Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest kvargiam

Εγώ, θα αλλαζα το iPhone 4 me to iPhone 3GS. To 3GS ήταν κορυφαίο. Ενώ, το τεσσαρι, έχει τα χάλια του. To Σήμα, και to ηχείο, είναι για τα μπάζα.

 

3GS Kai pali 3GS.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογη να κατεβαζω βιντεο απο το YouTube Αλλα σε μορφή mp3?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα

 

ενας φιλος θελει να παρει το καινουργιο το iphone και δινει το δικο του .Νομιζω ειναι το 3gs το σιγουρο ειναι οτι ειναι με τα 16gb.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, ξεκλειδωνουν ολα τα iphone ;μιας και το δικο του ειναι κλειδωμενο ..δεν μπορει να στειλει μεσω bluetooth.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε εγω ημουν πολυ ικαποιημενος με το 3gs κ τωρα ειμαι ακομα ποιο ικανοιποιημενος με το 4αρι αλλα οταν ειδα του γαμπρου μου το χ10 μινι που παιρνει ολες τισ εφαρμογες δωρεαν(ετσι νομιζω διορθωστε με αν κανω λαθος) ζηλεψα αλλα ενταξει καμια σχεση το ενα με το αλλο κλασης ανωτερο το iphone λιγο το itunes μας την σπαει αλλα ενταξει αμα το μαθεις δεν ειναι τοσο προβλημα

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το iphone 4 κ δεν εχω προβλημα με το σημα....τσπ το ανταλαζα μονο με το iphone 5 :)

 

Κι εγω το ιδιο!Χα,χα,χα:p Εχω δοκιμασει τα παντα,Nokia Ν8,Htc hd,αλλα με το Ουλτρεξ σωθηκα,εεεε με το 4αρι ηθελα να πω!Δεν το αλλαζω με κανενα,εκτος απο το 5αρι:D:p

Και καλο Πασχα...σορυ Χρονια Πολλα σε ολους:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

με μια καλη αναβάθμιση του ομνια 2 :)

 

γιατι ;

 

γιατι δεν εχω ραδιο

δεν εχω ηχους κλήσεις mp3

δεν εχω bluetooth

εχω μικρότερη οθόνη

και άρχισα να πληρώνω εφαρμογες :(

 

αλλα το ρημάδι το ihpone παει σφεραααααα :)

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΟ 4 ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ.

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΕΧΩ,ΜΟΝΟ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΟ WI-FI MOY ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΗΛ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΠ :D ΝΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ GPS ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ OFLINE ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗ ΤΟΣΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΟ IPHONE ΑΠΛΑ KEEP WAYLKING.ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΩΝ,ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΦΡΑΠΑ.ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΑΠΛΑ ΣΚΙΖΕΙ ΜΕ ΔΥΟ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΧΤΥΠΟΥΣ ΚΑΡΔΙΑΣ(ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΑΚΟΥΣ)ΚΑΙ ΣΑΧΑΡΟ(ΓΙΑ ΔΙΑΒΗΤΙΚΟΥΣ) ΕΙΠΑΜΕ ΜΟΝΟ ΦΡΑΠΑ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ:lol:

 

 

Ενημέρωση από Ομάδα Διαχείρισης:

Μην γράφεις με κεφαλαία !

 

Τα μηνύματά σας δεν θα πρέπει να είναι γραμμένα ολοκληρωτικά με κεφαλαία γράμματα. Τα κεφαλαία είναι ενοχλητικά και καθιστούν δυσανάγνωστες τις δημοσιεύσεις, ενώ παράλληλα η χρήση τους στο Internet ισοδυναμεί με την «αύξηση τόνου», προκαλώντας αρνητικές αντιδράσεις στους αναγνώστες.

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying

Edited by nervous
:D
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειμαι κατοχος Iphone θα πω και γω λιγο την αποψη μου σχετικα με το ΓΙΑΤΙ εχουν πουληθει τοσες πολλες συσκευες.

 

1) Λογω εμφανισης. Οπως και να το κανουμε, το κινητο ειναι πανεμορφο και κομψο. Επισης, κατι που για μενα πεζει πολυ μεγαλο ρολο, οταν το πιασεις στα χερια σου φαινεται οτι ειναι ακριβη κατασκευη. Και το λεω αυτο γιατι καποτε ειχα ψυθει να αγορασω ενα ΝΟΚΙΑ C6, μιας και με την τοτε τιμη ηταν απλα τζαμπα, αλλα οταν το επιασα στα χερια μου απο κοντα απλα αηδιασα...

 

2) Ειναι το μοναδικο κινητο της APPLE. Τι σημαινει αυτο? Μα φυσικα, καλυτερη υποστηριξη, ευκολοτερες αναβαθμισεις και γενικοτερα οτι καινουργιο βγει στη συγκεκριμενη πλατφορμα θα ειναι αμεσα διαθεσιμο. Σκεφτητε για λιγο η ΑPPLE να εβγαζε 6-7 διαφορετικα κινητα στην αγορα, οπως ας πουμε κανει η HTC με τα ANDROID. Πιστευετε οτι το Iphone θα ειχε τις ιδιες πωλησεις? Με τιποτα. Αντιστοιχα και η HTC η οποιαδηποτε αλλη εταιρια ειχε ενα και μοναδικο κινητο τοτε και εκεινο να εισται σιγουροι θα εκανε τρελες πωλησεις. Ας πουμε καποιος που θελει να παρει ενα Wildfire αναρωτιετε, αυριο μεθαυριο θα εχει υποστηριξη? Θα κυκλοφορουνε νεα περιφερειακα? Θα μπορεσω να αναβαθμισω το λειτουργικο?

Link to comment
Share on other sites

iDon't have a real keyboard

Οκ εδω δεν εχουμε και πολλα να πουμε. Αλλος βολευεται αλλος οχι, και βεβαια δεν εχει σχεση με το λειτουργικο αλλα με τη συσκευη

 

iDon't run simultaneous apps

Τωρα αυτο ειναι καθαρα αρνητικο. Θα μου πεις βεβαια, τι το θες το multitask στο κινητο, αλλα ΑΝ και οποτε το χρειαστεις θα ξενερωσεις που δεν το εχεις.

 

 

iDon't take night shots

Και αυτο επισης , οταν και αμα σου χρειαστει θα φας μεγαλη ηττα. Εννοω, 500+ ευρω κινητο να εχει αλεργια στο flash...ημαρτον

 

iDon't allow open development

Και αυτο επισης ειναι τεραστιο μειονεκτημα σε οτιδηποτε εχει σχεση με υπολογιστες, οχι μονο με κινητα. Τα πιο επιτυχημενα παιχνιδια ειναι οσα επιτρεπουν customization, οι πιο επιτυχημενοι υπολογιστες ειναι οσοι τρεχουν Windows, και προφανως και ενα Iphone θα ηταν πολυ καλυτερο αν υπηρχε η δυνατοτητα να εχει 10 εκκατομυρια περισσοτερες εφαρμογες

 

iDon't customize

Επισης μια απτα ιδια

 

iDon't run widgets

Αν και δεν ειναι τοσο χρησιμα, παραμενει καλυτερο να τα εχεις παρα να μην

 

iDon't have interchangeable batteries

Αυτο για την ιδια την APPLE ειναι πλεονεκτημα μιας και δεν νομιζω να πολυγουσταρει να κρατας το κινητο σου πανω απο 2 χρονια. $$$$

Everything iDon't

 

DROID DOES

Ηλιθια αντιπαραθεση αλλα εχει τη φαση της

Εξετάζοντας όλα αυτά τα "καταπληκτικά" τα οποία το "Droid does" οφείλω να ομολογήσω ότι το προϊόν, με μία πρώτη ματιά με αφήνει παγερά αδιάφορο.

Το οτι σε αφηνει παγερα αδιαφορο δεν εχει καμια σχεση με το αν η εν λογω συσκευη ειναι οντως καλυτερη η οχι. Γιατι τοτε, και μενα το ΝΟΚΙΑ 3210 εχει ολα οσα χρειαζομε, και οτι παραπανω εχει το iphone με αφηνει παγερα αδιαφορο, αρα 3210 > iphone?

 

Προσωπικά, όταν επέλεξα το iPhone το 2007 το έκανα χωρίς να με ενδιαφέρει κανένα από τα προαναφερόμενα χαρακτηριστικά, τα οποία και εξακολουθούν να μη με συγκινούν.

Και παλι δεν ειναι λογικη αυτη....δηλαδη αν εμενα δεν με ενδιαφερε να περνω τηλεφωνα θα μπορουσα να πω οτι iTouch > iPhone? Ουτε καν

 

 

Δεν βλέπω να αναφέρεται έστω κάτι το οποίο θα είναι πραγματικά καινοτόμο, πρωτοποριακό ή που θα αλλάξει τους κανόνες του παιχνιδιού. Αντίθετα, για μία ακόμη φορά βλέπω να αναπαράγεται η ίδια, αναμασημένη επιχειρηματολογία. Κουράστηκα...

Μα τι το πραγματικα καινοτομο εχει το ιδιο το iPhone? Περα απτο οτι κινητο που λανσαρετε στα 600+++ ευρω δεν εχει flash στην καμερα, δεν εχει flash για surfing, ειναι κλειστης αρχιτεκτονικης, εχει κλειδωμενο bluetooth...ολα αυτα ειναι καινοτομιες του iPhone αλλα αρνητικες....
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το κρύψω, πότε δε συμπαθησα την apple σαν εταιρεία, αλλά θα έλεγα ψέματα αν δεν αναγνώριζα ότι σχεδόν όπου βάζει το χεράκι της, φτιάχνει πολύ καλά πράγματα! Το θέμα όμως σε μια αγορά είναι ο συνδιασμός ποιότητας και τιμής... και η Apple σε αυτό πάσχει... το iPhone είναι ένα εξαιρετικό κινητό, αλλά για τα πράγματα που δεν κάνει και γενικά για τα αρνητικά του, δεν θα έπρεπε να κάνει 600€... είχα μια μέρα την κλασσική αντιπαράθεση με έναν κάτοχο iPhone, υποστήριζα ότι για τα λεφτά του δεν κανει πολλά βασικα πράγματα... και μου λέει, "ωραία, πες μου τι δεν έχει" και του απαντάω "ραδιόφωνο. Φλας- φακό και ελεύθερο Bluetooth, επέκτασή μνήμης", πραγματα που εγώ τουλάχιστον χρησιμοποιω καθε μερα... περνάω κάθε μερα περίπου 2 ώρες στα μμμ, αν δεν ακούσω ράδιο, πως θα περάσει η ώρα; φακό ευγ προσωπικα χρησιμοποιώ πολύ συχνά, και ρίξει ότι πρέπει αν σου πέσει κάτι στο σκοτάδι η στο αμάξι.. όσο για το bt? Εμένα μου τυχαίνει πολύ συχνά να μου ζητάνε η να ζητάω φωτογραφίες ή τραγούδια... τέλος, έστω ότι περνώ την έκδοση των 8gb, αλλά ελα που ακούω και πολύ μουσική και το γέμισα... κρίμα που δεν μπορώ να βάλω αλλά 8, αλλά πρέπει να διαγραψω :P

 

Και αυτα είναι λίγα που δεν κάνει το iPhone, για μένα πάντα, σε σύγκριση με τη τιμή του

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Apple Reports First Quarter Results

The Company sold 16.24 million iPhones in the quarter, representing 86 percent unit growth over the year-ago quarter.

 

Τη στιγμή που κάποιοι άλλοι πωλουν 10 εκατ. μονάδες συνολικά,και πανηγυρίζουν.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

To 4αρι άνετα το άλλαζα με το 3GS .Πιό γρήγορο,ελαφρύ,χωρίς κολλήματα και πρόβλημα στο σήμα-(Αν το άλλαζα με προιόν της apple).

 

Μιας και τα πράγματα εξελίσονται όμως,πλέον θέλω το nexus s κολασμένα.......:O

Link to comment
Share on other sites

Έλα να το πάρεις... Θέλει δουλειά ακόμη η 2.3 και χάλια μπαταρία...

Επιστροφή στο 4....

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμή που κάποιοι άλλοι πωλουν 10 εκατ. μονάδες συνολικά,και πανηγυρίζουν.

 

Και εσύ έχεις μετοχές της apple? Για να δούμε όμως, ισχύει αυτό που λες για τα 10 εκ. Να πόσο πούλησαν το Q2 οι άλλοι:

 

OS vendor shipments % share

Symbian 27,129,340 43.5

RIM 11,248,830 18.0

Android 10,689,290 17.1

Apple 8,411,910 13.5

 

Βέβαια όποιος πουλάει πιο πολύ δεν σημαίνει ότι είναι και ο καλύτερος. Ειδικά στα κινητά όπου παίζουν μεγάλο ρόλο οι πάροχοι.

 

Αυτο ισχυει Κωστα, απολυτα. Σε ΚΑΝΕΝΑ android με ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗ χρηση (και τα παντα ανοιχτα) δε βγαζεις μερα, σε αντιθεση με το 4αρι, τελος!

 

Έχοντας ένα nokia e52 (symbian) ένα iphone 3GS και ένα x10 mini (android) στο θέμα μπαταρίας το nokia είναι μακράν καλύτερο. Σίγουρα είναι διαφορετικοί τύποι κινητών. Το επισημαίνω στην περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται για ένα smartphone με έμφαση στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Edited by nikos_ft
συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την Πολλαπλη Παραθεση
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ έχεις μετοχές της apple? Για να δούμε όμως, ισχύει αυτό που λες για τα 10 εκ. Να πόσο πούλησαν το Q2 οι άλλοι:

 

OS vendor shipments % share

Symbian 27,129,340 43.5

RIM 11,248,830 18.0

Android 10,689,290 17.1

Apple 8,411,910 13.5

 

Βέβαια όποιος πουλάει πιο πολύ δεν σημαίνει ότι είναι και ο καλύτερος. Ειδικά στα κινητά όπου παίζουν μεγάλο ρόλο οι πάροχοι.

 

 

Μην είσαι προπέτης.

Αναφερόμουν στις συνολικές πωλήσεις των συσκευών της οικογένειας Galaxy S,της Samsung.;)

 

Αυτονόητο είναι πως η σύγκριση της Apple που εκπροσωπείται απο έναν τύπο συσκευής(κι έναν μόνο πάροχο,μέχρι πρότινος στην αγορά της Β.Αμερικής) δεν μπορει να γίνει με ποσοτικά κριτήρια.Το iphone 4/3GS προφανώς δεν καλείται να ανταγωνιστει τα Xperia X10 mini και ZTE Blade του κόσμου.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι προπέτης.

Αναφερόμουν στις συνολικές πωλήσεις των συσκευών της οικογένειας Galaxy S,της Samsung.;)

 

Αυτονόητο είναι πως η σύγκριση της Apple που εκπροσωπείται απο έναν τύπο συσκευής(κι έναν μόνο πάροχο,μέχρι πρότινος στην αγορά της Β.Αμερικής) δεν μπορει να γίνει με ποσοτικά κριτήρια.Το iphone 4/3GS προφανώς δεν καλείται να ανταγωνιστει τα Xperia X10 mini και ZTE Blade του κόσμου.

 

Τι του απαντας και συ.Ο τυπος λεει οτι η πορσε πουλαει λιγοτερα απο την volkswagen αρα δεν βγαζει καλα αυτοκινητα και δεν εχει κερδη....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Προφανώς ο nikos_ft παρεξήγησε αυτό που έγραψα(το οποίο ήταν σκόπιμα ασαφές;) ).Θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα.

 

Κάθε άποψη είναι σεβαστή και δεν αποκλείει το γόνιμο διάλογο.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τι του απαντας και συ.Ο τυπος λεει οτι η πορσε πουλαει λιγοτερα απο την volkswagen αρα δεν βγαζει καλα αυτοκινητα και δεν εχει κερδη....

 

Ακριβώς το αντίθετο. Αν διαβάσεις καλύτερα λέω: "Βέβαια όποιος πουλάει πιο πολύ δεν σημαίνει ότι είναι και ο καλύτερος."

Link to comment
Share on other sites

To 4αρι άνετα το άλλαζα με το 3GS .Πιό γρήγορο,ελαφρύ,χωρίς κολλήματα και πρόβλημα στο σήμα-(Αν το άλλαζα με προιόν της apple).

 

Μιας και τα πράγματα εξελίσονται όμως,πλέον θέλω το nexus s κολασμένα.......:O

 

Ειχες κολληματα με το 3GS ? τι ειδους κολληματα.. εγω μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και φανταζομαι οτι το 4 ειναι ακομα πιο καλο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...