Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το lte παιζει κανονικά Ελλάδα το d802 είναι η international έκδοση έχει ειπωθεί πολλές φορές
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να καταλάβω : to digivire σου ειπε οτι είναι ασιατικό το μοντέλο? (D802)

Θα παίζει με 4G/LTE εδώ? ή πρέπει να βάλεις ευρωπαϊκή ROM?

Θέλω να παίζει από το κουτί του... Τελικά τι ισχύει?

Βασικά μου είπαν ότι δεν είναι ευρωπαϊκό μοντέλο, αλλά θα δουλεύει κανονικά από το κουτί του όπως είναι στην Ευρώπη. Μου είπαν ότι γράφει πάνω στο κουτί ότι "This equipment may be operated in all European countries" και έχει και το σωστό φορτιστή μέσα. Δεν πρόκειται να βάλω ευρωπαϊκή ROM αν δεν υπάρχει λόγος.

Βέβαια δεν ξέρω πώς γίνεται να γράφει αυτό το πράγμα πάνω στο κουτί και να μην είναι ευρωπαϊκό, οπότε περιμένω να μου έρθει σήμερα να δω το κουτί που θα γράφει πάνω ακριβώς και τη χώρα προορισμού.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια γράφει γράφει παιδιά και του Κινέζου και μάλιστα με ελληνικά έξω απ το κουτί αλλά έχει τα αρχικά HKG έξω απ τη συσκευασία κοινώς είναι για το Hong kong

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε, αλλά δεν μπορώ να βρω με τίποτα αρχικά χώρας στη συσκευασία, πού τα λέει;;;

 

edit: Το βρήκα, "SEA", άρα South East Asia.

 

Δε με χαλάει, έτσι κι αλλιώς την εγγύηση καθότι 32άρι θα την καλύψει ο digivire ούτως ή άλλως. Θα το ανοίξω το βράδυ, ελπίζω να ανταποκριθεί στις (υψηλές) προσδοκίες μου!

Edited by farenight
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι είναι ασιατικό μοντέλο, μου το ξεκαθάρισαν από την αρχή, άρα ίδιο με αυτό που στέλνει ο Κινέζος του ebay χωρίς όμως το φόβο τελωνείου και την αναμονή. Έχει ευρωπαϊκό φορτιστή κανονικά. Τελική τιμή, μια και δε χρεώνουν μεταφορικά, €469 και αύριο θα το έχω, ήδη έγινε dispatch 1 ώρα μετά την παραγγελία.

 

Κανονικό invoice δεν έδωσαν, μόνο ένα χαρτί που το λένε "proof of purchase" και έχει το ΙΜΕΙ πάνω, αλλά βαριέμαι να τσακωθώ εφόσον και τον daospi που είχε πρόβλημα με το GPS τον κάλυψαν κανονικά (2 χρόνια εγγύηση).

!

 

Eμενα σε Mail που τους εστειλα μου εγραψε ρητα οτι ειναι ευρωπαικο μοντελο και οτι στελνουν invoice με imei κανονικα.

Μεχρι και το αιτημα να μου στειλει το Imei πριν το κανει ship ειπε οτι κανει και αφου το ψαξω το Imei και βεβαιωθω οτι ειναι οκ τοτε μου το στελνει.

Οτι ναναι....

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι δουλεύει κανονικά στην Ευρώπη, στην τελική το γράφει και το κουτί πάνω στα ελληνικά, αλλά αν τον πιέσεις τότε λέει ότι είναι ασιατικό, δεν μπορεί να πει ψέματα. Anyway, εμένα δε με νοιάζει αν είναι ευρωπαϊκό, αφού έτσι κι αλλιώς εγγύηση δεν έχει στην Ελλάδα το 32άρι και αφού η digivire κάλυψε ήδη ένα μέλος από εδώ με πρόβλημα αντικαθιστώντας την συσκευή, εγώ είμαι καλυμμένος.
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

θέλω κι εγώ να αγοράσω το G2 σε 32άρι. έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο μαγαζί που να φέρνει εγγυημένα ευρωπαϊκής ένωσης, έτσι ώστε να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση;

 

είδα κάπου πιο πάνω να αναφέρεται αυτό το μαγαζί. έχει πάρει κανείς από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

το 32αρι αυτη τη στιγμη δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα και πολυ πιθανον να μην εχει ποτε. το 16αρι απο οπουδηποτε και αν το παρεις στην Ευρωπη θα εχεις εγγυηση. θελεις το λευκο η το μαυρο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το 32αρι αυτη τη στιγμη δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα και πολυ πιθανον να μην εχει ποτε. το 16αρι απο οπουδηποτε και αν το παρεις στην Ευρωπη θα εχεις εγγυηση. θελεις το λευκο η το μαυρο;

 

λογικά το μαύρο. αν δεν έχει εγγύηση, τότε να πάρω το 16άρι; απλά μου φαίνονται λίγα τα Gb αφού δεν παίρνει και sd.

Link to comment
Share on other sites

θέλω κι εγώ να αγοράσω το G2 σε 32άρι. έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο μαγαζί που να φέρνει εγγυημένα ευρωπαϊκής ένωσης, έτσι ώστε να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση;

 

είδα κάπου πιο πάνω να αναφέρεται αυτό το μαγαζί. έχει πάρει κανείς από εκεί;

 

Φίλε μου από εκεί το παρήγγειλα χτες.. Το 32 μαύρο. Μου είπαν 6-8 μέρες θα κανει αλλά εγώ μένω Αγγλία από ότι το κοίταξα κάποια Παιδί είπαν ότι για Ελλάδα ανέβαινει το κόστος...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πρότεινα αγορά απο εδώ https://www.digivire.com/en/p/12632/lg-g2-32gb-black που στέλνει κατευθείαν Ελλάδα ενω στον αλλον θελει να το κανεις μεσω forward2me και σε καλυπτει με 2 χρονια εγγυηση απο το μαγαζί του. ενα παιδι κιόλας στο forum που το πηρε απο κει και του προεκυψε προβλημα το καταστημα εστειλε κουριερ για να παρει το κινητο απο το σπιτι και με επιβαρυνση δικη τους παντα. εγω το πήρα απο δω http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 οπως και πολλα αλλα παιδια στο φορουμ χωρις κανενα προβλημα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το πρωί απο τον γνωστό κινέζο μετά από 10 μέρες. Όλα καλά με τελωνείο κλπ. Σε λίγο θα είμαι σπίτι να το ανοιξω. Είμαι περίεργος να δω αν έβαλε απόδειξη μέσα με το imei όπως του είχα πει.
Link to comment
Share on other sites

το 32αρι αυτη τη στιγμη δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα και πολυ πιθανον να μην εχει ποτε. το 16αρι απο οπουδηποτε και αν το παρεις στην Ευρωπη θα εχεις εγγυηση. θελεις το λευκο η το μαυρο;

 

Αν επιμένεις για 32άρι, οι επιλογές είναι

α) Κινέζος από ebay με €410 περίπου, με αναμονή για να έρθει από 8 έως 28 μέρες, και μικρή πιθανότητα να τη φας στο τελωνείο, εγγύηση καλύπτει (λέει) ο ίδιος και είναι για 1 χρόνο

β) digivire, ίδια συσκευή με τον Κινέζο στα €470 αλλά χωρίς τελωνείο και παράδοση την επόμενη μέρα (από εκεί πήρα εγώ), εγγύηση καλύπτει ο ίδιος για 2 χρόνια

γ) expansys στα 500+, ευρωπαϊκή συσκευή αλλά χωρίς εγγύηση στην Ελλάδα λόγω 32αριού, καλύπτει η ίδια η expansys κανονικά για 2 χρόνια.

Το eglobal..κάτι δε στέλνει εκτός Αγγλίας.

 

Αν πας στο 16άρι, υπάρχει στο skroutz στα €460, απλά τσεκάρεις / βεβαιώνεσαι ότι είναι ευρωπαϊκή η συσκευή για να έχεις εγγύηση, και προχωράς.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω την εντύπωση πως η LG καλύπτει στην εγγύηση κανονικά στο 32ρι - εξάλλου είναι και Ευρωπαϊκή νομοθεσία αυτό - απλά με την προϋπόθεση ότι θα έχει και τα ίδια ανταλλακτικά στο σέρβις της! Τώρα αν είναι τόσο γκαντέμης κάποιος και του χαλάσει η εσωτερική μνήμη (που ΜΟΝΟ αυτό φαντάζομαι ότι είναι διαφορετικό από το 16ρι) , δε νομίζω η LG να μην το επιδιορθώσει, απλά θα κάνει παραγγελία την μνήμη από έξω και μπορεί να καθυστερήσει η όλη διαδικασία καμιά εβδομάδα! Έχει πάρει κανείς τηλέφωνο στα κεντρικά να ρωτήσει?
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα τηλ στην αντιπροσωπεία για να ρωτήσω για ένα 32άρι από expansus και μου είπαν πως δεν καλύπτεται από εγγύηση το 32αρι γιατί δεν εισάγεται επίσημα στη Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το πρωί απο τον γνωστό κινέζο μετά από 10 μέρες. Όλα καλά με τελωνείο κλπ. Σε λίγο θα είμαι σπίτι να το ανοιξω. Είμαι περίεργος να δω αν έβαλε απόδειξη μέσα με το imei όπως του είχα πει.

 

αντε ρε George τσαμπα αγχωνοσουν σου ειπα. μην περιμενεις αποδειξη ουτε κι εμενα μου εβαλε. σκεψου κιολας πως αν εβαζε και ανοιγαν το δεμα τελωνειο και την εβλεπαν θα τρωγαμε λυπητερη

 

εγώ πήρα τηλ στην αντιπροσωπεία για να ρωτήσω για ένα 32άρι από expansus και μου είπαν πως δεν καλύπτεται από εγγύηση το 32αρι γιατί δεν εισάγεται επίσημα στη Ελλάδα.

 

αν παρεις απο expansys εισαι ησυχος. σε καλυπτουν αυτoi με εγγυηση 2 ετων και παιζει να σε καλυψει και η ελληνικη αντιπροσωπεια αργοτερα

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οπως λεει και ο costsa παραπανω, το 32άρι καλυπτεται απο εγγυηση εδω στην Ελλαδα, αρκει να ειναι το ευρωπαϊκο. Δεν το λεω εγω αλλα το δηλωσε η LG Hellas εμμεσα: ''Δεν θα αφησουμε τους κατοχους της 32άρας συσκευης παραπονεμενους.'' Καπως ετσι τελοσπαντων. Απλα δεν το λεει ευκολα και ανοιχτα γιατι φανταζομαι κατι παιζει με τους νομους. Υπαρχει καποιο σχετικο αρθρο καπου εδω μεσα.

 

Κι εγω με βλεπω να το παραγγελνω απο eglobal αφου εχω γνωστο στη Αγγλια που θα ερθει 24 Δεκεμβριου. Αρα ποτε λετε να κανω την παραγγελεια; Θελω να αργησω οσο πιο πολυ γινεται μηπως πεσει κι αλλο η τιμη αλλα να μην παραδοθει μετα την αποχωρηση του φιλου. Τί λετε για 12 Δεκεμβριου; Δε θα του ερθει μεχρι τις 24 Δεκεμβριου; Το eglobal λεει 6-8 μερες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορει και να πεσει αλλα μπορει και να ανεβει..ποτε δε ξερεις...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μπορει και να πεσει αλλα μπορει και να ανεβει..ποτε δε ξερεις...

 

Αναλογα με το stock δηλαδη. Τί μας λεει η εμπειρια μας;

Επισης ειμαι τρελαμενος με MIUI και στεναχωριεμαι που δεν εχει βγει τιποτα. Πώς το βλεπετε; Θα βγει τιποτα; Στο Optimus G βγηκε; Για 'μενα ειναι πολυ σημαντικο, αλλο επιπεδο λεμε.

Θα περιμενα να παρω το Xiaomi M3 αλλα οι διαστασεις του ειναι απελπιστικες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι δουλεύει κανονικά στην Ευρώπη, στην τελική το γράφει και το κουτί πάνω στα ελληνικά, αλλά αν τον πιέσεις τότε λέει ότι είναι ασιατικό, δεν μπορεί να πει ψέματα. Anyway, εμένα δε με νοιάζει αν είναι ευρωπαϊκό, αφού έτσι κι αλλιώς εγγύηση δεν έχει στην Ελλάδα το 32άρι και αφού η digivire κάλυψε ήδη ένα μέλος από εδώ με πρόβλημα αντικαθιστώντας την συσκευή, εγώ είμαι καλυμμένος.

 

Φοβαμαι οτι κατι δεν παει καλα ομως με τα ασιατικα γιατι ολο για κατι προβληματακια αρχιζουν και γραφονται εδω και ολοι θελουν να βαλουν την ευρωπαικη rom για να στρωσει.

Να φλασαρω μονος δεν παιζει καθως δεν το εχω ματαξανακανει οποτε αυτο με αποτρεπει λιγο

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι οτι κατι δεν παει καλα ομως με τα ασιατικα γιατι ολο για κατι προβληματακια αρχιζουν και γραφονται εδω και ολοι θελουν να βαλουν την ευρωπαικη rom για να στρωσει.

Να φλασαρω μονος δεν παιζει καθως δεν το εχω ματαξανακανει οποτε αυτο με αποτρεπει λιγο

Προσωπικά το μόνο προβληματάκι που έχω είναι με το 4G, όχι ότι δε δουλεύει, απλά πρέπει να μπαίνω κάθε φορά στο hidden menu να το ενεργοποιώ. Από το να έπαιρνα το 16άρι με τα ίδια λεφτά ή να πλήρωνα το 32άρι επιπλέον, δε με ενοχλεί να δοκιμάσω να φλασάρω ευρωπαϊκή rom, ή αν φοβάμαι να το κάνω αυτό να ενεργοποιώ απλώς το 4G χειροκίνητα όποτε το χρειάζομαι.

Διάβασα στο xda ότι κυκλοφορεί εφαρμογή που ενεργοποιεί το 4G με μία κίνηση, για να μην πρέπει να μπεις στο κρυφό μενού κάθε φορά. Όταν βρω ξανά το ποστ θα τη βάλω εδώ.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανεις το 32 απο αυτο το μαγαζι ? ξερει τι χωρα προελευσης ειναι ?

http://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανεις το 32 απο αυτο το μαγαζι ? ξερει τι χωρα προελευσης ειναι ?

http://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html

 

έστειλα mail και ρώτησα χτες, γιατί θέλω κι εγώ να το πάρω από εκεί. μου είπαν ότι φέρνουν μόνο αγγλικά και γερμανικά και όσον αφορά την εγγύηση, του το στέλνεις στο μαγαζί του και αναλαμβάνει να το στείλει αυτός στην αντίστοιχη αντιπροσωπεία με δικά του έξοδα. νομίζω ότι θα το πάρω από κει κι εγώ. άμα έχει πάρει κανείς από κει, ας μας πει να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα αναφέρει μερικά posts, επικοινώνησα με το eGlobal μαγαζί για το 32αρι, και αφού μου έδωσαν κουπόνι για 5GBP (το κουπόνι των 10GBP με την εγγραφή στο newsletter είναι για αγορές πάνω από 400 λίρες), τους ρώτησα αν μπορώ να το πληρώσω εγώ με Paypal και να παραδοθεί σε φίλο συνεργάτη που μένει UK. Μου απάντησαν πως όχι, καθώς οι διευθύνσεις billing και shipping πρέπει να ματσάρουν (ειδικά μέσω Paypal). Άρα η λύση του άγγλου για μένα δεν παίζει, οπότε αναγκαστικά γυρνάω σε Digivire και DWI...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

εριξε λιγο τη τιμη το dwi..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...