Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν παλι δεν σε νοιαζει η εγγυηση ( πραγμα απιθανο ), στο ebay το 32ρι εχει 400 ευρω με μεταφορικα :P

http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και εχω κανα δυο γνωστους σε γνωστα σκρουτζομαγαζα της Αθηνας,περνοντας σημερα απο εκει τους ρωτησα γιατι δεν φερνουν το 32αρι κι η απαντηση ηταν γιατι δεν υπαρχουν Ευρωπαικα LG G2 32gb.Η επομενη μου ερωτηση ηταν αν εχουν σκοπο να φερουν και δεν ξερανε να απαντησουν.

Τι συμβαινει τελικα με τα 32 αρια;Την εγγυηση την αναλαμβανει το μαγαζι αγορας του κι οχι η LG;Κι αν το μαγαζι κλεισει ξεχνας και την εγγυηση;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακομα.. Τα 16ρια απο τα σκρουτζομαγαζα ειναι ευρωπαϊκά και άρα οκ με την εγγύηση ή οχι;; Δηλαδη μόνο τα ευρωπαϊκά μοντέλα έχουν εγγύηση και εδω;; Τα 32ρια απ ότι διαβάζω δεν καλύπτονται απο εγγύηση εδω στην Ελλάδα. Αν κάποια στιγμή φέρουν τα 32 στην Ελλάδα , και εμείς έχουμε ασιατικό κινητο ,ισχύει ότι και τώρα στα 16ρια;; Οπότε η μονη λύση ειναι digivire και άμα πάθει κάτι το στέλνεις Αγγλία και το φτιάχνουν αυτοί (αφού σου δίνουν 2 χρόνια εγγύηση )!!
Link to comment
Share on other sites

το expansys και το amazon που βρισκoυν ευρωπαικά 32αρια;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το expansys και το amazon που βρισκoυν ευρωπαικά 32αρια;

 

Δεν εχω ιδεα...Μπορει τα σκρουτζομαγαζα να μην θελουν να μπλεξουν με 32 αρια αφου η LG Hellas δεν τα καλυπτει απο εγγυηση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακομα.. Τα 16ρια απο τα σκρουτζομαγαζα ειναι ευρωπαϊκά και άρα οκ με την εγγύηση ή οχι;; Δηλαδη μόνο τα ευρωπαϊκά μοντέλα έχουν εγγύηση και εδω;; Τα 32ρια απ ότι διαβάζω δεν καλύπτονται απο εγγύηση εδω στην Ελλάδα. Αν κάποια στιγμή φέρουν τα 32 στην Ελλάδα , και εμείς έχουμε ασιατικό κινητο ,ισχύει ότι και τώρα στα 16ρια;; Οπότε η μονη λύση ειναι digivire και άμα πάθει κάτι το στέλνεις Αγγλία και το φτιάχνουν αυτοί (αφού σου δίνουν 2 χρόνια εγγύηση )!!

 

ακριβως! :cool::cool:

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω εγω ειναι γιατι δεν φερνουν το 16ρι λευκο τα σκρουτζομαγαζα...

Link to comment
Share on other sites

Από digivire το πήρα το δικό μου, είχε θεματάκι με το GPS, έστειλαν courier την επόμενη μέρα που τους τόνισα το πρόβλημα και ότι ήθελα αλλαγή και μου έστειλαν καινούριο χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση. Μην περιμένετε Ευρωπαϊκή συσκευή όμως, η πρώτη που είχα ήταν SEA και η δεύτερη TWN, ασίας και οι 2. Αλλά από το support τους, είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως! :cool::cool:

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω εγω ειναι γιατι δεν φερνουν το 16ρι λευκο τα σκρουτζομαγαζα...

 

Εγώ πάντως που ρώτησα δύο τρείς που γνωρίζω μου είπαν ότι το λευκό είναι σε έλλειψη από τους προμηθευτές τους

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πριν αλλα αν σκέφτεστε να το αγοράσετε απο digivire ζητήστε του έκπτωση κ θα σας δώσει κουπόνι μείον 10Ε.

Αν ισχύει το κουπόνι πάει στα 459 και αποτελεί καλή εναλλακτική. Νομίζω το είχαν 479 και το έριξαν ήδη ένα δεκάρικο.

 

Αραγε θα έχουν καμιά καλή εορταστική έκπτωση;

Edited by my_highness
.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !!Θελω να παρω ενα G2 και εγώ απο το skroutz!!Aλλα ειναι Τ-MOBILE EU τι ακριβώς παίζει με αυτό?θα παίρνω κανονικά τις αναβαθμίσεις !!ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω να κανω την μεταβαση απο Samsung Galaxy S4 σε LG G2 αξιζει;Τι γνωμη εχετε;

Θελω να το παρω απο εδω http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/lg/lg-g2-32gb-d802.html τι παιζει με την εγγυηση;Γιατι διαβασα οτι το VNP εχει Ασιατικες Συσκευες.

Αυτα τα λιγα και ευχαριστω εκ τον προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !!Θελω να παρω ενα G2 και εγώ απο το skroutz!!Aλλα ειναι Τ-MOBILE EU τι ακριβώς παίζει με αυτό?θα παίρνω κανονικά τις αναβαθμίσεις !!ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στο σκρουτζ υπάρχει πλέον χαμηλότερη τιμή (420) σε κατάστημα με unbranded συσκευή (ή τουλάχιστον δεν αναφέρει ότι είναι branded). Για ψάξτο.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Από digivire το πήρα το δικό μου, είχε θεματάκι με το GPS, έστειλαν courier την επόμενη μέρα που τους τόνισα το πρόβλημα και ότι ήθελα αλλαγή και μου έστειλαν καινούριο χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση. Μην περιμένετε Ευρωπαϊκή συσκευή όμως, η πρώτη που είχα ήταν SEA και η δεύτερη TWN, ασίας και οι 2. Αλλά από το support τους, είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Μια χαρά και εφόσον το καλύπτει το κατάστημα και μάλιστα με τόσο καλή εξυπηρέτηση τι να την κάνεις την εγγύηση στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα μαγαζιά υπάρχουν σήμερα και δεν υπάρχουν αύριο. Οπότε προσωπικά τα θεωρώ καλά για περιπτώσεις DOA και παρεμφερείς, δεν μπορώ να βασιστώ όμως ότι θα υπάρχουν και μετά από 1,5 χρόνο που μπορεί να χρειαστώ εγγύηση.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Απλώς μπορεί στο Digivire να κάνει 1-2 μέρες παραπάνω (η ΤΝΤ που χρησιμοποιούν είναι ΠΟΛΥ γρήγορη πάντως, Παρασκευή παραγγελία, Δευτέρα πρωί με πήραν τηλέφωνο να το παραλάβω :cool: )

Εσένα μεσολάβησε και ΣΚ. Εγώ παράγγειλα Τετάρτη και το είχα Πέμπτη πρωί!

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα μαγαζιά υπάρχουν σήμερα και δεν υπάρχουν αύριο. Οπότε προσωπικά τα θεωρώ καλά για περιπτώσεις DOA και παρεμφερείς, δεν μπορώ να βασιστώ όμως ότι θα υπάρχουν και μετά από 1,5 χρόνο που μπορεί να χρειαστώ εγγύηση.

Κοίτα, ειδικά το digivire υπάρχει στο ebay από το 2002, το ίδιο το κατάστημα μπορεί ακόμα περισσότερο. Τώρα αν είναι να κλείσει σε 1 χρόνο τι να πω, αυτό είναι ένα μικρό ρίσκο που το έχουν όλες οι εταιρείες.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι αυτά τα μαγαζιά υπάρχουν σήμερα και δεν υπάρχουν αύριο. Οπότε προσωπικά τα θεωρώ καλά για περιπτώσεις DOA και παρεμφερείς, δεν μπορώ να βασιστώ όμως ότι θα υπάρχουν και μετά από 1,5 χρόνο που μπορεί να χρειαστώ εγγύηση.

 

Ναι μεν αλλά...ποιος σου λέει ότι το xyz skroutzομάγαζο θα υπάρχει σε 1 χρόνο (πόσα κλείνουν και ανοίγουν...?), ή ότι π.χ. το Multirama (για να μιλάμε επί συγκεκριμένου) θα είναι ανοιχτό σε 2 χρόνια ?

 

Αν λοιπόν δεν υπάρχει απολύτως επιβεβαιωμένη υποστήριξη από την επίσημη αντιπροσωπεία (που εδώ συμβαίνει μόνο με τα "ελληνικά" 16αρια), όλες οι άλλες περιπτώσεις είναι ισοδύναμες στο "what-if" σενάριο...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εσένα μεσολάβησε και ΣΚ. Εγώ παράγγειλα Τετάρτη και το είχα Πέμπτη πρωί!

 

Σε μια μέρα;;; Από Αγγλία;; :Ο

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα έπαιρνα branded γιατί έχουμε πει ότι συνήθως αφού βγει το update πρέπει και ο παροχος, T-Mobile στην προκειμένη, να προσαρμόσει τις εφαρμογές του κτλ στο νέο update οπότε αργεί.
Σε αυτη τη περιπτωση περνας το ευρωπαικο unbranded firmware και παιρνεις κανονικα τις αναβαθμισεις, οποτε δεν υπαρχει λογος καποιος να μην παρει branded κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν αλλά...ποιος σου λέει ότι το xyz skroutzομάγαζο θα υπάρχει σε 1 χρόνο (πόσα κλείνουν και ανοίγουν...?), ή ότι π.χ. το Multirama (για να μιλάμε επί συγκεκριμένου) θα είναι ανοιχτό σε 2 χρόνια ?

 

Αν λοιπόν δεν υπάρχει απολύτως επιβεβαιωμένη υποστήριξη από την επίσημη αντιπροσωπεία (που εδώ συμβαίνει μόνο με τα "ελληνικά" 16αρια), όλες οι άλλες περιπτώσεις είναι ισοδύναμες στο "what-if" σενάριο...

Αυτό ακριβώς εννοούσα, είναι επισφαλές να βασιζόμαστε σε κατάστημα και όχι στην επίσημη αντιπροσωπεία για το σέρβις της συσκευής μας.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα, είναι επισφαλές να βασιζόμαστε σε κατάστημα και όχι στην επίσημη αντιπροσωπεία για το σέρβις της συσκευής μας.

 

Πιθανόν (έχουμε δει αντιπροσωπείες και "αντιπροσωπείες" τόσα χρόνια), αλλά στην περίπτωσή μας το 32αρι επισήμως δεν υπάρχει Ελλάδα. Και άρα πολλοί επιλέγουμε να δώσουμε 400-410 ευρώ για το 32αρι από έξω (ή και κάτι παραπάνω για γνωστό και παλιό μαγαζί εκτός Ελλάδος με δική του διετή εγγύηση), παρά τα 600 ευρώ για το 16αρι :blink: για να έχουμε την ελληνική "εγγύηση".

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Σε μια μέρα;;; Από Αγγλία;; :Ο

Εγώ Ελλάδα είμαι, αυτοί από Αγγλία το έστειλαν ναι.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν (έχουμε δει αντιπροσωπείες και "αντιπροσωπείες" τόσα χρόνια), αλλά στην περίπτωσή μας το 32αρι επισήμως δεν υπάρχει Ελλάδα. Και άρα πολλοί επιλέγουμε να δώσουμε 400-410 ευρώ για το 32αρι από έξω (ή και κάτι παραπάνω για γνωστό και παλιό μαγαζί εκτός Ελλάδος με δική του διετή εγγύηση), παρά τα 600 ευρώ για το 16αρι :blink: για να έχουμε την ελληνική "εγγύηση".

Δεν είναι όμως με τα 600 η σύγκριση αλλά με τα ~420 που δίνει κανείς για ευρωπαϊκό 16άρι από σκρουτζομάγαζα και το οποίο καλύπτεται από την επίσημη αντιπροσωπεία απ' ότι έχω καταλάβει.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όμως με τα 600 η σύγκριση αλλά με τα ~420 που δίνει κανείς για ευρωπαϊκό 16άρι από σκρουτζομάγαζα και το οποίο καλύπτεται από την επίσημη αντιπροσωπεία απ' ότι έχω καταλάβει.

 

Αυτό παίζεται πάλι, προφανώς δεν ξέρω εγγυημένα, από ότι καταλαβαίνω και εγώ, αν π.χ. το 16αρι που πήρες από το skroutz είναι SEA/HK κοκ, πάλι υπάρχει περίπτωση να μην το δεχτεί η LG Hellas....γι'αυτό λέω ότι, ή σκας τα 599 σε Πλαίσιο, Public, Γερμανούς και σία για να είσαι 100% σίγουρος, ή μετά παίζεις με τις πιθανότητες...

 

Τεςπα, θεωρώ ότι όλοι μας λίγο-πολύ θα μπορέσουμε να καλυφθούμε, ειδικά λόγω LG, οπότε περισσότερο φιλολογική είναι η συζήτηση παρά χειροπιαστή....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Χεχε για μένα είναι απόλυτα χειροπιαστή η συζήτηση καθώς θα προχωρήσω σε αγορά μέχρι τα Χριστούγεννα και όλα τα σενάρια είναι υπό συζήτηση. Το θέμα είναι πόσο ρίσκο είναι διατεθειμένος να αναλάβει ο καθένας. Προσωπικά απορρίπτω το 32άρι (αν και πολύ με δελεάζει η τιμή του από Αγγλία) γιατί δεν θέλω να στέλνω τη συσκευή στο εξωτερικό για επισκευή. Τα 600 δεν θέλω/μπορώ να τα δώσω για αμιγώς ελληνικό 16άρι, οπότε καταλήγω σε 16άρι από σκρουτζ το οποίο θα κοιτάξω να εξασφαλίσω ότι θα είναι από χώρα της ΕΕ και είμαι πρόθυμος να ρισκάρω λίγο αν θα το καλύψει η ελληνική αντιπροσωπεία.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...