Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλό είναι να συνεννοηθείς με αυτόν που θα σου πουλήσει το iPad 2 από Αμερική για τον τρόπο αποστολής, διαφορετικά θα σου έρθει πολύ πιο ακριβό. Ευκαιρία ψάχνουν να τσεκουρώσουν στο τελωνείο!!!:p
Find me at enternity...
Link to comment
Share on other sites

να τα παρουμε με την σειρα οπως λες...

 

1. ειναι 3G... η apple επαψε και επισημα μετα την 4.3.1 να το υποστηριζει σε software.

2. δεν εχει τα ακουστικα του,που ουτως η αλλως ειναι αχρηστα,εκτος και αν εχεις τα αυτια του καπταιν σποκ..δεν χωρανε σε φυσιολογικα αυτια αυτα τα εκτρωματα της apple...ημαρτον πια..ποτε θα τα αλλαξει με ψειρες της προκοπης??

3.η τιμη ειναι λογικη οσο μπορει (καινουριο εξωτερικα ολο το τηλ), αλλα πρεπει να υπολογισει κανεις,οτι εκει βρισκεις τα 3GS 16G πλεον

4. μεταξυ μας,:rolleyes: δεν του εχεις και πολυ εμπιστοσυνη του "φιλου" σου ετσι? :happy:

 

 

1) Πες λιγα περισσοτερα γι αυτο σε παρακαλω. Σε ρωταω γιατι γνωριζω οτι εχει αναβαθμισει το κινητο του στο τελευταιο firmware (ελπιζω να γραφω αυτο που θελω να πω...) και μεσω του appstores κατεβαζει κανονικα applications. Μου λες οτι εχει περιοριστει ο αριθμος των εφαρμογων που βγαινουν για το εν λογο μοντελο ή οτι δεν βγαινουν καθολου? Διοτι αν μου λες το δευτερο, πως γινεται ο ιδιος να κατεβαζει εφαρμογες ακομα?

 

4) Του εχω απολυτη εμπιστοσυνη οσον αφορα το "update" του κινητου με τα πλαστικα-μπαταρια-οθονη, απλως ειναι αυτο που εγραψες στο 3, δεν θα ηθελα να πληρωσω ενα κινητο στην τιμη που θα μπορουσα να παρω επομενο μοντελο, επειδη εκεινος εχωσε 250 Ευρω για να το φτιαξει σαν "καινουριο". Μου κανει κατι σαν τα φτιαξιματα στα μηχανοκινητα, καλως ή κακως αυτα τα λεφτα δεν τα παιρνεις πισω.

 

 

Ισχυει πως τα κουμπια που περιβαλουν το i-phone ειναι "αναλωσιμα"? Οτι δηλαδη εχουν ημερομηνια ληξης και καποια στιγμη παρουσιαζουν προβληματα? Μου το παρουσιασε ως επιχειρημα οτι με τα 250 αγοραζω και την "ασφαλεια" ενος κινητου που δεν θα παρουσιασει προβληματα. Να το λαβω υποψη μου αυτο ή ειναι ραδιο αρβιλα?

Edited by GV_
Link to comment
Share on other sites

@GV

Φίλε μου ακόμα και καινούργιο να ήταν δεν σε συμφέρει να αγοράσεις μια συσκευη ξεπέρασμενης τεχνολογίας. Δεν θα μπορέσεις να κανεις αυτα που θες και συνάμα θα σ αρέσει πολυ το iOS οπότε γρήγορα θα θες κάποιο νεότερο.

Η γνώμη μου είναι να βάλεις 50€ ακόμα και να βρεις ένα 3Gs σε καλη κατάσταση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα το αλαζα (οπως κανω ειδη) με οποιαδηποτε συσκευη ειναι καλυτερη του κατα την αποψη μου αρκει να μην ειναι παραθυρενιο (windows) αλα παραμυθενιο (ios-android)

 

Οσο για υπολογηστες ειμαι καθετος και μονο mac computer!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο πολλές συσκευές δοκιμαζω τόσο περισσότερο επιβεβαιώνεται η ανωτερότητα του iPhone 4 και φυσικά του iOS και των εφαρμογών του.

Η apple δεν αφήνει τίποτα στην τύχη.

Ξεχωρίζει τόσο σε ποιότητα κατασκευής όσο και υλοποίηση, αυτονομία κλπ

Είναι αντικειμενικοτατη η άποψη μου και αποδεικνύεται εύκολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με δωσανε δωρο το iphone 3g s 8giga και αυτος ηταν απο γερμανια που με το εδωσε και λεει οτι πρεπει να το παω σε καποιο καταστημα να μου το ξεκληδωσουν επειδη εχει αγγλικο λογισμικο τι με ειπε δεν θυμαμε και στοιχιζει κοντα στα 20-25 ευρο. Το ανοιξα λοιπον το κινητο εβαλα την σιμ και ειδα οτι γραφει εισαγετε την καρτα σιμ μπλα μπλα ενω την ειχα ηδη μεσα. Επισης ειχε ενα κλειδακι στην μεση πανω στην οθονη του κινητου. Μπορω να το κανω καπως μονος μου να με βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου.

Έχουν περάσει τόσοι μήνες με το i4 στα χέρια μου και ακόμα το χαζευω. Δεν το έχω βαρεθεί καθόλου, κάνω την δουλεια μου υπέροχα και δεν θα με στεναχωρουσε να μείνω μ αυτο ακόμα ένα χρόνο.

 

στοιχημα πως με το που θα βγει το 5 το εχεις αλλαξει αμεσως....

:lol:

 

 

Καλησπέρα με δωσανε δωρο το iphone 3g s 8giga και αυτος ηταν απο γερμανια που με το εδωσε και λεει οτι πρεπει να το παω σε καποιο καταστημα να μου το ξεκληδωσουν επειδη εχει αγγλικο λογισμικο τι με ειπε δεν θυμαμε και στοιχιζει κοντα στα 20-25 ευρο. Το ανοιξα λοιπον το κινητο εβαλα την σιμ και ειδα οτι γραφει εισαγετε την καρτα σιμ μπλα μπλα ενω την ειχα ηδη μεσα. Επισης ειχε ενα κλειδακι στην μεση πανω στην οθονη του κινητου. Μπορω να το κανω καπως μονος μου να με βοηθησει καποιος;

λογικα πρεπει να γινεται unlock...απλα μην το αναβαθμισεις.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

στοιχημα πως με το που θα βγει το 5 το εχεις αλλαξει αμεσως....

:lol:

 

Αν ήξερα ότι θα έχει 4αρα οθόνη θα το εκλεινα απο τώρα και με προκαταβολή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

λογικα πρεπει να γινεται unlock...απλα μην το αναβαθμισεις.

 

Ξες να με πεις πως να το κανω; Μπας και γλυτωσω τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξες να με πεις πως να το κανω; Μπας και γλυτωσω τα λεφτα.

Φίλε μου είναι μια διαδικασία που δεν μπορει να συμβουλεψει κάποιος αν δεν την έχει κάνει ο ίδιος γιατί μπορει να συμβούν παρατράγουδα.

 

Θα πρέπει πρώτα να ξέρουμε ποια έκδοση φορα η συγκεκριμένη συσκευη γιατί υπάρχει διαφορετικός τρόπος ξεκλειδωματος για κάθε έκδοση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι μια διαδικασία που δεν μπορει να συμβουλεψει κάποιος αν δεν την έχει κάνει ο ίδιος γιατί μπορει να συμβούν παρατράγουδα.

 

Θα πρέπει πρώτα να ξέρουμε ποια έκδοση φορα η συγκεκριμένη συσκευη γιατί υπάρχει διαφορετικός τρόπος ξεκλειδωματος για κάθε έκδοση.

 

α ενταξει. Ευχαριστω πολυ νομιζα θα ηταν ευκολο οπως το LG arena :p

Link to comment
Share on other sites

Θερμά και ψυχρά χρώματα στις οθόνες του i4.

 

Δείτε στην φωτο την διάφορα. Αριστερά είναι το δικό μου και δεξιά του ανιψιού μου. Και τα δυο με την φωτηνοτητα στο φουλ.http://tapa.tk/mu/4fa6bfa5-c6b4-bf6d.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θερμά και ψυχρά χρώματα στις οθόνες του i4.

 

Δείτε στην φωτο την διάφορα. Αριστερά είναι το δικό μου και δεξιά του ανιψιού μου. Και τα δυο με την φωτηνοτητα στο φουλ.http://tapa.tk/mu/4fa6bfa5-c6b4-bf6d.jpg

 

Αλλά 5 αν σου φέρω Κώστα, θα δεις αλλά αποτελέσματα. Αυτά που φωνάζω εδώ και μήνες δηλαδή.

Αυτο που αγορασα μόλις χθες έχει εξαιρετικά ψυχρά χρώματα, ακριβώς όπως τα θέλω.

Κι αυτο, όμως, έρχεται σε αντίθεση με τα περί ποιότητας που αναφέρεις παραπάνω.

ΔΕΝ είναι ποιοιτικο ένα προϊόν που είναι καθαρά θέμα τύχης και ανοίγοντας το αναφωνεις "κι αν σου κάτσει";

Ας όψεται η ποιότητα των εφαρμογών κι η αυτονομία και δεν υπήρχε περίπτωση να ασχοληθώ με την apple...

Link to comment
Share on other sites

Θερμά και ψυχρά χρώματα στις οθόνες του i4.

 

Δείτε στην φωτο την διάφορα. Αριστερά είναι το δικό μου και δεξιά του ανιψιού μου. Και τα δυο με την φωτηνοτητα στο φουλ.http://tapa.tk/mu/4fa6bfa5-c6b4-bf6d.jpg

 

Και εγώ το παρατήρησα με το κινητο του φίλου μου αυτο. Ευτυχώς εμένα είναι ΟΚ :) Συγκριτικά εαν το δεις το του φιλου μου «ξέφευγε» πολυ στο χρωμα.. :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αλλά 5 αν σου φέρω Κώστα, θα δεις αλλά αποτελέσματα. Αυτά που φωνάζω εδώ και μήνες δηλαδή.

Αυτο που αγορασα μόλις χθες έχει εξαιρετικά ψυχρά χρώματα, ακριβώς όπως τα θέλω.

Κι αυτο, όμως, έρχεται σε αντίθεση με τα περί ποιότητας που αναφέρεις παραπάνω.

ΔΕΝ είναι ποιοιτικο ένα προϊόν που είναι καθαρά θέμα τύχης και ανοίγοντας το αναφωνεις "κι αν σου κάτσει";

Ας όψεται η ποιότητα των εφαρμογών κι η αυτονομία και δεν υπήρχε περίπτωση να ασχοληθώ με την apple...

 

Βαγγέλη αστο καλύτερα. Καμία συσκευή και κανένα λειτουργικό δεν είναι καλύτερο.

Για άλλη μια φορά απογοητεύτηκα απο τα android.

Μηδέν εφαρμογές και μονο ταχύτητα κι αυτη φαινομενική. Σαν το tweak του Cydia που απογειωνει την ταχύτητα στις εναλλαγές των μενού.

 

Αλοιμονο αν κρίνουμε την ποιότητα του iPhone απο το πόσο θερμά είναι τα χρώματα. Λογικό είναι απο την στιγμή που έχει διαφορετικούς κατασκευαστές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αστο καλύτερα. Καμία συσκευή και κανένα λειτουργικό δεν είναι καλύτερο.

Για άλλη μια φορά απογοητεύτηκα απο τα android.

Μηδέν εφαρμογές και μονο ταχύτητα κι αυτη φαινομενική. Σαν το tweak του Cydia που απογειωνει την ταχύτητα στις εναλλαγές των μενού.

 

Αλοιμονο αν κρίνουμε την ποιότητα του iPhone απο το πόσο θερμά είναι τα χρώματα. Λογικό είναι απο την στιγμή που έχει διαφορετικούς κατασκευαστές.

 

Τι να αφησω ρε Κωστα?

Λοιπον, σε προκαλω για το εξης, τωρα που εισαι Ελλαδα.

Θα σου φερω 3 iphone 4 (κι ενα το δικο σου, συνολο τεσσερα).

ΟΛΑ θα εχουν διαφορετικη χρωματικη παλεττα, διαφορετικο tactile feedback στο κεντρικο πολυπληκτρο (στα δυο απο τα πεντε, πολυ ασαφης και με "θορυβο" κατα την πιεση) και διαφορετικο ηχο απο το ακουστικο (σε αλλα μπασος, σε αλλα "τριζατος" και δε συμμαζευεται).

 

Αν ολα αυτα για εσενα δεν ειναι εκπτωση στην ποιοτητα εγω σταματω την κουβεντα εδω.

Και τι παει να πει ειναι λογικο να εχει διαφορετικα χρωματα, λογω διαφορετικων κατασκευαστων (προφανως εκει εντοπιζεται το προβλημα)?

Premium, πανακριβο προϊον ειναι κι ΑΠΑΙΤΩ να εχουν ολα τα ιδια ποιοτικα standards.

Aπο εκει και περα, τα ειπαμε κι αλλωστε ειναι κι ο λογος που εχω -παλι- iphone 4.

 

Εφαρμογες, εφαρμογες, εφαρμογες. Ειναι 3 κλασεις πανω απο android.

Οπως, τα ιδια ισχυουν και για την αυτονομια. Η διπλασια, σχεδον, απο το καλυτερο android.

Επιπροσθετα, βαλε και το αξεπεραστο intuitive στοιχειο του λειτουργικου (ναι, ακολουθει με χαρακτηριστικη ακριβεια τις κινησεις επι της οθονης), βαλε και το itunes (ναι, παραδοξως, για εμενα ειναι βολικο - θελω να τα εχω ολα καπου τακτοποιημενα).

 

Αλλο αυτο ομως, κι αλλο να λενε οτι το 4αρι εχει σουπερ ποιοτικα standards. Ενα προϊον που πωλεται στα 770 ευρω ειναι απαραδεκτο να εχει τετοια χαρακτηριστικα.

Τα ειδαμε και στο ipad 2 (με το 70%+ να εχουν εντονο light bleeding - βεβαια αυτο, για τους γνωριζοντες, δεν ειναι τωρινο φρουτο. Πολλα ipad 1 εχουν ακριβως το ιδιο προβλημα).

Τελος παντων. Το θεμα ειναι να λεγονται και να γραφονται ολα κι ο καταναλωτης να αποφασιζει κατα το δοκουν.

Εγω δεν ειμαι φυσικα fan, ουτε καν χρηστης μιας πλατφορμας. Τα βλεπω ολα κι απλα τα καταγραφω...

Link to comment
Share on other sites

Θερμά και ψυχρά χρώματα στις οθόνες του i4.

 

Δείτε στην φωτο την διάφορα. Αριστερά είναι το δικό μου και δεξιά του ανιψιού μου. Και τα δυο με την φωτηνοτητα στο φουλ.http://tapa.tk/mu/4fa6bfa5-c6b4-bf6d.jpg

 

ειπαμε μιλαμε για ποιοτικες συσκευες...

και ο ανιψιος σου ποιοτητα πηρε...

με λιγη κιτρινιλα...

 

να λεμε με το ονομα τους τα πραγματα.....

:lol:

 

Κωστη ασε...την μαθαμε την Αππλ...

και στο λεει ενας με 20 ΑιΦονς ολα αυτα τα χρονια...

 

ΚΑΝΕΝΑ δεν ειχε εχει την ποιοτητα του 2G.

τελεια χρωματα και τελειο feedback .....sleep/home button ιδια και τελεια...

 

να μιλησουμε για τα πληκτρα του ιΡ4 που σε αλλα τζογαρουν και αλλα οχι;

Μιλαω για το sleep και της εντασης.

να μιλησω για το κεντρικο home που σε αλλα παιζει σε αλλα οχι;

 

Αν θες μιλαω και για σημαδακια που αφηνει το bumper που σου πουλαει η ιδια η apple...

 

αρκετα επομενως με αυτο...σε ολα θα βρισκω εγω προσωπικα καποια ψεγαδια.

Μονο στο Pre 2 απο ποιοτητα δεν ειχα θεμα.

και στο galaxy s armani.

 

οσον αφορα το λειτουργικο παλι εδω ειναι θεμα τι θελει ο καθενας.

Οκ εγω εχω Μακ και εχω συνηθισει τα iTunes αλλα μου εχει κοστισει να μην μπορουν να μου περασουν στην κλινικη ενα απλο pdf γιατι απλα δεν το υποστηριζει.

Και μην μου πεις για mail κλπ.

 

Τεσπα ο καθενας με ο,τι ειναι χαρουμενος αλλα οχι να ευλογουμε και κατι που απεχει απο το να ειναι τελειο ΕΙΔΙΚΑ στην εκδοση 4.

@ vagelis Για μενα η μπαταρια και οι εγαρμογες δεν λενε πολλα αν πολυ πιο βασικα πραγματα δεν γινονται....

 

Αγορασω Nexus μεχρι να μπορω να παρω το Palm Pre 3 οποτε και θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Το iPhone το εχω για 2ο.

Βαρεθηκα ακομα και την μικροσιμ...πολυ σπαστικο και μου χει βγαλει την πιστη αν σκαλωσει ο ανταπτορας σε κανενα αλλο σλοτ....

 

Απο το 5αρι περιμενω πολλα αλλα αν δεν αλλαξουν μεγεθος οθονης απλα προσπερναω.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτο για μια τόσο ακριβή συσκευή να έχεις τέτοιες ας το πούμε...αστοχίες.

Όμως δε θεωρώ ότι είναι το μεσανατολικο ζήτημα μιας κ προσωπικά έγω (ίσως να μην ισχύει για όλους αυτο) προσαρμοζομαι πολυ γρήγορα σε τέτοιες διάφορες κ σε μισή μέρα δε θα βλέπω καν τη διαφορα εκτός κ αν βάλω τις δυο συσκευές δίπλα δίπλα. Βέβαια απο την άλλη τι περιμένεις απο άνθρωπο που βλέπει ταινία (όταν δε είναι πχ αγγλική άρα χρειάζομαι υποτιτλους) με τον ήχο στο mute; :p

 

Στο 3gs δε ξέρω αν ισχύει, γιατί βάζω δίπλα στις αδερφής μου τη δικη μου συσκευή και δε υπάρχει διαφορα.

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε και άλλοι το ίδιο πρόβλημα με την αναβάθμιση του fw σε 4.3.2;

Όταν συνδεω το iPhone 3gs και το ipad για να κάνω την αναβάθμιση μου λέει ότι η συσκευή δε είναι eligible για αυτη την ενέργεια. Δε είναι jailbrake καμία απο τις δυο συσκευές, η έκδοση του itunes για

mac είναι η πιο καινούργια και μάλιστα χθες το ξαναπερασα απο την αρχη για να βεβαιωθω ότι δε φταίω αυτο.

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα πηγαιντε πάρτε samsung, LG και motorola.

Προσωπικά δεν ξαναπεταω λεφτά. Το nexus S θα παει στην γυναικα μου που δεν έχει απαιτήσεις.

 

Τι να λέμε τώρα δίπλα δίπλα να τα βάλεις όλα αυτα η διάφορα είναι ολοφάνερη. Κάθε φορα που αγοράζω μια android συσκευη γίνομαι όλο και περισσότερο fun της apple.

Δεν είμαι φανατικός, οι ασυνέπεια και η προχειρότητα με κάνουν να την υποστηρίζω όλο και περισσότερο.

 

Μην πάμε στις εφαρμογές γιατί εκει είναι χάλια, μαύρα χάλια. Χιλιάδες ασήμαντες εφαρμογές, κακογουστες, απαίσια γραφικά.

Πέρασα στης κόρης το Tango για να κάνουμε βιντεοκλησεις όταν λειπω. Δεν κλείνει με τίποτα, τρέχει στο background ώστε να λαμβανεις την κλήση όταν σε καλούν. Αποτέλεσμα της ξεσχισε την μπαταρία.

Αντίθετα στο iPhone με κλειστή την εφαρμογη όταν με καλεί λαμβανω ειδοποίηση και δεν αναγκαζομαι να έχω αυτο το ενεργοβορο πράγμα να τρέχει στο παρασκήνιο.

Που είναι οι εφαρμογές ενημέρωσης ώστε να μην χρειάζεσαι να ξοδευεις το data plan σου μπαίνοντας στο site που σε ενδιαφέρει μέσω browser.

Που είναι οι ελληνικές εφαρμογές ? χρειαστηκα πριν εφημερευων φαρμακείο. Το iPhone με πήγε στην πόρτα του.

 

@@@ Για τον φίλο που θέλει να μεταφέρει τραγούδια απο ξένο iTunes:

Φίλε μου, το iTunes είναι το μεγαλύτερο κατάστημα πώλησης μουσικης. Δεν σ αφήνει να μεταφερεις έτσι εύκολα τα τραγούδια. Μ ένα στικακι τα παίρνεις απο τον υπολογιστη της φίλης σου και μετα τα ρίχνεις στον δικο σου κι απο εκει στο iPhone είτε με το iTunes είτε μέσω άλλης εφαρμογής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε και άλλοι το ίδιο πρόβλημα με την αναβάθμιση του fw σε 4.3.2;

Όταν συνδεω το iPhone 3gs και το ipad για να κάνω την αναβάθμιση μου λέει ότι η συσκευή δε είναι eligible για αυτη την ενέργεια. Δε είναι jailbrake καμία απο τις δυο συσκευές, η έκδοση του itunes για

mac είναι η πιο καινούργια και μάλιστα χθες το ξαναπερασα απο την αρχη για να βεβαιωθω ότι δε φταίω αυτο.

 

Για googlαρισε το γιατί σε μένα και σ ένα άλλο iPhone που εκανα αναβάθμιση δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειπαμε μιλαμε για ποιοτικες συσκευες...

και ο ανιψιος σου ποιοτητα πηρε...

με λιγη κιτρινιλα...

 

να λεμε με το ονομα τους τα πραγματα.....

:lol:

 

Κωστη ασε...την μαθαμε την Αππλ...

και στο λεει ενας με 20 ΑιΦονς ολα αυτα τα χρονια...

 

ΚΑΝΕΝΑ δεν ειχε εχει την ποιοτητα του 2G.

τελεια χρωματα και τελειο feedback .....sleep/home button ιδια και τελεια...

 

να μιλησουμε για τα πληκτρα του ιΡ4 που σε αλλα τζογαρουν και αλλα οχι;

Μιλαω για το sleep και της εντασης.

να μιλησω για το κεντρικο home που σε αλλα παιζει σε αλλα οχι;

 

Αν θες μιλαω και για σημαδακια που αφηνει το bumper που σου πουλαει η ιδια η apple...

 

αρκετα επομενως με αυτο...σε ολα θα βρισκω εγω προσωπικα καποια ψεγαδια.

Μονο στο Pre 2 απο ποιοτητα δεν ειχα θεμα.

και στο galaxy s armani.

 

οσον αφορα το λειτουργικο παλι εδω ειναι θεμα τι θελει ο καθενας.

Οκ εγω εχω Μακ και εχω συνηθισει τα iTunes αλλα μου εχει κοστισει να μην μπορουν να μου περασουν στην κλινικη ενα απλο pdf γιατι απλα δεν το υποστηριζει.

Και μην μου πεις για mail κλπ.

 

Τεσπα ο καθενας με ο,τι ειναι χαρουμενος αλλα οχι να ευλογουμε και κατι που απεχει απο το να ειναι τελειο ΕΙΔΙΚΑ στην εκδοση 4.

@ vagelis Για μενα η μπαταρια και οι εγαρμογες δεν λενε πολλα αν πολυ πιο βασικα πραγματα δεν γινονται....

 

Αγορασω Nexus μεχρι να μπορω να παρω το Palm Pre 3 οποτε και θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Το iPhone το εχω για 2ο.

Βαρεθηκα ακομα και την μικροσιμ...πολυ σπαστικο και μου χει βγαλει την πιστη αν σκαλωσει ο ανταπτορας σε κανενα αλλο σλοτ....

 

Απο το 5αρι περιμενω πολλα αλλα αν δεν αλλαξουν μεγεθος οθονης απλα προσπερναω.

 

Τι να πω. Απλα σαν να διαβαζω δικο μου post. Χαιρομαι πολυ οταν βλεπω ανθρωπους να γραφουν τα πραγματα με το ονομα τους.

Το καθε 4αρι εχει το δικο του, ξεχωριστο κι ιδιαιτερο χαρακτηρα. Αλλες οθονες, αλλα sleep buttons, αλλα home buttons, αλλα ακουστικα. Σε καθε 4αρι, τελειως διαφορετικη συμπεριφορα. Κι ολα αυτα οταν τιμολογειται στα 779. Τραγελαφικες καταστασεις δηλαδη. Αυτο ΔΕΝ ειναι η premium ποιοτητα hardware που θελουν να μας πεισουν, πως θα γινει δηλαδη?

Τα ιδια γραφω για τα απαραδεκτα πλαστικα αλλων τηλεφωνων που πιανω καθημερινα, δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα να το καταγραψω.

Για τη μπαταρια, παντως, θα πω πως μονο το motorola atrix αντεξε στα χερια μου μια ολοκληρη μερα και με 30% υπολοιπο. Κανενα αλλο απο τα συγχρονα android τηλεφωνα.

Οσο για τις εφαρμογες? Για μενα ειναι πολυ σημαντικες, ιδιαιτερα οταν ξερεις οτι η συμπεριφορα τους θα ειναι απολυτως γραμμικη και συγκεκριμενη μεσα στη μερα (το παραδειγμα που ανεφερε ο Κωστας, για το Tango, ειναι ενα απο τα πολλα και συνδεονται με αυτο που γραφω περι "γραμμικης συμπεριφορας" κλπ)...

Υ.Γ. Και μιας και λεμε για ποιοτητα? Παρε 5 διαφορετικα Armani, βαλτα διπλα διπλα και πες μου αν θα βρεις εστω ενα ψεγαδι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

659 ξεκινάει..

 

Και τι λεει αυτο?

Δικαιολογει κατι?

Εγω μιλαω για καποιον που παει αποφασισμενος να παρει το top hardware, που κανει θραυση, ολος ο πλανητης πινει νερο στο ονομα του και βλεπει αυτα που βλεπω (κι ευτυχως κι αλλοι πολλοι σκεπτομενοι) και σκαει 750+ ευρω.

Μη χανουμε την ουσια ρε παιδια. Κι η ουσια ειναι αυτη που εγραψα. Εχει μερικα πραγματα το ios που απλα ΔΕΝ εχει αντιπαλο (γιατι ο ανταγωνισμος κοιμαται κι αντι να σοβαρευτει επιτρεπει 750 διαφορετικα μαρκετ, 150 διαφορετικες εκδοσεις os και δε συμμαζευεται - απο εκει προερχονται ενα καρο ασυμβατοτητες και σκηνικα σαν αυτα που περιγραφει ο Κωστας με το Tango και κανουν καποιο να φευγει απο την πλατφορμα και να παει σε ios), αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει κορυφαια ποιοτητα. Το αντιθετο θα ελεγα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

ναι και μένα μου την σπάει η φάση με το bluetooth, ότι δεν παίζει Mp3 για ήχο κλήσης και κάτι άλλα ψιλά!
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...