Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω παραγγειλει το inew απo to2c.com , εδω και 3 εβδομαδες (απο 27/2 συγκεκριμενα) ειναι σε κατασταση despatched to overseas!

Υπαρχει λογος ανησυχιας;

Ειναι κανεις εδω που το παρηγγειλε την ιδια περιοδο και το παρελαβε;

 

εχω παραγγειλει απο merimobiles (αξιοπιστο μαγαζι)πριν 6 ημερες και μου ειπαν οτι το τηλ εχει εξαντληθει λογω μεγαλης ζητησης.περιμενω μεσα στην εβδομαδα να μου πουν οτι το στελνουν...αρα δηλαδη δεν ειναι μονο σε ενα καταστημα το προβλημα αυτο,ειναι γενικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια 1 ερώτηση¨

 

καμια αλλη θήκη της προκοπής βρήκατε πουθενα αλλου? και με την μπαταρια τι καναμε? βρηκαμε καμια αλλη να χωραει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, σήμερα παρέλαβα και μετά από 3 ώρες σε χρήση, έχω να πω πως κάποιοι πρέπει να σταματήσουν να τρομοκρατούν (άθελα) τον κόσμο. Το κινητό είναι απίστευτο και πέρα του πίσω πλαστικού (επίπεδο μαλλιά απο playmobil) όλα τα άλλα είναι μια χαρά. Ειδικά εκεί που χάζευα είναι όταν περνούσε απο το μυαλό μου ότι το βρίσκεις με 140ε. Τί παραπάνω χρειάζεται ένας μέσος χρήστης? wfm μέχρι τελευταίας δεκάρας απο εμένα στην ίσως μοναδική Κινέζικη συσκευή που πήρα και δεν θα χρειαστεί πέραν του root κάτι άλλο απο εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παραγγειλει το inew απo to2c.com , εδω και 3 εβδομαδες (απο 27/2 συγκεκριμενα) ειναι σε κατασταση despatched to overseas!

Υπαρχει λογος ανησυχιας;

Ειναι κανεις εδω που το παρηγγειλε την ιδια περιοδο και το παρελαβε;

 

φιλε εγω το ειχα παραγγειλει 2 μερες πριν απο εσενα απο το ιδιο σαιτ και μου ηρθε σημερα..

Μαγκες το κινητο φυσαει...Το μονο που θελω ειναι μια θηκη της προκοπεις σε προσιτή τιμη και ημαστε ΟΚ!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο Ideos x5 pro ενός φίλου υπάρχει συνδυασμός πλήκτρων (ροζ οθόνη) ώστε να συνδεθεί στον υπολογιστή και να φαίνονται όλες οι κατατμήσεις.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το δικό μας ή δεν γίνεται αυτό σε mtk;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τριγυρνουσα σε διάφορα sites

μήπως τελικα το inew v3-E που έχουμε στα χέρια να πρόκειται όντως για "δοκιμαστικο-engineering" μοντέλο?

όχι ότι έχω το παραμικρό πρόβλημα με την συσκευή που έχω στα χέρια μου, αλλά αν αυτο ήταν δοκιμαστικό μοντέλο φανταστείτε για τι συσκευή θα μιλάμε στο "κανονικό" v3, αν βέβαια θα έχει την ίδια τιμή που πολύ αμφιβάλω

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

http://img716.imageshack.us/img716/6326/17qv.png

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει, να μου πει πως βλέπει την κατανάλωση?

Μονιμα στι wifi και μιάμιση ώρα μεσεντζερ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τριγυρνουσα σε διάφορα sites

μήπως τελικα το inew v3-E που έχουμε στα χέρια να πρόκειται όντως για "δοκιμαστικο-engineering" μοντέλο?

όχι ότι έχω το παραμικρό πρόβλημα με την συσκευή που έχω στα χέρια μου, αλλά αν αυτο ήταν δοκιμαστικό μοντέλο φανταστείτε για τι συσκευή θα μιλάμε στο "κανονικό" v3, αν βέβαια θα έχει την ίδια τιμή που πολύ αμφιβάλω

 

To δικό μας είναι το Ε αλλά υπάρχει και το C βάσει του οποίου είναι φτιαγμένη και η LeWa Os version rom.

Εκεί που το διάβασες αναφέρει και αυτό που σου λέω τώρα, ότι το Ε είναι μάλλον απο το Export και το C από το Chinese και η διαφορά αφορά το 3G standart.

Link to comment
Share on other sites

Το inew πάντως έχει διπλό modem και υποστηρίζει και το κινέζικο ts-cdma δίκτυο αλλά και το ευρωπαϊκό wcdma.Στο engineering mode υπάρχει μια επιλογή που λέγεται world phone και εκει διαλέγεις ποιου είδους 3g θέλεις
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πριν μισή ώρα μου έστειλαν απο coolicool.com ότι το κινητό έφυγε και μου έδωσαν tracking number αν και το βάζω στην διεύθυνση που μου έχουνε δώσει και παίρνω αυτό το μήνυμα "Your search did not generate any hits".

Εχθές τους έβαλα λίγο γκάζι στο αντίστοιχο θέμα τους μαζί με κάποιον άλλον και απάντησαν ότι ναι μεν είναι in stock αλλά τους παίρνει πολλές μέρες να το δουν αν δουλεύει εντάξει κτλπ.Τέλος πάντων, πάντως αυτοί οι κινέζοι όλο στη π@υστιά είναι :lol:..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους;Μολις παρελαβα και γω το δικο μου.Η οθονη εχει ενα σημαδακι μπλε περιπου στη μεση και φαινεται στο ασπρο φοντο της εναρξης και στον browser.Υπαρχει περιπτωση να φυγει;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρα από τα καλά που είπα χθες, τελικά αυτό με την μπαταρία είναι μεγάλο πρόβλημα.Είμαι στην δουλειά και στις 11 χρειάστηκα φορτιστή με χρήση μουσικής και internet data κατά την όλη διάρκεια της εργασίας μου. Βέβαια το έχω φόρτιση μόλις μια φορά αλλά δεν περιμένω μεγάλες αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, σήμερα παρέλαβα και μετά από 3 ώρες σε χρήση, έχω να πω πως κάποιοι πρέπει να σταματήσουν να τρομοκρατούν (άθελα) τον κόσμο. Το κινητό είναι απίστευτο και πέρα του πίσω πλαστικού (επίπεδο μαλλιά απο playmobil) όλα τα άλλα είναι μια χαρά. Ειδικά εκεί που χάζευα είναι όταν περνούσε απο το μυαλό μου ότι το βρίσκεις με 140ε. Τί παραπάνω χρειάζεται ένας μέσος χρήστης? wfm μέχρι τελευταίας δεκάρας απο εμένα στην ίσως μοναδική Κινέζικη συσκευή που πήρα και δεν θα χρειαστεί πέραν του root κάτι άλλο απο εμένα.

Λοιπόν, πέρα από τα καλά που είπα χθες, τελικά αυτό με την μπαταρία είναι μεγάλο πρόβλημα.Είμαι στην δουλειά και στις 11 χρειάστηκα φορτιστή με χρήση μουσικής και internet data κατά την όλη διάρκεια της εργασίας μου. Βέβαια το έχω φόρτιση μόλις μια φορά αλλά δεν περιμένω μεγάλες αλλαγές.

 

Τώρα αν σου πω να σταματήσεις να τρομοκρατείς τον κόσμο φταίω; :rolleyes:

Άλλη φορά να μη βιάζεσαι να βγάζεις συμπεράσματα μετά από 3 ώρες με μια συσκευή :cool:

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

http://speedy.sh/mxYjN/IMG-20140205-230642.jpg

http://speedy.sh/fzabk/IMG-20140209-132816.jpg

http://speedy.sh/7uTGt/IMG-20140209-161041.jpg

http://speedy.sh/hQsRP/IMG-20140209-161403.jpg

http://speedy.sh/WyJS6/IMG-20140209-161408.jpg

http://speedy.sh/wB2Cm/IMG-20140216-195922.jpg

 

τις εχω τραβηξει εγω χωρις καμια ειδικη ρυθμιση. Μην ξανακουσω πως η φωτογραφικη ειναι μετρια... εκτος αν βαλανε μονο σε μενα την καλη...(και το βιντεο ειναι επισης αναλογης ποιοτητας)

inew v3-e απο minideal μονο root(που το ειχε), V1.0.1 (δεν εχω πειραξει το κινητο καθολου, το εχω 2 βδομαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Τα μικρα bugs που εχει(μουχει κλεισει 2-3 φορες οταν κλεινω τη θηκη με το μαγνητακι, το φλας απο κοντινες φωτος μου βγαζει μια κιτρινιλα στο δεξι μερος της φωτος(το οποιο διορθωνεται με software), δε με ενοχλουν καθολου μεσα στο συνολο το οποιο ειναι πανεμορφο. Η μπαταρια μια χαρα ειναι, εστρωσε μονη της μεσα σε δεκα μερες (δεν κανει τα σκαλοπατια που εκανε στην αρχη, απο το 100 μεχρι 80% δηλαδη και απο το 15 μεχρι να απενεργοποιηθει). Δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα προγραμμα για στρωσιμο, δεν εχω φλασαρει τιποτα ακομα, το εχω οπως ηρθε. οσο πιο πολυ εστιαζετε σε πραγματακια και τα συζητατε λες και θα εκτοξευσετε πυραυλο εκτος ηλιακου συστηματος, ναι θα ειναι προβληματικο οπως και ολα τα κινητα της γης(οχι μονο τα κινεζικα). καλο ειναι που τα αναλυετε αλλα πολλες φορες ξεφευγετε για καποιον που θα μπει να παρει μια γνωμη για το κινητο. αν σε 45 σελιδες συζητατε για τη μπαταρια.. τι να πω. τα περισσοτερα κινεζικα παρομοιες μπαταριες εχουν. τη μια μερα τη βγαζει ανετα. εχω χρησιμοποιησει 15 τουλαχιστον κινεζικα κινητα. οι φωτος ειναι καλυτερες απο thl w200 ακομα και απο zopo c2. εχει αισθητηρα 13mp γιατι στο software μου εχει επιλογη και για 18mp... αυτες οι ταπεινες μου αποψεις

συμπληρωματικο : πηρα κι εγω θηκη απο antelife... τα κλαιμε ? θα δειξει. παντως χρειαζεται ΣΙΓΟΥΡΑ μια σιλικονατη θηκη. Μου επεσε μια φορα στο δρομο και το πλαστικο του ειναι πολυ μαλακο... εγινε λιγο αναγλυφο αλλα ευτυχως δεν χαλασε κατι. Η θηκη που σου στελνουν δεν προστατευει απο πτωσεις(ειδικα τις ελευθερες :p ).

και μια ερωτηση.. οταν σε καλουν και εχεις κλειστη τη θηκη, σου βγαζει να απαντησεις στο ανοιγμα του καλυματος.. πιανει με το χερι? δεν ξερω γιατι δεν εχω βγαλει ακομα την προστατευτικη ζελατινα της προστατευτικης ζελατινας :)

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρα από τα καλά που είπα χθες, τελικά αυτό με την μπαταρία είναι μεγάλο πρόβλημα.Είμαι στην δουλειά και στις 11 χρειάστηκα φορτιστή με χρήση μουσικής και internet data κατά την όλη διάρκεια της εργασίας μου. Βέβαια το έχω φόρτιση μόλις μια φορά αλλά δεν περιμένω μεγάλες αλλαγές.

 

Καλορίζικο! Ποιο είχες πριν που κρατούσε με την χρήση που έκανες πολύ παραπάνω; Τα δεδομένα την ρουφάνε την μπαταρία.

 

http://speedy.sh/mxYjN/IMG-20140205-230642.jpg

http://speedy.sh/fzabk/IMG-20140209-132816.jpg

http://speedy.sh/7uTGt/IMG-20140209-161041.jpg

http://speedy.sh/hQsRP/IMG-20140209-161403.jpg

http://speedy.sh/WyJS6/IMG-20140209-161408.jpg

http://speedy.sh/wB2Cm/IMG-20140216-195922.jpg

 

τις εχω τραβηξει εγω χωρις καμια ειδικη ρυθμιση. Μην ξανακουσω πως η φωτογραφικη ειναι μετρια... εκτος αν βαλανε μονο σε μενα την καλη...(και το βιντεο ειναι επισης αναλογης ποιοτητας)

inew v3-e απο minideal μονο root(που το ειχε), V1.0.1 (δεν εχω πειραξει το κινητο καθολου, το εχω 2 βδομαδες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Τα μικρα bugs που εχει(μουχει κλεισει 2-3 φορες οταν κλεινω τη θηκη με το μαγνητακι, το φλας απο κοντινες φωτος μου βγαζει μια κιτρινιλα στο δεξι μερος της φωτος(το οποιο διορθωνεται με software), δε με ενοχλουν καθολου μεσα στο συνολο το οποιο ειναι πανεμορφο. Η μπαταρια μια χαρα ειναι, εστρωσε μονη της μεσα σε δεκα μερες (δεν κανει τα σκαλοπατια που εκανε στην αρχη, απο το 100 μεχρι 80% δηλαδη και απο το 15 μεχρι να απενεργοποιηθει). Δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα προγραμμα για στρωσιμο, δεν εχω φλασαρει τιποτα ακομα, το εχω οπως ηρθε. οσο πιο πολυ εστιαζετε σε πραγματακια και τα συζητατε λες και θα εκτοξευσετε πυραυλο εκτος ηλιακου συστηματος, ναι θα ειναι προβληματικο οπως και ολα τα κινητα της γης(οχι μονο τα κινεζικα). καλο ειναι που τα αναλυετε αλλα πολλες φορες ξεφευγετε για καποιον που θα μπει να παρει μια γνωμη για το κινητο. αν σε 45 σελιδες συζητατε για τη μπαταρια.. τι να πω. τα περισσοτερα κινεζικα παρομοιες μπαταριες εχουν. τη μια μερα τη βγαζει ανετα. εχω χρησιμοποιησει 15 τουλαχιστον κινεζικα κινητα. οι φωτος ειναι καλυτερες απο thl w200 ακομα και απο zopo c2. εχει αισθητηρα 13mp γιατι στο software μου εχει επιλογη και για 18mp... αυτες οι ταπεινες μου αποψεις

συμπληρωματικο : πηρα κι εγω θηκη απο antelife... τα κλαιμε ? θα δειξει. παντως χρειαζεται ΣΙΓΟΥΡΑ μια σιλικονατη θηκη. Μου επεσε μια φορα στο δρομο και το πλαστικο του ειναι πολυ μαλακο... εγινε λιγο αναγλυφο αλλα ευτυχως δεν χαλασε κατι. Η θηκη που σου στελνουν δεν προστατευει απο πτωσεις(ειδικα τις ελευθερες :p ).

και μια ερωτηση.. οταν σε καλουν και εχεις κλειστη τη θηκη, σου βγαζει να απαντησεις στο ανοιγμα του καλυματος.. πιανει με το χερι? δεν ξερω γιατι δεν εχω βγαλει ακομα την προστατευτικη ζελατινα της προστατευτικης ζελατινας :)

 

Τα 18mpx είναι με αύξηση των 13 με πρόγραμμα. 13 είναι τα πραγματικά. Δεν υπάρχει λόγος για 18 πλασματικά. Πιάνει αλλά πρέπει να βγάλεις το πλαστικό κάλυμα της θήκης.

Καλορίζικο και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και εμενα!! Οι καλυτερες των εντυπωσεων μεχρι στιγμης!! Για περισσοτερα το βραδυ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Ποιο είχες πριν που κρατούσε με την χρήση που έκανες πολύ παραπάνω; Τα δεδομένα την ρουφάνε την μπαταρία.

 

 

 

Τα 18mpx είναι με αύξηση των 13 με πρόγραμμα. 13 είναι τα πραγματικά. Δεν υπάρχει λόγος για 18 πλασματικά. Πιάνει αλλά πρέπει να βγάλεις το πλαστικό κάλυμα της θήκης.

Καλορίζικο και σε σένα!

 

σευχαριστω για την απαντηση φιλε. το "γιατι" που εγραψα στην προταση μου "εχει αισθητηρα 13mp γιατι στο software μου εχει επιλογη και για 18mp...", ηταν επεξηγηματικο... ναι 13 εχει αλλα πραγματικα 13. οσα κινητα εχω αγορασει και λενε 13, εχουν 8 πραγματικα. Α! οσο για το nfc, λειτουργησε κανονικα χωρις να πειραξω κατι. Απλα με παιδεψε επειδη την πρωτη φορα που προσπαθεις να κανεις ζευξη, πρεπει να εχεις ανοιχτο bluetooth και στις 2 συσκευες. Το εχω δοκιμασει με s3 mini και με note 3.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρα από τα καλά που είπα χθες, τελικά αυτό με την μπαταρία είναι μεγάλο πρόβλημα.Είμαι στην δουλειά και στις 11 χρειάστηκα φορτιστή με χρήση μουσικής και internet data κατά την όλη διάρκεια της εργασίας μου. Βέβαια το έχω φόρτιση μόλις μια φορά αλλά δεν περιμένω μεγάλες αλλαγές.

 

Να περιμένεις μεγάλες αλλαγές.

 

Είμαι τώρα στην 4η φόρτιση και το τηλέφωνο δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την 1η :)

 

Επίσης διαπιστώνω αυτό που έγραψε κι ο φίλος παραπάνω, πως μέρα με τη μέρα γίνονται όλο και πιο ασθενέστερα τα σκαλοπατάκια στην απόδοση της μπαταρίας.

 

Να αναφέρω πως είμαι όλη μέρα δεδομένα,viber,whatsapp και κλήσεις viber καθώς και sms. Τηλεφωνικές κλήσεις κανά μισάωρο, σπάνια παραπάνω.

 

Φόρτιζε το τις πρώτες φορές κλειστό το βράδυ,καθώς κοιμάσαι και από εκεί και μετά κάντου τη χρήση που κάνεις συνήθως στα τηλέφωνα σου.

 

Η μπαταρία θα σου βγάζει 1 μέρα σίγουρα χωρίς gps. Με gps κρατάω μία επιφύλαξη γιατί δεν το χρησιμοποιώ και ίσως ρουφάει μπαταρία κάργα.

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω για την απαντηση φιλε. το "γιατι" που εγραψα στην προταση μου "εχει αισθητηρα 13mp γιατι στο software μου εχει επιλογη και για 18mp...", ηταν επεξηγηματικο... ναι 13 εχει αλλα πραγματικα 13. οσα κινητα εχω αγορασει και λενε 13, εχουν 8 πραγματικα. Α! οσο για το nfc, λειτουργησε κανονικα χωρις να πειραξω κατι. Απλα με παιδεψε επειδη την πρωτη φορα που προσπαθεις να κανεις ζευξη, πρεπει να εχεις ανοιχτο bluetooth και στις 2 συσκευες. Το εχω δοκιμασει με s3 mini και με note 3.

 

Στα τηλέφωνα κάτω των 200 ευρώ μόνο το inew και το zte v975 geek με ικανοποιούν σε φωτογραφία.

Πραγματικά βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και πήρα φόρα ... και ένας σύντομος οδηγός για update της ρομ με spflash tool !

 

Η όλη επιχείρηση έγινε επιτυχώς σε win7 64bit, πριν κάνουμε ότι κάνουμε παίρνουμε backup ότι δεν θέλουμε να χάσαουμε και το έχουμε αποθηκεύσει στο τηλέφωνο...

Αν έχετε βάλει κάρτα sd αυτή μείνει ανέπαφη (εγώ πάντως την έβγαλα και αυτή :O ).

Το τηλέφωνο πρέπει να είναι σβηστό και να μην είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή μέχρι το βήμα 7 όπου απαιτείται η σύνδεση του.

 

1) Κατεβάζουμε τη ρόμ που θέλουμε να περάσουμε στο κινητό μας.

Στη δική μου περίπτωση κατέβασα την V3-E Ultimate Stock που είναι η στοκ ενημέρωση, για το 1ο batch κινητών, έτοιμη ρουταρισμένη, με cwm recovery και με 3.5gb χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών (απο 0.99).

 

2) Κατεβάζουμε τη τελευταία έκδοση flash tool, η διαδικασία έγινε με την έκδοση SP_Flash_Tool_v5.1343.01

 

3) Αποσυμπιέζουμε τα 2 download που κατεβάσαμε παραπάνω, ανοίγουμε το φάκελο sp flash tool και τρέχουμε το flash_tool.exe

 

4) Πατάμε στο κουμπάκι που λέει: Scatter-loading [ATTACH]39774[/ATTACH]

 

5) Μέσω του παραθύρου που άνοιξε, πρέπει να πάμε στο φάκελο που δημιουργήθηκε απο την αποσυμπίεση του αρχείου της ρόμ που κάναμε στο βήμα 3...

Στη περίπτωση μου κάνοντας αποσυμπίεση του CHINAPHONEARENA_V3_ROOTED_6044_CWM_3500MB_6GB_INTERNAL.rar το αρχείο scatter βρίσκεται μέσα στο φάκελο !Files_to_FlashTool [ATTACH]39775[/ATTACH]

 

Ανοίγοντας το φάκελο !Files_to_FlashTool επιλέγουμε το MT6582_Android_scatter [ATTACH]39776[/ATTACH] και πατάμε open

 

6) Πατάμε το κουμπί download [ATTACH]39777[/ATTACH]

 

7) Συνδέουμε το τηλέφωνο σβηστό με τη μπαταρία. (Καλό είναι να συνδεθεί σε είσοδο usb της μητρικής και όχι σε usb hub, επίσης καλό είναι το τηλέφωνο να είναι τοποθετημένο κάπου σταθερά και όχι στο χέρι μας κατά τη διάρκεια της διαδικασίας)

 

Λογικά αν όλα έχουν πάει καλά, η διαδικασία ξεκινά και παρατηρούμε κινητικότητα (Το ποσοστό αρχίζει και ανεβαίνει) στο κάτω μέρος του sp flash tool [ATTACH]39778[/ATTACH]

 

Περιμένουμε μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να μας βγάλει το παραθυράκι με το οκ http://s27.postimg.org/fblr6k57j/spflash_3.jpg

 

8) Αφαιρούμε το τηλέφωνο απο το καλώδιο usb και το ανοίγουμε κρατώντας το κουμπί power μαζί με το κουμπί volume up της συσκευής έτσι ώστε να μπούμε στο cwm menu.

 

9) Εκεί διαλέγουμε την επιλογή Factory reset, εφόσον ολοκληρωθεί επαννεκινούμε το κινητό και είμαστε κομπλέ :)

 

Εχθές βράδυ πέρασα απο 1.03 σε 1.04 :)

Ακολούθησα τον οδηγό που είχα γράψει παλιότερα αλλά με 2 αλλαγές:

στο βήμα 3:

Αφού ανοίξουμε το πρόγραμμα επιλέγουμε το firmware upgrade [ATTACH]41381[/ATTACH]

 

Mέχρι το βήμα 7 δεν υπάρχει κάποια άλλη αλλαγή..

 

στο βήμα 7 όμως:

έπρεπε να βγεί η μπαταρία για να αρχίσει η διαδικασία του update :)

 

Εντυπώσεις απο την 1.04: μου φαίνεται πιο σβέλτο απο οτι με την 1.03, ένα μεγάλο ρόλο παίζει μάλλον ο dodol launcher που είπα να βάλω, αφήνοντας (την αδυναμία μου) τον holo

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρα από τα καλά που είπα χθες, τελικά αυτό με την μπαταρία είναι μεγάλο πρόβλημα.Είμαι στην δουλειά και στις 11 χρειάστηκα φορτιστή με χρήση μουσικής και internet data κατά την όλη διάρκεια της εργασίας μου. Βέβαια το έχω φόρτιση μόλις μια φορά αλλά δεν περιμένω μεγάλες αλλαγές.

 

Πάλι βιάζεσαι:lol::lol:

Και χτες βιάστικες και σήμερα το ίδιο!

 

Περίμενε να ολοκληρώσει η μπαταρία σου 7-10 κύκλους και τα ξαναλέμε:):)

Και καλό θα είναι τώρα στην αρχή μην το βάζεις συνέχεια για φόρτιση. Εννοώ να μην το βάζεις για κανα μισάωρο και μετά να βγάζεις. Να το χρησιμοποιείς μέχρι να αδειάσει και μετά φόρτισμα μέχρι 100%.

Για τον φίλο πιο πάνω που είπε για GPS και μπαταρία, αν το έχεις ανοιχτό πάντως, την ρουφάει με το μπουρί!

 

@galagy_singer Το πρόβλημα με το καπάκι και τα restart λύνεται με update.

Η κιτρινίλα οφείλεται στην κακή ποιότητα του φλας που στην περίμετρο του φωτισμού του κιτρινοπρασινίζει. Μπορείς να αλλάξεις το WB σε κάποια άλλη ρύθμιση που θα διορθώσει την κιτρινίλα αλλά θα κοκκινίσει λίγο στο κέντρο. It's up to you! που λένε και οι Άγγλοι για το τι θα επιλέξεις

Εγώ όπου μπορώ πάντως το αποφεύγω (το φλας εννοώ)

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Πάλι βιάζεσαι:lol::lol:

Και χτες βιάστικες και σήμερα το ίδιο!

 

Περίμενε να ολοκληρώσει η μπαταρία σου 7-10 κύκλους και τα ξαναλέμε:):)

Και καλό θα είναι τώρα στην αρχή μην το βάζεις συνέχεια για φόρτιση. Εννοώ να μην το βάζεις για κανα μισάωρο και μετά να βγάζεις. Να το χρησιμοποιείς μέχρι να αδειάσει και μετά φόρτισμα μέχρι 100%.

Για τον φίλο πιο πάνω που είπε για GPS και μπαταρία, αν το έχεις ανοιχτό πάντως, την ρουφάει με το μπουρί!

 

@galagy_singer Το πρόβλημα με το καπάκι και τα restart λύνεται με update.

Η κιτρινίλα οφείλεται στην κακή ποιότητα του φλας που στην περίμετρο του φωτισμού του κιτρινοπρασινίζει. Μπορείς να αλλάξεις το WB σε κάποια άλλη ρύθμιση που θα διορθώσει την κιτρινίλα αλλά θα κοκκινίσει λίγο στο κέντρο. It's up to you! που λένε και οι Άγγλοι για το τι θα επιλέξεις

Εγώ όπου μπορώ πάντως το αποφεύγω (το φλας εννοώ)

 

Εάν η κιτρινίλα είναι από τη μεριά του flash, ενδέχεται να είναι διαρροή φωτός από το flash προς το φακό, μέσα από τη συσκευή.

Συνέβαινε και σε "καλές" μάρκες. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είχε στείλει κάποιος στον "επίσημο" κατασκευαστή για την καθυστέρηση που ανέφεραν κάποια καταστήματα. Πήρε κάποια απάντηση;

Σταμάτησαν τα update. Ή καλύτερα μειώθηκε ο ρυθμός εμφάνισής τους.

Link to comment
Share on other sites

Εάν η κιτρινίλα είναι από τη μεριά του flash, ενδέχεται να είναι διαρροή φωτός από το flash προς το φακό, μέσα από τη συσκευή.

Συνέβαινε και σε "καλές" μάρκες. :rolleyes:

 

οχι δε συμβαινει αυτο ... μολις το τσεκαρα. ειναι θεμα συγχρονισμου φλας και διαφραγματος γιατι το φαινομενο κιτρινιλα εμφανιζεται μονο στα 70 εκατοστα και λιγοτερο απο το αντικειμενο που "τρωει" τη φλασια. απο 70 και πανω δε φαινεται οποτε δεν περναει εσωτερικα το φως. ισως με καμια ρομ να φιαχνεται. κι εσεις που εχετε 1.0.4 το εχετε? εγω ειμαι 1.0.1 .... αλλα περα απο ολα αυτα.... ποιος χρησιμοποιει το φλας???? εαν ειχε f2.2 τοτε θα στεναχωριομουν.

τροποποιηση : εβγαλα τωρα φωτος σε απολυτο σκοταδι ενα ασπρο τοιχο. Η κιτρινιλα τελικα οφειλεται στο απλο γεγονος πως το φλας φωτιζει τον τοιχο σωστα εκτος απο τη δεξια μερια την οποια χρωματιζει κιτρινη(λωριδα απο πανω ως κατω). οποτε ... ανυποψιαστος ο φακος ορθα "βλεπει" κιτρινισμενο αυτο το σημειο και το αποτυπωνει ολοσωστα... ΤΕΛΟΣ το φλας !!!! απλα οσο πιο μακρυα εισαι τοσο πιο πολυ απλωνει οποτε δεν το παρατηρεις σχεδον καθολου. αυτες οι επιστημονικες μου παρατηρησεις στο ειδικα διαμορφωνενο εργαστηριο τεσταρισματος του inew v3-e :p

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...