Jump to content

Προβλήματα με GPS


gsir
 Κοινοποίηση

Εσύ έχεις θέμα με το gps;  

266 members have voted

  1. 1. Εσύ έχεις θέμα με το gps;

    • Ναι
    • Όχι
    • Δεν χρησιμοποιώ το gps για πλοήγηση
    • Eίχα πρόβλημα που λύθηκε με αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

φαντασου ο γερμανος απο ποτε ειχε να πουλησει lg g2..για να αλλαξει συσκευη πρεπει να εχει σοβαρο προβλημα...δοκιμασε το gps να δεις...με καποιο αλλο lg ιπλα διπλα,την mainboard αλλαζουν,ετσι μου ειπαν κ εμενα!!!

μωρε το gps πιανει το δοκιμασα με το gps test και πιανει 7-8 δορυφορους απλα επειδη ολοι εδω μεσα λετε οτι η 310 εχει προβλημα τρομαξα....επισης λετε οτι πρεπει να πιανει τουλαχιστον 10 δορυφορους γιαυτο σκεφτηκα οτι εγω που πιανω 7 ισως ναχω θεμα.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μωρε το gps πιανει το δοκιμασα με το gps test και πιανει 7-8 δορυφορους απλα επειδη ολοι εδω μεσα λετε οτι η 310 εχει προβλημα τρομαξα....επισης λετε οτι πρεπει να πιανει τουλαχιστον 10 δορυφορους γιαυτο σκεφτηκα οτι εγω που πιανω 7 ισως ναχω θεμα.

το θεμα ειναι να μν εχεις αποσυνδεσεις..εμενα μεσα στο σπιτι δεν μου επιανε κανενα..κ εξω με το ζορι..Γι αυτο το πηγα!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να μν εχεις αποσυνδεσεις..εμενα μεσα στο σπιτι δεν μου επιανε κανενα..κ εξω με το ζορι..Γι αυτο το πηγα!!!

 

εγω μεσα στο σπιτι πιανω 2 και εξω 7 με 8 οποτε ειμαι οκ???

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ενώ με την 4.2 είχα κάποια κολλήματα στο gps τώρα με την 4.4 δεν έχει κάνει κανένα και κλειδώνει αστραπιαία. Δεν ξέρω αν το ίδιο συμβαίνει και στους υπόλοιπους(T-Mobile version).
Link to comment
Share on other sites

εχω καλα νεα..με πηραν απο την procordia και μου ειπαν να τους παω πισω το κουτακι του και ολα τα παρελκομενα του για να μου στειλουν καινουριο!!!μεσα σε αυτες τις μερες πιστευω θα το εχω
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εγω μεσα στο σπιτι πιανω 2 και εξω 7 με 8 οποτε ειμαι οκ???

 

Δεν υπάρχει καλό και κακό νούμερο - όσο πιο πολλοί τόσο καλύτερα, αλλά παίζει ρόλο και η τοποθεσία σου. Στη βόρεια Ελλάδα είναι πιο εύκολο να πιάσεις διψήφιο νούμερο, στη νότια σχεδόν αδύνατο. Αν πιάνεις 3 δορυφόρους (το απόλυτο ελάχιστο) και δεν έχεις αποσυνδέσεις, όλα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

χθες μολις παρελαβα απο την procordia το lg g2 16gb white σε καινουριο που ειχε προβλημα με το gps...τους το ειχα παει απο την μεγαλη δευτερα και μου ειχαν πει οτι θα αλλαξουν μονο την mainboard αλλα τελικα εγινε ολοκληρη αντικατασταση συσκευης!το πορισμα.....μου αντικατεστησαν ολοκληρο το τηλεφωνο κ μου εδωσαν καινουριο..παρτιδα 403 gr ελληνικο καινουριο imei τα παντα..το gps αριστο!!!

μπραβο στην LG!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

χθες μολις παρελαβα απο την procordia το lg g2 16gb white σε καινουριο που ειχε προβλημα με το gps...τους το ειχα παει απο την μεγαλη δευτερα και μου ειχαν πει οτι θα αλλαξουν μονο την mainboard αλλα τελικα εγινε ολοκληρη αντικατασταση συσκευης!το πορισμα.....μου αντικατεστησαν ολοκληρο το τηλεφωνο κ μου εδωσαν καινουριο..παρτιδα 403 gr ελληνικο καινουριο imei τα παντα..το gps αριστο!!!

μπραβο στην LG!!!

 

Η αρχική συσκευή που έδωσες ήταν ελληνική;

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική συσκευή που έδωσες ήταν ελληνική;

 

ναι ελληνικη ηταν!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ναι ελληνικη ηταν!!!

 

Εγώ το σκέφτομαι το g2, διαβάζοντας και αυτά εδώ.

Παρεπιπτόντως, δοκίμασα gps test με ένα xperia neo v και σε 2ο όροφο πολυκατοικίας, μέσα σε δωμάτιο, βλέπω 5-6 in use. Δε ξέρω αν έχει τόσο να κάνει η τοποθεσία του κτιρίου κτλ, όμως εδώ βλέπω μικρότερα νούμερα για εσωτερικό χώρο με το G2.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκέφτομαι το g2, διαβάζοντας και αυτά εδώ.

Παρεπιπτόντως, δοκίμασα gps test με ένα xperia neo v και σε 2ο όροφο πολυκατοικίας, μέσα σε δωμάτιο, βλέπω 5-6 in use. Δε ξέρω αν έχει τόσο να κάνει η τοποθεσία του κτιρίου κτλ, όμως εδώ βλέπω μικρότερα νούμερα για εσωτερικό χώρο με το G2.

 

οι πρωτες παρτιδες υπηρχαν με προβλημα..τωρα εχουν αντικατασταθει σχεδον ολες..ειναι φοβερο τηλ...θα το χαρεις αν το παρεις...φοβερη οθονη μεγαλος επεξεργαστης...εχω κ ενα octacore s4 i9500 κ τα βαζω διπλα διπλα!!!μν κολλας στο gps.προχωρα αφοβα!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες παρτιδες υπηρχαν με προβλημα..τωρα εχουν αντικατασταθει σχεδον ολες..ειναι φοβερο τηλ...θα το χαρεις αν το παρεις...φοβερη οθονη μεγαλος επεξεργαστης...εχω κ ενα octacore s4 i9500 κ τα βαζω διπλα διπλα!!!μν κολλας στο gps.προχωρα αφοβα!

 

Απλώς βλέπω και κάποιους με παρτίδες του 14 με το πρόβλημα και ειμαι λιγο επιφυλακτικός ακόμα :p

Το άλλο που με απασχολεί λίγο είναι η κατασκευή που σε δύο εκθεσιακά κομμάτια στο mall στο μαρούσι που είδα, παρατήρησα ότι αν τα σφίξεις κάπως στα χέρια σου από το πάνω και κάτω μέρος ακούς τριξίματα αν το πιέσεις λίγο ενώ δε γίνεται σε galaxy s4 πχ. Φοβάμαι λίγο την αντοχή του σε τυχόν πιθανές πτώσεις σε σχέση με το s4 κι ας βάλω σιλικονένια θήκη.

Είναι όμως εκτός topic, οπότε, αν είναι μπορείς να μου απαντήσεις σε pm αν θες :)

Link to comment
Share on other sites

Οποτεδηποτε ήθελα να παρω κινητό κοιταγα τοσο εδω μεσα όσο και σε forum του εξωτερικου για διαφορα προβλήματα που ισως να συναντουσα στις συσκευες που ηθελα να παρω.

Λογικό να υπάρχουν καποια προβληματα σε μαζικες παραγωγες. Θα με φοβιζε να υπηρχε καποιο προβλημα σε ολοκληρες παρτιδες, αλλα και σε νεοτερες. Μεμονωμενα προβλήματα παντα θα υπαρχουν σε καποια κινητα σε σχεση με τις χιλιαδες που παραγονται.

 

Το κινητο απλα ειναι απιστευτο. Εαν το θες πολυ ΑΠΛΑ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ;);)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όταν λειτουργείτε την συσκευή μόνο με αισθητήρες της συσκευής χωρίς δεδομένα σας κλειδώνει γρήγορα τους δορυφόρους;Πανω κατω ποσους βλεπει;;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λειτουργείτε την συσκευή μόνο με αισθητήρες της συσκευής χωρίς δεδομένα σας κλειδώνει γρήγορα τους δορυφόρους;Πανω κατω ποσους βλεπει;;

Μόλις τώρα μέσα στο σπίτι με κλειστά δεδομένα, άνοιξα το gps test και την ''τοποθεσία'' και σε δευτερόλεπτα βρήκε 13 δορυφόρους in use :) kai στιγμα βεβαιως.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω το προβλημα με το gps εμφανιζεται και οταν χρησιμοποιητε και τους χαρτες της google?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω το προβλημα με το gps εμφανιζεται και οταν χρησιμοποιητε και τους χαρτες της google?

 

Όχι η χάρτες τις Google δουλεύουν με δεδομένα! Το πρόβλημα είναι σε προγράμματα που χρησιμοποιούν μόνο το gps, igo sygic...

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έβαλα και εγώ την ψήφο μου στο όχι.

 

το κινητό είναι ελληνικής εισαγωγής παρτίδας 311 και δύο φορές που έχω χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το GPS η λειτουργία του ήταν άψογη.

 

τοποθετημένο σε βάση στο παρμπρίζ έπιασε σήμα αμέσως (όχι πάνω από 5''), ήταν πολύ ακριβές και ακόμη και σε αλλαγή πορείας σε σχέση με την προτεινόμενη έκανε επανυπολογισμό σε μηδενικό χρόνο.

 

παίζει στα ίσια με έναν κανονικό πλοηγό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας σε κατι αν γνωριζει κανεις...

 

Παλια ειχα το Galaxy S3 και ειχα το iGo Primo το οποιο ηθελε τον φακελο iGo να ειναι στην SDcard , δηλαδη στην MicroSD .

Εδω τωρα που το G2 δεν εχει microSD εγραψα τον φακελο iGo στην μνημη του κινητου και δεν μπορει το iGo να κανει εγκατασταση !!

 

Ξερει κανεις καμια λυδη στο προβλημα αυτο ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας σε κατι αν γνωριζει κανεις...

 

Παλια ειχα το Galaxy S3 και ειχα το iGo Primo το οποιο ηθελε τον φακελο iGo να ειναι στην SDcard , δηλαδη στην MicroSD .

Εδω τωρα που το G2 δεν εχει microSD εγραψα τον φακελο iGo στην μνημη του κινητου και δεν μπορει το iGo να κανει εγκατασταση !!

 

Ξερει κανεις καμια λυδη στο προβλημα αυτο ???

Kατι δεν εκανες σωστα αν και αφου δε σου κανει καν εγκατασταση την εφαρμογη τοτε κατι αλλο φταιει. Βαλε το φακελο στην εσωτερικη sd του κινητου.

Δηλαδη

στο /storage/emulated/0 ή

στο /storage/sdcard0 ή

στο /sdcard το ιδιο ειναι.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kατι δεν εκανες σωστα αν και αφου δε σου κανει καν εγκατασταση την εφαρμογη τοτε κατι αλλο φταιει. Βαλε το φακελο στην εσωτερικη sd του κινητου.

Δηλαδη στο /storage/emulated/0 ή

/storage/sdcard0 ή

/sdcard το ιδιο ειναι.

 

η εφαρμογη εχει εγκατασταθει κανονικα , απλα οταν την τρεξεις για πρωτη φορα κανει μια ακομα εγκατασταση και μετα μπαινει .

Στο s3 ειχα γραψει τον φακελο iGo στην microSD , αν τον εβαζα στην μνημη του κινητου ειχα το παρακατω screenshot το οποιο εχω και τωρα στο G2.

Toν φακελο τον εχω στο root στην εσωτερικη Sd του κινητου , αλωστε δεν εχω αλλη θεση να τον γραψω !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...