Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Πάνε λοιπόν στα 15 ...τάχα

Σου αλλάζουν το δικό σου σε καρτοσύνδεση ή συμβόλαιο και επιπλεόν σου δίνουν ένα ακόμα καρτοκινητό .

Στο οποίο θα χρειάζεται να βάλεις πάλι 15 ευρώ ....

Δεν ακούγεται κάπως χαζό ;

 

Στο αλλο δε θα βαζεις 15 καθε μηνα. Υποτιθεται θα μπαινουν καθε μηνα 120 λεπτα και στην αλλη sim 2GB δωρεαν

*ισως 15 το τριμηνο για να κρατας το νουμερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο αλλο δε θα βαζεις 15 καθε μηνα. Υποτιθεται θα μπαινουν καθε μηνα 120 λεπτα και στην αλλη sim 2GB δωρεαν

*ισως 15 το τριμηνο για να κρατας το νουμερο

 

Ουσιαστικά ειναι αυτο που λες για τη διατήρηση του αριθμου. Συν την καρτα για το ιντερνετ που θέλει κι αυτη μια ανανέωση στο 2μηνο (με μινιμουμ 5ε νομιζω).

Link to comment
Share on other sites

Στο αλλο δε θα βαζεις 15 καθε μηνα. Υποτιθεται θα μπαινουν καθε μηνα 120 λεπτα και στην αλλη sim 2GB δωρεαν

*ισως 15 το τριμηνο για να κρατας το νουμερο

Μα δεν έγραψα "τον μήνα"

Έγραψα "15 ευρώ" ως ελάχιστη ανανέωση , η οποία παρεπιμπτόντως χρειάζεται κάθε 2 μήνες και οχι κάθε 3 .

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έγραψα "τον μήνα"

Έγραψα "15 ευρώ" ως ελάχιστη ανανέωση , η οποία παρεπιμπτόντως χρειάζεται κάθε 2 μήνες και οχι κάθε 3 .

 

Για να μεινει ο αριθμος και απλα να δεχεται κλησεις καθε ποτε πρεπει να ανανεωνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη κάθε χρόνο . Στην θεωρία κάθε 3 μήνες.

Αλλά για να μπαίνουν τα 120 λεπτά θέλει ανανέωση κάθε 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.....

Νέος στο F2G και θέλω να ρωτήσω εάν στο τέλος του μήνα μεταφέρονται τα υπολοιπομενα data στον επόμενο?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.....

Νέος στο F2G και θέλω να ρωτήσω εάν στο τέλος του μήνα μεταφέρονται τα υπολοιπομενα data στον επόμενο?

 

Καλημέρα. Σε μερικά πακέτα μεταφέρονται, όχι σε όλα.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε μερικά πακέτα μεταφέρονται, όχι σε όλα.

 

Ευχαριστώ...

Πως μπορώ να το δω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

Πως μπορώ να το δω?

 

Όσα πακέτα έχουν το σηματάκι Rollover...

https://www.wind.gr/f2g/gr/upiresies/data-rollover/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

βρηκα προνομιακο νουμερο με καλο πακετο μου ειπε οτι το παιρνω χερι χερι με 13 ευρω και μετα σε καταστημα για ενεργοποιηση με ταυτοτητα μου κτλπ

...η ερωτηση εναι, πως γινεται...πως θα ενεργοποιηθουν τα πακετα...μηπως ειναι απατη; υπαρχει καποια ιδεα ή εμπειρια; υπάρχει κατι περιεργο ; κατι να προσεξω;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

βρηκα προνομιακο νουμερο με καλο πακετο μου ειπε οτι το παιρνω χερι χερι με 13 ευρω και μετα σε καταστημα για ενεργοποιηση με ταυτοτητα μου κτλπ

...η ερωτηση εναι, πως γινεται...πως θα ενεργοποιηθουν τα πακετα...μηπως ειναι απατη; υπαρχει καποια ιδεα ή εμπειρια; υπάρχει κατι περιεργο ; κατι να προσεξω;

 

Για να διασφαλίσεις οτι δεν ειναι φοιτητικό ή απάτη είναι απαραίτητο πρώτα να πάτε σε κατάστημα για να το γυρίσεις στο ονομα σου και μετα να δωσεις χρήματα.

 

Οταν θα πας στο κατάστημα, κανεις και μια ερώτηση εάν πρόκειται όντως για προνομιακό και αν φαίνονται τα προνομιακά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Για να διασφαλίσεις οτι δεν ειναι φοιτητικό ή απάτη είναι απαραίτητο πρώτα να πάτε σε κατάστημα για να το γυρίσεις στο ονομα σου και μετα να δωσεις χρήματα.

 

Οταν θα πας στο κατάστημα, κανεις και μια ερώτηση εάν πρόκειται όντως για προνομιακό και αν φαίνονται τα προνομιακά πακέτα.

πριν την ενεργοποιηση γινεται να δουν στο καταστημα τι πακετα περιεχει με βαση το νουμερο;;;αυτος ειπε οτι θα μου δωσει καρτες και μετα με ταυτοτητα σε καταστημα για ενεργοποιηση...ειναι λεει προνομιακα και δεν ληγουν ποτε

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

πριν την ενεργοποιηση γινεται να δουν στο καταστημα τι πακετα περιεχει με βαση το νουμερο;;;αυτος ειπε οτι θα μου δωσει καρτες και μετα με ταυτοτητα σε καταστημα για ενεργοποιηση...ειναι λεει προνομιακα και δεν ληγουν ποτε
Πάρε καλύτερα προνομιακό της q που κρατάει και παραπάνω και κερδίζεις ένα μήνα τον χρόνο.

Κατευθείαν μέσα από την εταιρεία χωρίς καπέλο.

Και έρχεται σπίτι με κούριερ.

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν βάζω καρτα παρα πολλούς μήνες και δεν έχω υπόλοιπο μου έβαλαν 1 σεντ και μου δίνουν 1 γιγα και κάποια λεπτα κάθε μήνα για 4 μήνες.

Αν και τα μπονους δεν παίζουν συνήθως στο εξωτερικό πως μπορω να το δω?

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν βάζω καρτα παρα πολλούς μήνες και δεν έχω υπόλοιπο μου έβαλαν 1 σεντ και μου δίνουν 1 γιγα και κάποια λεπτα κάθε μήνα για 4 μήνες.

 

Αν και τα μπονους δεν παίζουν συνήθως στο εξωτερικό πως μπορω να το δω?

Καλό αυτό. Σε μένα αυτό έγινε 2 φορές και μου έδωσαν από 2 γκιγκα και από 200 λεπτά προς όλους με διαφορά 20 ημερών αλλά άχρηστα είναι στην πράξη.

Το καλό είναι ότι με τα 0,02€ δίνει άλλο έναν χρόνο παράταση στις εισερχόμενες γιατί σκοπευα να βάλω 10 € τον Φλεβάρη.

Προσπαθεί να ενεργοποιήσει παλιές συνδέσεις για να ζητήσει περισσότερα χρήματα από τον αγοραστή.

 

Μάλλον δεν είναι μπόνους αλλά κανονικά πακέτα για να βάλει και χρήματα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

άλλο ενα χρόνο? είσαι σίγουρος?

 

πως μπορώ να δω πότε λήγει η σύνδεση?

Έχω ήδη κλείσει 2 ολόκληρες χρονιές.

Τελευταία φορά έβαλα 5€ τον Φλεβάρη φέτος πριν γίνει το δεκαευρο.

Και περισυ -προπερσι τον Φλεβάρη πάλι.

Έτσι έπαιρνα εισερχόμενες μέχρι που έμαθαν όλοι ότι πάει για κατάργηση.

Δεν θα ξαναβάλω πλέον.

Πάντως τα εισερχόμενα δούλευα οκ.

 

Θεωρητικά πάντως τα 0,02 € είναι ανανέωση κανονική.

 

Άρα πάμε για έναν χρόνο πάλι αν δεν αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι φρούτο είναι η αποκλειστική προσφορά που σου δίνει 300 για 30 μέρες με ανανέωση από 10 ευρώ επεκτάθηκε μέχρι τον Δεκέμβριο αλλά η επέκταση προσφοράς αξίας 10 ευρώ αφαιρέθηκε από το υπόλοιπό σου. Είχα καιρό να ενεργοποιήσω το νούμερο και έβαλα 12 ευρώ ώστε να ενεργοποιήσω το 1000 στο 1264 και έμεινα μαμάκας.

 

Εγώ θέλω μόνο να έχω το 1000 στο 1264 αλλά είναι συνδεδεμένο με το 300 τις προσφοράς είτε μπορώ να τους πω ότι δεν θέλω τα 300 αλλά να μείνει το 1000 που δίνει με 10 ευρώ 1500 προς όλους.

Edited by disappointed
Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογή του f2g άλλαξε το bonus ανανέωσης σου σε free2surf που δεν έχει χρέωση. Πίστωση χρημάτων δεν νομίζω να σου κάνουν αλλά εδώ και καιρό έχει χρέωση ανά κάποιους μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογή του f2g άλλαξε το bonus ανανέωσης σου σε free2surf που δεν έχει χρέωση. Πίστωση χρημάτων δεν νομίζω να σου κάνουν αλλά εδώ και καιρό έχει χρέωση ανά κάποιους μήνες.

 

Όπως το έχουν κάνει ότι κάνεις είναι με χρέωση, θυμάμαι για τα 1500 εκτός από 10 ευρώ που δίνεις το μήνα δίνεις 12 ευρώ το χρόνο επιπλέον για να ισχύει η προσφορά. Δηλαδή ότι προσφορά σου έδιναν δωρεάν ποια τα πληρώνεις. Έπρεπε πρώτα να σε ρωτούν και μετά να σε χρεώνουν αυτό που κάνουν είναι απαράδεκτο πρώτα να σε χρεώνουν και μετά να σε ενημερώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το έχουν κάνει ότι κάνεις είναι με χρέωση, θυμάμαι για τα 1500 εκτός από 10 ευρώ που δίνεις το μήνα δίνεις 12 ευρώ το χρόνο επιπλέον για να ισχύει η προσφορά. Δηλαδή ότι προσφορά σου έδιναν δωρεάν ποια τα πληρώνεις. Έπρεπε πρώτα να σε ρωτούν και μετά να σε χρεώνουν αυτό που κάνουν είναι απαράδεκτο πρώτα να σε χρεώνουν και μετά να σε ενημερώνουν.

Αυτή η χρέωση των 12€ για τα 1500 λεπτά δεν ισχύει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν την ενεργοποιηση γινεται να δουν στο καταστημα τι πακετα περιεχει με βαση το νουμερο;;;αυτος ειπε οτι θα μου δωσει καρτες και μετα με ταυτοτητα σε καταστημα για ενεργοποιηση...ειναι λεει προνομιακα και δεν ληγουν ποτε

 

Αν τα νούμερα ειναι σφραγισμένα, τοτε δε μπορείς να ελέγξεις τίποτα. Οποτε υπάρχει πάντα ρισκο.

 

Η τιμη που στο δινει ειναι ιδιαιτερα χαμηλή πάντως, σε σχεση με τις τιμες που παίζουν γενικα (30-50ε), ίσως να πρόκειται για μουφα.

 

Πάρε καλύτερα προνομιακό της q που κρατάει και παραπάνω και κερδίζεις ένα μήνα τον χρόνο.

Κατευθείαν μέσα από την εταιρεία χωρίς καπέλο.

Και έρχεται σπίτι με κούριερ.

 

Προνομιακα δεν δίνονται μεσω της εταιριας αλλα μεσω συνεργατων συνηθως στο δρομο (για αυτο υπαρχουν και τόσοι "καλοθελητές" που ακριβοπουλανε προνομιακά στο ίντερνετ). Οποτε με κούριερ δεν παιζει να μπορει να έρθει, πρεπει να βγεις να ψαξεις.

 

Επίσης, πόθεν πώς "κρατάει παραπάνω" και "κερδιζεις ενα μηνα" το προνομιακο της Q?

Link to comment
Share on other sites

το πακετο εχει διαρκεια 28 μερες και κοστιζει 8,57 μέχρι τώρα,γι'αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...