Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τις ανακάλυψε με γελοία ποιότητα ..... Τι να κάνουμε

 

φιλε εχω το fring εδω και πολυ καιρο... μια χαρα ποιοτητα εχει... και δεν χρειαζεται ο αλλος να εχει ν78...

 

τελικα ρε παιδια ποια η διαφορα του γυροσκοπιου ??

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα γυροσκοπιου και επιταχυνσιομετρου?:confused: (δν ειρωνευομαι, δεν το ξερω)

 

facetime ? :X:X:X ανακαλυψε τις βιντεοκλησεις η απλ ?:blink: ασε ρε... δεν σε πιστευω :lol::lol::lol:

 

Εν ολίγης, το επιταχυνσιομετρο είναι ένας ανιχνευτής κίνησης, μετρά τις δυνάμεις επιτάχυνσης, ενώ το γυροσκόπιο ανιχνεύει πως είναι προσανατολισμένη η συσκευή, αν συνδυαστεί με τον ενσωματωμένο αισθητήρα επιτάχυνσης μπορεί να προσφέρει μοναδική εμπειρία σε θέματα gaming, πλοήγησης κ.ο.κ.

 

"Συνδεδεμένα με επιταχυνσιόμετρα τα γυροσκόπια μπορούν να πετάξουν σταθερά το αεροπλάνο, λειτουργία γνωστή ως «αυτόματος πιλότος»." Πληροφοριακά

 

Δες εδώ: http://www.greek-iphone.com/20110129/apple%E2%80%99s-iphone-gyroscope-shows-industry-which-way-is-up/

 

Τώρα όσο για το FaceTime είναι εν μέρη καινοτομία, μέχρι τώρα καμία άλλη εταιρεία δεν είχε δική της εφαρμογή για βιντεοκλήσεις με WiFi, η κλήσεις διαχειρίζονται από τους server της apple και όχι από τον εκάστοτε παροχέα (3G). Σαν λειτουργία βέβαια δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.

Τεσπα αυτό που θέλω να πω είναι οτι καλως ή κακός, είτε είναι μάπα η συσκευή είτε όχι, εισάγει καινοτομίες που βοήθανε στην περετέρο εξέλιξη των άλλων εταιρείων. Βλέπε androit, wm7, Symbian (λατρεμένο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συζήτηση κάνουμε δεν χρειάζεται να δημιουργούνται παρεξηγήσεις.

Γενικά το iPhone έχει τα συν του έχει και τα πλην του, βλέπεις τι ζητάς από μια συσκευή αν σου κάνει το παιρνεις αν όχι το θέμα τελειωνει εκει, εμένα προσωπικά με καλύπτει, το bluetooth μου ήταν αχρείαστο εδώ και πάρα πολύ καιρό, ραδιόφωνο και που είχα σε άλλες συσκευές δεν το χρησιμοποιούσα, ιντερνετ ήθελα, τα μαιλ μου, καμια χρησιμη εφαρμογη και άλλες "χαζοεφαρμογες" για να περνάω την ωρα μου.

 

Ευτυχώς που υπάρχει όχι γιατι είναι κάτι ιδιαίτερο ή μοναδικό αλλά γιατι "εξανάγκασε" τους άλλους να ξυπνήσουν, Π.χ. Νοκια με το Symbian^3, windows με τα εφηβικά ακόμη WM7 αλλα επιτέλους "ανανεωμένα", την δημιουργία του Androit κ.α.

 

Και να μπω στο θέμα του άρθρου, μάλλον τελικά DROINT Doesn't εξού και η αναμενόμενη κυκλοφορία του Verizon iPhone

Edited by phobil
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

τι καινοτομο εφερε το 4αρι ? απο περιεργια :)

 

Ακριβώς ο,τι υποδεικνύει η στρατηγική εξέλιξης των προιόντων της Apple σε συνάρτηση με τη θέση της στο παγκόσμιο πεδίο ανταγωνισμού.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναλωνοσαστε σε μια κουβέντα που Ποτε δεν προκειται να καταλήξει πουθενα. Υπαρχουν οι apple fans,οι apple haters αλλα και οι κατασταλλαγμενοι χρήστες που Απλα εχουν την οποια συσκευη τους βολευει περισσοτερο στο να κανουν την Δουλεια τους,η εστω το κέφι τους, καλυτερα με αυτη.

Μεσα στους τελευταίους Ειμαι και Εγω. Δεν με νοιαζει πως θα λέγεται η συσκευη μου αλλα ουτε και ποιας εταιρειας Ειναι ουτε και τι λογισμικο θα φοράει.

Αρκει να με καλυπτει σε Αυτα που Εγω θελω να κανω Μεσω αυτής της συσκευης.

Εχω παραλληλα και το hd2 οπως και το 4G. Όσοι με Ξέρουν Ξέρουν Ποσες συσκευες και λειτουργικά εχω αλλάξει/δοκιμασει κλπ.

Αυτην την στιγμη το τεσσαρι με καλυπτει περισσοτερο απο Καθε αλλη συσκευη χωρις αυτο να σημαινει οτι Ειναι ολοκληρωμενη συσκευη. Και φυσικα Μονο με jb !!!!!! Που και παλι εχει ελειψεις και ελλατωματα.

Χωρις jb Ειναι μια κουτση και πανάκριβη για Αυτα που σου προσφερει,συσκευη....Ειναι αστείο να μην Εχεις Ενα απλο κουμπί απόριψης κλήσης στην οθόνη σου παντα στις εισερχομενες,μια αναφορά μηνυμάτων,160χαρακτηρες στα sms κλπ. Κλπ. Κλπ.

 

Δεν υπαρχει η ΚΑΛΥΤΕΡΗ συσκευη απο ολες,Οσο και αν επιμένουν Καποιοι πορωμενοι φανς να υποστηρίζουν,αλλα η καλύτερη για τον καθέναν και για Αυτα που αναζηταει ο Καθε χρήστης.

Οι απαιτησεις μας ορίζουν τι Ειναι καλυτερο για εμας και οχι κάποιος άλλος που προσπαθεί να μας πείσει για το τι Ειναι καλυτερο για εμας.

Και Μενα μου λειπει ο τέλειος Συγχρονισμός των android,το facebook app τους αλλα και καποια αλλα στοιχεία τους.

Οπως και η καταγραφή κλήσεων και το ραδιόφωνο οπως και το bl sharing files του λεο μου.

Θα ηθελα την καμερα ενός καλού camera phone οπως και Ενα Καλο φλας (πχ οπως του λεο μου) για τις νυχτερινές λήψεις. Γιατι του iphone το φλας Ειναι Απλα για γέλια.

Θα ηθελα το πληκτρολόγιο της Htc στο μηλο μου οπως και την απίστευτη αυτοματη διόρθωση των androids. Γιατι η αυτοματη διόρθωση του ios Ειναι για κλάματα στα ελληνικα.

Οπως και μερικά ακομη στοιχεια απο αλλες συσκευες.

Αλλα δεν Μπορεις να τα Εχεις Ολα. Ειναι νόμος του marketing.

Διαλεξτε τι σας αρεσει και τι σας εξυπηρετεί περισσοτερο και Χαρείτε το. Και Μολις Δείτε Κατι καλυτερο για εσάς και μπορειτε να το αγοράσετε,Απλα περάστε σε αυτο.

Δεν αντέχω τους ανθρωπους με παρωπίδες και ολων των ειδών των πορωμενων fans !! Τους σιχαινομαι γιατι δεν βλέπουν τπτ αλλο εκτος απο αυτο που εκείνοι Θέλουν να βλέπουν.

Η τεχνολογια (και η ζωη φυσικα γενικοτερα)Θέλει ανοιχτό μυαλο. Αν το Εχεις θα ξερεις τι Ειναι καλυτερο για σενα Προσπαθώντας να το κανεις καλυτερο(Εδω Έρχεται το απαραιτητο jb για το iPhone) και να το φέρεις στα μέτρα σου ώστε να σε βολευει περισσοτερο. Και παντα θα αναζητας το πιο Καλο και πιο βολικό για σενα.

 

Φιλικά προς ολους Δημητρης :)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός.....με καμία! Είναι μέχρι στα χέρια σου και μετά το χάος. Σίγουρα υπάρχουν πολύ αξιόλογα κινητά στην αγορά με παρόμοιες δυνατότηες ή ακόμα και καλύτερες, όμως αν αποκτήσεις iphone δεν το αλλάζεις με τίποτα.

 

Κωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

Verizon Wireless Has Record Sales On First Day Of iPhone 4

 

Wow!Just wow!

 

Και με το 5ο iphone,μολις κανα 6μηνο μακρια.

 

Τωρα και με την Big Red στο παιχνίδι,ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής της Apple θα είναι η δυσκολία στο να καλύπτει τη ζήτηση.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά εκτός τού ότι δεν έχει παρουσιαστεί από ότι ξέρω jb για την έκδοση 4.2.1 πού έχω,φοβάμαι να το κάνω μετά από αυτό πού έπαθε ο Λέοντας πού είχα καί 'κλείδωσε' μιά για πάντα.

 

Γιωργο ο λεοντας Ειναι Πολυ δύσκολο να κλειδώσει για παντα. Οσο το τηλ μπορει να μπει σε bootloader mode παντα Ειναι έτοιμο για ανάσταση.

Δεν έμπαινε σε τετοια κατασταση η συσκευη σου;

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο δημήτρης! Με καλυπτει πολύ, αν και είμαι λίγο Apple hater :P

Το πολεμαω όσο μπορώ, αλλά αν δεν αλλάξει λίγο την τιμολογιακή πολιτική της, δεν με βλέπω να αγοράζω προϊόν της, εκτός αν πότε μου χρειαστεί κάποιο mac για επαγγελματικούς λόγους. Τώρα αν θα εφαρμόσω και το once you go mac, you never go back δεν το ξέρω ;)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ο λεοντας Ειναι Πολυ δύσκολο να κλειδώσει για παντα. Οσο το τηλ μπορει να μπει σε bootloader mode παντα Ειναι έτοιμο για ανάσταση.

Δεν έμπαινε σε τετοια κατασταση η συσκευη σου;

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Άσε έχεις δίκιο αλλά εγώ ο ίδιος τον αποτέλειωσα άθελα μού.Μην βρίσκοντας λύση εδώ στο forum βρήκα κάποιον στούς xda developers πού τον άνοιξε καί έκανε κάποιες διαδικασίες καί τον επανέφερε,ε καί πήγα να το κάνω κι εγώ αλλά δεν τα κατάφερα προκαλώντας ανεπανόρθωτη ζημιά.Ε αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις.Καί η πλάκα είναι οτι κατόπιν τούτου βρήκα κάτι τύπους σε ενα κατάστημα eclick εδώ Αθήνα πού μού είπαν οτί άνετα θα μπορούσαν να τον επαναφέρουν.Αλλά πού να το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο φιλε μου το iPhone χωρις jb Ειναι μια κουτση συσκευη!! Να μην πω τελειως αναπηρη. Οι ιδιοτροπιες της apple Ειναι απο αλλο πλανήτη. Μια πανάκριβη συσκευη που αν δεν Μπορεις να την σπασεις θα Πρεπει να πληρώνεις Ενα κάρο εφαρμογες για να κανεις τα αυτονόητα.

 

Αν Ποτε κοπεί το jb οριστικά και αν δεν αλλάξει νοοτροπία η apple,δεν με βλεπω να ξαναπαιρνω μηλο.

Το jb και οι ικανότητες του iPhone 4G μαζι με κανουν να αισθανομαι πλήρης με αυτο. Μεχρι να βρεθεί Κατι καλυτερο. Οπως και αν λέγεται αυτο ,οποίου κατασκευαστή και αν Ειναι.

Σα να διαβάζω δικό μου ποστ... :lol::lol:

 

Απόλυτα σύμφωνος!!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός.....με καμία! Είναι μέχρι στα χέρια σου και μετά το χάος. Σίγουρα υπάρχουν πολύ αξιόλογα κινητά στην αγορά με παρόμοιες δυνατότηες ή ακόμα και καλύτερες, όμως αν αποκτήσεις iphone δεν το αλλάζεις με τίποτα.

 

Κωνσταντίνος

Όχι επειδή είσαι συνονόματος,αλλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..:)

Έτσι και μπεις στον κόσμο του iphone κλειδώνεις την πόρτα και πετάς τα κλειδιά μακρυά..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Όχι επειδή είσαι συνονόματος,αλλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..:)

Έτσι και μπεις στον κόσμο του iphone κλειδώνεις την πόρτα και πετάς τα κλειδιά μακρυά..

 

 

 

Κωστη Εγω θα ελεγα οτι αν μάθεις να χρησιμοποιείς σωστά Ενα iPhone,αλλα θελεις να λέγεσαι αντικειμενικός,δεν πετάς τα κλειδιά μακριά,Απλα γίνεσαι απαιτητικός και κρίνεις πιο αυστηρά Καθε τι που βρίσκεται απεναντι :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κωστη Εγω θα ελεγα οτι αν μάθεις να χρησιμοποιείς σωστά Ενα iPhone,αλλα θελεις να λέγεσαι αντικειμενικός,δεν πετάς τα κλειδιά μακριά,Απλα γίνεσαι απαιτητικός και κρίνεις πιο αυστηρά Καθε τι που βρίσκεται απεναντι :)

 

Ναι εννοείται Δημήτρη ότι αν τα πετάξεις μακρυά θα έχεις και κάποιον εκεί έξω να τα πιάσεις άμα χρειαστεί:D

Άλλωστε εσύ ξέρεις καλά ότι είμαστε δημοκρατικά άτομα στις απόψεις μας,από προηγούμενη συζήτησή μας:D

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο φιλε μου το iPhone χωρις jb Ειναι μια κουτση συσκευη!! Να μην πω τελειως αναπηρη. Οι ιδιοτροπιες της apple Ειναι απο αλλο πλανήτη. Μια πανάκριβη συσκευη που αν δεν Μπορεις να την σπασεις θα Πρεπει να πληρώνεις Ενα κάρο εφαρμογες για να κανεις τα αυτονόητα.

 

Αν Ποτε κοπεί το jb οριστικά και αν δεν αλλάξει νοοτροπία η apple,δεν με βλεπω να ξαναπαιρνω μηλο.

Το jb και οι ικανότητες του iPhone 4G μαζι με κανουν να αισθανομαι πλήρης με αυτο. Μεχρι να βρεθεί Κατι καλυτερο. Οπως και αν λέγεται αυτο ,οποίου κατασκευαστή και αν Ειναι.

Εχω παρατήσει το λεο μου σε Ενα συρτάρι και το βγάζω Μονο για να δοκιμασω καμια ρομ (android NAND η wm) αλλα Μεχρι Εκει. Να φανταστεις εχω σταματήσει να στηνω τις ρομ που δοκιμαζω. Το κανω Μονο και Μονο να μην αποκοπώ απο το άθλημα. Γιατι το φλασαρισμα πειραματισμος δεν Ειναι σαν το ποδήλατο.

Αν το αφήσεις το ξεχνάς και Οταν πας να το ξαναπιασεις,βαριέσαι. :o

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

υποκλινομαι.... :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

υποκλινομαι.... :)

 

Καλημερα Μητσάκο :)και σε ολους Φυσικα :)

 

Παιδια αυτην την στιγμη Ενα 4g jbken στα χέρια ενός χρήστη που Ξερει τι Θέλει και πως θα το κανει πραγματικότητα και να Εχει εφαρμογη σε αυτο,το καθιστά την πιο ιδανική συσκευη.

 

Με τις ελλείψεις του (και αυτο) αλλα με τα περισσότερα δυνατά στοιχεία απο Καθε αλλη συσκευη Αυτη την στιγμη.

Αν έρθει Κατι αλλο πιο ικανό,δεν θα εχω Κανενα ενδοιασμο να περασω σε εκείνο. Ετσι Απλα. Δεν Ειμαι φαν κανενος και Ειδικά Οσο τους πληρώνω και αρκετα λεφτα μαλιστα!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μητσάκο :)και σε ολους Φυσικα :)

 

Παιδια αυτην την στιγμη Ενα 4g jbken στα χέρια ενός χρήστη που Ξερει τι Θέλει και πως θα το κανει πραγματικότητα και να Εχει εφαρμογη σε αυτο,το καθιστά την πιο ιδανική συσκευη.

 

Με τις ελλείψεις του (και αυτο) αλλα με τα περισσότερα δυνατά στοιχεία απο Καθε αλλη συσκευη Αυτη την στιγμη.

Αν έρθει Κατι αλλο πιο ικανό,δεν θα εχω Κανενα ενδοιασμο να περασω σε εκείνο. Ετσι Απλα. Δεν Ειμαι φαν κανενος και Ειδικά Οσο τους πληρώνω και αρκετα λεφτα μαλιστα!

 

Την καλησπέρα μου και από μένα.Συμφωνώ με την άποψη σου,απλά εδώ και 3 χρόνια που είμαι στη μεριά της apple ουδέποτε σκέφτηκα να περάσω σε άλλο κινητό για πρωταρχική χρήση(δευτερεύοντα είχα αρκετά αλλά κανένα δε με κάλυπτε όσο το iphone..)

Τώρα αν στο μέλλον βγει κάτι πιο δυνατό για τις δικές μου ανάγκες..Οψόμεθα..Ποτέ δε λέω ποτέ:happy:

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παλιοπαρεα :)

 

Γεια σου Γιανναρε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλο απογευμα και απο μενα τι κανετε τα νεα σας....

 

Γιατρε μου βλέπω απο το avatar σου ότι τελικα ακολουθησες την θεραπεία και είδες το φως σου :lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα φιλοι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γιατρε μου βλέπω απο το avatar σου ότι τελικα ακολουθησες την θεραπεία και είδες το φως σου :lol:

 

αυτο ξαναπεστο.... ;)

το μοιραζομαι βασικα με την αδερφη μου! :p

απο εκει και περα ειμαι ανησυχος παντα οσο μπορω τουλαχιστον

;)

 

ciao Αλεξη!

 

εβλεπα το νεο Galaxy...

Κωστη πως το ειδες;

Δεν ειναι ασχημο..

 

Πιστευω το πιο ομορφο android και εχει και ομορφο μενου...

το Touchwiz ειναι ομορφο.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα ειμαι κατοχος 3gs. ειλικρινα απογοητευτικα απο το iphone 4, το οποιο δεν θα επαιρνα για κανενα λογο γιατι θεωρω δεν αξιζει τα λεφτα να δωσω το 3gs και να παρω το 4.

Στο θεμα μας ομως εχω απλα φαει μεγαλο κολημα με το νεο galaxy s 2. το κοιταω μερες στο ιντερνετ και σημερα εγινε η παρουσιαση του και εχω ξετραλαθει. Οταν βγει θα δωσω to 3gs για να το παρω χωρις δευτερη σκεψη. ειλικρινα απο specs που διαβασα πρεπει αν κανει πολυ δουλεια το μηλο για να το φτασει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...