Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Επειδή σκέφτομαι να παίξω με τα nfc tags ξέρουμε ποια chipακια είναι συμβατά με το v3? Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια συγκεκριμένα?

Κάποια πρόταση φθηνή (για δοκιμή αρχικα) από ebay?

 

Είχαν αναφερθεί κάποια ποοοολυυυυ πιο πίσω..

 

Με έβαλες στο τριπάκι τώρα. Πάει καιρός που αγόρασα τέτοιο ψιλολόι από ebay...:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για 160 ελληνικούς χαρακτήρες (145 μου δινει) εγκατέστησε, στο καπάκι, αυτο...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1742956&d=1361272027

Και είσαι άρχοντας... Ουτε γκραβιτι μποξ, ουτε τίποτα...

Μπραβο!

Δουλεψε και στο δικο μου που το εχω unroot!

Link to comment
Share on other sites

Για 160 ελληνικούς χαρακτήρες (145 μου δινει) εγκατέστησε, στο καπάκι, αυτο...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1742956&d=1361272027

Και είσαι άρχοντας... Ουτε γκραβιτι μποξ, ουτε τίποτα...

αυτό θέλει root έτσι...? για μη ρουταρισμένες συσκευές υπάρχει τίποτα παρόμοιο?

Αν το ρουτάρω χάνω εγγύηση? ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

αυτό θέλει root έτσι...? για μη ρουταρισμένες συσκευές υπάρχει τίποτα παρόμοιο?

Αν το ρουτάρω χάνω εγγύηση? ξέρουμε?

Η απαντηση βρισκεται στο προηγουμενο ακριβως μηνυμα!!!

Link to comment
Share on other sites

ειδες για να μη διαβάζω αργα τα μυνήματα? όπως το διάβασα την πρώτη φορά νόμιζα οτι το unroot ηταν εναλλακτική εφαρμογή για rootάρισμα του τηλεφώνου ':|

βέβαια τώρα δεν λέει όπως έλεγε πόσοι χαρακτήρες σου μένουν (σου λέει μόνο όταν φτάσεις κάτω απο 10 νομίζω) αλλά σας εμπιστεόμαι οτι δίνει τόσους χαρακτήρες όσους λέτε (Βαριέμαι να κάτσω να τους μετρήσω χειροκίνητα ) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτό θέλει root έτσι...?

 

Ναι, γιατί πρέπει με αυτό πρέπει να κάνεις replace το υπάρχον στο system κάτι που απαιτεί root rights.

 

για μη ρουταρισμένες συσκευές υπάρχει τίποτα παρόμοιο?

Αν το ρουτάρω χάνω εγγύηση? ξέρουμε?

 

Τι εγγύηση να χάσεις; Εδώ τα ίδια τα καταστήματα τα στέλνουν rooted.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω.. αλλά θυμάμαι κάποιο site διευκρίνιζε οτι αν κάνεις αναβάθμιση το android χωρις την εγγρισή τους ή κάνεις root τη συσκευή ενώ την είχες παραγγείλει αρουτάριστη χάνεις την εγγύηση γιατί και καλά δεν ξέρουν αν προέκυψε το πρόβλημα απο δική σου μλκια κατα τη διάρκεια αναβάθμισης/rootαρίσματος. μη με ρωτήσεις για κατάστημα όμως γιατί θα σε γελάσω . πάει καιρός απο τότε που το ειδα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που δεν λες κάτι συγκεκριμένο... δεν έχουμε να πούμε κάτι παραπάνω επί του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις στα χέρια σου ή την περιμένεις; Το κακό με αυτές τις θήκες είναι ότι δεν ακούγεται καθόλου το κινητό. Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

Εγώ πάντως το έχω χωρίς θήκη. Δεν μου κάνει καρδιά να είναι σκεπασμένο...

 

Την έχω παραλάβει και την χρησιμοποιώ. Βολεύει πολύ, ειδικά τώρα το καλοκαίρι που δεν φοράμε πανωφόρια με τσέπες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !Ειχα κανει ρυθμισεις στο gps και λειτουργησε μια χαρα αλλα προχθες που μου ξαναχρειαστηκε ενω και τη διαδρομη βρηκε εμενα δεν με ελεγε οτι ημουν στο σωστο σημειο αλλα με ειχε κατι στενα πιο διπλα..Μηπως φταινε οι χαρτες της γοογλε ???να βαλω αλλο προγραμμα η κατι αλλο παιζει ????
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!

Δουλεψε και στο δικο μου που το εχω unroot!

 

πως το εκανες εγκατασταση σε unroot inew v3?μεσω pc?αν μπορεις πες μου λιγο τα βηματα! ευχαριστω!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μέσω της σελίδας http://www.aliexpress.com/...727941150.html την οθόνη για το inew v3. Προσπάθησε ο τεχνικός να το τοποθετήσει και η οθόνη ενώ δείχνει ότι ανάβει μένει σε χρώμα σκούρο μπλε (μαύρο). Επικοινώνησα με τον προμηθευτή μιας και νομίζα ότι είναι (σκάρτο) το ανταλακτικό και αυτός μου απάντησε ότι ΠΡΕΠΕΙ να κάνω upgrade την ROM του κινητου μου και μετα είναι σίγουρος ότι θα δουλέψει.

Ρε παιδιά παίζει να συμβαίνει κάτι τέτοιο;;;

Πως μπορώ να κάνω upgrade την ROM του κινητού;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πως το εκανες εγκατασταση σε unroot inew v3?μεσω pc?αν μπορεις πες μου λιγο τα βηματα! ευχαριστω!!:D

1.Κατεβαζεις το apk απο το link που εχει δωσει ο παραπανω φιλος

2.Βρισκεις το αρχειο στη μνημη του τηλεφωνου.

3.Πατας εγκατασταση

4.Περιμενεις............να εγκατασταθει:p

5.Κανε ενα restart (εαν θελεις)

6.Ετοιμος!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι καθε φορα που η ωρα ειναι 12:00 και 24:00 αναβει η οθονη για 2 δευτερολεπτα.

Σαν υπενθυμιση ας πουμε.

 

Συμβαινει και σε αλλους το παραπανω ή βρυκολακιαζει το V3???:)

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει ota update η τσουναμι πριν λίγο...εσάς? Έχω κάνει το πρώτο που είχε βγει πάντως
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...λοιπον ειμαι απο τους πρωτους κατοχους του inew v3 (απο μεσα περιπου Γεναρη)...περα απο τα προβληματα με την μπαταρια και το σημα που το χανει αρκετα συχνα αλλα θεματα με το κινητο μου δν εχω....(gps δν χρησιμοποιω ισως για αυτο δν εχω και αλλα:lol::lol:)...και ειμαι και υπερ ευχαριστημενος απο την γενικη συμπεριφορα του....στο θεμα μας....απο τοτε ειμαι με την ρομ cxp_v3_inew_v1.0.3 με χωρισμενο τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης....λεω οτι ηρθε η ωρα να την αλλαξω και αποφασισα να περασω την τσουναμι βλεποντας και τα σχολια βεβαιως βεβαιως...ειναι η καλυτερη επιλογη;(αν υπαρχει και αλλη δεκτη:p)και διαβασα για καποια μικροπροβληματα με τα κινητα πρωτης φουρνιας...υπαρχει περιπτωση να μην την παιρνει και να το μπρικαρω το κινητο;;V3-E me Kernel 3.4.5 ειμαι αν βοηθαει αυτο....ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει ota update η τσουναμι πριν λίγο...εσάς? Έχω κάνει το πρώτο που είχε βγει πάντως

Εγώ το έκανα,όλα οκ το μόνο που μου επανέφερε κάποια apps που είχα διαγράψει.

 

Καλησπερα παιδια...λοιπον ειμαι απο τους πρωτους κατοχους του inew v3 (απο μεσα περιπου Γεναρη)...περα απο τα προβληματα με την μπαταρια και το σημα που το χανει αρκετα συχνα αλλα θεματα με το κινητο μου δν εχω....(gps δν χρησιμοποιω ισως για αυτο δν εχω και αλλα:lol::lol:)...και ειμαι και υπερ ευχαριστημενος απο την γενικη συμπεριφορα του....στο θεμα μας....απο τοτε ειμαι με την ρομ cxp_v3_inew_v1.0.3 με χωρισμενο τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης....λεω οτι ηρθε η ωρα να την αλλαξω και αποφασισα να περασω την τσουναμι βλεποντας και τα σχολια βεβαιως βεβαιως...ειναι η καλυτερη επιλογη;(αν υπαρχει και αλλη δεκτη:p)και διαβασα για καποια μικροπροβληματα με τα κινητα πρωτης φουρνιας...υπαρχει περιπτωση να μην την παιρνει και να το μπρικαρω το κινητο;;V3-E me Kernel 3.4.5 ειμαι αν βοηθαει αυτο....ευχαριστω...

 

Δε νομίζω φίλε μου να έχεις πρόβλημα,απλά ακολούθησε σωστά τις οδηγίες και βάλε την 1.0.8 πριν την tsunami.

Δύσκολα μπρικαρει αυτό το κινητό,το περισσότερο να χάσεις τα IMEI σου και να τα επαναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι καθε φορα που η ωρα ειναι 12:00 και 24:00 αναβει η οθονη για 2 δευτερολεπτα.

Σαν υπενθυμιση ας πουμε.

 

Συμβαινει και σε αλλους το παραπανω ή βρυκολακιαζει το V3???:)

 

Καποια εφαρμογή σου ξυπνάει το κινητό. Κάποια που προφανώς έχει ρυθμιστεί να κανει update ίσως κάθε 12 ώρες. Μου το έκανε και μένα με παλιά Ρομ που ξυπναγε κάθε 30 λεπτά λόγω android weather που είχα ρυθμίσει να ανανεώνεται κάθε 30.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Θα πεταχτώ αύριο σε ένα φίλο με inew v3 να του περάσω τη τσουνάμι, για τους γνωστούς λόγους (gps, wifi, μπαταρία)

Δεν είχα ποτέ το inew είχα thl από κινέζικα.

Διάβασα με έκπληξη ότι υπάρχει κίνδυνος να χαθεί το imei. Κάτι τέτοιο ποτέ δεν αντιμέτωπισα στις δεκάδες φορές που άλλαξα ρομ.

Και πρέπει να κάνω back up το imei με το mtkdroid tools. Το οποίο έιναι όμως μεγάλη διαδικασία όπως το έψαξα και δε βολεύει να το κάνω στου φίλου : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44509214&postcount=407&nocache=1&z=762639786116778

 

Δεν υπάρχει κανάς άλλος τρόπος να το κάνω back up? Δε θυμάμαι , μήπως από το mobile uncle?

 

Αν κάνω back up από το recovery δεν κρατάει το imei?

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πεταχτώ αύριο σε ένα φίλο με inew v3 να του περάσω τη τσουνάμι, για τους γνωστούς λόγους (gps, wifi, μπαταρία)

Δεν είχα ποτέ το inew είχα thl από κινέζικα.

Διάβασα με έκπληξη ότι υπάρχει κίνδυνος να χαθεί το imei. Κάτι τέτοιο ποτέ δεν αντιμέτωπισα στις δεκάδες φορές που άλλαξα ρομ.

Και πρέπει να κάνω back up το imei με το mtkdroid tools. Το οποίο έιναι όμως μεγάλη διαδικασία όπως το έψαξα και δε βολεύει να το κάνω στου φίλου : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44509214&postcount=407&nocache=1&z=762639786116778

 

Δεν υπάρχει κανάς άλλος τρόπος να το κάνω back up? Δε θυμάμαι , μήπως από το mobile uncle?

 

Αν κάνω back up από το recovery δεν κρατάει το imei?

Thanks!!

 

Γίνεται απλά με τον θείο. Μην ανησυχείς.:)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται απλά με τον θείο. Μην ανησυχείς.:)

Ακριβώς πριν δω την απάντηση σου το τσέκαρα και εγώ με ένα THL !!

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου ήρθε μαμίσιο με την 1.0.4 αρχές του χρόνου. Πριν λίγες μέρες άρχισε να μου βγάζει κάτι περίεργα force close και τελικά τώρα δεν ανοίγει καν. Τι να δοκιμάσω να κάνω? Δεν μπορώ καν να φλασάρω άλλη ROM! Κάνει τον ψόφιο κοριό!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η παρακάτω καρτουλα θα παίξει στο τηλέφωνο μας...?

 

http://m.tinydeal.com/product/(transcend)-premium-32gb-c10-uhs-i-300x-45ms-micro-sdhc-tf-card-127097

Μου φαίνεται πολυ καλή η τιμη + οτι ειναι επώνυμη..

 

Μήπως είναι πλεονασμός?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η παρακάτω καρτουλα θα παίξει στο τηλέφωνο μας...?

 

http://m.tinydeal.com/product/(transcend)-premium-32gb-c10-uhs-i-300x-45ms-micro-sdhc-tf-card-127097

Μου φαίνεται πολυ καλή η τιμη + οτι ειναι επώνυμη..

 

Μήπως είναι πλεονασμός?

 

http://www.e-shop.gr/search_main.phtml?table=PER&category=%C5%C9%C4%C9%CA%C5%D3+%CC%CD%C7%CC%C5%D3&filter-1537=1&filter-1544=1&filter-9196=1

Την 3η την εχω 2 μηνους και ολα ειναι ΟΚ.

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...