Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται παιδιά το πήρε ο κολλητός μου από Αγγλία από εδώ http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/lg-g2-d802-4g-lte-32gb-unlocked-mobile-phones.html. Τελική τιμή γύρω στα 433 για το 32άρι. Μόλις μου έρθει θα ενημερώσω! :)

 

Edit: Με αυτόν τον κωδικό "SHOPFRND10" έχετε 5 λίρες έκπτωση!

 

Αν τσεκάρουμε το "About Us" του site, φαίνεται να αποτελεί UK selling point του γνωστού πωλητή στο ebay (Hong Kong). Ο πωλητής στο Hong Kong είναι ουσιαστικά η εταιρεία DWI (Digital World International) και το αγγλικό site αναφέρει: "eglobadigitalstore.co.uk is a website operated by DWI Merchants Ltd".

Αν είναι έτσι, με μόνο 20 ευρώ παραπάνω παίρνουμε την ίδια συσκευή, χωρίς να περιμένουμε ένα μήνα και χωρίς το ρίσκο τελωνείου..

 

Υ.Γ: Παρατηρώ ότι πουλάει ΜΟΝΟ στην Μεγάλη Βρετανία. Δεν λέει τίποτε για υπόλοιπη Ευρώπη..

Edited by Polter
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

daospi ποτε σου εγινε Shipped? εχει απο τις 22/10 που εγινε shipped το δικο μου. το tracking που δινουν σου δουλεψε?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

daospi ποτε σου εγινε Shipped? εχει απο τις 22/10 που εγινε shipped το δικο μου. το tracking που δινουν σου δουλεψε?

 

5/11 το έστειλαν. Το tracking δουλεύει αν και μετά από 2-3 μέρες κατάφερα να δω status. Σύμφωνα με το tracking, είναι Ελλάδα μιας και τώρα μπορώ να το δω και από το site των ΕΛΤΑ.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

εμενα το tracking δε δουλευει το μονο που λεει ειναι οτι εσταλη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εμενα το tracking δε δουλευει το μονο που λεει ειναι οτι εσταλη..

 

Kάνε υπομομή 1-2 μέρες και αν δεν αλλάξει κάτι επικοινώνησε μαζί τους. Δύσκολα πάντως να χαθεί Registered πακέτο.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Kάνε υπομομή 1-2 μέρες και αν δεν αλλάξει κάτι επικοινώνησε μαζί τους. Δύσκολα πάντως να χαθεί Registered πακέτο.

 

απο τις 22 μου λεει shipped ποσο υπομονη να κανω. ασε που λέει και destination unknown στο site που γίνεται το track. αυτο δε σου στειλαν και σενα http://www.17track.net/index_en.shtml;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

απο τις 22 μου λεει shipped ποσο υπομονη να κανω. ασε που λέει και destination unknown στο site που γίνεται το track. αυτο δε σου στειλαν και σενα http://www.17track.net/index_en.shtml;

 

Nαι, το ίδιο είναι και είναι και αξιόπιστο. Το destination unknown μου το έβγαζε και εμένα τις πρώτες ημέρες που το έστειλαν.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Nαι, το ίδιο είναι και είναι και αξιόπιστο. Το destination unknown μου το έβγαζε και εμένα τις πρώτες ημέρες που το έστειλαν.

 

Ακριβώς τα ιδια και εμένα, παραγγελία 24/10 και ελπίζω να έρθει μέσα στην εβδομάδα..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Για οσους παρήγγειλαν 24/10 με singapore post μολις ανανεώθηκε το tracking των ΕΛΤΑ :

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 10-11-2013 20:45 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-11-2013 17:43 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-11-2013 11:33 IPS

 

Τρίτη με Τετάρτη θα το έχω λογικά. Ο μόνος φόβος μην σκαλώσει τελωνείο :p

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Για οσους παρήγγειλαν 24/10 με singapore post μολις ανανεώθηκε το tracking των ΕΛΤΑ :

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 10-11-2013 20:45 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-11-2013 17:43 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-11-2013 11:33 IPS

 

Τρίτη με Τετάρτη θα το έχω λογικά. Ο μόνος φόβος μην σκαλώσει τελωνείο :p

 

Μα πρόλαβες! Αυτό ετοιμαζόμουνα να αναρτήσω κι εγώ!

Το κουφό είναι πως σ'εμένα εμφανίζει και πληροφορίες από το μέλλον!

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 11-11-2013 09:00 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 10-11-2013 18:00 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 10-11-2013 20:20 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-11-2013 17:43 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-11-2013 11:33 IPS

 

Μου λέει ότι σήμερα στις 09:00 το πρωί (σε 7 ώρες).. πέρασε στο Κέντρο Διαλογής Αθήνας..

Πάντως όπως φαίνεται η φουρνιά μας πέρασε αέρα από το Τελωνείο. Μην ανησυχείς.

 

Υ.Γ.: Ρε πατρίδα! Τώρα το πρόσεξα πως είσαι Κιλκίς!!

Edited by Polter
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το καλοβλέπω το 32αρι από τον κινέζο, δεν έχει παραλάβει κάποιος από εσάς ακόμα, αν έχω διαβάσει καλά....άρα δεν ξέρουμε τι παίζεται με τα πακέτα αυτού του κινέζουν στο τελωνείο...?

 

Το θέμα είναι ότι τα υπόλοιπα sites (γερμανικά και αγγλικά που έχω δει) έχουν τιμές περίπου στη τιμή του κινέζου +50€ minimum, το οποίο είναι λιγότερο από το τελωνείο σε περίπτωση που ελέγξουν το πακέτο και βάλουν το 31-32% καπέλο που βάζουν...

 

Λογικά αύριο-μεθαύριο θα έχετε παραλάβει μερικοί από εσάς, για να δούμε τι θα παιχτεί....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαστείτε να παραγγείλετε από εδώ:http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Περιμέντε πρώτα να δείτε αν τα άλλα παιδιά πλήρωσαν τελωνείο γιατί εμένα έχει 2 μέρες που έφτασε το δέμα Ελλάδα και είναι ακόμα στο τελωνείο Ελ. Βενιζέλος. Αν δεν ξεκολλήσει σε κάνα 2 μέρες μάλλον έρχεται ''ταρίφα''. Το μόνο που εύχομαι είναι να μην ξεπερνάει το 100ρικο γιατί οι τελωνειακοί από ότι βλέπω από άλλες περιπτώσεις ότι νάνε κοστολόγια ρίχνουν.

 

Στον φίλο Polter που τα παραγγείλαμε την ίδια ημερομηνία 24/10 από ότι με είπε πέρασε αέρα τελωνείο και είναι το δέμα του είδη στον προορισμό του. Δεν ξέρω αν παρέλαβε κιόλας. Να ξέρετε πάντα υπάρχει πιθανότητα όπως και να το στείλουν να πληρώσετε δασμούς είναι ανάλογα την τύχη του καθενός.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαστείτε να παραγγείλετε από εδώ: Περιμέντε πρώτα να δείτε αν τα άλλα παιδιά πλήρωσαν τελωνείο γιατί εμένα έχει 2 μέρες που έφτασε το δέμα Ελλάδα και είναι ακόμα στο τελωνείο Ελ. Βενιζέλος. Αν δεν ξεκολλήσει σε κάνα 2 μέρες μάλλον έρχεται ''ταρίφα''. Το μόνο που εύχομαι είναι να μην ξεπερνάει το 100ρικο γιατί οι τελωνειακοί από ότι βλέπω από άλλες περιπτώσεις ότι νάνε κοστολόγια ρίχνουν.

 

Στον φίλο Polter που τα παραγγείλαμε την ίδια ημερομηνία 24/10 από ότι με είπε πέρασε αέρα τελωνείο και είναι το δέμα του είδη στον προορισμό του. Δεν ξέρω αν παρέλαβε κιόλας. Να ξέρετε πάντα υπάρχει πιθανότητα όπως και να το στείλουν να πληρώσετε δασμούς είναι ανάλογα την τύχη του καθενός.

Παντως απ οτι βλεπω σημερα η τιμη εχει αρχισει και ανεβαινει πλεον και στα ελληνικα μαγαζια μαλλον πουλαει πολυ το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαστείτε να παραγγείλετε από εδώ:http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Περιμέντε πρώτα να δείτε αν τα άλλα παιδιά πλήρωσαν τελωνείο γιατί εμένα έχει 2 μέρες που έφτασε το δέμα Ελλάδα και είναι ακόμα στο τελωνείο Ελ. Βενιζέλος. Αν δεν ξεκολλήσει σε κάνα 2 μέρες μάλλον έρχεται ''ταρίφα''. Το μόνο που εύχομαι είναι να μην ξεπερνάει το 100ρικο γιατί οι τελωνειακοί από ότι βλέπω από άλλες περιπτώσεις ότι νάνε κοστολόγια ρίχνουν.

 

Στον φίλο Polter που τα παραγγείλαμε την ίδια ημερομηνία 24/10 από ότι με είπε πέρασε αέρα τελωνείο και είναι το δέμα του είδη στον προορισμό του. Δεν ξέρω αν παρέλαβε κιόλας. Να ξέρετε πάντα υπάρχει πιθανότητα όπως και να το στείλουν να πληρώσετε δασμούς είναι ανάλογα την τύχη του καθενός.

 

σου ευχομαι να στο περασουν χωρις κανενα προβλημα.. το ιδιο ευχομαι και σε μένα :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι και εγώ το εύχομαι φίλε μου για καλή μας τύχη.:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφόσον κόλλησε στο τελωνείο δεν περνάει έτσι ! :(
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..οσα παιδιά παίρνουν απο site minideal κλπ ας πουν καμιά αποψη σε ότι αφορα τελωνείο με ems και ας ανοιχτεί επιτέλους ένα καινουργιο θέμα με διαθεσιμότητα και αγορά του Lg G2

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..οσα παιδιά παίρνουν απο site minideal κλπ ας πουν καμιά αποψη σε ότι αφορα τελωνείο με ems και ας ανοιχτεί επιτέλους ένα καινουργιο θέμα με διαθεσιμότητα και αγορά του Lg G2

 

Τα πράγματα είναι πολύ συγκεκριμένα: αν σταλεί με courrier service (οποιαδήποτε) τότε περνάει 100% τελωνείο. Αν σταλεί με το εκάστοτε "εθνικό" ταχυδρομείο, τότε υπάρχει μια μικρή (οι γνώμες διίστανται, παίζει από 10 εώς 25%) πιθανότητα να περάσει τελωνείο από τα ΕΛΤΑ. Η επιβάρυνση είναι τυποποιημένη (ΦΠΑ + Τέλη + Χαρτόσημα + αμοιβή εκτελωνιστή) και φτάνει περίπου στο 32% επί της συνολικής τιμής, δηλαδή αγορά + μεταφορικά.

 

Αν δεν υπάρχει τιμολόγιο ή απόδειξη εντός του πακέτου, ο εκτελωνιστής μπορεί να επικοινωνήσει με τον παραλήπτη για να του στείλει την απόδειξη πληρωμής μέσω Paypal ή πιστωτικής κάρτας, και επ'αυτού να εφαρμόσει τα ανωτέρω.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παντως απ οτι βλεπω σημερα η τιμη εχει αρχισει και ανεβαινει πλεον και στα ελληνικα μαγαζια μαλλον πουλαει πολυ το κινητο...

 

Το κινητο σημερα στο skroutz εχει οεσει αλλα 10 ευρω σε σχεση με εχτες. Κσι ετσι θα ειναι η πορεια του απο εδω και περα ειδικα μετα την ελευση του n5.

 

 

 

 

 

Τι να πω..οσα παιδιά παίρνουν απο site minideal κλπ ας πουν καμιά αποψη σε ότι αφορα τελωνείο με ems και ας ανοιχτεί επιτέλους ένα καινουργιο θέμα με διαθεσιμότητα και αγορά του Lg G2

 

Είναι κανόνας και νόμος όταν παραγγελνεις απο κινα βάζεις το απλό δωρεάν ταχυδρομείο για να αποφυγεις οποιαδήποτε περιπέτεια τελωνειου.

Ems απλα έχει λιγότερες περιπτώσεις να περάσει απ οτι με dhl.

Το κοστολογιο αν δεν κάνω λάθος είναι κάνα 25% επι του τιμολογιου αλλά σε αυτό δεν είμαι σίγουρος.

Δεν αξίζουν ρίσκα απο Κίνα. Απλό ταχυδρομείο και υπομονή 20-25 μέρες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφόσον κόλλησε στο τελωνείο δεν περνάει έτσι ! :(

 

Μόνο αν πληρώσεις οτι σου αντιστοιχεί και γλιτώνεις κάποια λεφτά αν κανείς μονο σου το όλο τρέξιμο στο αεροδρόμιο όπερ σημαίνει κάνα 3-4 ώρες χαρτουρα κ υπομονή.

Αν δεν πληρώσεις δεν έχει συσκευη δυστυχώς.

Επίσης και το λέω γενικά είδα οτι πολλά παιδιά παρήγγειλαν απο Κίνα μη έχοντας καμια γνώση περί μεταφοράς κτλ ενω μέσα στο myphone υπαρχουν πολλά ειδικα sections.

Απλά εύχομαι σε όλους να πάνε όλα καλά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σημερα στο skroutz εχει οεσει αλλα 10 ευρω σε σχεση με εχτες. Κσι ετσι θα ειναι η πορεια του απο εδω και περα ειδικα μετα την ελευση του n5.
Μονο σε ενα καταστημα στο οποιο δεν ειναι και διαθεσιμο εχει πλεον 465 σε ολα τα αλλα απο 470 και πανω και το kaiser απο 465 το εβαλε στα 478 σημερα...
Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ αργεί; Τι γράφει τότε στο eBay και στο site του μέχρι 7 μέρες παραδοση; εγώ το παρήγγειλα χτες και σήμερα έφυγε. Ελπίζω κι εγώ να μη κολλήσει τελωνείο.!
Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ αργεί; Τι γράφει τότε στο eBay και στο site του μέχρι 7 μέρες παραδοση; εγώ το παρήγγειλα χτες και σήμερα έφυγε. Ελπίζω κι εγώ να μη κολλήσει τελωνείο.!

 

τόσες μέρες κανει οταν το στελνει με dhl fedex κλπ. Tracking number ποτε πήρες; εγώ χθες παρήγγειλα και πήρα σήμερα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...