Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να πάρω άλλες 2 μπαταρίες (μαμά) για το κινητό και 4 ζευγάρια μεμβράνες για την οθόνη... από που προτείνετε??

 

Αρκετοί, από τους χρήστες, έχουν αγοράσει από εδώ:

http://www.banggood.com/buy/iNew-V3.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gtok34 δοκιμασε να πατησεις το κουμπι που εχει για κανα 2 δευτερα αφου εχεις κουμπωσσει το κινητο.εχω και εγω ενα με 30000mah και μου κανει και εμενα νερα.απλα οταν το βαζω να φορτισει το παταω 2-3 sec μου το φορτιζει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

gtok34 δοκιμασε να πατησεις το κουμπι που εχει για κανα 2 δευτερα αφου εχεις κουμπωσσει το κινητο.εχω και εγω ενα με 30000mah και μου κανει και εμενα νερα.απλα οταν το βαζω να φορτισει το παταω 2-3 sec μου το φορτιζει κανονικα.

 

Αυτο το εχω κάνει οχι για 2 με 3 δευτερόλεπτα αλλα για 10 για 40 τιποτα απολυτως. Εφόσον η έξοδος βγάζει 4,1 V κινητό ή άλλη συσκευή δεν φορτίζει...Μάλιστα μπορεί να γίνει το αντίθετο αν ειναι φορτισμένο το κινητό να φορτίζει την μπαταρία το κινητό. Το κινητό και οι συσκευές αυτού του τύπου θέλουν 5V και κάτι....αλλιως δεν.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση υποψήφιων αγοραστών από inewmobile.com Είχα κάνει παραγγελία από 17/02 και επιτέλους σήμερα πήρα tracking number, δηλαδή 21 ημέρες αναμονή καθώς όλο αυτόν τον καιρό μου απαντούσαν ...σε 3 με 5 εργάσιμες, σε 1-2 μέρες κλπ λόγω στενότητας παραλαβών. Είχα παραγγείλει και 1 μπαταρία ακόμα που την είχαν σε προσφορά (~5$) με την αγορά του κινητού, αλλά μου την ακυρώσανε λόγω "As worldwide limits on li-on battery transportation, we 've cancelled the battery and shipped your parcel". Αυτό δεν το καταλαβαίνω, αφού στο site την πουλάνε κανονικά 10.90$ με τα μεταφορικά. Πάντως σήμερα την αφαίρεσαν από τα options μαζί με την αγορά του κινητού και ακρίβυναν και το κινητό από 189.90$ μέχρι εχθές σε 199.90$ σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση υποψήφιων αγοραστών από inewmobile.com Είχα κάνει παραγγελία από 17/02 και επιτέλους σήμερα πήρα tracking number, δηλαδή 21 ημέρες αναμονή καθώς όλο αυτόν τον καιρό μου απαντούσαν ...σε 3 με 5 εργάσιμες, σε 1-2 μέρες κλπ λόγω στενότητας παραλαβών. Είχα παραγγείλει και 1 μπαταρία ακόμα που την είχαν σε προσφορά (~5$) με την αγορά του κινητού, αλλά μου την ακυρώσανε λόγω "As worldwide limits on li-on battery transportation, we 've cancelled the battery and shipped your parcel". Αυτό δεν το καταλαβαίνω, αφού στο site την πουλάνε κανονικά 10.90$ με τα μεταφορικά. Πάντως σήμερα την αφαίρεσαν από τα options μαζί με την αγορά του κινητού και ακρίβυναν και το κινητό από 189.90$ μέχρι εχθές σε 199.90$ σήμερα.

 

λοιπον αυτα τα site που το βγάζουν ονόματα του τύπου Inewmobile.com xiaomimobile.com να τα φοβάστε γιατι λίγο πολύ θέλουν να σε εξαπατήσουν δίνοντας ένα ονομα στο site που λες αααα ειναι το επισημο oficial αφου εχει και την ονομασία ντε και καλά. Αλλά στην ουσία εμέσως σε εξαπατούν με την ονομασία που βάζουν για να μοιάζει με το oficial site. Μόνο που στο oficial site καμιά εταιρεία δεν βάζει τιμές ούτε πουλάει. Γράφει για dealers και για χώρες που τα στέλνει .....τιποτα απο ολα αυτά. Μπορεί το κινητό τελικά αυτοι οι τύποι να το στέλνουν οκ αλλά γιατί ομως με αυτόν τον τρόπο??? Γιατι να θέλουν να σε εξαπατήσουν με το ωραίο ονοματάκι.???? Να σας πω εγώ γιατί??? Γιατί το έχουν στο αίμα τους.....Οπως και εμείς....την κλεψιά και την π....ια πρώτοι....Αυτά γιαυτα τα μαγαζιά του τύπου brandname(mobile).com....Eίπαμε μπορεί να στέλνουν δεν αντιλέγω αλλά αν συμβεί μια στραβή κάτι δεν ξέρω πως θα φερθούν. Oftopic αλλά χρήσιμο πιστευω...Sory...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα η απάντησή σου και πιθανόν να είναι έτσι τα πράγματα όπως ακριβώς τα περιγράφεις. Μου άνοιξες τα μάτια λίγο αργά, ας προσέξουν λοιπόν οι επόμενοι υποψήφιοι αγοραστές. Στην πληρωμή του Paypal είχε εμφανιστεί το όνομα FOCALANDROI και εγώ αναρωτιώμουν τι όνομα είναι αυτό. Ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα αλλιώς ...dispute στο paypal. Σε ευχαριστώ gtok34
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και μια παραγγελία για λογαριασμό φίλου μου απο coolicool με ημερομηνία αγοράς 11/2 και αποστολή 18/2.Δε το έχουμε ανοίξει ακόμη αλλά το πακετάρισμα του ήξταν πολύ καλό, ήτανε το original pack του μέσα σε χοντρό φουσκωμένο νάυλον.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

την μπαταρία απο αυτό πως θα γίνει να την δοκιμάσουμε??

http://www.minideal.net/cubot-x6-smartphone-mtk6592-1-7ghz-android-4-2-with-5-0-inch-ogs-screen-1gb-16gb.html

 

Εγώ λέω να δοκιμάσουμε όλο το κινητάκι!!! Επίτηδες το κάνουν! Ακόμα δεν έχει έρθει το δικό μου, βγήκε 8πύρινο με μεγαλύτερη μπαταρία στα ίδια λεφτά πφφφφφφ

Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να δοκιμάσουμε όλο το κινητάκι!!! Επίτηδες το κάνουν! Ακόμα δεν έχει έρθει το δικό μου, βγήκε 8πύρινο με μεγαλύτερη μπαταρία στα ίδια λεφτά πφφφφφφ

 

Η μπαταρία λέει 2800mah στην φώτο;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία λέει 2800mah στην φώτο;

 

Είναι τα κλασικά κινέζικα κόλπα όπως και η κάμερες που είναι 12-13 μεγαπιξελ....Άλλα λεν και άλλα είναι στην πραγματικότητα...

Αλλά αν η μπαταρία ταιριάζει σε διαστάσεις με αυτήν του inew v3 ίσως και να το λύσαμε το θέμα μπαταρία μπορεί να μην είναι 2800 αλλά μεγαλύτερη από την 1850 θα είναι φαντάζομαι....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ας μείνουμε on topik.

Και αυτό με τις μπαταρίες δεν βγαίνει πουθενά και καταλήγει σε άσκοπες συζητήσεις.

Σε όλα τα τηλέφωνα αυτού μεγέθους οι μπαταρίες τους είναι παραπλήσιες αλλά και ένα χιλιοστό να έχει διαφορά είτε στις διαστάσεις είτε στην θέση των pins δεν θα ταιριάζει.

Με τις πιθανότητες να είναι λιγότερες από 1 στις 500 κάθε ερώτηση του τύπου "αυτή η μπαταρία κάνει;" είναι άσκοπη, εκτός αν ξέρουμε τις διαστάσεις της!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ας μείνουμε on topik.

Και αυτό με τις μπαταρίες δεν βγαίνει πουθενά και καταλήγει σε άσκοπες συζητήσεις.

Σε όλα τα τηλέφωνα αυτού μεγέθους οι μπαταρίες τους είναι παραπλήσιες αλλά και ένα χιλιοστό να έχει διαφορά είτε στις διαστάσεις είτε στην θέση των pins δεν θα ταιριάζει.

Με τις πιθανότητες να είναι λιγότερες από 1 στις 500 κάθε ερώτηση του τύπου "αυτή η μπαταρία κάνει;" είναι άσκοπη, εκτός αν ξέρουμε τις διαστάσεις της!

 

 

Πολύ σωστός! Η μπαταρία που μπορεί να δεχτεί σίγουρα μέχρι τώρα είναι του THL W8 2000mAh με μοντίφα όμως...Δηλαδή περιμένουμε να "χωρέσουμε" στο V3 μπαταρίες 2200mAh και πάνω σαν να αλλάζουμε κάλτσες? Πάρτε ένα Lenovo P780 στην τελική!

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις την stock και έχεις τα ίδια προβλήματα; Αν ναι τότε μάλλον (δυστυχώς) μιλάμε για hardware πρόβλημα.

 

δοκιμασα αλλα τπτ ουτε γυρναει οθτ nfc οθτε τπτ... εχει προβλημα στο harware μαλλον...δεν θελω να το στειλω πισω ομως πολυ αναμονη... τι αλλο μπορω να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για την 1.0.4 plus και backup γενικά

Είμαι στην 1.0.4 και θέλω να πάρω backup τα πάντα με titanium, αν κάνω όμως ολικό backup αρχεια χρηστη και συστηματος με τα δεδομένα τους, λογικα θα πάρει και οτι bloatware/κινεζικα/πυξιδες/movie studio/κλπ και θα τα περάσει και στην plus, και αντε πες αυτά τα βλέπεις και ξε-τικάρεις κάτι άλλα περίεργα που δεν φαινονται κατι services, mediatek themes κλπ πως μπορούμε να τα αποφύγουμε, γιατι ειναι κριμα να βάλεις μια πιο light έκδοση και να την ξαναγεμίσεις με τα α΄χρηστα που οι άλλοι αφαίρεσαν.

Offtopic: Δεν ξέρω τι λένε γενικά για τo to2c αλλά είναι η τρίτη παραγγελία που κάνω σε smartphone από εκεί και ως ώρας είναι οι πιο γρήγοροι 12-15 εργάσιμες μέρες, tracking number εντός 24ωρου, άψογοι όσον αφορά το gift/declare low cost, με τις φτηνότερες τιμές σε σύγκριση με τα άλλα κινέζικα. Οχι δεν πέρνω ποσοστά, όχι δεν μου έχει κάτσει στραβή ακόμα για να δω το aftersales support αλλά μόλις παρέλαβα το δεύτερο inew (παραγγελία 18/02/14 το βραδυ, tracking την επόμενη μέρα, ΕΛΤΑ στις 10/03/14 ) και σήμερα παραγγέλνω άλλα δύο.

BTW είναι έκπληξη το πως το design/τιμή του κάνει κάποιους να παραβλέπουν τα προβλήματα της συσκευής, ενώ πάντα λέω σε όλους "καλό κινητό αλλά έχει αυτό και αυτό τα πρόβλημα, δες και κάτι άλλο καλύτερα..." όταν το πιάνουν και το περιεργάζονται και τους πετας και "130 ευρώ" η επόμενη φράση είναι "Πλάκα κάνεις" ή "Πλάκα κάνεις, παράγγειλε μου ένα" :lol::lol::lol::lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδες τα φωτα σας.στο κινητο(1η φουρνια απο to2c) το on/off κουμπακι ειναι σαν να εχει μπει πιο μεσα.και δεν δουλευει.οταν το πατησω πιο μεσα(εστω και στιγμιαια) μου βγαινει η οθονη για απενεργοποιηση/restart κτλ.τι κανω τωρα?δεν θελω να μπω σε διαδικασια επιστροφης.
Link to comment
Share on other sites

μιας και ξήλωσα τα windows 8 και γυρισα στα 7 (ακόμη αμφιβάλλω αν έκανα καλά) με το κούμπωσα το inew (1.0.4)το αναγνώρισε (σε mtp) σαν yunos adb interface και ενώ προσπάθησα με το ζόρι να του βάλω τους 65XXmtk drivers δεν δεχόταν με τίποτα. Πάντως δεν έχω κάποιο πρόβλημα μια χαρά βλέπω τους χώρους όταν το συνδέω στο pc απλα δεν πιστεύω να έχω κάποιο προβλημα στο spflashtools?

 

 

παιδες τα φωτα σας.στο κινητο(1η φουρνια απο to2c) το on/off κουμπακι ειναι σαν να εχει μπει πιο μεσα.και δεν δουλευει.οταν το πατησω πιο μεσα(εστω και στιγμιαια) μου βγαινει η οθονη για απενεργοποιηση/restart κτλ.τι κανω τωρα?δεν θελω να μπω σε διαδικασια επιστροφης.

 

στην θεση σου και εγω δεν θα το εστελνα πισω, βρες κάποιο service να σου αλλαξουν το πλαστικούλι/σιλικόνη εσωτερικα μαλλον αυτο θα έχει χαλάσει, "λογικα" δεν θα σου πάρουν πολλά. Αν όχι αυτο τοτε μπορεις να βάλεις κάποιο app ή shortcut για να κλειδωνει, απενεργοποιείται με ...software τροπο. στο ανοιγμα όμως (power on) δεν μπορεις να κάνεις κάτι, χρειάζεσαι κουμπί το οποίο βλέπω να σε αφήνει...

Αν αλλάξεις κουμπί να προσέξεις τι παίζει με το θέμα εγγύηση και να προσεξεις που θα το πας μη σου κάνουν άλλη ζημιά στο άνοιγμα του κινητου

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το ανοιξω και μονος.το αυτοκολλητακι στη κατω δεξια βιδα μηπως ακυρωσει καμια εγγυηση?οσον αφορα το προγραμματακι που μου λες,πως θα κλειδωνει/ξεκλειδωνει δλδ?εχεις καποιο sw κατα νου?μπορει να τους στειλω στο to2c το προβλημα μου και να τους ζητησω ενα μερος το χρηματων για επισκευη.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να το ανοιξω και μονος.το αυτοκολλητακι στη κατω δεξια βιδα μηπως ακυρωσει καμια εγγυηση?οσον αφορα το προγραμματακι που μου λες,πως θα κλειδωνει/ξεκλειδωνει δλδ?εχεις καποιο sw κατα νου?μπορει να τους στειλω στο to2c το προβλημα μου και να τους ζητησω ενα μερος το χρηματων για επισκευη.

 

εγω πχ έχω βάλει μεσω του gravity να κανει wake το κινητο και με τα πληκτρα volume up/down. και για να κλειδώνει πάλι με το gravity έχω βάλει στους διακόπτες της notification bar το "υπνος" το οποιο το πατάς και κλειδώνει το κινητο

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το ανοιξω και μονος.το αυτοκολλητακι στη κατω δεξια βιδα μηπως υηση?οσον αφορα τ προγραμματακι που μου λες,πως θα κλειδωνει/ξεκλειδωνει δλδ?εχεις καποιο sw κατα νου?μπορει να τους στειλω στο to2c το προβλημα μου και να τους ζητησω ενα μερος το χρηματων για επισκευη.
δες και το awesome on off εμένα με έχει βολέψει και δε χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ το πλήκτρο power

Δε μπορώ να καταλάβω τα ελαττωματικά στη Θεσσαλονίκη πέσανε? Κ Εγώ το έχω δώσει κάπου να κάνουν το wifi αλλιώς θα το στείλω πακέτο πισω για επισκευή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να δοκιμάσουμε όλο το κινητάκι!!! Επίτηδες το κάνουν! Ακόμα δεν έχει έρθει το δικό μου, βγήκε 8πύρινο με μεγαλύτερη μπαταρία στα ίδια λεφτά πφφφφφφ

 

Χωρίς γυροσκόπιο και χωρίς gravity sensor

Όσο για την κάμερα.... 13mp interpolaise.... δηλαδή 8mp πραγματικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρελαβα σημερα την σιλικονη απο το antelife αλλα δεν αξιζει στο θεμα ασφαλειας.

Πρωτον, στα πλαγια ειναι ηδη ξεχειλωμενη και το σημαντικοτερο ειναι πως δεν ειναι σκληρη και χοντρη μπροστα στις ακρες. οπότε αν μου πεσει με την μερια της οθονης, δεν προστατευεται.

Καλυτερα να περιμενετε να βγει κατι πιο ανθεκτικο.

 

Κι εμένα ξεχειλωμένη μου είχε φανεί στην αρχή.... Την έβαλα πάνω στο κινητό και 1-2 μέρες μετά έσφιξε! Μην ανχόνεσαι θα πάρει τη μορφή που πρέπει!!

Edited by bromiarris
Link to comment
Share on other sites

Η 1.0.4 plus που έβαλα έχει τον σπαστικό ήχο ενεργοποίησης. Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται;

edit 2

Με την βοήθεια του nikosst τον αφαίρεσα. Ευχαριστώ Νίκο.

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να απενεργοποιήσω τον ήχο ενεργοποίησης του τηλεφώνου, ενδεχομένως μάλιστα να είναι χρήσιμο και σε άλλους, γίνεται να το ποστάρετε εδώ;

Thanks !

 

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε να απενεργοποιήσω τον ήχο ενεργοποίησης του Τηλεφώνου; Εσείς πως το κάνατε; Τα φώτα σας παλληκάρια !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε να απενεργοποιήσω τον ήχο ενεργοποίησης του Τηλεφώνου; Εσείς πως το κάνατε; Τα φώτα σας παλληκάρια !!! :D

 

Πας system/media και σβήνεις το bootsound η το αντιγράφεις κάπου αλλού μήπως και αλλάξεις γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρελαβα κι εγω([η κορη μου) την δευτερα απο to2c.Πρωτες εντυπωσεις.Πανεμορφο κινητο αν και τα πλαστικα του δεν ειναι και τα καλυτερα.Φοραει την 1,04 κι ολα δουλευουν αψογα.Wifi πολυ καλο,οθονη,καμερα πολυ καλα,γρηγορο.Το gps κλειδωσε μετα απο 2-3 λεπτα,το nfc δεν το δοκιμασα,ουτε και το otg.H μπαταρια.Δεν παρουσιασε κανενα απο τα σκαλοπατια που λετε παραπανω.Φορτισε στο 100% και ειχε σταδιακη πτωση.Μετα την πρωτη φορτιση το τλφ εμεινε για 3,5 ωρες συνεχως με αναμενη οθονη,facebook ,instagram,κατεβασμα εφαρμογων κλπ και η μπαταρια πηγε στο 12.Ελπιζω με τις επομενες φορτισεις να βελτιωθει λιγο,αν και θα παραγγειλω κι εξωτερικο φορτιστη και μια εξτρα μπαταρια.

Για τα λεφτα του κατι παραπανω απο super.Η κορη μου πολυ ευχαριστημενη,αν και ηθελε galaxys3 mini με το budget των χρηματων που διεθετα.

Πριν ειχε το galaxy s advance 199 ευρω.Στους 8 μηνες καηκε η πλακετα κι επειδη ειχε μια χαραγματια(οχι σπασιμο) η οθονη δεν δεχτηκαν την εγγυηση και ζητησαν 110 ευρω για την επιδιορθωσηΤους το αφησα δωρο.Στην οικογενεια ειχαμε 5 samsung και ειπα ποτε ξανα.Ετσι πηρα zte εγω inew η κορη και το καλοκαιρι που θα χρειαστει ο μεγαλος(nexus τωρα αλλα με σπασμενη οθονη) θα δω τι θα διαλεξω.Ποιος βγηκε χαμενος?

 

Με πολυ λιγοτερα λεφτα πηρα ενα πανεμορφο κινητο με στοιχεια που πλησιαζουν τα κορυφαια μοντελα.Κι οσο για την εγγυηση,απο την εμπειρια που ειχα, λιγο μ ενδιαφερει.Και κατι να παθει δεν θα κλαψω τα λεφτα μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...