Jump to content

Προβλήματα με GPS


gsir
 Κοινοποίηση

Εσύ έχεις θέμα με το gps;  

266 members have voted

  1. 1. Εσύ έχεις θέμα με το gps;

    • Ναι
    • Όχι
    • Δεν χρησιμοποιώ το gps για πλοήγηση
    • Eίχα πρόβλημα που λύθηκε με αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

Μετα απο 12 μερες χρησης εχω να πω οτι ειδα μεγαλη διαφορα απο πριν. Εξω κλειδωνει σε 3-5 δευτερολεπτα και φτανει 8-10 in use και 18-20 in view και καποιες φορες κλειδωνει ποιο γρηγορα.Πριν ηθελε τουλαχιστον 30sec και βαλε... Μεσα σε σπιτι δυσκολευετε (νομιζω δεν εχει και νοημα)μ αλλα εξω τελεια !!! :D

 

 

 

Πες μας καλυτερα τι εννοεις... Συγκρινατε 2 lg g2 αγοασμενα την ιδια μερα με ιδια παρτιδα και κωδικο χωρας η 2 διαφορετικα ??

Υποψιν χωρις internet-δεδομενα μονο ανοιγμα την τοποθεσια και εκτος απο gps test βαλε και καποιο προγραμμα να δεις (sygic , navigon) και οχι μα οχι με το google maps !!! Και πες μας !!! ;) :p ;)

 

Ιδια μερα ιδια παρτιδα ιδια χωρα ολα ιδια! 405 6 FR. το εκανα με το google maps γτ ηξερα πως να το δουλεψω επειδη το χρησιμοποιουσα σε iphone πριν. Εννοεις ολα τα τεστ να γινουν μονο με αισθητηρες συσκευης σωστα? Γτ αυτο κανω. Κ τα δυο τα εβαλα σε αισθητηρες συσκευης χωρις δεδομενα wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενω δουλευε μια χαρα, ξαφνικα τιποτα :(

Το βαζω να μου βρει την τοποθεσια μου και μου λεει μη διαθεσιμη.

 

Μιλησα με lg και μου ειπαν να κανω ενα back up μηπως εχει κολησει καποια εφαρμογη,παιζει κατι τετοιο?

 

Το καλυτερο ειναι οτι μου ειπε οτι ειμαι απο τους ελαχιστους που εχουν τετοιο προβλημα:X

 

Το τηλ ειναι ιταλικο και παρτιδα 406

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παρτιδα 406 ιταλικο εχω και δοκιμασα πρωτη φορα το GPS στη Γερμανια (Navigon). Για μια διαδρομη περιπου 18χλμ εκανε πανω απο 14-15 αποσυνδεσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Πανω που τελειωσα το τοπικ και λεω "ωραια με τις καινουριες παρτιδες ολα καλα" και ειμαι ετοιμος για αγορα.

Να σου ο φιλος με 406 παρτιδα και 15 αποσυνδεσεις.

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα απο την Lg αυτα.Κορωνα γραμματα να παιζεις τα λεφτα σου σε κινητο ενος χρονου.

Αντε μετα πειτε μου γιατι να μη παρω s4 με τον 800 και να δεχτω και τα παλιοbloatware της σαμμυ και μπαταρια μια σταλια και να πω και ενα τραγουδι μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παρτιδα 406 ιταλικο εχω και δοκιμασα πρωτη φορα το GPS στη Γερμανια (Navigon). Για μια διαδρομη περιπου 18χλμ εκανε πανω απο 14-15 αποσυνδεσεις.

 

Να ενημερώσω ότι μετά από αλλαγή πλακέτας και του πίσδουλευειω καταλύματος το τηλ :)

 

Πανω που τελειωσα το τοπικ και λεω "ωραια με τις καινουριες παρτιδες ολα καλα" και ειμαι ετοιμος για αγορα.

Να σου ο φιλος με 406 παρτιδα και 15 αποσυνδεσεις.

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα απο την Lg αυτα.Κορωνα γραμματα να παιζεις τα λεφτα σου σε κινητο ενος χρονου.

Αντε μετα πειτε μου γιατι να μη παρω s4 με τον 800 και να δεχτω και τα παλιοbloatware της σαμμυ και μπαταρια μια σταλια και να πω και ενα τραγουδι μαζι.

 

Εγω βρε παιδια τι να σας πω ...!!! Και εγω μετα από αλλαγή πλακέτας σε 406 ελληνικη και του πισο καλύματος το τηλ δουλευει αψογα!! Μεσα σε δευτερολεπτα κλειδωνει και μετα ουτε μια αποσυνδεση...!!! ;) :p ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Aυριο πρωι εχω παραγγειλει το g2. Αυτο που διαβασα με την 406 με στεναχωρησε κ δεν ξερω τι θα κανω τωρα. To gps το δουλεύω παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παλι με 402 παρτίδα, μέσα στην Αθήνα που το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά, δουλεύει άψογα και σε Navigon και σε Google Maps.
Link to comment
Share on other sites

Aυριο πρωι εχω παραγγειλει το g2. Αυτο που διαβασα με την 406 με στεναχωρησε κ δεν ξερω τι θα κανω τωρα. To gps το δουλεύω παρα πολυ.

 

ειδες οσοι ειχαν προβληματα να μην τους καλυψε η εγγυηση της lg ;;

τοτε τι σκατε ;; τοσα lg πουλιουνται και υπαρχουν 5-10 ατομα το πολυ τους τελευταιους εξι μηνες που εχουν παραπονα .... σιγα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

409 παρτιδα μετα απο αρκετο εξαντλητικο ελεγχο δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. Ισα ισα ειναι το καλυτερο gps που ειχα ποτε σε κινητο. Εντος σπιτιου, (χωρις δεδομενα+wifi εννοειται) κλειδωνει σε 7 δευτερα σε 18 δορυφορους. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά !

 

Ειμαι καινούριος στο myphone οπότε δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να δω όλο το θέμα...Με ενδιαφέρει το G2 και διαβάζοντας τα αρχικά μηνύματα του θέματος ανησύχησα λίγο με αυτά που είδα .. Ομως στις τελευταιες σελίδες και στο poll φαίνεται να έχει αλλάξει η γνώμη και να είναι πιο θετική . Γενικά η ετυμηγορία ποια είναι; Πιστεύετε έχει σοβαρό πρόβλημα ή απλά ετυχε σε κάποιες παρτίδες;

 

Μου αρέσει πολύ αλλά δεν θέλω να έχω προβλήματα με το σήμα ή το gps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

 

Ειμαι καινούριος στο myphone οπότε δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να δω όλο το θέμα...Με ενδιαφέρει το G2 και διαβάζοντας τα αρχικά μηνύματα του θέματος ανησύχησα λίγο με αυτά που είδα .. Ομως στις τελευταιες σελίδες και στο poll φαίνεται να έχει αλλάξει η γνώμη και να είναι πιο θετική . Γενικά η ετυμηγορία ποια είναι; Πιστεύετε έχει σοβαρό πρόβλημα ή απλά ετυχε σε κάποιες παρτίδες;

 

Μου αρέσει πολύ αλλά δεν θέλω να έχω προβλήματα με το σήμα ή το gps.

Καλησπερα φιλε μου!

Θα σου πω τη γνωμη μου και την εμπειρια μου με το G2, καθοτι παλιος κατοχος του, το εχω ενα χρονο τωρα!

Το δικο μου ειναι 32gb καταγωγης Χονγκ Κονγκ, αρα εν γνωση μου δεν ειχα εγγυηση!

Πρωτον, ειτε παρεις 16αρι, ειτε 32αρι, αν θελεις εγγυηση θα παρεις ΕΥΡΩΠΑ'Ι'ΚΟ μοντελο!

Εγω εχω παρτιδα 309 (δηλαδη κατασκευης Σεπτεμβριος το 2013) που ειναι απ' τις πρωτες! Και ναι.... ημουν απ' αυτους που ειχα προβλημα με το gps. Εγω λογω ελλειψης εγγυησης το ανοιξα και το "σκαλισα" με αποτελεσμα να λυθει το προβλημα! Αλλα παιδια (που ειχαν εγγυηση) το εστειλαν στο service.

Τελος παντων το θεμα ομως του gps, συμφωνα με αναφορες απο παιδια στο forum, απ' την ανοιξη του 2014 εχει εκλείψει πλεον! Δηλαδη απ' την παρτιδα 402 (Φεβρουαριος του 2014) και μετα δεν εχουν αναφερθει προβληματα!

Οσο αφορα το σημα, εγω προσωπικα δεν εχω θεμα. Εδω και ενα χρονο δε με προδωσε ποτε απο σημα. Στα σημεια που εχει θεμα μ' αυτο.... ειχαν και ολες οι συσκευες που ειχα!

Σε γενικες γραμμες η συσκευη ειναι παρα πολυ καλη. Μην κολλας στα "προβληματα" που ακους, μια βολτα να κανεις απ' τα θεματα ολων των ναυαρχηδων, ολο και κατι θα ακουσεις γι' αυτες για διαφορα προβληματακια. Με λιγα λογια αν εισαι "ατυχος", την πιο αξιοπιστη συσκευη της αγορας να παρεις μπορει να εχεις προβληματα! Το G2 ειναι μια πολυ καλη υλοποιηση απ' την LG, αν νομιζεις οτι σφαιρικα σε καλυπτει και σου αρεσει, το μονο που μπορω να σου πω ειναι....... με το καλο να το παρεις! Εχει και καλο value for money:D

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες μεινατε χωρίς τηλέφωνο μέχρι να σας φτιάξουν από το σέρβις το θέμα με το GPS? Αναφέρομαι αποκλειστικά σε κατοίκους Αθήνας (δλδ δεν μπλεκεται κουριερ κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες μεινατε χωρίς τηλέφωνο μέχρι να σας φτιάξουν από το σέρβις το θέμα με το GPS? Αναφέρομαι αποκλειστικά σε κατοίκους Αθήνας (δλδ δεν μπλεκεται κουριερ κλπ)

 

Δεν κρατάει πολύ 2-3 μέρες μαξ..Εγώ το πήγα Τρίτη και το πήρα πέμπτη.Παρτους τηλέφωνο.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου!

Θα σου πω τη γνωμη μου και την εμπειρια μου με το G2, καθοτι παλιος κατοχος του, το εχω ενα χρονο τωρα!

Το δικο μου ειναι 32gb καταγωγης Χονγκ Κονγκ, αρα εν γνωση μου δεν ειχα εγγυηση!

Πρωτον, ειτε παρεις 16αρι, ειτε 32αρι, αν θελεις εγγυηση θα παρεις ΕΥΡΩΠΑ'Ι'ΚΟ μοντελο!

Εγω εχω παρτιδα 309 (δηλαδη κατασκευης Σεπτεμβριος το 2013) που ειναι απ' τις πρωτες! Και ναι.... ημουν απ' αυτους που ειχα προβλημα με το gps. Εγω λογω ελλειψης εγγυησης το ανοιξα και το "σκαλισα" με αποτελεσμα να λυθει το προβλημα! Αλλα παιδια (που ειχαν εγγυηση) το εστειλαν στο service.

Τελος παντων το θεμα ομως του gps, συμφωνα με αναφορες απο παιδια στο forum, απ' την ανοιξη του 2014 εχει εκλείψει πλεον! Δηλαδη απ' την παρτιδα 402 (Φεβρουαριος του 2014) και μετα δεν εχουν αναφερθει προβληματα!

Οσο αφορα το σημα, εγω προσωπικα δεν εχω θεμα. Εδω και ενα χρονο δε με προδωσε ποτε απο σημα. Στα σημεια που εχει θεμα μ' αυτο.... ειχαν και ολες οι συσκευες που ειχα!

Σε γενικες γραμμες η συσκευη ειναι παρα πολυ καλη. Μην κολλας στα "προβληματα" που ακους, μια βολτα να κανεις απ' τα θεματα ολων των ναυαρχηδων, ολο και κατι θα ακουσεις γι' αυτες για διαφορα προβληματακια. Με λιγα λογια αν εισαι "ατυχος", την πιο αξιοπιστη συσκευη της αγορας να παρεις μπορει να εχεις προβληματα! Το G2 ειναι μια πολυ καλη υλοποιηση απ' την LG, αν νομιζεις οτι σφαιρικα σε καλυπτει και σου αρεσει, το μονο που μπορω να σου πω ειναι....... με το καλο να το παρεις! Εχει και καλο value for money:D

 

 

Σ ευχαριστώ πολύ Titarasaudi ! Πραγματικά με κάνεις να αίσθάνομαι πολύ καλύτερα γιατί είχα ανησυχήσει αρκετά με αυτά που βλέπω!

και ενοείται ότι έχω δει και πολύ καλα κινητά να βγάζουν προβλήματα και ειναι καθαρά και θέμα τύχης (ή ατυχίας) αλλά καλυτερα να ψάχνεσαι απο να κλαις τα λεφτά σου! μ αρεσει πολύ το κινητο..αλλά δεν ειναι και εποχές αν δίνεις ένα αξιολογο ποσο και να σ βγει μετά η πίστη .. Εφόσον έχουμε δυνατότητα ενημέρωσης ειναι καλο να την χρησιμοποιούμε!

Και κάτι τελευταίο .. 32 G δεν υπάρχει με τπτ στην ελληνική αγορά ε; φυσικό κατάστημα εννοώ... Αρα πάω μόνο για online;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ Titarasaudi ! Πραγματικά με κάνεις να αίσθάνομαι πολύ καλύτερα γιατί είχα ανησυχήσει αρκετά με αυτά που βλέπω!

και ενοείται ότι έχω δει και πολύ καλα κινητά να βγάζουν προβλήματα και ειναι καθαρά και θέμα τύχης (ή ατυχίας) αλλά καλυτερα να ψάχνεσαι απο να κλαις τα λεφτά σου! μ αρεσει πολύ το κινητο..αλλά δεν ειναι και εποχές αν δίνεις ένα αξιολογο ποσο και να σ βγει μετά η πίστη .. Εφόσον έχουμε δυνατότητα ενημέρωσης ειναι καλο να την χρησιμοποιούμε!

Και κάτι τελευταίο .. 32 G δεν υπάρχει με τπτ στην ελληνική αγορά ε; φυσικό κατάστημα εννοώ... Αρα πάω μόνο για online;

http://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ Titarasaudi ! Πραγματικά με κάνεις να αίσθάνομαι πολύ καλύτερα γιατί είχα ανησυχήσει αρκετά με αυτά που βλέπω!

και ενοείται ότι έχω δει και πολύ καλα κινητά να βγάζουν προβλήματα και ειναι καθαρά και θέμα τύχης (ή ατυχίας) αλλά καλυτερα να ψάχνεσαι απο να κλαις τα λεφτά σου! μ αρεσει πολύ το κινητο..αλλά δεν ειναι και εποχές αν δίνεις ένα αξιολογο ποσο και να σ βγει μετά η πίστη .. Εφόσον έχουμε δυνατότητα ενημέρωσης ειναι καλο να την χρησιμοποιούμε!

Και κάτι τελευταίο .. 32 G δεν υπάρχει με τπτ στην ελληνική αγορά ε; φυσικό κατάστημα εννοώ... Αρα πάω μόνο για online;

Ναι φιλε μου δυστυχως ή ευτυχως θα πας σε on line αγορα, για το λογο του οτι επισημα δεν εισαγει η LG Hellas 32gb.

Ευτυχως ομως τουλαχιστον το καλυπτει πλεον με εγγυηση (μονο για επισκευη, οχι αντικατασταση), αρκει ομως να ειναι Ευρωπα'ι'κο μοντελο.

Απ' το link που εβαλε ο φιλος πιο πανω, εχει και το καταστημα vnp. Πριν ακριβως ενα χρονο που παρηγγειλα εγω 32αρι ηταν το μοναδικο skroutzομαγαζο που το ειχε και το παρηγγειλα απο 'κει, αλλα ηταν "καταγωγης" Χονγκ Κονγκ αρα πάπαλα εγγυηση (τοτε φυσικα δεν καλυπτοταν ΚΑΘΟΛΟΥ το 32αρι).

Θελω να σου πω απλα να προσεξεις την "καταγωγη" της συσκευης, να ειναι απο Ευρωπη!!!

Υπαρχει και αυτο το καταστημα:

http://www.expansys.com.gr/lg-g2-32gb-white-253576/

Λιγο πιο "τσιμπημενη" τιμη, αλλα εχει σιγουρα Ευρωπα'ι'κη συσκευη και πολυ δυνατη εγγυηση και απ' το ιδιο το καταστημα!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου!

Θα σου πω τη γνωμη μου και την εμπειρια μου με το G2, καθοτι παλιος κατοχος του, το εχω ενα χρονο τωρα!

Το δικο μου ειναι 32gb καταγωγης Χονγκ Κονγκ, αρα εν γνωση μου δεν ειχα εγγυηση!

Πρωτον, ειτε παρεις 16αρι, ειτε 32αρι, αν θελεις εγγυηση θα παρεις ΕΥΡΩΠΑ'Ι'ΚΟ μοντελο!

Εγω εχω παρτιδα 309 (δηλαδη κατασκευης Σεπτεμβριος το 2013) που ειναι απ' τις πρωτες! Και ναι.... ημουν απ' αυτους που ειχα προβλημα με το gps. Εγω λογω ελλειψης εγγυησης το ανοιξα και το "σκαλισα" με αποτελεσμα να λυθει το προβλημα! Αλλα παιδια (που ειχαν εγγυηση) το εστειλαν στο service.

Τελος παντων το θεμα ομως του gps, συμφωνα με αναφορες απο παιδια στο forum, απ' την ανοιξη του 2014 εχει εκλείψει πλεον! Δηλαδη απ' την παρτιδα 402 (Φεβρουαριος του 2014) και μετα δεν εχουν αναφερθει προβληματα!

Οσο αφορα το σημα, εγω προσωπικα δεν εχω θεμα. Εδω και ενα χρονο δε με προδωσε ποτε απο σημα. Στα σημεια που εχει θεμα μ' αυτο.... ειχαν και ολες οι συσκευες που ειχα!

Σε γενικες γραμμες η συσκευη ειναι παρα πολυ καλη. Μην κολλας στα "προβληματα" που ακους, μια βολτα να κανεις απ' τα θεματα ολων των ναυαρχηδων, ολο και κατι θα ακουσεις γι' αυτες για διαφορα προβληματακια. Με λιγα λογια αν εισαι "ατυχος", την πιο αξιοπιστη συσκευη της αγορας να παρεις μπορει να εχεις προβληματα! Το G2 ειναι μια πολυ καλη υλοποιηση απ' την LG, αν νομιζεις οτι σφαιρικα σε καλυπτει και σου αρεσει, το μονο που μπορω να σου πω ειναι....... με το καλο να το παρεις! Εχει και καλο value for money:D

 

Η 406 εχει προβλημα αλλα το καλο για τον φιλο ειναι οτι τωρα ειναι στην 409

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας , με έχετε κατατοπίσει πολύ και για να το παραδεχτώ με αγορές online δεν το χω πολύ οπότε χρειάζομαι όση βοήθεια είναι δυνατή!

Το smarties.gr που έχει την χαμηλότερη τιμή δεν το έχει προτείνει κανείς και κάπου που είδα να ρωτάει κάποιος ακολούθησε σιγή... Δεν υπάρχει κανείς να το έχει δοκιμάσει; Υπάρχει έλλειψη εμπιστοσύνης λόγω χαμηλής τιμής άρα σημαίνει και χαμηλή εξυπηρέτηση ή κάποιος κάηκε και δεν το προτιμούμε;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας , με έχετε κατατοπίσει πολύ και για να το παραδεχτώ με αγορές online δεν το χω πολύ οπότε χρειάζομαι όση βοήθεια είναι δυνατή!

Το smarties.gr που έχει την χαμηλότερη τιμή δεν το έχει προτείνει κανείς και κάπου που είδα να ρωτάει κάποιος ακολούθησε σιγή... Δεν υπάρχει κανείς να το έχει δοκιμάσει; Υπάρχει έλλειψη εμπιστοσύνης λόγω χαμηλής τιμής άρα σημαίνει και χαμηλή εξυπηρέτηση ή κάποιος κάηκε και δεν το προτιμούμε;

Δεν κανει τιποτα, γι' αυτο ειναι τα forum's, για να βοηθαμε και να βοηθιομαστε ;)

Αν θελεις, για να μην εισαι off topic εδω, διαβασε και κανε την ερωτησουλα σου εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4985599

Μπορει καποιο παιδι με πιο προσφατη εμπειρια απο καποιο καταστημα να μπορεσει να σε βοηθησει!!

Και για οτιδηποτε αλλο χρειαστεις μπορεις να γραψεις και στο "Επισημο" νημα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369723

μπαινει και διαβαζει πιο πολυ.... κοσμος!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα, γι' αυτο ειναι τα forum's, για να βοηθαμε και να βοηθιομαστε ;)

Αν θελεις, για να μην εισαι off topic εδω, διαβασε και κανε την ερωτησουλα σου εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4985599

Μπορει καποιο παιδι με πιο προσφατη εμπειρια απο καποιο καταστημα να μπορεσει να σε βοηθησει!!

Και για οτιδηποτε αλλο χρειαστεις μπορεις να γραψεις και στο "Επισημο" νημα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369723

μπαινει και διαβαζει πιο πολυ.... κοσμος!

 

Σε ευχαριστώ και πάλι! Εχω γράψει και στο αλλο θέμα..προφανώς δεν ήθελα να βγω off topic αλλά είμαι ακόμα new και έχω και απορίες! Θέλω επιτέλους να προχωρήσω σε αγορά και θελω να έχω όλες τις απαντήσεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπητοί συνφορουμίτες, έχω ένα προβληματάκι με το gps του g2 το οποίο προέκυψε αφότου έβαλα την 20g ( το κινητό το έχω 2 μήνες είναι 407 γαλλικό, αρουτάριστο). Το gps λοιπόν εκεί που ήταν super (κλείδωνε αμέσως, καμία αποσύνδεση δοκιμασμένο με dont panic, sygic, αλλά και runkeeper) τώρα που το δοκίμασα πρώτη φορά με την 20g ήταν ακριβώς το αντίθετο. Βέβαια ακολουθώντας ένα tip από το xda άλλαξα στις ρυθμίσεις/τοποθεσία/λειτουργία το default ''υψηλή ακρίβεια, με το '' μόνο αισθητήρες συσκευής'' και τα πράγματα βελτιώθηκαν πολύ, αλλά όχι όπως ήταν πριν με την 20f. Να τονίσω βέβαια ότι δεν έκανα factory reset όταν έβαλα την g, άρα αυτό μάλλον θα μου προτείνετε να κάνω, αλλά το ερώτημα μου είναι: δεν είχε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? Επίσης τη ρύθμιση ''μόνο αισθητήρες συσκευής'' δε μου την κρατάει στη μνήμη αλλά πρέπει κάθε φορά να την αλλάζω( μπορεί να βοηθήσει κανείς?). Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου δυστυχως ή ευτυχως θα πας σε on line αγορα, για το λογο του οτι επισημα δεν εισαγει η LG Hellas 32gb.

Ευτυχως ομως τουλαχιστον το καλυπτει πλεον με εγγυηση (μονο για επισκευη, οχι αντικατασταση), αρκει ομως να ειναι Ευρωπα'ι'κο μοντελο.

Απ' το link που εβαλε ο φιλος πιο πανω, εχει και το καταστημα vnp. Πριν ακριβως ενα χρονο που παρηγγειλα εγω 32αρι ηταν το μοναδικο skroutzομαγαζο που το ειχε και το παρηγγειλα απο 'κει, αλλα ηταν "καταγωγης" Χονγκ Κονγκ αρα πάπαλα εγγυηση (τοτε φυσικα δεν καλυπτοταν ΚΑΘΟΛΟΥ το 32αρι).

Θελω να σου πω απλα να προσεξεις την "καταγωγη" της συσκευης, να ειναι απο Ευρωπη!!!

Υπαρχει και αυτο το καταστημα:

http://www.expansys.com.gr/lg-g2-32gb-white-253576/

Λιγο πιο "τσιμπημενη" τιμη, αλλα εχει σιγουρα Ευρωπα'ι'κη συσκευη και πολυ δυνατη εγγυηση και απ' το ιδιο το καταστημα!

 

Να σημειώσουμε πάντως ότι αφού το πήρες από Ευρωπαϊκό (και μάλιστα Ελληνικό) κατάστημα, είναι υποχρεωμένοι βάσει νόμου να σου παρέχουν εγγύηση για κατασκευαστικά σφάλματα για 2 χρόνια, ακόμη κι αν αυτή δεν υποστηρίζεται από την Ελληνική αντιπροσωπεία. Προφανώς στην LG η αντιπροσωπεία είναι πλειονέκτημα, αλλά εάν χρειαστεί κι εσύ έχεις εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...