Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω προσωπικα ειμαι κατοχος 3gs. ειλικρινα απογοητευτικα απο το iphone 4, το οποιο δεν θα επαιρνα για κανενα λογο γιατι θεωρω δεν αξιζει τα λεφτα να δωσω το 3gs και να παρω το 4.

Στο θεμα μας ομως εχω απλα φαει μεγαλο κολημα με το νεο galaxy s 2. το κοιταω μερες στο ιντερνετ και σημερα εγινε η παρουσιαση του και εχω ξετραλαθει. Οταν βγει θα δωσω to 3gs για να το παρω χωρις δευτερη σκεψη. ειλικρινα απο specs που διαβασα πρεπει αν κανει πολυ δουλεια το μηλο για να το φτασει.

 

εγω θα ελεγα οτι θελεις εσυ πολυ δουλεια,για να μπορεσεις να κρινεις καποια συσκευη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι θελεις εσυ πολυ δουλεια,για να μπορεσεις να κρινεις καποια συσκευη ;)

οπως το βλεπει κανεις δεν θα καθησω να διαφωνησω μαζι σου. οταν αρχισουν ολα τα review στο youtube να το βγαζουν καλυτερο.... τοτε να εχεις την ιδια δικαιολογια και για αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω οτι είναι τουλάχιστον απογοητευτικό το S2. Το είδες σε video? Κατάλαβες οτι έχει lag? Ξέρεις οτι είναι γνωστό πρόβλημα που κληρονόμησε από το Galaxy S λόγω της ξεροκεφαλιάς της Samsung? Ξέρεις οτι η τιμή του στην Ελλάδα εκτιμάται οτι θα περάσει τα 700 ευρώ @ 8GB? Εγώ που έχω και iPhone4 και Galaxy S έχω πολύ διαφορετική άποψη από σένα και μάλλον πιο σωστή...
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για ενα video απο ενα κινητο προπαραγωγης, χτες μολις εγινε η παρουσιαση αρα τα οποια συμπερασματα βγαζουμε δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα για το ποσο καλη ειναι η συσκευη. επισης να σε ενημερωσω οτι ο αδερφος μου εχει το galaxy s και μπορω να κρινω διαφορες, προσωπικα για μενα αμελητεες. εγω διαβασα σε αρθρο οτι η τιμη του στην ευρωπη θα ειναι λιγο μεγαλυτερη απο του προκατοχου.. γυρω στα 600 ευρω. θα σου πω το εξης αν βγει ακομα και στα 650 δηλαδη στην ιδια τιμη με το iphone 4, δεν παιρνεις κατι καλυτερο στα ιδια λεφτα; το οτι το μηλο θα βγαλει κατι παρομοιο σε χαρακτηριστικα νομιζω οτι ολοι το ξερουμε.. την τιμη μπορουμε να την υποθεσουμε; το σιγουρο ειναι οχι 650-700 ευρω

 

επισης δεν μπορω να καταλαβω ολοι οσοι εχουν iphone γιατι ακριβως τα βλεπουν ολα μαυρα με ολα τα αλλα κινητα; και παντου βλεπουν καλυτερο το iphone, κατι που σιγουρα δεν ισχυει. προσωπικα οταν βγηκε το 3gs το ειχα παρει απο αγγλια μολις βγηκε και μπορουσα να αντικρουσω αποψεις κατοχων απο αλλες εταιρεις, γιατι απλα ηταν πολυ καλο. το 4 προσωπικα το βρηκα μια κοροιδια, δεν δινει και τιποτα ιδιαιτερο, ειδικα σε σχεση με τον ανταγωνισμο. οταν βγηκε το 1ο μηλο πιστευα οτι με την επανασταση που εκανε η apple θα εχει τα πρωτια για πολλα χρονια, κατι το οποιο αμφισφητιθηκε πολυ γρηγορα. ισως πρεπει να συνιδητοποιησουμε οτι η ζυγαρια στην κινητη τηλεφωνια εχει αλλαξει

Edited by avid
Συνεχόμενα μηνύματα..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις την υπογραφή μου, θα καταλάβεις οτι δεν βλέπω τίποτα μαύρο. Ίσα ίσα είμαι πολύ αντικειμενικός. Αν εσύ νομίζεις οτι η τιμή του θα είναι κάτω από 600 ευρώ, δεν έχω να σου πω κάτι άλλο. Για να το λες εσύ, κάτι ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω οτι είναι τουλάχιστον απογοητευτικό το S2. Το είδες σε video? Κατάλαβες οτι έχει lag? Ξέρεις οτι είναι γνωστό πρόβλημα που κληρονόμησε από το Galaxy S λόγω της ξεροκεφαλιάς της Samsung? Ξέρεις οτι η τιμή του στην Ελλάδα εκτιμάται οτι θα περάσει τα 700 ευρώ @ 8GB? Εγώ που έχω και iPhone4 και Galaxy S έχω πολύ διαφορετική άποψη από σένα και μάλλον πιο σωστή...

 

Κώστα, σχετικά με αυτό που λες, λάγκ έχουν όλα μα όλα τα android.

Όχι πάντα και συνέχεια, αλλά κάπου κάπου θα κάνουν το λαγκ τους.

Δεν είναι θέμα hardware, τομέας στον οποίο η σαμσουγκ πρωτοπορεί, είναι θέμα του android.

Καταλαβαίνω βέβαια ότι αναφέρεσαι στο θέμα του συστήματος αρχείων που είχε πρόβλημα το s. To tab πάντως δεν έχει τέτοιο πρόβλημα, θεωρώβ λοιπόν ότι και στο s2 έχει διορθωθεί. Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δυστυχώς δεν έχει αλλάξει τιποτα με το φορματ του galaxy s 2. Επιμένουν στο rfs και αν δεις βίντεο με την παρουσίαση του, είναι εμφανές το lag.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δυστυχώς δεν έχει αλλάξει τιποτα με το φορματ του galaxy s 2. Επιμένουν στο rfs και αν δεις βίντεο με την παρουσίαση του, είναι εμφανές το lag.

Δεν εχω καν καθησει να το δω το βιντεο. Την εκαναν τη λαλακια τους παλι δηλαδη...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δυστυχώς δεν έχει αλλάξει τιποτα με το φορματ του galaxy s 2. Επιμένουν στο rfs και αν δεις βίντεο με την παρουσίαση του, είναι εμφανές το lag.

 

Αυτή η Samsung πότε θα βάλει μυαλό; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο η Apple δεν θα βάλει αλλά με το νέο SDK όλο και θα βγουν πρόσθετα αξεσουάρ για ραδιόφωνο. Κυκλοφορεί βέβαια και radio headset από την Apple για το iPod αλλά στο χέρι της είναι αν θα επιτρέψει την συμβατότητα με το iPhone.

 

μπορεί να πιάσει ραδιόφωνο αλλά είναι κλειδωμένο..η λειτουργεία της nike με fm δουλεύει. αλλά δεν το ανοίγουν οι φραγκοkillers γιατί δεν μπορούν να εξασφαλίσουν κέρδη από το ραδιόφωνο δεν μπορούν να βάλουν λειτουργεία να αγοράζεις τραγούδι που ακούς στο ράδιο από το itunes

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS δεν θα το άλλαζα εύκολα μέχρι στιγμής με κανένα android, παρα μόνο με το iPhone 5 αν έχει καλύτερο επεξεργαστεί κάμερα και τα σχετικά σε σχέση με το 4 αλλιώς θα σκεφτόμουν μελλοντικά για κάποιο android με 2 πυρήνες
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

αυτο ξαναπεστο.... ;)

το μοιραζομαι βασικα με την αδερφη μου! :p

απο εκει και περα ειμαι ανησυχος παντα οσο μπορω τουλαχιστον

;)

 

ciao Αλεξη!

 

εβλεπα το νεο Galaxy...

Κωστη πως το ειδες;

Δεν ειναι ασχημο..

 

Πιστευω το πιο ομορφο android και εχει και ομορφο μενου...

το Touchwiz ειναι ομορφο.

 

Γεια σε όλους.

Έχω γράψει ήδη την άποψη μου στο σχετικό thread. To θεωρώ καλύτερο απο όλα τα νέα android για πολλούς λόγους.

 

Βεβαίως εγω δεν ξαναγυριζω γιατί εδω και αρκετό καιρο στην apple πνέει ένας διαφορετικός άνεμος κάτι που φαίνεται απο το γεγονός ότι κάθε νέο update έχει να προσφέρει κάτι καινούργιο.

Όσο πλησιάζει το καλοκαίρι θα βλέπουμε περισσότερα πράγματα. Η apple με το multi tasking απέδειξε ότι όταν θέλει να κάνει κάτι το κάνει καλύτερα απ όλους.

 

Ποιο android tablet μπορει να τα βγάλει πέρα με 252ΜΒ ram? κάθε μια ώρα θα πρέπει να σκοτώνει εφαρμογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποιο desktop pc σήμερα μπορεί να λειτουργήσει σήμερα ικανοποιητικά με βαριά προγράμματα με λιγότερο από 2gb ram για να μη πω 4;

Από τη στιγμή που υπάρχει πλέον η δυνατότητα να μπει αρκετή ραμ και στα κινητά,δε βρίσκω λόγο να τσιγκουνεύονται οι εταιρίες και να βάζουν 512.Ας βάλουν 2gb και δε θα χρειάζεται κάθε μια ώρα να σκοτώνουμε εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο desktop pc σήμερα μπορεί να λειτουργήσει σήμερα ικανοποιητικά με βαριά προγράμματα με λιγότερο από 2gb ram για να μη πω 4;

Από τη στιγμή που υπάρχει πλέον η δυνατότητα να μπει αρκετή ραμ και στα κινητά,δε βρίσκω λόγο να τσιγκουνεύονται οι εταιρίες και να βάζουν 512.Ας βάλουν 2gb και δε θα χρειάζεται κάθε μια ώρα να σκοτώνουμε εφαρμογές.

 

Δεν διαφωνώ Χρήστο αλλα όταν καταφέρνεις να κανεις τα ίδια πράγματα με λιγότερη μνημη ( συμβαίνει το ίδιο και στο Mac osx), είναι προτερημα όπως και να το κάνουμε.

 

Η ram είναι κάτι που θέλω να έχω περισσότερη απ ότι χρειάζομαι.

 

Κακά τα ψέματα τα android έχουν φτάσει πολυ ψηλά. Το ότι δεν τα προτιμώ για κυρία συσκευη, είναι γιατί δεν μ αρέσει το όλο σύστημα όπως διαμορφώνεται απο την σχέση google-κατασκευαστών.

 

Οι Ασιάτες μέχρι τώρα υπόσχονται πολλα, τρομερά specs, αλλα μόλις παίρνεις την συσκευη στα χέρια σου διαπιστώνεις ότι πολλα πράγματα δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε.

Παραδείγματα: Desire HD βιντεοσκόπηση και find my phone.

Galaxy S memory lag - RFS

 

Είδες την HTC πάλι? ξεφτιλησε με την μια το HD και για δικαιολογία απλα έβαλε στο νέο μοντέλο οθόνη 4" για να πει ότι ανήκει σε άλλη κατηγορία.

Ποιον δουλεύουν οι Ταιβανεζοι?

Όταν δίνω 600+ € θέλω να ξέρω ότι για τούλαχιστον ενα χρόνο θα έχω το κορυφαίο μοντέλο της εταιρείας.

Θα δείτε ότι θα φάει το κεφάλι της η HTC όπως παει. Ήδη η samsung κοντεύει να περάσει απο πάνω ακόμα και στο XDA.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα δείτε ότι θα φάει το κεφάλι της η HTC όπως παει. Ήδη η samsung κοντεύει να περάσει απο πάνω ακόμα και στο XDA.

 

Για μενα εχει ηδη περασει.

Ειχε γραψει, καποια στιγμη, ενα πολυ ωραιο κειμενο το engadget.

Και ανεφερε οτι η HTC καθεται πλεον "στο πισω καθισμα του αυτοκινητου"...

Link to comment
Share on other sites

Kώστα έχεις δίκιο.Και εγώ ξενέρωσα με την htc.Περίμενα μετά το hd2 κάτι που πραγματικά να είναι ανώτερο σε όλα.Και βγάζουν το desire hd και διαβάζω προβλήματα για κάπακια που τρίζουν,για χαμηλό ηχείο,για αδύναμο wifi(από άτομα που το βάζουν δίπλα στο leo),για hd video αλλά με απαράδεκτο ήχο. και τώρα βλέπουμε ότι στα νέα μοντέλα έβαλαν απλά μια μπροστά κάμερα και άφησαν το ίδιο hardware(cpu/ram) με το desire hd και μίκρυναν και την οθόνη.Σε αντίθεση με την samsung που με το galaxy s2,έκανε ένα βήμα μπροστά.Αν και προσωπικά επειδή είμαι υπέρ των μεγάλων οθονών,καλοβλέπω το acer iconia smart.To oποίο δε θα έχει και 600€...
Link to comment
Share on other sites

Αν και προσωπικά επειδή είμαι υπέρ των μεγάλων οθονών,καλοβλέπω το acer iconia smart.To oποίο δε θα έχει και 600€...

 

Οπως γραφω εδω και καιρο και στο αναλογο νημα, περιμενω πως και πως να δω αυτη την υπεροχη συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Kώστα έχεις δίκιο.Και εγώ ξενέρωσα με την htc.Περίμενα μετά το hd2 κάτι που πραγματικά να είναι ανώτερο σε όλα.Και βγάζουν το desire hd και διαβάζω προβλήματα για κάπακια που τρίζουν,για χαμηλό ηχείο,για αδύναμο wifi(από άτομα που το βάζουν δίπλα στο leo),για hd video αλλά με απαράδεκτο ήχο. και τώρα βλέπουμε ότι στα νέα μοντέλα έβαλαν απλά μια μπροστά κάμερα και άφησαν το ίδιο hardware(cpu/ram) με το desire hd και μίκρυναν και την οθόνη.Σε αντίθεση με την samsung που με το galaxy s2,έκανε ένα βήμα μπροστά.Αν και προσωπικά επειδή είμαι υπέρ των μεγάλων οθονών,καλοβλέπω το acer iconia smart.To oποίο δε θα έχει και 600€...

 

Χρηστο και τα iphone 4 εχουν κατασκευαστικα προβληματα....ειδικα τα πρωτα...μην το ψαχνεις ... παντου θα βρεις κουσουρια...

 

το απολυτο αμερικανικο gatzet (iphone) παραγεται στην Κινα αποκλειστικα :wacko:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο και τα iphone 4 εχουν κατασκευαστικα προβληματα....ειδικα τα πρωτα...μην το ψαχνεις ... παντου θα βρεις κουσουρια...

 

το απολυτο αμερικανικο gatzet (iphone) παραγεται στην Κινα αποκλειστικα :wacko:

 

Πλέον δεν πρέπει να λέμε τι παράγεται στην κίνα, αλλα τι δεν παράγεται. Είναι τραγική η κατάσταση.

Η μεγαλύτερη αιτία για την παγκόσμια ύφεση.

Όταν το εργοστάσιο που κατασκευάζει το iPhone και κάποια μοντέλα της ΝΟΚΙΑ έχει ένα εκατομυριο εργαζόμενους καταλαβαίνετε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εδω κατασκευαζουν ειδη ρουχισμου Armani και τα πουλανε στο Μιλανο....ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ! :lol: στα κινητα θα κολλουσαν;

 

οσον αφορα την HTC μπορει να απογοητευσε στην μεγαλη κατηγορια,να μην εχει κανονικο flagship κινητο και να μην εχει καν διπυρηνο αλλα αν σκεφτουμε οτι δεν υπαρχει υποστηριξη απο τις 2.3./2.2 για τα διπυρηνα τοτε προς το καλοκαιρι θα βγαλει και η ιδια το δικο της....

 

Απο εκει και περα ομως στην μεσαια κατηγορια και για καποιον που θελει ενα αξιοπιστο android κινητο αλλα και με καλη ποιοτητα κατασκευης εχει βγαλει το Desire S που αν κοστολογηθει περιπου στα 400Ε αποτελει πολυ καλη επιλογη για καποιον που δεν θελει να αγορασει κινητο απο 600+ €.

Βρητε μου κινητο με οθονη μεχρι 3,7 με διπλη καμερα ,στα 115χιλιοστα και παχος κατω απο 12χιλιοστα αλλα φτιαγμενα και με ομορφα υλικα.

Μονο το desire 2 και το iPhone 4 υπαρχουν.... :D

Εμενα αυτο μου αρεσει και το σκεφτομαι. :p

 

Δεν θελουμε ολοι να χαλασουμε πολλα χρηματα για ανδροιδ...

Τα πολλα πανε στα ᾽᾽φρουτακια᾽᾽....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

GLOBAL MOBILE AWARDS 2011

 

Best Mobile Device

 

Apple - iPhone 4

 

Judges' comments:

iPhoneGreat screen, sharp design, fantastic materials, and phenomenal ecosystem for app developers. In a tight race, the iPhone 4 built on the success of its predecessors to set the pace for smart phones.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

GLOBAL MOBILE AWARDS 2011

 

Best Mobile Device

 

Apple - iPhone 4

 

Judges' comments:

iPhoneGreat screen, sharp design, fantastic materials, and phenomenal ecosystem for app developers. In a tight race, the iPhone 4 built on the success of its predecessors to set the pace for smart phones.

Βάζεις στοίχημα ότι μόλις δημοσιευτεί η είδηση αυτή στο myphone θα ξεκινήσει ο τρίτος παγκόσμιος πόλεμος? :lol:

 

Ειδικά τώρα που οι NOKIA fun είναι πικραμενοι, ποιος στην χάρη μας.:)

 

Οι android fun είναι ανεβασμένο με τις νέες υπερσυσκευες οποτε πάμε σίγουρα για μάχη.

 

Εγώ μάλλον θα λιποταχτησω δεν αντέχω άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις στοίχημα ότι μόλις δημοσιευτεί η είδηση αυτή στο myphone θα ξεκινήσει ο τρίτος παγκόσμιος πόλεμος? :lol:

 

Ειδικά τώρα που οι NOKIA fun είναι πικραμενοι, ποιος στην χάρη μας.:)

 

Οι android fun είναι ανεβασμένο με τις νέες υπερσυσκευες οποτε πάμε σίγουρα για μάχη.

 

Εγώ μάλλον θα λιποταχτησω δεν αντέχω άλλο.

 

έχει ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη pik

Σου απαντώ εδώ για να μην συνεχίζεται το off topic στο ποστ του iPhone 4.

 

Πολύ καλά πλέον τα android αλλα δεν ζηλεύω τίποτα γιατί δεν έχουν να μου προσφέρουν κάτι παραπάνω.

Ναι μεν υπερτερούν σε κάποια πράγματα σε αλλα υστερούν έναντι του iOS.

 

Βασικό μου κριτήριο είναι ότι το συνολο ποιότητα συσκευής, απροβληματιστη λειτουργία, εφαρμογές και υποστήριξη.

 

Κανείς δεν τα έχει όλα αυτά μαζεμένα εκτός από την apple.

Βεβαίως συνεχίζουν να υπάρχουν ελειψεις, αλλα σιγά σιγά εκμηδενιζονται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πόλεμο κανουν οι πορωμένοι. Αυτοι ας φάνε τα μουστακια τους.

 

Να δω Ποτε θα καταλάβουν Καποιοι οτι τετοια γεγονότα Μονο σε εμας τους καταναλωτές κανουν Καλο.

Καθε φαγωμάρα μεταξυ εταιρειών μας δινει συνεχεια καλυτερες συσκευες.

 

Όσοι Ειναι φανάκια ας φαγωθουν.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...