Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο DWI η τιμή παίζει ανάλογα με την ισοτιμία λίρας-αυσ.δολλαρίου -αν έχω καταλάβει καλά- οπότε παίζει από μέρα σε μέρα...πάντως εγώ μπήκα στο DV, ζήτησα κουπονάκι, μου το έδωσαν αμέσως, και το τσίμπησα και εγώ (επιτέλους :p)

 

Δευτέρα θα το έχω :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε μεγειες!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Με τις σημερινές τιμές, η διαφορά τους είναι περίπου 70€, αλλά (α) το παίρνω μεθαύριο, (β) δεν διακινδυνεύω τα 110€ τελωνείου, (γ) έχω πολύ πιο γρήγορο και άμεσο service για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Στο τσακ ήμουν να το πάρω από DWI, αλλά τελικά ο "γέρος" μέσα μου νίκησε :p

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

του Κινέζου ειναι πιο ριψοκινδυνη αγορα οπως και να το κανουμε..πρωτη φορα πηρα κι εγω αυτο το ρισκο, ως τωρα δεν το μετανιωσα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

του Κινέζου ειναι πιο ριψοκινδυνη αγορα οπως και να το κανουμε..πρωτη φορα πηρα κι εγω αυτο το ρισκο, ως τωρα δεν το μετανιωσα..

 

Αφού σου λέω, τα είχα και τα δύο ανοιχτά δίπλα-δίπλα, και έλεγα πιο "Buy Now" πλήκτρο να πατήσω :lol:

 

Τεςπα, για όσους θέλουν από eGlobal να ξέρουν ότι πρέπει billing και shipping/delivery να είναι ίδια -ειδικά του Paypal- αλλιώς δεν το δέχονται. Εκπτωσούλες πάντως κάνουν, αν κάποιος είναι Αγγλία συμφέρει από όλες τις απόψεις.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτοί στο eglogal είναι λίγο βλάκες με το να περιορίζονται μόνο σε Αγγλία. Θα μπορούσαν να σου χρεώσουν τα μεταφορικά και να το στείλουν σε όλη την Ευρώπη, τι τους πειράζει; Με την τιμή που έχουν θα μάζευαν όλη την πελατεία του Digivire.
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα αναφέρει μερικά posts, επικοινώνησα με το eGlobal μαγαζί για το 32αρι, και αφού μου έδωσαν κουπόνι για 5GBP (το κουπόνι των 10GBP με την εγγραφή στο newsletter είναι για αγορές πάνω από 400 λίρες), τους ρώτησα αν μπορώ να το πληρώσω εγώ με Paypal και να παραδοθεί σε φίλο συνεργάτη που μένει UK. Μου απάντησαν πως όχι, καθώς οι διευθύνσεις billing και shipping πρέπει να ματσάρουν (ειδικά μέσω Paypal). Άρα η λύση του άγγλου για μένα δεν παίζει, οπότε αναγκαστικά γυρνάω σε Digivire και DWI...

Οχι ρε, ξενερωσα τωρα. Εχω φιλο στην Αγγλια κι ελεγα να το παραγγειλω. Το ''ειδικα για paypal'' γιατι το λες; Επειδη τους ρωτησες και ηταν κατηγοριματικοι ενω για την πληρωμη κατευθειαν με καρτα σ'αυτους σου ειπαν οτι κατι μπορει να γινει;

 

Φοβαμαι να δωσω τα λεφτα κατευθειαν σ'αυτους γιατι αμα γινει καμια απατεωνια δε με καλυπτει κανεις.

Απο την αλλη δεν θελω να δωσω τοσα οσα ζηταει το digivire, αν και ειναι η καλυτερη επιλογη.

Αρα για dwi με βλεπω κι εμενα αφου πρωτα μιλησω με eglobal και προσπαθησω να τους πησω (ναι καλα!).

Ισως αν τους πιεζαμε ολοι, να σκεφτοταν να δεχτουνε διαφορετικη διευθηνση λογοριασμου paypal και διευθυνση παραδοσης.

Τί λετε;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε, ξενερωσα τωρα. Εχω φιλο στην Αγγλια κι ελεγα να το παραγγειλω. Το ''ειδικα για paypal'' γιατι το λες; Επειδη τους ρωτησες και ηταν κατηγοριματικοι ενω για την πληρωμη κατευθειαν με καρτα σ'αυτους σου ειπαν οτι κατι μπορει να γινει;

 

Φοβαμαι να δωσω τα λεφτα κατευθειαν σ'αυτους γιατι αμα γινει καμια απατεωνια δε με καλυπτει κανεις.

Απο την αλλη δεν θελω να δωσω τοσα οσα ζηταει το digivire, αν και ειναι η καλυτερη επιλογη.

Αρα για dwi με βλεπω κι εμενα αφου πρωτα μιλησω με eglobal και προσπαθησω να τους πησω (ναι καλα!).

Ισως αν τους πιεζαμε ολοι, να σκεφτοταν να δεχτουνε διαφορετικη διευθηνση λογοριασμου paypal και διευθυνση παραδοσης.

Τί λετε;

 

Ειδικά για το Paypal -αλλά το ίδιο ισχύει και για τις πιστωτικές- οι διευθύνσεις πρέπει να ματσάρουν, αλλιώς κάλλιστα μπορεί να είναι απάτη (κλεμμένη κάρτα). Και πως να το ξέρει ο άλλος ότι είσαι πράγματι εσύ ο ιδιοκτήτες της κάρτας/account ? Σωστό από την πλευρά τους, ήδη το υπέθετα, απλώς ήθελα να το επιβεβαιώσω.

 

Άρα μόνο αν το πληρώσει ο φίλος σου, και μετά του μεταφέρεις τα χρήματα ή του τα δώσεις στο χέρι...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ κανα δύο πωλητές που ρώτησα εφόσον δεν στέλνουν Ελλάδα να το στείλουν σε φίλο μου στην Αγγλία μου είπαν εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια βρε παιδια , μιας και το έχετε ψάξει καλύτερα το κινητό

 

Σε γνωστό μου γιατρό , του έχουν φέρει δώρο (λόγω υποχρέωσης) από Αγγλία το g2

το οποίο δεν το θέλει (ζήτησε το νέο tablet LG και λόγω λάθους το φέραν το G2)

και μου το πουλάει.

Το κουτί είναι σφραγισμένο και δεν έχει απόδειξη, δεν θέλουμε να ανοίξουμε την συσκευασία 'ωστε να δούμε για ποια χώρα προορίζεται. γιατί εαν δεν το πάρω εγώ θα είναι ποιό δύσκολο να το δώσει

Μπορούμε να δούμε μόνο από το κουτί εάν είναι για Ευρώπη , ώστε να με καλύπτει η εγγύηση ???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια βρε παιδια , μιας και το έχετε ψάξει καλύτερα το κινητό

 

Σε γνωστό μου γιατρό , του έχουν φέρει δώρο (λόγω υποχρέωσης) από Αγγλία το g2

το οποίο δεν το θέλει (ζήτησε το νέο tablet LG και λόγω λάθους το φέραν το G2)

και μου το πουλάει.

Το κουτί είναι σφραγισμένο και δεν έχει απόδειξη, δεν θέλουμε να ανοίξουμε την συσκευασία 'ωστε να δούμε για ποια χώρα προορίζεται. γιατί εαν δεν το πάρω εγώ θα είναι ποιό δύσκολο να το δώσει

Μπορούμε να δούμε μόνο από το κουτί εάν είναι για Ευρώπη , ώστε να με καλύπτει η εγγύηση ???

Ευχαριστώ

Χωρίς απόδειξη δεν ξέρω αν σε καλύπτει η εγγύηση, ας πει κάποιος πιο γνώστης. Τη χώρα όπως σωστά σου είπαν τη γράφει πάνω στο κουτί εκεί που γράφει και το χρώμα, με 3 ψηφία.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ

νόμιζα ότι στο κουτί γράφει την χώρα κατασκευής .:confused: , θα πάω να ξαναδώ το κουτί

από κοντά . Γράφει πάνω στο κουτί και το imei !!! δεν το πρόσεξα.

 

Θα πάρω τότε αύριο την LG αύριο να τους δώσω το imei και να ρωτήσω εάν ισχύει η εγγύηση χωρίς την

απόδειξη.

Η τιμή είναι πολύ καλή (€ 100 κάτω από Ελλάδα) αλλά χωρίς εγγύηση δεν το ρισκάρω.

Ευχαριστώ και πάλι:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάνω στο κουτί λέει τη χώρα προέλευσής του, θα το δεις στα πλάγια που γράφει το imei της συσκευής. Γράφει black black και ακριβώς πάνω από αυτό λέει τη χώρα.

 

Εμενα γραφει στο κουτι NEU BLACK BLACK

Τι προελευσης ειναι γνωριζει κανεις;

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να πάρω το g2 από εδώ http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/lg-g2-d802-16gb-unlocked-mobile-phones.html (έχω φίλο που μένει Αγγλία κ έρχεται τα Χριστούγεννα Ελλάδα) αυτό που με απασχολεί είναι αν το κινητό είναι ευρωπαικο??? θέλω εγγύηση και στην Ελλάδα (όχι μόνο αυτή που δίνει ο τύπος)...κάποια παιδιά στο forum έχουν αγοράσει από το συγκεκριμένο site...μπορούν να με ενημερώσουν...??

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να πάρω το g2 από εδώ http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/lg-g2-d802-16gb-unlocked-mobile-phones.html (έχω φίλο που μένει Αγγλία κ έρχεται τα Χριστούγεννα Ελλάδα) αυτό που με απασχολεί είναι αν το κινητό είναι ευρωπαικο??? θέλω εγγύηση και στην Ελλάδα (όχι μόνο αυτή που δίνει ο τύπος)...κάποια παιδιά στο forum έχουν αγοράσει από το συγκεκριμένο site...μπορούν να με ενημερώσουν...??

Ευχαριστώ!

 

Φίλε μου το παρήγγειλα από εκεί την Τετάρτη και το περιμένω.. Μένω όμως Αγγλία και για εγγύηση δεν ξέρω τί παίζει στην LG στην Ελλάδα.. Αξιόπιστο φαίνεται το site έχει και online chat για να μιλήσεις μαζί τους και να σου απαντήσουν σε τυχόν απορίες..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το παρήγγειλα από εκεί την Τετάρτη και το περιμένω.. Μένω όμως Αγγλία και για εγγύηση δεν ξέρω τί παίζει στην LG στην Ελλάδα.. Αξιόπιστο φαίνεται το site έχει και online chat για να μιλήσεις μαζί τους και να σου απαντήσουν σε τυχόν απορίες..

 

αν το κινητό είναι ευρωπαικό δεν θα έχω πρόβλημα με την lg Ελλάδος..γιατί θέλω το 16αρι...όσο για το chat θα το επιχειρήσω...αν και τα αγγλικά μου είναι :X...πάντως όταν παραλάβεις μπες στο κόπο να μας πεις αν είναι ευρωπαικό...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γραφει στο κουτι NEU BLACK BLACK

Τι προελευσης ειναι γνωριζει κανεις;

Προσωπικά δεν ξέρω τι σημαίνει το NEU, αλλά αν ρωτήσεις στην LG θα ξέρουν να σου πουν, μια και αυτό υποδηλώνει τη χώρα.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

To NEU δεν είναι το "νέο"=καινούριο στα Γερμανικά?

 

Μήπως τελικά δεν μπορείς να ξέρεις την χώρα από τα αναγραφόμενα στο κουτί?

Link to comment
Share on other sites

αν το κινητό είναι ευρωπαικό δεν θα έχω πρόβλημα με την lg Ελλάδος..γιατί θέλω το 16αρι...όσο για το chat θα το επιχειρήσω...αν και τα αγγλικά μου είναι :X...πάντως όταν παραλάβεις μπες στο κόπο να μας πεις αν είναι ευρωπαικό...

 

Φίλε μου το τηλέφωνο έρχεται από Χονγκ Κονγκ οπότε δε νομίζω να είναι ευρωπαϊκό... Αλλά θα σου πω μόλις παραλάβω.. Λογικά μέσα στη βδομάδα θα μου έρθει

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πανω απο εκει που γραφει το χρωμα,στο κουτι,γραφει 6WN,ξερεις κανεις για προοριζεται?

 

Το twn είναι Ταϊβάν τώρα αυτό μήπως είναι για κάποιον πάροχο ταιβανεζικο;;;

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

...που σημαινει;

Πάρε τηλέφωνο στην LG και ρώτα, αυτοί ξέρουν να σου πουν σίγουρα τι σημαίνει το 6WN.

Πρακτικά ό,τι και να είναι η συσκευή (εφόσον μιλάμε για το μοντέλο D802), περνάς εύκολα αν θέλεις την ευρωπαϊκή rom. Απλά αν δεν είναι ευρωπαϊκή, δεν έχεις εγγύηση από την LG Ελλάδας, παρά μόνο από το μαγαζί που αγόρασες τη συσκευή ανάλογα με το τι προσφέρει.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην LG και ρώτα, αυτοί ξέρουν να σου πουν σίγουρα τι σημαίνει το 6WN.

Πρακτικά ό,τι και να είναι η συσκευή (εφόσον μιλάμε για το μοντέλο D802), περνάς εύκολα αν θέλεις την ευρωπαϊκή rom. Απλά αν δεν είναι ευρωπαϊκή, δεν έχεις εγγύηση από την LG Ελλάδας, παρά μόνο από το μαγαζί που αγόρασες τη συσκευή ανάλογα με το τι προσφέρει.

 

Μαλιστα...περαν εγγυησης παιζει τιποτα αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω καλή επιδότηση από wind και θέλω να πάρω το τηλ. από κατάστημα άλλο από public και wind. Ξέρετε κάποιο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...