Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΧΤΕΣ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ TO INEW V3-C.ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΚΙΝΕΖΙΕΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ROM ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ V3-Ε ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ?Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SOFTWARE?

 

Καλά αυτό με τις εκδόσεις είναι τραγικό! Από που το πήρες; Δια δώσε και εσύ κάποια screenshot από antutu, cpuz να δούμε ομοιότητες - διαφορές.

Ποια ρομ φοράει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Πριν λιγο καιρο καποιος ειχε αναφερει τα παρακατω ακουστικα τα οποια κανονικα εχουν 30 ευρω και περιμενα να βγουν σε προσφορα.

 

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664

 

 

 

Ειχε γινει και μια συζητηση για το αν και σε ποια κινητα δουλευουν γιατι δεν ειναι συμβατα με ολα.Καποιοι ειχαν πει οτι δουλευει στο V3 και καποιοι αλλοι οχι. Απλα το δημοσιευω γιατι ειναι μεχρι αυριο σε προσφορα για οποιον τα θελει και επισης αν ξερει καποιος κατι παραπανω σχετικα με τη λειτουργια τους ας το γραψει.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει υπευθυνα καποιος να μου πει αν μπορω να βαλω την τελευταια ρομ (1.0.4 μεσω cwμ)που ειναι για το v3-e στο δικο μου που ειναι το v3-c.ευχαριστω προκαταβολικα παιδια!!επειδη καποιος ρωτησε......antutu ...17100
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει υπευθυνα καποιος να μου πει αν μπορω να βαλω την τελευταια ρομ (1.0.4 μεσω cwμ)που ειναι για το v3-e στο δικο μου που ειναι το v3-c.ευχαριστω προκαταβολικα παιδια!!επειδη καποιος ρωτησε......antutu ...17100

 

Φίλε μου Δεν μας νοιάζει το σκορ..screenshot Για τα χαρακτηριστικά του κινητού σου θέλουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

LEWA V3-C V 1.03

 

Εσένα φοράει την LEWA rom, που είναι και στο needrom. Kάπου είχα δει και κάποιος στην Ισπανία είχε πάρει το τηλ με αυτήν την ρομ. Δεν ξέρω από που το πήρες.

Εσύ λογικά είσαι από τα προηγούμενα Batch και μπορείς να του περάσεις όποια ρομ θες. Πάντα βέβαια έχοντας πάρει bnackup από recovery.

 

YΓ. Μην γράφεις κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις και επίσης απαγορεύεται και από τους κανόνες του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πριν λιγο καιρο καποιος ειχε αναφερει τα παρακατω ακουστικα τα οποια κανονικα εχουν 30 ευρω και περιμενα να βγουν σε προσφορα.

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664

 

Ειχε γινει και μια συζητηση για το αν και σε ποια κινητα δουλευουν γιατι δεν ειναι συμβατα με ολα.Καποιοι ειχαν πει οτι δουλευει στο V3 και καποιοι αλλοι οχι. Απλα το δημοσιευω γιατι ειναι μεχρι αυριο σε προσφορα για οποιον τα θελει και επισης αν ξερει καποιος κατι παραπανω σχετικα με τη λειτουργια τους ας το γραψει.

 

Έχουν πολύ καλό ήχο αλλά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ άβολα!!! Τουλάχιστον για μένα. Τα είχα πάρει για τρέξιμο αλλά τα παράτησα.

Ταιριάζουν μόνο με τα κινητά τη; 1ης παρτίδας. Για τα υπόλοιπα κινητά θέλουν ένα ανταπτοράκι.

 

 

αν μπορει υπευθυνα καποιος να μου πει αν μπορω να βαλω την τελευταια ρομ (1.0.4 μεσω cwμ)που ειναι για το v3-e στο δικο μου που ειναι το v3-c.ευχαριστω προκαταβολικα παιδια!!επειδη καποιος ρωτησε......antutu ...17100

 

Τι εννοείς υπεύθυνα; Υπεύθυνα όχι. Κάθεσαι στα αυγά σου. Σε τέτοιες διαδικασίες ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να πάει στραβά.

Για μένα μην το πειράζεις.

Δεν μας είπες από που το πήρες;

 

Εσένα φοράει την LEWA rom, που είναι και στο needrom. Kάπου είχα δει και κάποιος στην Ισπανία είχε πάρει το τηλ με αυτήν την ρομ. Δεν ξέρω από που το πήρες.

Εσύ λογικά είσαι από τα προηγούμενα Batch και μπορείς να του περάσεις όποια ρομ θες. Πάντα βέβαια έχοντας πάρει bnackup από recovery.

 

Εδώ πάντως ένας το τούβλιασε βάζοντας "δική μας" ρομ σε VE-C.

Edited by bill_phone
Προσθήκη μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως ένας το τούβλιασε βάζοντας "δική μας" ρομ σε VE-C.

 

Tο ξέρω αυτό που λες αλλά δεν νομίζω να είναι "C". Εξ'άλλου στο inewmobile λένε ότι τα iNew V3, iNew V3-E kai iNew V3-C αίναι όλα τα ίδια. Εγώ τον έχω ρωτήσει από που κατάλαβε ότι έχει την C βέρσιον και δεν έχει απαντήσει ακόμα.

Αυτοί που το έχουν μπρικάρει είχαν την ρομ iNew V3 1.0.1 με ενοποιημένο τον αποθηκευτικό χώρο.

Εμάς στους παλιότερους δεν λέει iNew αλλά qxc.

 

Βέβαια το φρόνημο θα είναι, λίγη αναμονή μέχρι να διευκρινιστεί η κατάσταση:)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο οντως ενα θεμα με τη μπαταρια αλλα μια μερα την βγαζει ανετα.

Το μονο θεμα που εχω παρατηρησει ειναι οταν παταω το κουμπι του ξεκλειδωματος εχει καποιο delay μεχρι

να αναψει η οθονη, το κανει κ σε κανενα αλλον??

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολύ καλό ήχο αλλά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ άβολα!!! Τουλάχιστον για μένα. Τα είχα πάρει για τρέξιμο αλλά τα παράτησα.

Ταιριάζουν μόνο με τα κινητά τη; 1ης παρτίδας. Για τα υπόλοιπα κινητά θέλουν ένα ανταπτοράκι.

 

Πώς λέγεται το ανταπτοράκι γιατί θα το χρειαστώ και εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Tο ξέρω αυτό που λες αλλά δεν νομίζω να είναι "C". Εξ'άλλου στο inewmobile λένε ότι τα iNew V3, iNew V3-E kai iNew V3-C αίναι όλα τα ίδια. Εγώ τον έχω ρωτήσει από που κατάλαβε ότι έχει την C βέρσιον και δεν έχει απαντήσει ακόμα.

Αυτοί που το έχουν μπρικάρει είχαν την ρομ iNew V3 1.0.1 με ενοποιημένο τον αποθηκευτικό χώρο.

Εμάς στους παλιότερους δεν λέει iNew αλλά qxc.

 

Βέβαια το φρόνημο θα είναι, λίγη αναμονή μέχρι να διευκρινιστεί η κατάσταση:)

Καλά το τι λένε στο inewmobile το ακούω βερεσέ! :lol:

Και για άλλα έλεγαν και είδαμε...:ninja:

Έγραψε πιο πάνω ότι έχει την έκδοση V3-C. Φαντάζομαι θα το είδε από το τηλ και όχι υπόθεση.

 

Εντωμεταξύ δεν έχω δει ακόμα την 1.0.5. Προσεχώς...

 

Πώς λέγεται το ανταπτοράκι γιατί θα το χρειαστώ και εγώ;

 

Δες εδώ και δες και αυτά.

 

Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο οντως ενα θεμα με τη μπαταρια αλλα μια μερα την βγαζει ανετα.

Το μονο θεμα που εχω παρατηρησει ειναι οταν παταω το κουμπι του ξεκλειδωματος εχει καποιο delay μεχρι

να αναψει η οθονη, το κανει κ σε κανενα αλλον??

 

Μου το έκανε κάποιες φορές με την 1.0.4 ultimate. Με την 1.0.4 plus δεν το έχω.

Edited by bill_phone
Προσθήκη μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.Το αγορασα απο το aliexpress.com.1/2/14 εδωσα παραγγελια και μου ηρθε 14/3 μετα απο πολλα βασανα.το screenshot που βγαζω εχει μεγαλυτερο μεγεθος απο το επιτρεπτο και δεν το κανει upload.μολις το καταφερω με αλλη εφαρμογη θα το στειλω.το σιγουρο ειναι οτι δεν θα φλασαρω τιποτα μεχρι να σιγουρευτω.ευχαριστω για την βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολύ καλό ήχο αλλά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ άβολα!!! Τουλάχιστον για μένα. Τα είχα πάρει για τρέξιμο αλλά τα παράτησα.

Ταιριάζουν μόνο με τα κινητά τη; 1ης παρτίδας. Για τα υπόλοιπα κινητά θέλουν ένα ανταπτοράκι.

.

 

 

Ανταπτορακι λεγοντας...? Τι και απο που?

 

 

Μιλουσα με φιλο και μου ειπε οτι σε ολα τα android βαζοντας μια ακολουθια με νουμερα ( διαφορετικη για καθε εταιρια και στην οθονη που μπαινεις για να κανεις κληση ) μπορεις να μπεις σε advanced mode και να σκαλισεις τα παντα. Στην προκειμενη περιπτωση ακομα και τα πρωτοκολλα για τον ηχο λυνοντας το προβλημα. Αλλα το αφησαμε σε θεωρητικο σταδιο. Ξερει κανεις κατι παραπανω??

 

 

Για το φιλο που ρωτησε και σε μενα εχει ενα delay στο ξεκλειδωμα οπως επισης γενικως στη φορτιση εχει ενα θεμα η μπαταρια...μπορει να λεει πχ 25% να το βαλω για φορτιση και μετα απο 10 λεπτα να παει στο 100% αλλα ειναι εικονικο. Μετα απο κανενα μισαωρο πχ μπορει να σβησει και μολις βαλω φορτιστη δειχνει 0%. Και δεν το κανει παντα αυτο. Ειμαι με την 1.04 απο μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση, πως μπορώ να ρυθμίσω το ξεκλείδωμα από το πληκτρο της έντασης;

Έχω εγκατεστημένο το Gravitybox ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; και κάτι τελευταίο οι ρυθμίσεις για τα sms με 160 χαρακτήρες που είναι;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Gravity box-->Τηλέφωνο-->Μηνύματα-->αφαίρεση unicode για τα μηνύματα και για το ξύπνημα με τα πλήκτρα έντασης gravitbox-->ενέργειες φυσικών πλήκτρων-->πλήκτρα έντασης

Ανταπτορακι λεγοντας...? Τι και απο που?

 

 

Μιλουσα με φιλο και μου ειπε οτι σε ολα τα android βαζοντας μια ακολουθια με νουμερα ( διαφορετικη για καθε εταιρια και στην οθονη που μπαινεις για να κανεις κληση ) μπορεις να μπεις σε advanced mode και να σκαλισεις τα παντα. Στην προκειμενη περιπτωση ακομα και τα πρωτοκολλα για τον ηχο λυνοντας το προβλημα. Αλλα το αφησαμε σε θεωρητικο σταδιο. Ξερει κανεις κατι παραπανω??

 

 

Tα mtk κινητά έχουν το mtk engineering mode όπου μπορείς να κάνεις διάφορες ρυθμίσεις.πχ Για τον ήχο δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε bbbb σε ευχαριστώ έχει 2 επιλογές

Αφαίρεση μη κωδικοποιημενων χαρακτήρων και αφαίρεση ολων των χαρακτήρων Unicode. Ποια από τις 2;

Τωρα μόλις είδα την τροποποίηση του μηνυματος σου

Σε ευχαριστώ πολύ

Edited by jiayuaros
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε bbbb σε ευχαριστώ έχει 2 επιλογές

Αφαίρεση μη κωδικοποιημενων χαρακτήρων και αφαίρεση ολων των χαρακτήρων Unicode. Ποια από τις 2;

 

Όποια και να επιλέξεις θα σου δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά το τι λένε στο inewmobile το ακούω βερεσέ! :lol:

Και για άλλα έλεγαν και είδαμε...:ninja:

Έγραψε πιο πάνω ότι έχει την έκδοση V3-C. Φαντάζομαι θα το είδε από το τηλ και όχι υπόθεση.

 

Και εγώ όταν είχα βάλει την LEWA rom στις πληροφορίες μου έλεγε αυτό που έχει και ο φίλος πιο κάτω στο screenshot.

Τι σημαίνει; Ότι το τηλ μου είναι το "C"? Όχι βεβαια!

Πολλά τηλέφωνα από aliexpress έρχονται με αυτήν την ρομ.

 

Όπως είπα και πιο πριν αυτοί (στο chinaphonearena) που τα μπρικάρανε είχαν version iNew 1.0.1 και όχι qxc 1.0.3 (ή 4)

Αυτός που λέει ότι είχε version "C" και το μπρίκαρε μπορεί να έκανε καμια πατατιά.

 

οριστε και το αλλο

 

Τώρα που κοιτάω καλύτερα το screenshot η έκδοση kernel είναι από 1-11-13. Αρχαία!

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν είχα βάλει την LEWA rom στις πληροφορίες μου έλεγε αυτό που έχει και ο φίλος πιο κάτω στο screenshot.

Τι σημαίνει; Ότι το τηλ μου είναι το "C"? Όχι βεβαια!

Πολλά τηλέφωνα από aliexpress έρχονται με αυτήν την ρομ.

 

Όπως είπα και πιο πριν αυτοί (στο chinaphonearena) που τα μπρικάρανε είχαν version iNew 1.0.1 και όχι qxc 1.0.3 (ή 4)

Αυτός που λέει ότι είχε version "C" και το μπρίκαρε μπορεί να έκανε καμια πατατιά.

 

 

 

Τώρα που κοιτάω καλύτερα το screenshot η έκδοση kernel είναι από 1-11-13. Αρχαία!

 

Είναι απο τη 1η φουρνιά αυτό... εδώ δεν έχει καν ενοποιημένο τον απωθηκευτικό χώρο :)

Θα έλεγα οτι μπορεί να περάσει την 1.0.4

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν είχα βάλει την LEWA rom στις πληροφορίες μου έλεγε αυτό που έχει και ο φίλος πιο κάτω στο screenshot.

Τι σημαίνει; Ότι το τηλ μου είναι το "C"? Όχι βεβαια!

Πολλά τηλέφωνα από aliexpress έρχονται με αυτήν την ρομ.

 

Όπως είπα και πιο πριν αυτοί (στο chinaphonearena) που τα μπρικάρανε είχαν version iNew 1.0.1 και όχι qxc 1.0.3 (ή 4)

Αυτός που λέει ότι είχε version "C" και το μπρίκαρε μπορεί να έκανε καμια πατατιά.

 

 

 

Τώρα που κοιτάω καλύτερα το screenshot η έκδοση kernel είναι από 1-11-13. Αρχαία!

 

η εκδοση κερνελ ειναι 16/1/2014.το baseband module ειναι 1/11/13.και εσυ το ιδιο εχεις μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

εχω windows 8.1.εχω κατεβασει τα spftools και τις δυο lewa 1.0.4 .εχω αλλαξει την recovery(5.5)και ειμαι root.ας μου πει ενας ανθρωπος γιατι δεν βλεπει το κινητο μου το pc οταν ειναι κλειστο για να κανω αναβαθμιση.και επισης ποια ρομ μπορω να εγκαταστησω μεσα απο την recovery?προσπαθησα και δεν τα εχω καταφερει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κατά το φλασαρισμα της 1.0.4 μου αναγνώρισε την εξωτερική sd σαν sdcard0 και τον εσωτερικό χώρο σαν sdcard2 και πλέον όλες οι εφαρμογές πάνε στην εξωτερική αυτόματα θα ξαναφλασαρω (χωρίς να έχω την sd κουμπωμενη) απλά θέλω να ρωτήσω έχετε δει κάτι καλό ή κακό με την 1.0.4 PLUS την συστήνετε έναντι της μαμισιας 1.0.4;

 

 

εχω windows 8.1.εχω κατεβασει τα spftools και τις δυο lewa 1.0.4 .εχω αλλαξει την recovery(5.5)και ειμαι root.ας μου πει ενας ανθρωπος γιατι δεν βλεπει το κινητο μου το pc οταν ειναι κλειστο για να κανω αναβαθμιση.και επισης ποια ρομ μπορω να εγκαταστησω μεσα απο την recovery?προσπαθησα και δεν τα εχω καταφερει.ευχαριστω

1.Drivers δες σελίδα 84

2.Κλείνεις συσκευή. Βγάζεις μπαταρία. Κουμπώνεις usb. Πατάς download. Βάζεις μπαταρία. Ξεκινάει αυτόματα το flash

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...