Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά το άσπρο είναι σε έλλειψη στη Ελλάδα όσοι το έχουν ετοιμοπαραδοτο το έχουν πάνω από 500 € το 32αρι δεν το εισάγει επίσημα η lg στην Ελλάδα υπάρχουν όμως σκρουτζομαγαζα που το φέρνουν
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά το άσπρο είναι σε έλλειψη στη Ελλάδα όσοι το έχουν ετοιμοπαραδοτο το έχουν πάνω από 500 € το 32αρι δεν το εισάγει επίσημα η lg στην Ελλάδα υπάρχουν όμως σκρουτζομαγαζα που το φέρνουν

 

Σε σκρουτζομαγαζα δεν το βρίσκω από την αναζήτηση που έκανα.....αν ξέρεις κάτι περισσότερο και μπορείς να το πεις :p ναι σε άσπρο το βρίσκω άλλα σε λίγα σκρουτζομαγαζα.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φέρνει το vnp

 

Επειδη επικοινωνησα με lg οι συσκευες απο vnp ειναι απο Hong Kong, μεσω ebay βρισκεις την συκσκευη περιπου 430 ενω vnp περιπου 530.

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου ήταν Ταϊβάν φιλε από vnp και δεύτερο τα παιδιά ρώτησαν αν υπάρχει κάποιος που το έχει στην Ελλάδα και όχι το ποιο φθηνό εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου ήταν Ταϊβάν φιλε από vnp και δεύτερο τα παιδιά ρώτησαν αν υπάρχει κάποιος που το έχει στην Ελλάδα και όχι το ποιο φθηνό εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά

 

Εντάξει δεν είναι λόγος να τσακωθείτε τώρα....καλά κάνει και τα ανέφερε ο φίλος.

 

edit: Το βρήκα στο ebay Αγγλίας και σε καλή τιμή...αλλά φοβάμαι να πάρω κινητό από έξω μήπως πάθει κατι και μετα τι θα κάνω!! Θα το δέχεται η LG στην Ελλάδα για επισκευή; Γνωρίζει κανείς αυτό το θέμα;

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

edit: Το βρήκα στο ebay Αγγλίας και σε καλή τιμή...αλλά φοβάμαι να πάρω κινητό από έξω μήπως πάθει κατι και μετα τι θα κάνω!! Θα το δέχεται η LG στην Ελλάδα για επισκευή; Γνωρίζει κανείς αυτό το θέμα;

Για πες, για πες!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το κινητο απο το vnp το οποιο ειναι απο κινα σου ειπαν οτι καλυπτεται στην Lg?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Α ναι. Νομιζα βρηκες καποιο καινουργιο επειδη ειπες χαμηλη τιμη. Οχι οτι δεν ειναι καλη κι αυτη αλλα σκεφτομαι αν αξιζουν τα 60€ παραπανω απο αυτο: http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-/221285480743?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a47927 λογω της πιθανοτητας τελωνιου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α ναι. Νομιζα βρηκες καποιο καινουργιο επειδη ειπες χαμηλη τιμη. Οχι οτι δεν ειναι καλη κι αυτη αλλα σκεφτομαι αν αξιζουν τα 60€ παραπανω απο αυτο: http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-/221285480743?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a47927 λογω της πιθανοτητας τελωνιου.

 

Μπα όχι απο Κίνα!

 

Παιδια εγω θα το επερνα τωρα αλλα εμεινε μονο το λευκο! :(

 

Εγώ το άσπρο θέλω...χεχε

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

το κινητο απο το vnp το οποιο ειναι απο κινα σου ειπαν οτι καλυπτεται στην Lg?

 

gsir επειδή από ότι θυμάμαι την ίδια μέρα πήραμε από τον κινέζο το track number σου τι σου δείχνει; εμένα από χτες είναι shipment ready στο Hong Kong.

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου ήταν Ταϊβάν φιλε από vnp και δεύτερο τα παιδιά ρώτησαν αν υπάρχει κάποιος που το έχει στην Ελλάδα και όχι το ποιο φθηνό εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά

 

Δουλευεις στο vnp; αλλιως σα πολυ ευκολα δε θιχτηκες;

Ρωταει καποιος για το συγκεκριμενο μαγαζι και ενημερωνω τον ανθρωπο που μπορει να μην ξερει οτι ενω ισχυριζεται οτι η συσκευη ειναι ευρωπαικη και συγκεκριμενα απο αγγλια, εν τελει ειναι κινεζικη.

Αν θεωρεις οτι το να λεει ψεματα ενα μαγαζι δεν ειναι αξιο σχολιασμου, και δεν πρεπει να ενημερωθουν οι υποψηφιοι αγοραστες παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχάς ποιος είπε ότι θιχτηκα φιλε μου αν διάβασες το ποστ μου καταλήγω λέγοντας ότι μπορεί να μην κατάλαβα καλά είπες ότι αυτά που φέρνει το συγκεκριμένο μαγαζί είναι από Χονγκ Κονγκ και εγώ ενημέρωσα ότι το δικό μου είναι Ταϊβάν είδες πουθενά να υπερασπίζομαι το μαγαζί λέγοντας ότι είναι αγγλικά ;;; μήπως εσύ δουλεύεις σε κάποιον ανταγωνιστή ;
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη υμίν!Η γλωσσα του φορουμ πολλες φορες δημιουργει προβληματα.Το συμπερασμα ειναι οτι το μαγαζι δηλωνει τα τηλεφωνα ως αγγλικα.Μεγα φαουλ.Μακαρι η lg να τα καλυπτει,κατι το οποιο μονο στη πραξη θα φανει (δυστυχως)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη υμίν!Η γλωσσα του φορουμ πολλες φορες δημιουργει προβληματα.Το συμπερασμα ειναι οτι το μαγαζι δηλωνει τα τηλεφωνα ως αγγλικα.Μεγα φαουλ.Μακαρι η lg να τα καλυπτει,κατι το οποιο μονο στη πραξη θα φανει (δυστυχως)

 

Υποθέτω ότι επειδή ο προμηθευτής τούς είναι από Αγγλία νομίζουν ότι και οι συσκευές που φέρνουν είναι αγγλικές ένα απλό check στο firmware της συσκευής όπως έκανα και εγώ είναι αρκετό δεν χρειάζεται να είσαι γκουρού

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι επειδή ο προμηθευτής τούς είναι από Αγγλία νομίζουν ότι και οι συσκευές που φέρνουν είναι αγγλικές ένα απλό check στο firmware της συσκευής όπως έκανα και εγώ είναι αρκετό δεν χρειάζεται να είσαι γκουρού

 

Οπως λες και εσυ δεν χρειαζεται να εισαι γκουρου, απλα να νοιζεσαι να μην κοροιδευεις τον κοσμο, και στο vnp ουτε ενα απλο check στο firmware δεν φροντισαν να κανουν.

Επισης οταν διαβεβαιωνεις τον κοσμο οτι ειναι αγγλικο πρεπει να εχεις φροντισει να ελεξεις αν οντως ειναι, και οχι το να λες τι νομιζεις, αλλιως κλειστω το μαγαζι.

 

Δεν μιλαω για εσενα αλλα για το vnp και το πως κοροιδευει ή δεν νοιαζεται για τους πελατες του.

Link to comment
Share on other sites

Οπως λες και εσυ δεν χρειαζεται να εισαι γκουρου, απλα να νοιζεσαι να μην κοροιδευεις τον κοσμο, και στο vnp ουτε ενα απλο check στο firmware δεν φροντισαν να κανουν.

Επισης οταν διαβεβαιωνεις τον κοσμο οτι ειναι αγγλικο πρεπει να εχεις φροντισει να ελεξεις αν οντως ειναι, και οχι το να λες τι νομιζεις, αλλιως κλειστω το μαγαζι.

 

Δεν μιλαω για εσενα αλλα για το vnp και το πως κοροιδευει ή δεν νοιαζεται για τους πελατες του.

 

Μα φίλε μου δεν χρειάζεται ούτε καν check στο firmware όπως έγραψα και πιο πάνω στο κουτί τα πάντα ήταν στα ταιβανεζικα και πουθενά δεν αναφέρεται ότι είναι για χρήση στην ευρωπαϊκή Ένωση

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ AN ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΚΕΣ συσκεύες και πουλούσαν ASIAΝ...

Δεν υπάρχει δικαιολογία , μιλάμε για μαγαζί που πουλάει κινητά και με το G2 έχουν πουλήσει δεκάδες 32αρια καθώς ήταν το μόνο μαγαζί που διαφήμιζε ότι το έχει...

Τεσπα , μακάρι να μην ξανασυμβεί κάτι αντίστοιχο...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγνωμη που θα γινω κουραστικοs,αλλα επειδη ετοιμαζομαι να το παραγειλω απο το DIGIVIRE. Την D802 4G στελνουν η θα την πατησω?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανεώθηκε το status από το δέμα :

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 14-11-2013 08:46 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Από ότι φαίνεται δεν το γλιτώσαμε το κουστούμι του τελωνείου. Το κόλπο με τον Κινέζο με το PHONE GIFT δεν πιάνει πάντα λογικό το βρίσκω.

Είμαι περίεργος να δω τι χρέωση θα βάλαν από την στιγμή που δεν έχει τιμολόγιο το δέμα.:confused::grin:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανεώθηκε το status από το δέμα :

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 14-11-2013 08:46 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Από ότι φαίνεται δεν το γλιτώσαμε το κουστούμι του τελωνείου. Το κόλπο με τον Κινέζο με το PHONE GIFT δεν πιάνει πάντα λογικό το βρίσκω.

Είμαι περίεργος να δω τι χρέωση θα βάλαν από την στιγμή που δεν έχει τιμολόγιο το δέμα.:confused::grin:

 

Λες να μας πήρανε πρέφα λόγω πολλών παραγγελιών τις τελευταίες μέρες; Μη μου λες τέτοια :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λες να μας πήρανε πρέφα λόγω πολλών παραγγελιών τις τελευταίες μέρες; Μη μου λες τέτοια :worry:

 

Φίλε μου ''Joker'' έχει καταντήσει το τελωνείο, πλέον 100% ότι δεν θα περάσεις δεν είσαι ποτέ. Λογικά αύριο θα παραλάβω θα σας πω τα μαντάτα αύριο...:)

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...