που κάνουν το iPhone-iOS αξεπεραστο.

Αν το καλοκαίρι βάλουν τον Α9 και οι άλλοι ακόμα ψάχνονται ποτέ θα βγει update με συμβατότητα σε διπυρηνους, το χάσανε το τραίνο για μια ακόμα χρονιά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι αλήθεια ότι τα android δεν μπορούν στην έκδοση που βρίσκονται να αξιοποιήσουν τους διπυρηνους επεξεργαστες και αναγκαστικά χρησιμοποιείται μόνο ο ένας για όλες τις διεργασίες?

 

Αν αληθεύει, αυτές οι προχειρότητες είναι που κάνουν το iPhone-iOS αξεπεραστο.

Αν το καλοκαίρι βάλουν τον Α9 και οι άλλοι ακόμα ψάχνονται ποτέ θα βγει update με συμβατότητα σε διπυρηνους, το χάσανε το τραίνο για μια ακόμα χρονιά.

 

αληθεια ειναι!!!!!!!!!

γιατι νομιζεις πως καλοβλεπω το Desire S ενω ειναι μονοπυρηνο;

 

Απο την 2.4 και μετα θα υποστηριζει τα dual core... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σπανια. να κανω ενα λες?

.

 

καθημερινα ισως?? :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αληθεια ειναι!!!!!!!!!

γιατι νομιζεις πως καλοβλεπω το Desire S ενω ειναι μονοπυρηνο;

 

Απο την 2.4 και μετα θα υποστηριζει τα dual core... :lol:

 

Στις μετρήσεις πάντως φαίνεται ότι έχουν μεγάλη διαφορά σε σχέση με τους υπάρχοντες μονοπύρηνους επεξεργαστές. Και δεν νομίζω οι μετρήσεις να έγιναν με την 2.4 που δεν υπάρχει ακόμα. :rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στις μετρήσεις πάντως φαίνεται ότι έχουν μεγάλη διαφορά σε σχέση με τους υπάρχοντες μονοπύρηνους επεξεργαστές. Και δεν νομίζω οι μετρήσεις να έγιναν με την 2.4 που δεν υπάρχει ακόμα. :rolleyes:

 

To θεμα ειναι αν δουλευουν και οι δυο.

Τα benchmark μπορει να δινουν καλυτερες τιμες γιατι σαν νεοτεροι επεξεργαστες ειναι βελτιωμενοι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα η μορφη καρκινου που ειχε ειναι πολυ περιεργη...

τεσπα να ναι καλα ο ανθρωπος γιατι ειλικρινα μου ειναι πολυ συμπαθης.

 

@ Κωστα ,ναι φιλε μου δεν αντιλεγω δεν χρειαζομαι καποια αλλη συσκευη αλλα οσο να ναι θελω να μπορω να χρησιμοποιω οσο το δυνατον περισσοτερα OS oxi για αλλο λογο αλλα για να ειμαι σε επαφη με τις εξελιξεις και το σπορ!

Απο την αλλη συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι απλα δεν προκειται να πιασουν σε υποστηριξη τα μηλα ποτε ,ειδικα στην after sales και ειδικα αν υπαρχει apple store κοντα που μενεις.

 

geo ειναι γνωστο οτι το jb πραηματικα ρουφαει μπαταρια...

να υποθεσω δεν το εχεις κανει με το pwnage αλλα με καποιο αλλο σωστα;

Το λεω γιατι με το pwnage ειχα παρατηρησει οτι ετρεχε καλυτερα το jb.

 

Με το limerain του geohot

 

 

Η καταχώρηση έγινε από το iPhone μου, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω την εντύπωση οτι οι φήμες για τον επικείμενο θάνατό του είναι υπερβολικές.

 

Σε αντίθετη περίπτωση,με λίγο χρόνο ζωής μπροστά σου,δεν έχεις τη διάθεση να συμμετάσχεις σε δείπνο στο Λ.Οίκο.

 

P021711PS-0723

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...