Jump to content

Διαδικασία flashing και debranding Lumia WP8 συσκευής


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το C είναι το γράμμα του δίσκου όπου έχουμε κάνει εγκατάσταση τα προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε για την διαδικασία.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 263
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το C είναι το γράμμα του δίσκου όπου έχουμε κάνει εγκατάσταση τα προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε για την διαδικασία.

 

Ευχαριστώ, θα διαβάσω τον οδηγό καμιά δεκαριά φορές για να τον εμπεδώσω και μόλις τον καταλάβω θα ξεκινήσω την διαδικασία :) Και κάτι τελευταίο, ποιός οδηγός ταιριάζει καλύτερα και είναι ευκολότερος για το 625;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα διαβάσω τον οδηγό καμιά δεκαριά φορές για να τον εμπεδώσω και μόλις τον καταλάβω θα ξεκινήσω την διαδικασία :) Και κάτι τελευταίο, ποιός οδηγός ταιριάζει καλύτερα και είναι ευκολότερος για το 625;

 

Προτείνεται ο δεύτερος τρόπος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω τον συνδιασμό volume - και power button ενεργοποιείται. Τι να κάνω;

 

Πάτα retry στον υπολογιστή σου! Αυτό είναι το θέμα, μόλις νιώσεις τη δόνηση να ενεργοποιηθεί η συσκευή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αφού συνδέσω τη συσκευή πατάω τα πλήκτρα, αλλά εξαφανίζεται το firmware από τη λίστα αμέσως μετά τη σύνδεση.

 

Λοιπόν, αφού κάνεις τη διαδικασία όπως αναφέρεται στον οδηγό, πατάς start. Περιμένεις το πρόγραμμα να φορτώσει το firmware και πατάς ΟΚ στο σφάλμα σε ενημερώνει ότι δεν έχεις συνδεδεμένη τη συσκευή. Μετά κλείνεις τη συσκευή σου, τη συνδέεις στο καλώδιο USB και πατάς power button και volume - μέχρι να νιώσεις τη δόνηση. Πατάς retry και περιμένεις. Τότε η συσκευή θα ενεργοποιηθεί και θα bootάρει για να αρχίσει η διαδικασία φλασαρίσματος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια βοηθεια παω να σκασω!!! Ξεκινησα την διαδικασια για φλασαρισμα με την 059Τ186 RM-941 VAR EURO IT CV και μολις το κινητο μου εβγαλε ΝΟΚΙΑ με λευκα γραμματα και ολη η υπολοιπη οθονη κοκκινη (προφανως ξεκινησε το φλασαρισμα), το nokia care suite εβγαλε ενα σφαλμα και δεν ξερω τωρα αν με πεταξε εξω. Γραφει πανω αριστερα USB1: product in flash, απο κατω not supported product και κατω δεξια Data package selection error. Ουτε μπαρα προοδου εχω ουτε τπτ. Στο μεσω της οθονης του

nokia care suite γραφει 1.please connect a device 2.If device ask to select mode...κτλ. Το κινητο παραμενει το ιδιο εδω και πανω απο μιση ωρα με το λογοτυπο της Nokia σε κοκκινο φοντο. Τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια παω να σκασω!!! Ξεκινησα την διαδικασια για φλασαρισμα με την 059Τ186 RM-941 VAR EURO IT CV και μολις το κινητο μου εβγαλε ΝΟΚΙΑ με λευκα γραμματα και ολη η υπολοιπη οθονη κοκκινη (προφανως ξεκινησε το φλασαρισμα), το nokia care suite εβγαλε ενα σφαλμα και δεν ξερω τωρα αν με πεταξε εξω. Γραφει πανω αριστερα USB1: product in flash, απο κατω not supported product και κατω δεξια Data package selection error. Ουτε μπαρα προοδου εχω ουτε τπτ. Στο μεσω της οθονης του

nokia care suite γραφει 1.please connect a device 2.If device ask to select mode...κτλ. Το κινητο παραμενει το ιδιο εδω και πανω απο μιση ωρα με το λογοτυπο της Nokia σε κοκκινο φοντο. Τι να κανω???

 

Δοκίμασε να του κάνεις ένα soft reset και ξαναπροσπάθησε. Αλλιώς το φλασάρεις με το Nokia Software Recovery Tool για να επανέλθει το εργοστασιακό firmware.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναεκανα Start την Rom και την περασε μια χαρα!!! Ουφ, ευτυχως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ! Ναι Διορθωθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βαλω την γερμανική ρομ ποιο product code βαζω για το Lumia 920 black;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βαλω την γερμανική ρομ ποιο product code βαζω για το Lumia 920 black;;

 

059Q9L7 RM-821 VAR EURO2 DE CV BLACK

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

059Q9L7 RM-821 VAR EURO2 DE CV BLACK

 

 

 

Σε ευχαριστώ!!!

 

Με τόσες πολλές έχασα την μπάλα ,

 

Αυριο θα δοκιμάσω να το φλασαρω και ο θεός βοηθός

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο 520 της συζύγου

 

Εβαλα την ιταλική CV όλα οκ αλλα με παίδεψε μιας και δεν το αναγνώριζε ούτε μπορούσα,να βρω τους drivers τελικά έκανα τεστ το βρηκε,και όλα οκ τώρα κατεβάζω την 8.1 !!

 

 

 

Όλα οκ μου πήρε λιγο χρόνο αλλα άξιζε ,ευχαριστώ για το ποστ ήταν πολύ κατατοπιστικό

 

 

 

Οκ και το 920 :)

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να έχω περάσει ιταλική rom και όταν ξεκινάει να μου έχει region Ιταlία αλλά γλώσσα ελληνικά; Φταίει οτι κατα λάθος στη διαδικασία κατεβάσματος, η μία rom κάθισε στη παλιά την ελληνική που είχα στο programdata\nokia\packages ; Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να έχω περάσει ιταλική rom και όταν ξεκινάει να μου έχει region Ιταlία αλλά γλώσσα ελληνικά; Φταίει οτι κατα λάθος στη διαδικασία κατεβάσματος, η μία rom κάθισε στη παλιά την ελληνική που είχα στο programdata\nokia\packages ;

 

Αν στο πρόσθετα+πληροφορίες σου γράφει IT CV δεν έχεις πρόβλημα αλλά πολύ πιθανόν να έγινε για τον λόγο που αναφέρεις!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν στο πρόσθετα+πληροφορίες σου γράφει IT CV δεν έχεις πρόβλημα αλλά πολύ πιθανόν να έγινε για τον λόγο που αναφέρεις!

 

ΙΤ CV γράφει αλλά επειδή έχω και το πρόβλημα που δε μου πάει σε Cyan από τα 8 λέω μήπως φταίει κι αυτό..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

ΙΤ CV γράφει αλλά επειδή έχω και το πρόβλημα που δε μου πάει σε Cyan από τα 8 λέω μήπως φταίει κι αυτό..

 

Πιθανόν! Αφού την κατεβάζεις καθαρή τη νέα ρομ περιμένουμε να μας πεις αν θα ολοκληρωθεί η διαδικασία αυτή τη φορα! Πάντως χθες το βράδυ μου έβγαζε και εμένα ένα σφάλμα στην αναζήτηση για τις ενημερώσεις οπότε μπορεί να ήταν γενικό το πρόβλημα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν! Αφού την κατεβάζεις καθαρή τη νέα ρομ περιμένουμε να μας πεις αν θα ολοκληρωθεί η διαδικασία αυτή τη φορα! Πάντως χθες το βράδυ μου έβγαζε και εμένα ένα σφάλμα στην αναζήτηση για τις ενημερώσεις οπότε μπορεί να ήταν γενικό το πρόβλημα!

 

Την ξαναπέρασα καθαρή αλλά πάλι ελληνικά μου έβγαλε. Μάλλον την παίρνει από την ελληνική sim.

 

Επιτέλους γρανάζια!! Έδωσε ο Κύριος! Η καινούρια καθαρή rom was the key!

Edited by niotheros
Συνεχόμενα μηνύματα
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο κωδικός στη υποδοχή SD είναι 059V742, το οποίο απ' ότι κατάλαβα αντιστοιχεί στο RM-937 VAR EURO IT WIND WHITE.

Στα πρόσθετα+πληροφορίες έχω Manufacturer Name Rm-937_eu_euro1_231 με Mobile Operator 000-GB.

Ο αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού είναι 1028.3562.1402.0001.

 

Στην Ιταλία έχει βγει της TIM και της VODAFONE η 8.1. Ποιος είναι ο ανάλογος κωδικός για να flash-αρω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο κωδικός στη υποδοχή SD είναι 059V742, το οποίο απ' ότι κατάλαβα αντιστοιχεί στο RM-937 VAR EURO IT WIND WHITE.

Στα πρόσθετα+πληροφορίες έχω Manufacturer Name Rm-937_eu_euro1_231 με Mobile Operator 000-GB.

Ο αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού είναι 1028.3562.1402.0001.

 

Στην Ιταλία έχει βγει της TIM και της VODAFONE η 8.1. Ποιος είναι ο ανάλογος κωδικός για να flash-αρω.

 

Λευκή είναι η συσκευή σου;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ναι.

 

Δυστυχώς δεν κυκλοφορεί το 1520 σε λευκό από ιταλική ΤΙΜ ή την ιταλική Vodafone. Μόνο μαύρο από την ΤΙΜ και μόνο μαύρο και κίτρινο από την Vodafone.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο συμβατό fw υπάρχει για να περάσω;

 

Αγγλικό

059V333 RM-937 VAR EURO GB CV WHITE

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...