Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τελικά μάλλον προς DigiVire με βλέπω, καθώς άκρη στην Αγγλία δεν έχω για να το πάρω από τον Άγγλο με την καλή τιμή, και φαίνεται να έχουν πέσει πολλές παραγγελίες στον κινέζο, οπότε ένα να έχει ανοίξει ο εκτελωνιστής στο Ελ.Βεν. φτάνει και περισσεύει, από εδώ και πέρα όποιο βλέπουν να μοιάζει (και αφού έχει ίδιο shipping slip απέξω) θα το ανοίγουν και κοστολογούν κοστούμι...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά μάλλον προς DigiVire με βλέπω, καθώς άκρη στην Αγγλία δεν έχω για να το πάρω από τον Άγγλο με την καλή τιμή, και φαίνεται να έχουν πέσει πολλές παραγγελίες στον κινέζο, οπότε ένα να έχει ανοίξει ο εκτελωνιστής στο Ελ.Βεν. φτάνει και περισσεύει, από εδώ και πέρα όποιο βλέπουν να μοιάζει (και αφού έχει ίδιο shipping slip απέξω) θα το ανοίγουν και κοστολογούν κοστούμι...

 

Το Digivire ευρωπαικό κατάστημα δεν είναι;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Το Digivire ευρωπαικό κατάστημα δεν είναι;

Είναι πωλητής από Hong Kong

Λάθος, μπερδεύτηκα με το DWI, όπως λένε και τα παιδιά παρακάτω είναι πωλητής από Malta

 

@The Ace, δεν νομίζω ότι στο τελωνείο έχουν πάρει χαμπάρι επειδή 5 παιδιά από το forum πήραν από τον ίδιο πωλητή στο ebay το τηλέφωνο.. Σκεφτείτε πόσα δέματα περνάν από τα χέρια τους καθημερινά :p

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Το Digivire ευρωπαικό κατάστημα δεν είναι;

 

Ναι, με έδρα τη Μάλτα. Σε αυτούς δεν παίζει τελωνείο, δασμοί κλπ. Αλλά 479€ το 32αρι....Για τον Άγγλο εννοώ ένα αγγλικό μαγαζί που στέλνει όμως μόνο Αγγλία και έχει αρκετά καλύτερη τιμή....

 

Είναι πωλητής από Hong Kong ;)

 

@The Ace, δεν νομίζω ότι στο τελωνείο έχουν πάρει χαμπάρι επειδή 5 παιδιά από το forum πήραν από τον ίδιο πωλητή στο ebay το τηλέφωνο.. Σκεφτείτε πόσα δέματα περνάν από τα χέρια τους καθημερινά :p

 

Το DigiVire είναι Μάλτα, εσύ λες για το DWI που λέμε όλοι μέσω eBay. Δεν είναι μόνο το ότι πήραμε 4-5 πακέτα, είναι ότι είναι κολλητά, είναι ότι είναι πανομοιότυπα, και ότι ένα πακέτο να έχουν ανοίξει και να έχουν δει τι γίνεται, θα το θυμάται ο ένας ή θα το πουν μεταξύ τους αν υπάρχουν περισσότερες βάρδιες/εκτελωνιστές....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Είναι πωλητής από Hong Kong ;)

 

Από Μάλτα είναι και τα στέλνει από Αγγλία.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά μάλλον προς DigiVire με βλέπω, καθώς άκρη στην Αγγλία δεν έχω για να το πάρω από τον Άγγλο με την καλή τιμή, και φαίνεται να έχουν πέσει πολλές παραγγελίες στον κινέζο, οπότε ένα να έχει ανοίξει ο εκτελωνιστής στο Ελ.Βεν. φτάνει και περισσεύει, από εδώ και πέρα όποιο βλέπουν να μοιάζει (και αφού έχει ίδιο shipping slip απέξω) θα το ανοίγουν και κοστολογούν κοστούμι...

 

Ισχύει αυτό που λες γιατί ο Κινέζος το ίδιο παραμύθι να γράφει για όλα τα δέματα και το ίδιο σχήμα θα έχουν. Όποιος τσακωθεί ο άμεσος επόμενος ''κουστουμαρισμένο'' τον βλέπω οπως και οι υπόλοιποι. Εύχομαι να μην είμαι ο πρώτος :lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το πήρα από το http://www.eglobaldigitalstore.co.uk και το τηλέφωνο ήρθε από Χονγκ Κονγκ. Το παρέλαβε ο κολλητός μου στην Αγγλία μέσα σε δύο μέρες παρακαλώ (!!) και μου το έστειλε σήμερα Ελλάδα. Αναμένω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανεώθηκε το status από το δέμα :

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 14-11-2013 08:46 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Από ότι φαίνεται δεν το γλιτώσαμε το κουστούμι του τελωνείου. Το κόλπο με τον Κινέζο με το PHONE GIFT δεν πιάνει πάντα λογικό το βρίσκω.

Είμαι περίεργος να δω τι χρέωση θα βάλαν από την στιγμή που δεν έχει τιμολόγιο το δέμα.:confused::grin:

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 14-11-2013 20:53 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 14-11-2013 17:21 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 14-11-2013 17:01 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-11-2013 10:05 IPS

 

Αυτο παιζει να σημαινει οτι τελειωσε απο τελωνειο και την γλιτωσα ή ουτε κατα διαννοια??:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 14-11-2013 20:53 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 14-11-2013 17:21 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 14-11-2013 17:01 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-11-2013 10:05 IPS

 

Αυτο παιζει να σημαινει οτι τελειωσε απο τελωνειο και την γλιτωσα ή ουτε κατα διαννοια??:confused:

 

Μάλλον το αντίθετο...:wacko:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το πήρα από το http://www.eglobaldigitalstore.co.uk και το τηλέφωνο ήρθε από Χονγκ Κονγκ. Το παρέλαβε ο κολλητός μου στην Αγγλία μέσα σε δύο μέρες παρακαλώ (!!) και μου το έστειλε σήμερα Ελλάδα. Αναμένω!!! :D

 

Πόσο βγήκε δηλαδή συνολικά μαζί με την αποστολή από το φίλο σου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το έπιασε τελωνείο..εισαγωγή στο τελωνείο για ελεγχο πάνε τα πάντα,και από οτι είδα το δικο σου έφυγε γρήγορα απο εκει,αρα μάλλον την γλίτωσες...

 

Το αντίθετο, έχω παραγγείλει εκατοντάδες πράγματα εκτός Ε.Ε., είδα Εισαγωγή Τελωνείο μόνο όταν πλήρωσα...για να εισαχθεί, κάτι σημαίνει....μπορεί όντως να μπήκε και να βγήκε (μακάρι)...:)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο, έχω παραγγείλει εκατοντάδες πράγματα εκτός Ε.Ε., είδα Εισαγωγή Τελωνείο μόνο όταν πλήρωσα...για να εισαχθεί, κάτι σημαίνει....μπορεί όντως να μπήκε και να βγήκε (μακάρι)...:)

 

Μακαρι να ειναι ο φιλος arfi αυτος που εχει δικιο...θα φανει και θα σας ενημερωσω!!

Οπως και να χει ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες!!:)

Link to comment
Share on other sites

Polter μακαρι να χουμε ολοι τη τυχη σου μην εισαι εσυ ο τελευταιος κ@λοφαρδος :P

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για 32αρι βρήκα αυτό σε κατάστημα Ελληνικό στα 470 http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/lg-el/lg-g2-black-vodafone-de.html Βασικά γράφει είναι της t-mobile. Έχει καμιά διαφορά από τα unbrand τηλέφωνα? Αξίζει να το πάρουμε από το συγκεκριμένο κατάστημα από το να το πάρουμε φτηνότερα από κανένα ασιάτικο μαγαζί ?
Link to comment
Share on other sites

Για 32αρι βρήκα αυτό σε κατάστημα Ελληνικό στα 470 http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/lg-el/lg-g2-black-vodafone-de.html Βασικά γράφει είναι της t-mobile. Έχει καμιά διαφορά από τα unbrand τηλέφωνα? Αξίζει να το πάρουμε από το συγκεκριμένο κατάστημα από το να το πάρουμε φτηνότερα από κανένα ασιάτικο μαγαζί ?

 

Μόλις τώρα πρέπει να το βγάλανε...γιατί παρακάτω όμως λέει Built-in storage:16 GB ? :blink:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα πρέπει να το βγάλανε...γιατί παρακάτω όμως λέει Built-in storage:16 GB ? :blink:

 

Από χθες το απόγευμα υπάρχει. Απλά επειδή το κατάστημα είναι 10 λεπτά από το σπίτι μου θα περάσω να κάνω μια ερώτηση να δω τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το απόγευμα υπάρχει. Απλά επειδή το κατάστημα είναι 10 λεπτά από το σπίτι μου θα περάσω να κάνω μια ερώτηση να δω τι παίζει

 

Ωραίος. Με χαλάει όμως το νταβατζιλίκι του 3% στο Paypal, γιατί έτσι ? (δηλαδή ξέρουμε, για να πληρώσουμε εμείς την προμήθεια του Paypal...). Πάει οριακά ακριβότερα από DigiVire έτσι...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αυτό. Φίλος προχθές αγόρασε το Νοte3 από εκεί, και για να κάνουν την παραγγελία θέλουν το 50% της αξίας προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Για 32αρι βρήκα αυτό σε κατάστημα Ελληνικό στα 470 http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/lg-el/lg-g2-black-vodafone-de.html Βασικά γράφει είναι της t-mobile. Έχει καμιά διαφορά από τα unbrand τηλέφωνα? Αξίζει να το πάρουμε από το συγκεκριμένο κατάστημα από το να το πάρουμε φτηνότερα από κανένα ασιάτικο μαγαζί ?

 

Το 16άρι είναι...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε το μπιμπλίκι της meenova :D Οσοι έχετε το 16αρι τσεκάρετε το..

Εγω εχω το 32αρι αλλα σκέφτομαι να το παρω. Ποσο το πηρες, ποσο πηγε συνολικά με τα μεταφορικα, απο που; Thanks,

Link to comment
Share on other sites

15 δολλαρια βγαίνει με τα μεταφορικά. απο εδώ παραγγέλνεις https://shopmeenova.appspot.com/st/order.html και σου δινουν και tracking number

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε κανει αγορα απο το digivire..... και ειχατε στειλει mail ειχατε αμεση ανταποκριση?

Απο χθες βραδυ, που εστειλα mail για να διασφαλισω (οσο γινεται) να εχει imei και Invoice μεσα στο δεμα, μεχρι και τωρα σιγη ιχθυος

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε κανει αγορα απο το digivire..... και ειχατε στειλει mail ειχατε αμεση ανταποκριση?

Απο χθες βραδυ, που εστειλα mail για να διασφαλισω (οσο γινεται) να εχει imei και Invoice μεσα στο δεμα, μεχρι και τωρα σιγη ιχθυος

Άμεση ανταπόκριση έχουν σε εμένα μέσω ebay. Δεδομένου όμως ότι είναι και 2 ώρες πίσω λόγω Αγγλίας, δώσε τους ως το απόγευμα θα έλεγα.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...