Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστη μου ολοι αυτο περιμενουμε αλλα μετα απο τα σημερινα νεα μαλλον θα αργησει το iOS5 να βγει στην αγορα και το ιδιο βλεπω και για το Lion...

 

το ιP5 μαλλον παει για μετα τον Αυγουστο...

 

Τι έγινε Δημήτρη;

Γιατί το ότι θα το έχουμε το 5αρι μετα το καλοκαίρι,το λέω καιρό Τωρα;)

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι όσο το σκέφτομαι δεν νομίζω ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστη μου ολοι αυτο περιμενουμε αλλα μετα απο τα σημερινα νεα μαλλον θα αργησει το iOS5 να βγει στην αγορα και το ιδιο βλεπω και για το Lion...

Σε ποιά νέα αναφέρεσαι??:worry::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά νέα αναφέρεσαι??:worry::worry:

 

βασικα φημες πως δεν θα βγει το ΑιΦον5 τον Ιουνιο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

βασικα φημες πως δεν θα βγει το ΑιΦον5 τον Ιουνιο.

 

 

Θα μας τρελανεις Μητσάκο :πόσο καιρο έχω που το φωνάζω αυτο;;

Η ιστορία αυτο μας έχει διδάξει και δεν βλέπω τον λόγο γιατί να αλλάξει κάτι για αυτο.

 

Ασε που υπάρχει και ένα λευκό μήλο που πρέπει να πουληθεί κάπως. Αν βγει το 5αρι μέσα στο καλοκαίρι,θα είναι σαν να έχουν κάψει τα λεφτά τους για το λευκό 4αρι.

Όσο για το iOS 5 ,πάντα δίνεται το νέο iOS(3,4,5κλπ) κοντά στην ημερομηνία της κυκλοφορίας του νέου μήλου.

 

Άρα αυτά τα δυο (5αρι iOS+iPhone) θα τα δούμε μαζί με χρονική διάφορα πάνω κάτω,2μηνων το πολυ.

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τα εξαρτήματα που συνιστούν το παρουσιαστικό του white iPhone 4,είναι,αναλογικά,αμελητέου κόστους,η δε τεχνογνωσία μπορει να αξιοποιηθεί σε μελλοντικά μοντέλα.Εξάλλου, ο κύριος όγκος των λευκών iPhone 4 που θα διατεθούν για πώληση,ενδεχομένως να αφορά στο μοντέλο της Verizon(προυποθέτοντας οτι το τελευταίο θα ακολουθεί διαφορετικό προιοντικό κύκλο απο την GSM εκδοχή)

 

Παρολ'αυτα η ασαφής ανακοινωση για το φετινό WWDC,αφήνει χώρο για πολλές ερμηνείες.

 

Αραγε δεσμεύεται η Apple απο συμφωνία με την Big Red,για την καθυστέρηση του επόμενου μοντέλου,έτσι ώστε να "αναπνεύσει" εμπορικά το Verizon iPhone-Και τελικά θα ενοποιηθούν οι 2 radio εκδόσεις,σε ένα world mode μοντέλο,στις αρχές του '11?

 

Μήπως το 4ρι,παρά τον ανταγωνισμό,είναι τόσο επιτυχημένο(σχεδόν 12 εκατ πωλήσεις,μόνο κατα το Q4,σύμφωνα μ'εκτιμήσεις),έτσι ωστε δεν απαιτείται κάποια ανανέωση?

 

Οπως και να χουν τα πράγματα,ας μη στερούμε απο την Apple το πλεονέκημα του αιφνιδιασμού,κι ας μην ξεχνάμε το "one more thing..."

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Σας γραφω για ενα προβλημα που εχει το iphone του αδερφου μου.Αν το εχει παθει καποιος.Εχουν μικρανει τα εικονιδια και μπορει να μπει και πεμπτη σειρα απο εικονιδια στην οθονη.Βλεπω στις ρυθμισεις ενα προγραμμα activator και υποψιαζομαι οτι ειναι απο εκει αλλα δεν μπορω να το βρω.Ευχαριστω προκαταβολικα.
tsoby4 yiannis
Link to comment
Share on other sites

εγω επιμενω να λεω οτι το λευκο 4αρι,θα κυκλοφορησει ?(αν το διαθεσουν τελικα) πριν το 5αρι που δεν προκειται να το εχουμε πριν τον σεπτεμβριο:cool:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά. Τα καρέ ανά δευτερόλεπτο, που διαβάζουμε στα χαρακτηριστικά των συσκευών, σχετικά με το video recording τους, όσα περισσότερα είναι, τόσο καλύτερο αποτέλεσμα έχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά. Τα καρέ ανά δευτερόλεπτο, που διαβάζουμε στα χαρακτηριστικά των συσκευών, σχετικά με το video recording τους, όσα περισσότερα είναι, τόσο καλύτερο αποτέλεσμα έχουμε?

ναι.........

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Σας γραφω για ενα προβλημα που εχει το iphone του αδερφου μου.Αν το εχει παθει καποιος.Εχουν μικρανει τα εικονιδια και μπορει να μπει και πεμπτη σειρα απο εικονιδια στην οθονη.Βλεπω στις ρυθμισεις ενα προγραμμα activator και υποψιαζομαι οτι ειναι απο εκει αλλα δεν μπορω να το βρω.Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Όχι κάποιο άλλο tweak απο cydia είναι υπεύθυνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι κάποιο άλλο tweak απο cydia είναι υπεύθυνο.

 

Σ΄ευχαριστω Κωστα.Μετα μου ειπε οτι ειχε βαλει το sbs settings και το εβγαλε.Πρεπει να ειναι απο εκει.Θα το κοιταξω και θα σου πω.

tsoby4 yiannis
Link to comment
Share on other sites

Ηταν καλοκαιρι του 2003,οταν σε ενα ταξιδι στο Λονδινο,βλεπω στη βιτρινα ενος μαγαζιου το πρωτο Windows Mobile κινητο...Qtek 1010...Ειχα "λιωσει" τις συσκευες με symbian και ενας καινουριος κοσμος ανοιγοταν μπροστα μου...

Στη σκεψη και μονο πως θα μπορουσα να κανω μερικες εργασιες γραφειου με το κινητο μου τηλεφωνο σε μεγαλη σχετικα οθονη,καταβαλω το αντιστοιχο τιμημα και το αγοραζω...

Υπηρχαν βεβαια καποια προβληματα...Ηταν "γκουμουτσα",δε μπορουσες να στειλεις Sms στα Ελληνικα (μετα βγηκε το AEKmap πληκτρολογιο),εχανες που και που καμμια κληση γιατι κολλαγανε τα wm,μικρη διαρκεια μπαταριας και το σπουδαιοτερο?Windows Mobile 2003...Που σημαινε πως οταν το κινητο εμενε απο μπαταρια,γινοταν hard reset!!!Και να τρεχω ο κακομοιρης με ενα usb καλωδιο να βρω ενα υπολογιστη να το φορτισω λιγο!!

"Μπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος" ομως?..Την επομενη χρονια η ace hellas φερνει το Qtek 2020 και περιχαρης που καποια ελληνικη εταιρια ανελαβε την αντιπροσωπευση"τρεχω" να το αποκτησω..

Η συνεχεια ειναι λιγο πολυ γνωστη..Οι WM συσκευες σιγα-σιγα εγιναν πιο "φιλικες" προς το χρηστη με τις αναβαθμισεις της πλατφορμας του λειτουργικου αλλα και του hardware και οι εταιριες εδωσαν περισσοτερο βαρος στη δημιουργια συσκευων με αξιοπιστη "λειτουργια τηλεφωνου"...Περασαν παμπολλες wm συσκευες απο τα χερια μου και η φιλοσοφια των Windows κινητων με ειχε διαποτισει σε τετοιο βαθμο που δε κοιταζα "αλλου"...

Φτανουμε στο 2010...

Η Microsoft κοιμαται τον υπνο το βαθυ και αργει επιδεικτικα να δωσει την αναβαθμιση των WM7...Απο την αλλη,υπαρχει το "μηλο" που σιγα σιγα αρχιζει να μου κλεινει το ματι και τα "ανδροειδη" που με την ελευση του "Γαλαξια" δειχνουν οτι σιγα-σιγα μπαινουν στη φαση της εφηβειας.

Αποφασιζω να αγορασω το Γαλαξια και βουταω "στα νερα" του Android...Εξαιρετικη συσκευη και παμπολλες ευκολιες...

Ομως τα χρονια εχουν αρχισει και περνανε...Εχω χασει την ορεξη του πειραματισμου και του συνεχους βαλε-βγαλε προγραμματα και μαγειρεμενες rom...

ΘΕΛΩ ενα κινητο να παιρνω τηλεφωνηματα και να χρησιμοποιω 4-5 βασικες λειτουργιες,το οποιο να ΜΗ με "πουλαει"...Ο Γαλαξιας μου κολλησε 3-4 φορες και η τελευταια ηταν τη περασμενη Δευτερα,οπου εχασα ενα σημαντικο τηλεφωνημα...

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ..:mad:..ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ...

Το "μηλο" ειναι πια μονοδρομος...Μετα απο 3 μερες "συμβιωσης" μαζι του,θα μπορουσα να γραψω πολλες σελιδες με τα υπερ και τα κατα του...Δε θα μπω σε λεπτομερειες,παρα μονο θα αναφερω τα συμπερασματα μου...

ΝΑΙ...ΔΕΝ ειναι πληρες...Του λειπουν αρκετα...Ομως μετα απο 10 χρονια ενασχολησης με smartphones,το μηλο ειναι για εμενα "The end of the road"...

Το καλοκαιρι η το φθινοπωρο που θα βγει το iphone 5,θα ειμαι ΚΑΙ ΕΓΩ στην ουρα για να το αποκτησω...:rolleyes:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου.

Έχουν περάσει τόσοι μήνες με το i4 στα χέρια μου και ακόμα το χαζευω. Δεν το έχω βαρεθεί καθόλου, κάνω την δουλεια μου υπέροχα και δεν θα με στεναχωρουσε να μείνω μ αυτο ακόμα ένα χρόνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και Μενα μου λειπει ο τέλειος Συγχρονισμός των android,το facebook app τους αλλα και καποια αλλα στοιχεία τους.

Οπως και η καταγραφή κλήσεων και το ραδιόφωνο οπως και το bl sharing files του λεο μου.

Θα ηθελα την καμερα ενός καλού camera phone οπως και Ενα Καλο φλας (πχ οπως του λεο μου) για τις νυχτερινές λήψεις. Γιατι του iphone το φλας Ειναι Απλα για γέλια.

Θα ηθελα το πληκτρολόγιο της Htc στο μηλο μου οπως και την απίστευτη αυτοματη διόρθωση των androids. Γιατι η αυτοματη διόρθωση του ios Ειναι για κλάματα στα ελληνικα.

Οπως και μερικά ακομη στοιχεια απο αλλες συσκευες.

 

Ε, αν τα είχε όλα αυτά το iPhone 4, μετά τι λόγος θα υπήρχε για να πάρει κάποιος το 5 (όταν βγει);

Android developer at Singletonapps

www.singletonapps.com

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βρω το καταλληλο μερος για την διατυπωση της ερωτησης μου αλλα δεν την βρηκα, οποτε την κανω εδω και ας με συγχωρεσουν οι διαχειριστες του site που θα αναγκαστουν να το μεταφερουν.

 

Θελω να κανω την εξης ερωτηση σε σχεση με την αγορα ενος iphone.

 

Ειναι 3G 16 gb ενος φιλου, προσφατα ανανεωμενο σε οτι αφορα κουμπι, οθονη, καλυματα οθονες κ.τ.λ. Μονο η πλακετα του ειναι ιδια αρα το κινητο ειναι απολυτα καινουργιο αυτη τη στιγμη. Ειναι 3ετιας στα χερια του και μου το δινει στα 250. Δεν ειναι με jailbreak.

 

Αυτη η τιμη ειναι υψηλή ή νορμαλ?

 

Να σημειωσουμε οτι δεν εχει τα hands free. θα ηθελα μια απαντηση για να δω αν αξιζει σαν κινηση.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βρω το καταλληλο μερος για την διατυπωση της ερωτησης μου αλλα δεν την βρηκα, οποτε την κανω εδω και ας με συγχωρεσουν οι διαχειριστες του site που θα αναγκαστουν να το μεταφερουν.

 

Θελω να κανω την εξης ερωτηση σε σχεση με την αγορα ενος iphone.

 

Ειναι 3G 16 gb ενος φιλου, προσφατα ανανεωμενο σε οτι αφορα κουμπι, οθονη, καλυματα οθονες κ.τ.λ. Μονο η πλακετα του ειναι ιδια αρα το κινητο ειναι απολυτα καινουργιο αυτη τη στιγμη. Ειναι 3ετιας στα χερια του και μου το δινει στα 250. Δεν ειναι με jailbreak.

 

Αυτη η τιμη ειναι υψηλή ή νορμαλ?

 

Να σημειωσουμε οτι δεν εχει τα hands free. θα ηθελα μια απαντηση για να δω αν αξιζει σαν κινηση.

 

να τα παρουμε με την σειρα οπως λες...

 

1. ειναι 3G... η apple επαψε και επισημα μετα την 4.3.1 να το υποστηριζει σε software.

2. δεν εχει τα ακουστικα του,που ουτως η αλλως ειναι αχρηστα,εκτος και αν εχεις τα αυτια του καπταιν σποκ..δεν χωρανε σε φυσιολογικα αυτια αυτα τα εκτρωματα της apple...ημαρτον πια..ποτε θα τα αλλαξει με ψειρες της προκοπης??

3.η τιμη ειναι λογικη οσο μπορει (καινουριο εξωτερικα ολο το τηλ), αλλα πρεπει να υπολογισει κανεις,οτι εκει βρισκεις τα 3GS 16G πλεον

4. μεταξυ μας,:rolleyes: δεν του εχεις και πολυ εμπιστοσυνη του "φιλου" σου ετσι? :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με το 5 θα το αλλαζα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

εγω με οποιαδηποτε συσκευη,ειναι καλυτερη του!!

 

ανεξαρτητου μαρκας,κατασκευαστη,λογισμικου που θα φοραει.

 

αν και με τα τωρινα δεδομενα.....:O

1.windows 7

2. android

3.symbian

τα αποκλειω....:confused:

 

οποτε, μαλλον μονο με το 5αρι :wacko::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ερωτημα επρεπε να υπαρχει σε αλλους τομες και οχι εδω .. ειναι δυνατον να ρωτας αυτον που εχει το καλυτερο με τι θα το αλλαζε ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το καλύτερο κινητό είναι αυτό που καλύπτει τις ανάγκες σου.

 

Όμως πιστεύω ότι πλέον το iphone μπορεί να καλύψει και τον ποιό απαιτητικό. Οι περισσότεροι που θα δοκιμάσουν δεν πρόκειται να το αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα δωρεάν κατεβάζω.

 

Αλλά αν είναι κάτι χρήσιμο θα το αγοράσω.

 

Το app store καλά τα πάει. Και τα κέρδη του θα αυξηθούν και άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...