Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά φοβερή πατάντα φίλε τι ειπες τώρα...Πολύ καλό θα το δοκιμάσω αλλα που βρίσκεις αυτό το φιλμ?? antiglare???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ωχ έχασα επεισόδια βγήκε νεα rom? 1.0.4 plus??? διορθώνει τίποτα σημαντικό?? Αξίζει να την περάσουμε?

 

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&LH_FS=1&_nkw=anti%20glare%20film&rt=nc&_pppn=r1&LH_ItemCondition=3&LH_BIN=1 εδώ για όσα anti-glare films θέλεις

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ενοείς ότι ειναι αυτά τα φιλμ προστασίας που είχαν μαζί με το τηλέφωνο για την προστασία της οθόνης. Οκ τοτε...

 

Παρεπιπτόντως να αναφέρω κάτι για να μην την πατήσουν και άλλοι με αυτό το προιον. Αγόρασα αυτό απο το bangood για να φορτίζω το inew v3. Μία εξωτερική πηγή δηλαδή φόρτισης. Η οποία βγήκε μούφα. Την αφήνω όλη την μέρα να φορτίσει. (και με μεγάλους φορτιστές μέχρι 2000ma όχι μόνο 550) και μετά δεν φορτίζει παρα μόνο μερικά λεπτά το κινητό. Τιποτα ενω κανονικα με τόσα ma θα έπρεπε να φορτίσει το κινητό 4 με 5 φορες χωρίς φόρτιση. Μάλλον πιθανόν να είναι τελειωμένες οι μπαταρίες που περιέχει μέσα. Μετρησα με ενα πολύμετρο και βγαζει το πολύ 4,1 που σημαίνει πως να φορτίσει το κινητό που θελει 5V...Ψάχνω για κάτι ποιο αξιόπιστο...κανείς??? Πεταμένα 17 δολάρια...με tracking number (+1,5$)...anyway πιθανόν κάποια να σας βγήκαν σωστά αλλά... δεν ξέρω. ...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες ~10 ώρες ήταν με νορμαλ χρήση από το πρωί. Μετά, το απόγευμα, αποφάσισα να δοκιμάσω ποσο χρόνο θα είχα με ανοιχτή οθόνη και ξεκίνησα να "παίζω" με το κινητό. Πάρα πολύ σέρφιν, κάμποσο 2D games (solitaire και mahjong games) με την οθόνη ρυθμισμένη να μένει ανοιχτή στο μάξιμουμ ώστε να μην κλείνει όταν το αφήνω και την φωτεινότητα λίγο πιο κάτω από την μέση.

 

Αρκετά καλά θα έλεγα (~7:30 ώρες οθόνη σε 16 συνολικά!) που θα μπορούσαν να γίνουν 8:00 με το υπόλοιπο 7% αλλά βαριόμουν να περιμένω μιας και είχε πάει η ώρα 1 και 15.

 

Με λίγα λόγια η μπαταρία του W8 είναι MUST για αυτό το κινητό!!

 

 

Ενοείς ότι ειναι αυτά τα φιλμ προστασίας που είχαν μαζί με το τηλέφωνο για την προστασία της οθόνης. Οκ τοτε...
Αυτό το προστατευτικό οθόνης δεν το προτείνω γιατί είναι λεπτό και για να καολυψεις το κενό θα πρέπει να κολλήσεις πολλά layers και δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχεις.

Όπως έγραψα πιο πάνω ρώτα σε κανα Γερμανό, Πλαίσιο κλπ. Εγώ είχα πάρει για ένα GPS αυτοκινήτου γιατί σε πολύ ήλιο δεν έβλεπα τίποτα στην φτηνή glossy κινέζικη οθόνη! Αυτό το antiglare είναι αρκετά παχύ και με δύο στρώσεις ξεμπερδεύεις!

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια η μπαταρία του W8 είναι MUST για αυτό το κινητό!!

nikstar ωραίος!

 

Πέρα από το λιμάρισμα που ανέφερες πιο πριν διαβάζω κάτι για 1η και 2η φουρνιά iNew με διαφορετική τάση φόρτισης το καθένα.. προτού βάλουμε μπαταρία W8 χρειάζεται να προσέξουμε κάτι για να γλιτώσουμε....ψήσιμο της νέας μπαταρίας και πιθανή βλάβη του τηλεφώνου ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...ειμαι με την 1.0.4 plus παρατηρησα σημερα οτι δεν ανοιγει καν το nfc!! οχι οτι δεν λειτουργει αλλα δεν ενεργοποιηται καν! επισης εχω ενα θεμα οτι εκδοση και να βαλω δεν λειτουργει το accelerometer και το proximity sensor δοκιμασα καλιμπραρισμα αλλα τπτ...γινεται να εγινε κατι απο μια τουμπα που εφαγε?? δεν ηταν δυνατη.... αλλα πρωτη φορα απο τουμπα παθαινει κατι τετοιο κινητο στα χερια μου...επισης να σημειωσω εχω root και cwm οχι το touch το απλο...
Link to comment
Share on other sites

Ενοείς ότι ειναι αυτά τα φιλμ προστασίας που είχαν μαζί με το τηλέφωνο για την προστασία της οθόνης. Οκ τοτε...

 

Παρεπιπτόντως να αναφέρω κάτι για να μην την πατήσουν και άλλοι με αυτό το προιον. Αγόρασα αυτό απο το bangood για να φορτίζω το inew v3. Μία εξωτερική πηγή δηλαδή φόρτισης. Η οποία βγήκε μούφα. Την αφήνω όλη την μέρα να φορτίσει. (και με μεγάλους φορτιστές μέχρι 2000ma όχι μόνο 550) και μετά δεν φορτίζει παρα μόνο μερικά λεπτά το κινητό. Τιποτα ενω κανονικα με τόσα ma θα έπρεπε να φορτίσει το κινητό 4 με 5 φορες χωρίς φόρτιση. Μάλλον πιθανόν να είναι τελειωμένες οι μπαταρίες που περιέχει μέσα. Μετρησα με ενα πολύμετρο και βγαζει το πολύ 4,1 που σημαίνει πως να φορτίσει το κινητό που θελει 5V...Ψάχνω για κάτι ποιο αξιόπιστο...κανείς??? Πεταμένα 17 δολάρια...με tracking number (+1,5$)...anyway πιθανόν κάποια να σας βγήκαν σωστά αλλά... δεν ξέρω. ...

 

Ακριβως το ίδιο προϊόν αγόρασα κι εγω και δουλεύει άψογα. Φορτιζει 4 με 5 φορες το κινητό.

 

Τσέκαρε μηπως οι μπαταριες μέσα, ειναι dead.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

nikstar ωραίος!

 

Πέρα από το λιμάρισμα που ανέφερες πιο πριν διαβάζω κάτι για 1η και 2η φουρνιά iNew με διαφορετική τάση φόρτισης το καθένα.. προτού βάλουμε μπαταρία W8 χρειάζεται να προσέξουμε κάτι για να γλιτώσουμε....ψήσιμο της νέας μπαταρίας και πιθανή βλάβη του τηλεφώνου ;

 

Βάλε μια εφαρμογή που σου δείχνει τα volts της μπαταρίας και τσέκαρέ τα όταν φτάσει η φόρτιση στο 100%.

Αν είσαι στα 4,2 είσαι οκ, αν φτάνει στα 4,35 όμως, όχι αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν θα την χρειάζεσαι όσο εμείς!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ίδιο προϊόν αγόρασα κι εγω και δουλεύει άψογα. Φορτιζει 4 με 5 φορες το κινητό.

 

Τσέκαρε μηπως οι μπαταριες μέσα, ειναι dead.

 

Μαλλον οι μπαταριες ειναι δεν εξηγειτε αλλα δεν το χρησιμοποιησα σχεδον καθολου.Αυτη ειναι η αληθεια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μια ερωτηση...ειμαι με την 1.0.4 plus παρατηρησα σημερα οτι δεν ανοιγει καν το nfc!! οχι οτι δεν λειτουργει αλλα δεν ενεργοποιηται καν! επισης εχω ενα θεμα οτι εκδοση και να βαλω δεν λειτουργει το accelerometer και το proximity sensor δοκιμασα καλιμπραρισμα αλλα τπτ...γινεται να εγινε κατι απο μια τουμπα που εφαγε?? δεν ηταν δυνατη.... αλλα πρωτη φορα απο τουμπα παθαινει κατι τετοιο κινητο στα χερια μου...επισης να σημειωσω εχω root και cwm οχι το touch το απλο...

 

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις την stock και έχεις τα ίδια προβλήματα; Αν ναι τότε μάλλον (δυστυχώς) μιλάμε για hardware πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nik μιλάς για την μπαταρία του W8 σωστά; Περιμένω το μαύρο να βγει προς πώληση ακόμα -.-" και θα πάρω και την μπαταρία μαζί λογικά, γι' αυτό. Εντωμεταξύ όπως το βλέπω θα βγει καινούριο κινητό, τόσο που περιμένω.

 

Χώρεσε μέσα η μπαταρία??? αν όχι θελει λιμάρισμα???

Link to comment
Share on other sites

ωχ έχασα επεισόδια βγήκε νεα rom? 1.0.4 plus??? διορθώνει τίποτα σημαντικό?? Αξίζει να την περάσουμε?

 

Έχει πολύ καλύτερη διαχείρηση μνήμης και νομίζω καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας. Λέω νομίζω γιατί ναι μεν κρατάει τώρα πια 2 μέρες αλλά δεν το πειράζω όσο στην αρχή. Πάντως αυτές τις μέρες που την έχω δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα.

Μου δόθηκε και η ευκαιρία να δοκιμάσω και apex , boat που είχε ενσωματωμένα και έμεινα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλύτερη διαχείρηση μνήμης και νομίζω καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας. Λέω νομίζω γιατί ναι μεν κρατάει τώρα πια 2 μέρες αλλά δεν το πειράζω όσο στην αρχή. Πάντως αυτές τις μέρες που την έχω δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα.

Μου δόθηκε και η ευκαιρία να δοκιμάσω και apex , boat που είχε ενσωματωμένα και έμεινα ευχαριστημένος.

 

Που την βρίσκουμε???Κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οι μπαταριες ειναι δεν εξηγειτε αλλα δεν το χρησιμοποιησα σχεδον καθολου.Αυτη ειναι η αληθεια.:blink:

 

νταξει, μην αγχωνεσαι.

αστον να γεμισει για μια μερα στην πρίζα, και μετα δοκιμασε τον.

Αν οι μπαταρίες είναι χαλασμενες, ανοιξε το.

Αν είναι τύπου 18650, τοτε τα πραγματα είναι ευχαριστα....Αν είσαι απο Θεσσαλονίκη, έχει ο Μπίλις με 1€ την μία.:X

 

Πάντως, κανε μερικούς γεμάτους κύκλους φόρτισης για ναβγάλεις συμπερασματα...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

νταξει, μην αγχωνεσαι.

αστον να γεμισει για μια μερα στην πρίζα, και μετα δοκιμασε τον.

Αν οι μπαταρίες είναι χαλασμενες, ανοιξε το.

Αν είναι τύπου 18650, τοτε τα πραγματα είναι ευχαριστα....Αν είσαι απο Θεσσαλονίκη, έχει ο Μπίλις με 1€ την μία.:X

 

Πάντως, κανε μερικούς γεμάτους κύκλους φόρτισης για ναβγάλεις συμπερασματα...

 

το αφησα ολη την νύχτα σχεδόν 8 με 9 ώρες

Μόλις το άνοιξα ολα τα led ok μόλις τοποθετησα το Κινητό πάνω τίποτα σβήσαν όλα τα λαμπάκια. ξαναπατάω το κουμί dead...Ουτε δευτερόλεπτα δεν φόρτισε....τελείως μάπα λέμε. Ναι 18650 έχει αλλά εχω και εγω καμια 30αρια τέτοιες....(τις παίρνω και τις βάζω στα led που φτιάχνω χαχα) Το θέμα έιναι ότι ίσως έχει πρόβλημα το κύκλωμα και δεν μπορεί να τις φορτίσει σωστά ο φορτιστής. Δοκίμασα και με 2000 MA OUTPUT φορτιστή αλλά τίποτα ουτε με 550 ούτε με 1000 ούτε με 2000ma. Το άνοιξα μέτρησα τις μπαταρίες όλες μαζι και εχουν 4,1 volt. Ηδη έχω γράψει στο Banggood για να μου βρούν λύση....Ανεβάζω και video στο youtube γιατί μου το ζήτησαν....

Link to comment
Share on other sites

......

Η 1.0.4 plus που έβαλα έχει τον σπαστικό ήχο ενεργοποίησης. Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται;

edit 2

Με την βοήθεια του nikosst τον αφαίρεσα. Ευχαριστώ Νίκο.

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να απενεργοποιήσω τον ήχο ενεργοποίησης του τηλεφώνου, ενδεχομένως μάλιστα να είναι χρήσιμο και σε άλλους, γίνεται να το ποστάρετε εδώ;

Thanks !

Edited by SteliosX63
Link to comment
Share on other sites

Χώρεσε μέσα η μπαταρία??? αν όχι θελει λιμάρισμα???

 

Ναι.

Πρέπει να ξεκολλήσεις το πλαστικό στο κάτω μέρος και λίγο λιμάρισμα στο πάνω.

Θέλει πολύ λίγο μιας και αν την ψιλοζορίσεις χωράει αλιμάριστη αρκεί να κόψεις λίγο στις άκρες για τις εγκοπές που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλύτερη διαχείρηση μνήμης και νομίζω καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας. Λέω νομίζω γιατί ναι μεν κρατάει τώρα πια 2 μέρες αλλά δεν το πειράζω όσο στην αρχή. Πάντως αυτές τις μέρες που την έχω δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα.

Μου δόθηκε και η ευκαιρία να δοκιμάσω και apex , boat που είχε ενσωματωμένα και έμεινα ευχαριστημένος.

 

υπάρχει περίπτωση να είναι άπλα ψυχολογικό? Είναι δεν είναι θα την δοκιμάσω :lol:

Flashάρεις το πρώτο zip για την ρομ και μετά το δεύτερο για να έχεις και root σωστά?

Θέλει όλα τα wipes άρα χάνουμε τα πάντα από την συσκευή (πλην της εξωτερικής sd card) :(

Λογικά το gps θα είναι optimized για Ισπανία?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

το αφησα ολη την νύχτα σχεδόν 8 με 9 ώρες

Μόλις το άνοιξα ολα τα led ok μόλις τοποθετησα το Κινητό πάνω τίποτα σβήσαν όλα τα λαμπάκια. ξαναπατάω το κουμί dead...Ουτε δευτερόλεπτα δεν φόρτισε....τελείως μάπα λέμε. Ναι 18650 έχει αλλά εχω και εγω καμια 30αρια τέτοιες....(τις παίρνω και τις βάζω στα led που φτιάχνω χαχα) Το θέμα έιναι ότι ίσως έχει πρόβλημα το κύκλωμα και δεν μπορεί να τις φορτίσει σωστά ο φορτιστής. Δοκίμασα και με 2000 MA OUTPUT φορτιστή αλλά τίποτα ουτε με 550 ούτε με 1000 ούτε με 2000ma. Το άνοιξα μέτρησα τις μπαταρίες όλες μαζι και εχουν 4,1 volt. Ηδη έχω γράψει στο Banggood για να μου βρούν λύση....Ανεβάζω και video στο youtube γιατί μου το ζήτησαν....

 

βραχυκύκλωμα μου βρωμάει.... Τσέκαρε τις καλωδιώσεις και τις κολλήσεις..

Δοκίμασε με διαφορετικό καλώδιο και όχι με το μικρό άσπρο που έχει το κουτι

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να είναι άπλα ψυχολογικό? Είναι δεν είναι θα την δοκιμάσω :lol:

Flashάρεις το πρώτο zip για την ρομ και μετά το δεύτερο για να έχεις και root σωστά?

Θέλει όλα τα wipes άρα χάνουμε τα πάντα από την συσκευή (πλην της εξωτερικής sd card) :(

Λογικά το gps θα είναι optimized για Ισπανία?

 

Τα ξαναπέρασα με titanium. Δεν δοκίμασα επαναφορά μόνο της διαμέριση data από cwm. Δεν είχα χρόνο πολύ για δοκιμές.

Αν κάποιος δοκιμάσει ας αναφέρει.

Τον οδηγό για gps τον ξαναέτρεξα.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα την σιλικονη απο το antelife αλλα δεν αξιζει στο θεμα ασφαλειας.

Πρωτον, στα πλαγια ειναι ηδη ξεχειλωμενη και το σημαντικοτερο ειναι πως δεν ειναι σκληρη και χοντρη μπροστα στις ακρες. οπότε αν μου πεσει με την μερια της οθονης, δεν προστατευεται.

Καλυτερα να περιμενετε να βγει κατι πιο ανθεκτικο.

Link to comment
Share on other sites

@nikstar μήπως έχεις κανα λίνκ για αγορά μπαταρίας Thl w8??

Βρήκα εδώ απο uk ebay για γρήγορο shipping στις 11,5 λίρες. Απο πού την πήρες εσύ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βραχυκύκλωμα μου βρωμάει.... Τσέκαρε τις καλωδιώσεις και τις κολλήσεις..

Δοκίμασε με διαφορετικό καλώδιο και όχι με το μικρό άσπρο που έχει το κουτι

 

με 4 καλώδια δοκιμασα...Τιποτα δεν ειναι θεμα βραχυκυκλώματος βγαζει ρευμα αλλα πολύ λίγο το φορτίζει για μερικά δευτερόλεπτα και μετα τέλος σβήνουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

@nikstar μήπως έχεις κανα λίνκ για αγορά μπαταρίας Thl w8??

Βρήκα εδώ απο uk ebay για γρήγορο shipping στις 11,5 λίρες. Απο πού την πήρες εσύ?

 

Και εγώ από ebay uk την πήρα και την πλήρωσα λίγο ακριβούτσικα περίπου στο ποσό που αναφέρεις και εσύ για να είναι "item location" από UK και μου ήρθε σε μια εβδομάδα.

Μπορείς να πάρεις και από Κίνα φτηνότερα αλλά θα κάνει κανα μήνα να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω άλλες 2 μπαταρίες (μαμά) για το κινητό και 4 ζευγάρια μεμβράνες για την οθόνη... από που προτείνετε??

 

edit

 

την μπαταρία απο αυτό πως θα γίνει να την δοκιμάσουμε??

http://www.minideal.net/cubot-x6-smartphone-mtk6592-1-7ghz-android-4-2-with-5-0-inch-ogs-screen-1gb-16gb.html

Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...