Jump to content

Προβλήματα με GPS


gsir
 Κοινοποίηση

Εσύ έχεις θέμα με το gps;  

266 members have voted

  1. 1. Εσύ έχεις θέμα με το gps;

    • Ναι
    • Όχι
    • Δεν χρησιμοποιώ το gps για πλοήγηση
    • Eίχα πρόβλημα που λύθηκε με αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

Το άνοιξα το θέμα, γιατί κουράζουμαι πολύ το κεντρικό, για περαιτέρω κουβέντα σχετικά με τα θέματα που έχουν αναφερθεί. Για περαιτέρω ανάλυση, απόψεις κλπ γράψτε εδώ. αν καποιος mod νομιζει οτι χαίρει κλειδώματος το thread, ας κλειδωθεί.. Edited by Superuser

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλάξτε τον τίτλο του θέματος καλύτερα σε "Ψηφοφορία: Εσείς έχετε πρόβλημα με το gps" ή κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να προσθεσω σε παρενθεση το προβλήματα με το gps(+ψηφοφορία) αλλα μαλλον δεν μπορω να αλλαξω τον τιτλο του thread. αν χρειαζεται ας το δει καποιος mod..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

χαχα επιτελους λοιπον κ οι δυο συσκευες μου ειχαν θεμα...να τονισω οχι οσον αφορα το λοκαρισμα αλλα στην πορεια εχανε το στιγμα γ μερικα δευτερα....:) (πρεπει να ειμαι ο γκαντεμης :lol:)
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα γενικα.απο τις λιγες φορες που ψαχνω να βρω κατι και δεν βρίσκω γιατι ειμαι περιεργος με τις συσκευες μου.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να ψηφιζουμε παιδια με αντικειμενικα κριτηρια και οχι με συμπαθειες η αντιπαθειες. πχ εγω ειχα αποσυνδεση με sygic απο θειο. με δοκιμη στο one ειχα και εκει κολλημα με το sygic. με don't panic που εχω official κανενα προβλημα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πανω απο το πρωτο ποστ :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μπες απο τον browser..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα που το δοκιμασα μαζι με ενα s4 σε διαδρομη 30 χλμ στο λεωφοριο,το δικο μου εχανε για λιγο το σημα,το s4 οχι...
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που έχουν προβλήματα μια ερώτηση έχετε screen protector? Το λέω γιατί εγώ σήμερα άλλαξα screen protector και παρατήρησα ότι κατά μέσο όρο αυξήθηκαν οι δορυφόροι που κλειδώνουν κατά 3-4 στα ίδια σημεία. Μπορεί να είναι χαζό, μπορεί να έχει σχέση με τον καιρό, αλλά σε πολλά σημεία κλείδωνα 18 δορυφόρους και σε κανένα σημείο δεν έπεσα κάτω από 12!
Link to comment
Share on other sites

QUOTE=samis2;5145421]Εγω εχω το θεμα που στα καλά του καθουμενου χανω το σημα στο gps, αλλα στην ιδια διαδρομή το έκανε μόνο στο mireo don't panic αγορασμένο και οχι στο Google maps, endomodo και runtastic, gps test. Μιστα το gps test χάνει τους δορυφόρους μονο οταν τρέχει το mireo. Πιστεύω ειναι ασυμβατότητα με συγκεκριμένα apps

 

Δεν ειχα πρόβλημα ούτε με το sygic demo 7ημερων. ενισχυεται η παραπάνω αποψη μου. Επίσης το κινητό δεν ειναι συμβατό ακομα με το destinator. Δεν εχω ουτε θήκη ουτε ζελατίνα. Τελείως γυμνο... Λολολ

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να βγαλουμε άκρη εδω μεσα καλο ειναι να ψηφίζουν μονο όσοι εχουν στην κατοχη τους το g2.

δεν πιστευω να εχει κοσμος Iphone, note, Htc, και τα λοιπά και να εχει προβλημα με το gps και να ψηφιζει γιατι θα χασουμε την μπαλα!:D

μας εχω ικανους γιαυτο το ΓΡΑΦΩ.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα οι μισοι εχουν προβλημα μπραβο LG ευγε !!!!! Κ που να δειτε τι γινεται εκτος Ελλαδας σε αλλα forum.

Ας ερθει και η αναβαθμιση σε κανενα 5μηνο να επιβεβαιωσουμε οτι ειναι hardware να ηρεμιςουμε και το επομενο κινητο ξερεται ε; LG :lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα από μένα, γενικά είμαι ευχαριστημένος με το gps, έχω αγορασμένο Sygic και κάνω συχνή χρήση του
Link to comment
Share on other sites

Με τη χρήση Sygic είχα πρόβλημα .Αλλάζωντας πορεία απο την προτεινόμενη διαδρομή για να ξαναβρεί στίγμα έκανα αρκετά δευτερόλεπτα αλλα και στην πορεία ,καθυστέρηση στο να συγχρονιστεί με την πορεία του αυτοκινήτου.

Με google maps ελάχιστα έως μηδαμινά προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

Με google maps ελάχιστα έως μηδαμινά προβλήματα..

 

Μα το google maps χρησιμοποιεί τα δεδομένα για να λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μα το google maps χρησιμοποιεί τα δεδομένα για να λειτουργήσει.

Τα δεδομένα τα χρησιμοποιεί για να κατεβάζει τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να βγει ασφαλες συμπερασμα απο το poll, εκτος και αν υπαρχουν ιδιες "συνθηκες" για ολους. Παιζουν πολλοι παραγοντες. Διαφορετικα GPS apps, συμβατοτητες με αυτα (διαφορετικες εκδοσεις), κρακαρισμενα απο τον θειο, περιοχη (αλλο το να εισαι σε ανοιχτη λεωφορο και αλλο να εισαι μεσα σε πολυκατοικιες).

 

Πχ για το τελευταιο ακομα και τα αυτονομα GPS μηχανακια μπορει να χασουν για λιγο σημα (μου εχει συμβει 2 φορες σε ταξι), ηταν θεμα 4-5 δευτερολεπτων. Για να βγει καποιο λογικο αποτελεσμα, θα πρεπει ολοι να τρεξουμε το ιδιο GPS app, ιδια εκδοση με οσο το δυνατον ιδιες συνθηκες. Κατι που βεβαιως δεν μπορει να γινει... οποτε...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και με τους δυο προλαλησαντες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα οι μισοι εχουν προβλημα μπραβο LG ευγε !!!!! Κ που να δειτε τι γινεται εκτος Ελλαδας σε αλλα forum.

Ας ερθει και η αναβαθμιση σε κανενα 5μηνο να επιβεβαιωσουμε οτι ειναι hardware να ηρεμιςουμε και το επομενο κινητο ξερεται ε; LG :lol:

 

Ρε συ μαν που τους βλεπεις τους μισους? Η αναλογια μεχρι τωρα ειναι 1 προς 3. Και ακομα δεν εχουν μπει για να ψηφισουν ατομα που γνωριζω οτι δεν εχουν θεμα να δεις που θα παει η διαφορα.

Κραζεις φουλ αλλα δεν σε βλεπω να το δινεις και να ξαναγυρνας στο αγαπημενο σου s4 :D

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μαν που τους βλεπεις τους μισους? Η αναλογια μεχρι τωρα ειναι 1 προς 3. Και ακομα δεν εχουν μπει για να ψηφισουν ατομα που γνωριζω οτι δεν εχουν θεμα να δεις που θα παει η διαφορα.

Κραζεις φουλ αλλα δεν σε βλεπω να το δινεις και να ξαναγυρνας στο αγαπημενο σου s4 :D

 

κ το 1 προς 3 τι ειναι καλο? θα την ξαναεπερνα την συσκευη αλλα δισταζω....κ εχω ως μετρο συγκρισης το lumia που πιανει κ μεσα στο σπιτι να φανταστεις....τες πα....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Κωστα θα διαφωνησω σε αυτο που λες. το οτι καθε κινητο εχει μια μεριδα απο power users απο πισω του δεν σημαινει οτι οι απλοι χρηστες ψευδονται η δεν αντιμετωπιζουν προβλημα ή πρέπει να ακολουθουν απο πίσω τους power users επειδή ψάχνονται περισσότερο. αν μπουν οι χρηστες που αναφερεις δηλαδη και γράψουν οτι δεν εχουν θεμα τι σημαινει; μονο και μονο που 1 στους 3 ως τωρα εχει προβλημα, ακομα και το γεγονος οτι υπαρχει αυτο το τοπικ και ολη αυτη η κουβεντα σημαινει οτι κάτι τρέχει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μαν που τους βλεπεις τους μισους? Η αναλογια μεχρι τωρα ειναι 1 προς 3. Και ακομα δεν εχουν μπει για να ψηφισουν ατομα που γνωριζω οτι δεν εχουν θεμα να δεις που θα παει η διαφορα.

Κραζεις φουλ αλλα δεν σε βλεπω να το δινεις και να ξαναγυρνας στο αγαπημενο σου s4 :D

 

Δεν γυρναω στο S4 γιατι ειναι ανωτερο στο συνολο σαν συσκευη. Το 1 προς 3 που το ειδες; :wacko: εχεις μπει σε αλλα forums να δεις ποσοι εχουν το ιδιο προβλημα;

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...