Jump to content

Προβλήματα με GPS


gsir
 Κοινοποίηση

Εσύ έχεις θέμα με το gps;  

266 members have voted

  1. 1. Εσύ έχεις θέμα με το gps;

    • Ναι
    • Όχι
    • Δεν χρησιμοποιώ το gps για πλοήγηση
    • Eίχα πρόβλημα που λύθηκε με αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

μεσα στο σπιτι δεν μου βρισκει δορυφορους με το gps test..εχω κ ενα s4 i9500 octacore..τα εβαλα μαζι κ το s4 μου βρηκε γυρω στους 20..εχω εγγυηση θα το παω το lg!!καπακι αλλαζουν?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίτα αν έχεις ανοίξει εκεί που λέει τοποθεσία. Αν πάλι δε σου βρίσκει στο σπίτι,έστω,κάποιον, πήγαινέ το σέρβις.

 

ναι το πρωτο εχω ανοιξει κ δεν μου βρισκει κανεναν..μονο οταν βγαινω εξω κ εκει μονο δυο..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μεσα στο σπιτι δεν μου βρισκει δορυφορους με το gps test..εχω κ ενα s4 i9500 octacore..τα εβαλα μαζι κ το s4 μου βρηκε γυρω στους 20..εχω εγγυηση θα το παω το lg!!καπακι αλλαζουν?

 

Το παράξενο είναι ότι το άλλο βρήκε 20, όχι ότι δεν βρήκε το G2. Κάνε πραγματικές δοκιμές πριν ταλαιπωρηθείς με εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

μεσα στο σπιτι δεν μου βρισκει δορυφορους με το gps test..εχω κ ενα s4 i9500 octacore..τα εβαλα μαζι κ το s4 μου βρηκε γυρω στους 20..εχω εγγυηση θα το παω το lg!!καπακι αλλαζουν?

 

Βρηκε γυρω στους 20 εννοεις IN VIEW που λεει 20 ? Αυτο δεν σημαινει οτι εχει κλειδωσει, απλα βλεπει δορυφορους... ποσους λεει IN USE, αυτο εχει σημασια... εμενα στο σπιτι 3 In Use... Κλειδωνει οριακα δηλαδη... εξω αστο... σε 20 δευτερολεπτα 20 In Use... Για πλακα... φυσαει το GPS..

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε γυρω στους 20 εννοεις IN VIEW που λεει 20 ? Αυτο δεν σημαινει οτι εχει κλειδωσει, απλα βλεπει δορυφορους... ποσους λεει IN USE, αυτο εχει σημασια... εμενα στο σπιτι 3 In Use... Κλειδωνει οριακα δηλαδη... εξω αστο... σε 20 δευτερολεπτα 20 In Use... Για πλακα... φυσαει το GPS..

 

οχι φιλε μου κ εξω μου βρισκει μονο εναν maximum 2. το s4 εξω γυρω στους 20 in use παντα

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου κ εξω μου βρισκει μονο εναν maximum 2. το s4 εξω γυρω στους 20 in use παντα

 

Μολις εκανα και εγω μια δοκιμη με τι gps test .

Στην αρχή το άφησα μέσα στο σπίτι και βρήκε μόλις δύο, μετά βγήκα στο μπαλκόνι και βρήκε 11 . Όταν ξαναμπήκα μέσα μου έβρισκε 5 .

Ενταξει μέσα στο σπίτι δεν έχω καμία απαίτηση ,έξω από πόσους είναι καλό να πιανει;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και εγω μια δοκιμη με τι gps test .

Στην αρχή το άφησα μέσα στο σπίτι και βρήκε μόλις δύο, μετά βγήκα στο μπαλκόνι και βρήκε 11 . Όταν ξαναμπήκα μέσα μου έβρισκε 5 .

Ενταξει μέσα στο σπίτι δεν έχω καμία απαίτηση ,έξω από πόσους είναι καλό να πιανει;

 

μια χαρα φαινεται οτι πιανει στο δικο σου..στο δικο μου μεσα στο σπιτι δεν βρισκει κανενα..το κακο ειναι οτι δεν εχω αλλο ενα lg g2 να τα συγκρινω...μετα που θα βγω εξω θα το κοιταξω κ παλι..αλλιως αυριο παω στην lg πρωι πρωι!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φαινεται οτι πιανει στο δικο σου..στο δικο μου μεσα στο σπιτι δεν βρισκει κανενα..το κακο ειναι οτι δεν εχω αλλο ενα lg g2 να τα συγκρινω...μετα που θα βγω εξω θα το κοιταξω κ παλι..αλλιως αυριο παω στην lg πρωι πρωι!!!

 

Εγώ μένω σε μονοκατοικία πάντως, σε σχέση με μια πολυκατοικία θα έχει διαφορά.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιείτε την τοποθεσία, σας βγάζει κάθε φορά το μήνυμα που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο βγαζει και σε μενα.

 

Ευχαριστώ φίλε. Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο ώστε να σταματήσει να μας το βγάζει κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιείτε την τοποθεσία, σας βγάζει κάθε φορά το μήνυμα που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα;

 

Και σε εμενα το βγαζει φιλε ναι ειναι σπαστικο και το ειχα ψαξει λιγο και δεν μπορουσα να το κανω να μην το δειχνει!! Αν καποιος ξερει αν γινεται ας μας πει !!!

Επισης εχω και εγω μια ερώτηση παρακαλώ για το sygic.Ποιος χαρτης ο Navteq (Navteq TRUCKS 2013.09 maps) η ο TomTom (latest TA 2014.03 maps) είναι ο πιο καλύτερος για το απλο sygic που εχουμε στα κινητα μας έτσι ώστε να έχουμε πάντα νεότερη έκδοση ωστε να κατεβαζουμε πάντα τους χάρτες από εκει???

Ευχαριστώ πολύ. ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο την procordia!!!πηγα τους το αφησα και τους ειπα τα γνωστα..παρτιδα 310,λογικα την mainboard θα αλλαξουν οποτε θα την φαει την εβδομαδα!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο ώστε να σταματήσει να μας το βγάζει κάθε φορά;

 

το βγαζει σε ολα τα αντροιντ .. βγαίνει μόνο αμα εισαι root και και μεσώ του xposed ..

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Απο που καταλαβαινουμε τι παρτιδα ειναι το κινητο?

Απο τα τρια πρωτα ψηφια του (s/n) serial number. Αναγραφεται στην πλα'ι'νη πλευρα του κουτιου που ειχε το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το gps και μονο σταθηκε αρκετο να μεινω χωρις τηλ...τελικα λυθηκε το θεματακι του η ακομα?

 

Σε εμένα,μετά από service,ναι...

Link to comment
Share on other sites

κ εγω το περιμενω απο το servise..στις πρωτες παρτιδες υπηρχε απο οτι λενε εδω!!!απο την 402 κ μετα οχι
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο την procordia!!!πηγα τους το αφησα και τους ειπα τα γνωστα..παρτιδα 310,λογικα την mainboard θα αλλαξουν οποτε θα την φαει την εβδομαδα!!!

 

και που το πηγες?στο καταστημα?ή στην lg?νομιζω οτι επρεπε στο καταστημα να το πας

Edited by kalvar
λαθος
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

ernesto επειδη κιεγω παρτιδα 310 εχω και εχω προβλημα τι τους ειπες? εγω το εχω αγορασμενο απο γερμανο 03/04/14 ημερων δηλαδη...τι να κανω? το παω για αντικατασταση στο γερμανο ή στην Procordia?

 

το δοκιμασες και δεν σου πιανει ε?στην procordia θα το πας..εχεις εγγυηση..θα τους πεις οντως οτι οι πρωτες παρτιδες εχουν προβλημα 310.κ οτι το ειχες δοκιμασει κ με αλλα lg g2 και κανει αποσυνδεσεις..θα σου αλλαξουν mainboard κ θα σου βαλουν την καινουρια..εγω ακομα δεν το εχω παρει..αυτες τις μερες θα παω λογο πασχα..πως επεσες σε τετοια παρτιδα αφου το αγορασες τωρα τον απριλιο?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασες και δεν σου πιανει ε?στην procordia θα το πας..εχεις εγγυηση..θα τους πεις οντως οτι οι πρωτες παρτιδες εχουν προβλημα 310.κ οτι το ειχες δοκιμασει κ με αλλα lg g2 και κανει αποσυνδεσεις..θα σου αλλαξουν mainboard κ θα σου βαλουν την καινουρια..εγω ακομα δεν το εχω παρει..αυτες τις μερες θα παω λογο πασχα..πως επεσες σε τετοια παρτιδα αφου το αγορασες τωρα τον απριλιο?[/QUOT

 

με προκαταβαλατε εδω μεσα και νομιζω οτι εχω προβλημα που μπορει και να μην ειναι τιποτα γιατι πιανω δορυφορους.

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να σου πω....αν το ηξερα για τις παρτιδες δεν θα επαιρνα την 310...ομως εδω διαβαζω οτι εχουν προβλημα.μα γιατι να αλλαξουν την μητρικη????δεν μπορω να απαιτησω αντικατασταση συσκευης?ολοκαινουργιο ειναι.δεν θελω να το ανοιξουν και να το σκαλισουν...

φαντασου ο γερμανος απο ποτε ειχε να πουλησει lg g2..για να αλλαξει συσκευη πρεπει να εχει σοβαρο προβλημα...δοκιμασε το gps να δεις...με καποιο αλλο lg ιπλα διπλα,την mainboard αλλαζουν,ετσι μου ειπαν κ εμενα!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...