Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω καλή επιδότηση από wind και θέλω να πάρω το τηλ. από κατάστημα άλλο από public και wind. Ξέρετε κάποιο?

Birdphone. Απλά ίσως πρέπει να ενημερώσεις τη wind ότι θα το πάρεις απο εκεί, για να μπορούν να δουν την επιδότηση σου.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανένας που θα βρω το g2 σε λευκό χρώμα από skroutz; Δε με πειράζει αν είναι το 16άρι απλά θέλω να έχω και εγγύηση εδώ στην Ελλάδα. Όσα κοίταξα μέχρι τώρα φέρνουν μόνο το μαύρο και θα ήθελα να το αποφύγω.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πανω απο εκει που γραφει το χρωμα,στο κουτι,γραφει 6WN,ξερεις κανεις για προοριζεται?

6WN/TAIWAN_OPEN_16G

Οπότε εγγύηση από LG Hellas σίγουρα δεν έχεις. Τώρα μιας και το έχεις, πες μου λίγο αν το τηλέφωνο υποστηρίζει κανονικά το 4G στην Ελλάδα.

 

Ξέρει κανένας που θα βρω το g2 σε λευκό χρώμα από skroutz; Δε με πειράζει αν είναι το 16άρι απλά θέλω να έχω και εγγύηση εδώ στην Ελλάδα. Όσα κοίταξα μέχρι τώρα φέρνουν μόνο το μαύρο και θα ήθελα να το αποφύγω.

 

Λευκό βρήκα μόνο το 32αρι εδώ http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&path=35_41&product_id=357.

Γράφει White, αν και στη φωτογραφία είναι Black. Είναι λίγο ακριβότερο από 16αρι, αλλά πιστεύω πως αξίζει. Τώρα αν είναι όντως λευκό μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο να διευκρινίσεις. Ρώτα τους και για πια χώρα προορίζεται η συσκευή. Αν είναι για Ευρώπη τότε θα έχεις εγγύηση από LG Hellas, εάν όχι τότε μόνο από το κατάστημα αγοράς.

Βρήκα και 16αρι λευκό αλλά με τιμή στα 512 ευρώ.

Edited by Aeras28
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας που θα βρω το g2 σε λευκό χρώμα από skroutz; Δε με πειράζει αν είναι το 16άρι απλά θέλω να έχω και εγγύηση εδώ στην Ελλάδα. Όσα κοίταξα μέχρι τώρα φέρνουν μόνο το μαύρο και θα ήθελα να το αποφύγω.

Υπάρχει άσπρο σε γνωστά μαγαζιά, αλλά ξεφεύγει η τιμή (500+). Για φτηνότερα, μπορείς να το πάρεις από amazon http://www.amazon.de/LG-Smartphone-Touchscreen-Quad-Core-Megapixel/dp/B00F652TBM/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1385386055&sr=8-3&keywords=lg+g2

Με το ελληνικό ΦΠΑ και τα μεταφορικά, το amazon πάει €476 (16άρι).

Αν θέλεις 32άρι, έχει αυτό http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&product_id=357 στα €493 και λευκό, αλλά το μαγαζί δεν το γνωρίζω από αξιοπιστία κλπ.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εάν το πάρω από εδώ θα έχω εγγύηση στην Ελλάδα; Το ξέρω ότι η διαφορά τιμής με το 32άρι είναι μικρή αλλά σε προηγούμενες σελίδες διάβασα ότι το 32άρι δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα με αποτέλεσμα να μην καλύπτεται εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Εάν το πάρω από εδώ θα έχω εγγύηση στην Ελλάδα; Το ξέρω ότι η διαφορά τιμής με το 32άρι είναι μικρή αλλά σε προηγούμενες σελίδες διάβασα ότι το 32άρι δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα με αποτέλεσμα να μην καλύπτεται εδώ.

Το έχουμε αναλύσει διεξοδικά το θέμα, κάνε ένα κόπο και διάβασε τις προηγούμενες σελίδες.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

6WN/TAIWAN_OPEN_16G

Οπότε εγγύηση από LG Hellas σίγουρα δεν έχεις. Τώρα μιας και το έχεις, πες μου λίγο αν το τηλέφωνο υποστηρίζει κανονικά το 4g

 

Μαλιστα,ελπιζω να μην παθει τιποτα ...

 

Για το 4g δεν μπορω να σου πω τιποτα γιατι εχω συνθεση wind...:(

Link to comment
Share on other sites

πια χώρα παιδιά είναι η NEU? αυτό λέει στο κουτί μου... (απλά πληροφοριακά να μάθω....)

ούτε καν στην LG δεν ξέρανε να μου πούνε που είχα πάρει τηλέφωνο

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Για την επιβεβαιωση,οριστε και το mail που μου ηρθε πριν λιγο απο το Mobile14.Πλεον δεν υπαρχει λογος να το παρει κανεις απο expansys πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως στο eglobal..... Το αγγλικό site όσο πάει και την κατεβάζει την τιμή.. Εγώ το πήρα £346 και μαζί με ένα κουπόνι και τώρα το έχει £340 έχει πέσει η τιμή του γύρω στις £15 σε λιγότερο από βδομάδα..
Link to comment
Share on other sites

Για την επιβεβαιωση,οριστε και το mail που μου ηρθε πριν λιγο απο το Mobile14.Πλεον δεν υπαρχει λογος να το παρει κανεις απο expansys πιστευω.

 

κι εμένα τα ίδια μου είπαν που τους ρώτησα, οπότε κι εγώ από εκεί θα το πάρω. αν κάποιος το πάρει από αυτό το μαγαζί πριν από μένα ή το έχει ήδη πάρει από εκεί, ας μας πει εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

πια χώρα παιδιά είναι η NEU? αυτό λέει στο κουτί μου... (απλά πληροφοριακά να μάθω....)

ούτε καν στην LG δεν ξέρανε να μου πούνε που είχα πάρει τηλέφωνο

NEU/EUROPE OPEN

Αποκλείεται να μην το γνωρίζουν και στην LG. Όταν τους πήρα τηλέφωνο για το Optumus 4X HD που ήτανε NEU μου είπανε οι ίδιοι ότι είναι για ευρωπη και καλύπτεται από την κανονική εγγύηση της LG Hellas 2 ετών.

Link to comment
Share on other sites

ξαναποσταρε στο κανονικο νημα. αν ειναι με 3g πολύ κομπλέ τα βλέπω τα stats σου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως στο eglobal..... Το αγγλικό site όσο πάει και την κατεβάζει την τιμή.. Εγώ το πήρα £346 και μαζί με ένα κουπόνι και τώρα το έχει £340 έχει πέσει η τιμή του γύρω στις £15 σε λιγότερο από βδομάδα..

 

αυτή τη στιγμή είναι το πιο φτηνό LG G2 κ στα 16 κ στα 32... όταν στην Ελλάδα κάνει 427 το 16αρι http://tokinito.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=533 το θέμα -τουλάχιστον για μένα- είναι η εγγύηση...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει παρουσιαστεί κανένα θέμα με mobile14 μέχρι τώρα; Μετά από ημέρες ατελείωτου searching :P, τείνω προς τα εκεί για να το παραγγείλω, απλά να έχουμε μία σιγουριά παραπάνω.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το κινητό το πήρα και εγώ από τον digivire από το ebay (32gb black). Έκανε μια βδομάδα να έρθει, ήρθε σφραγισμένο, με Ρομ από Hong Kong άλλα την άλλαξα χειροκίνητα σε ευρωπαϊκη. Απόδειξη αγορας δεν μου είχε βάλει μεσα και τον έκραξα απειλώντας να το στείλω πίσω και να με αποζημιώσει , τελικά μου την έστειλε με pdf και μου έκανε refund και 10 λίρες για αυτή του την "Απροσεξία". Κατά τα αλλα ευχαριστημένος.

 

Καλησπέρα!

ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το 32gb (white) από τον digivire.

Διάβασα στο thread σχετικά με την ασιατική και την ευρωπαϊκή ρομ και προβληματίστηκα γιατί δεν ξέρω τι είναι.

Ρώτησα στο chat τον digivire και με ενημερωσε ότι τα κινητά λειτουργούν σε 4G LTE. Δηλαδή σημαίνει οτι δεν έχει ευρωπαϊκή ρομ?

Και αυτό που αλλάζετε την ρομ από ασιατική σε ευρωπαϊκή πως το κάνετε? Αν δε μπορείτε να το γράψετε εδώ, στείλτε μου πμ.

Γιατί με ενδιαφέρει να το αγορασω από ευρώπη και όχι από ασία..λόγω εγγύησης!

Το δίνει και το Mobile14 αλλά 20ευρώ περισσότερα. και σε συνομιλία μαζί τους μου είπαν ότι το φέρνουν από Γερμανία.

Μπορώ στο digivire ή στο mobile 14 να ζητήσω να μου δώσουν το Imei μονο και μονο για να τσεκάρω αν ειναι απο ασία ή από ευρώπη? Και αν μου το δώσουν, μπορώ να εξασφαλίσω να μου στείλουν αυτό το μοντέλο, εφόσον μου κάνει?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

τα κινητα απο digivire δεν εχει σιγουρα εγγυηση στην ελλαδα καθως ειναι ασιατικό!το χουμε πει παρα πολλές φορές..και ευρωπαικό να ειναι στην Ελλάδα το 32αρι δεν ειναι σιγουρο οτι θα εχει εγγυηση. παρολα αυτά το digivire σε καλυπτει αυτό με εγγυηση και εχουμε και περιπτωη παιδιου μεσα στο φορουμ που ειχε θεμα με τη συσκεύη του απο το digivire και εστειλε το καταστημα κουριερ την πηρε και του την αλλαξε οποτε παρε αφοβα απο κει!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Nadia διάβασε τις προηγούμενες σελίδες, απαντάμε σε όλα όσα ρωτάς για το digivire με λεπτομέρειες. 20 ευρώ διαφορά τιμής δεν είναι πολλά αν το mobile14 φέρνει ευρωπαϊκή συσκευή (αρκεί να δίνει DOA και να είναι αξιόπιστο το μαγαζί ότι δε σε κοροϊδεύει), αλλά υπολόγισε ότι το digivire δε χρεώνει έξοδα αποστολής καθόλου, οπότε η πραγματική διαφορά τιμής μπορεί να είναι μεγαλύτερη. Edited by farenight
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Nadia διάβασε τις προηγούμενες σελίδες, απαντάμε σε όλα όσα ρωτάς για το digivire με λεπτομέρειες. 20 ευρώ διαφορά τιμής δεν είναι πολλά αν το mobile14 φέρνει ευρωπαϊκή συσκευή (αρκεί να δίνει DOA και να είναι αξιόπιστο το μαγαζί ότι δε σε κοροϊδεύει), αλλά υπολόγισε ότι το digivire δε χρεώνει έξοδα αποστολής καθόλου, οπότε η πραγματική διαφορά τιμής μπορεί να είναι μεγαλύτερη.

 

Επειδή επικοινώνησα μαζί τους, για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει μικρή έκπτωση στο προϊόν και δωρεάν τα έξοδα αποστολής σε περίπτωση πληρωμής μέσω κατάθεσης στη τράπεζα.

 

επίσης υπάρχει doa 7 ημερών.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πριν αλλα αν σκέφτεστε να το αγοράσετε απο digivire ζητήστε του έκπτωση κ θα σας δώσει κουπόνι μείον 10Ε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το 32gb (white) από τον digivire.

Διάβασα στο thread σχετικά με την ασιατική και την ευρωπαϊκή ρομ και προβληματίστηκα γιατί δεν ξέρω τι είναι.

Ρώτησα στο chat τον digivire και με ενημερωσε ότι τα κινητά λειτουργούν σε 4G LTE. Δηλαδή σημαίνει οτι δεν έχει ευρωπαϊκή ρομ?

Και αυτό που αλλάζετε την ρομ από ασιατική σε ευρωπαϊκή πως το κάνετε? Αν δε μπορείτε να το γράψετε εδώ, στείλτε μου πμ.

Γιατί με ενδιαφέρει να το αγορασω από ευρώπη και όχι από ασία..λόγω εγγύησης!

Το δίνει και το Mobile14 αλλά 20ευρώ περισσότερα. και σε συνομιλία μαζί τους μου είπαν ότι το φέρνουν από Γερμανία.

Μπορώ στο digivire ή στο mobile 14 να ζητήσω να μου δώσουν το Imei μονο και μονο για να τσεκάρω αν ειναι απο ασία ή από ευρώπη? Και αν μου το δώσουν, μπορώ να εξασφαλίσω να μου στείλουν αυτό το μοντέλο, εφόσον μου κάνει?

Ευχαριστώ!

 

H αλλαγή σε EuropeOpen rom είναι απλή και θέμα συνολικά μιας ώρας (το κατέβασμα θέλει αρκετή ώρα πάντως). Με την SEA (South East Asia) το LTE δεν υπάρχει σαν επιλογή, δουλεύει μεν, αλλά δεν "μένει" ενεργοποιημένο. Βάζοντας την European είσαι 100% καλυμένος, το ρώτησα επί τούτου στο chat του Digivire και μου είπαν ξεκάθαρα ΟΚ για την εγγύηση. Για περισσότερα στο αντίστοιχο thread.

 

Όπως είπαν τα παιδιά, εγγύηση είτε το στείλεις στην LG Hellas είτε στο Digivire σημαίνει πρακτικά ότι θα το παραλάβει courrier σπίτι/γραφείο σου, και θα στο φέρει πίσω πάλι courrier. Απλώς μπορεί στο Digivire να κάνει 1-2 μέρες παραπάνω (η ΤΝΤ που χρησιμοποιούν είναι ΠΟΛΥ γρήγορη πάντως, Παρασκευή παραγγελία, Δευτέρα πρωί με πήραν τηλέφωνο να το παραλάβω :cool: )

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

παιδια το χω ξαναπει απο digivire ειναι η πιο λογικη αγορά!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παντως για οσους εχουν αφμ με κοινοτικες συναλλαγες το γερμανικο αμαζον στελνει ελλαδα και η τιμη ειναι 389 ευρω..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Παντως για οσους εχουν αφμ με κοινοτικες συναλλαγες το γερμανικο αμαζον στελνει ελλαδα και η τιμη ειναι 389 ευρω..

 

Για το 16άρι ή το 32άρι?

Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι ,αρχικη τιμη 449 το καλο ειναι πως αν θελετε ασπρο οπως εγω ειναι πιο φτηνα απο οτι στο σκρουτζ
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...