Jump to content

Διαδικασία flashing και debranding Lumia WP8 συσκευής


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι δηλαδή branded;;;

 

Σε παλιότερη ερώτηση μου μου είπαν πει εδώ πως δεν είναι. Τελευταία φορά είχα περάσει μια TP έκδοση των windows 10 και το είχα επαναφέρει με το Lumia recovery tool. Όλα αυτά τα υπόλοιπα νούμερα με τα w και τα σχετικά, που τα βλέπετε;

 

Edit: πήρα τηλέφωνο ένα κατάστημα Nokia care και αφού τους έδωσα το imei μου είπαν πως δεν είναι σε κανέναν πάροχο και είναι ελληνικό.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 263
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα προσπαθω στο nokia suite να ανοιξω το data package manager αλλα δεν μου το ανοιγει. τα αλλα εργαλεια ανοιγουν κανονικα. το κανει κα σε αλλους;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μην απελπίζεσαι. Δεν καίγεται έτσι εύκολα η πλακέτα. Πήγαινε στο nokia care και βλέπεις. Όσα κινητά είχα που είχανε φτάσει σε αυτό το σημείο (να αναγωνρίζονται σαν τέτοια συσκευή απο τον υπολογιστή) φτιαχνόταν.

 

Κάτι που μπορεί να σε βοηθήσει: Δοκίμασε με τα καλώδια usb 2.0 (βάλε 2-3) Που λέει και χωρίς να έχεις drivers μέσα. Τα καλώδια παίζουν ρόλο να το ξέρεις.

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_repair/qhsusbbulk-wprt-bricked-two-l930/c9ed1c14-5f34-4f6a-a1fa-5706462b728c

 

καλημέρα μήπως ξέρει κάνεις να μου πει αν αυτή η rom είναι ελληνική?

059W1N7: RM-1045 VAR EURO 7F CV BLACK

 

Αυτά είναι τα product codes του Lumia 930 τα οποία είναι για τις ευρωπαϊκές χώρες μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα.

059W0X5: RM-1045 VAR EURO 3V CV BLACK

059W0X7: RM-1045 VAR EURO 3V CV BR_GRE

059W0X8: RM-1045 VAR EURO 3V CV BR_ORA

059W0X6: RM-1045 VAR EURO 3V CV WHITE

 

059w2s9 var euro zh tmo μήπως ξέρει κάνεις να μου πει αν αυτή η rom είναι ελληνική?

Link to comment
Share on other sites

059w2s9 var euro zh tmo μήπως ξέρει κάνεις να μου πει αν αυτή η rom είναι ελληνική?

 

Έχω την εντύπωση πως είναι η ελληνική της Cosmote. Αλλά λογικά θα είναι 2h και όχι zh.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς για Lumia 730 rm-1040 ποιό είναι το ελληνικό variant;

 

Δεν υπάρχει αυτόνομο ελληνικό firmware για το RM-1040. Καλά καλά δεν υπάρχει ούτε το καθαρά ευρωπαϊκό που υπάρχει για τις άλλες συσκευές. Ποιό έχει τώρα η συσκευή σου;

Θα σου πρότεινα ένα από τα δύο. Το πρώτο είναι από την Ουγγαρία και το δεύτερο από την Γερμανία.

059W5Q2: RM-1040 VAR EURO 7F CV

059W5P8: RM-1040 VAR EURO DE CV

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αφου η Nokia εκλεισε τους server πως αλλαζουμε rom;

 

πως αραγε?....ας μας πει κάποιος

:up:
Link to comment
Share on other sites

πως αραγε?....ας μας πει κάποιος

 

Υπάρχουν σελίδες που έχουν τα firmwares διαθέσιμα προς λήψη. Η αναφορά τους απαγορεύεται στις σελιδες του φόρουμ καθώς διακινούν copyrighted υλικό. Μπορείς να τις αναζητήσεις σε μηναχές αναζήτησης και αφού βρεις και κατεβάσεις το επιθυμητό firmware, λογικά, θα δουλέψει με τον δεύτερο -τον offline- τρόπο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Παιδιά καλησπέρα χρόνια διαβάζω το forum εξαιρετικό !!!! Έχω ένα μεγάλο πρόβληματο Nokia 8800 carbon δεν φωρτωνει πλεων το λογισμικό όταν ανοίγει βγάζει τα χέρια μετά αναβοσβήνει η οθόνη και σβήνει τελείως έχω μέσα πολλές πολλές επαφές και μυνηματα πολύτιμα δεν με νοιάζουν φωτό ξαι τραγούδια Πάρ όλο που όταν είναι κλειστό ο υπολογιστής διαβάζει την μνήμη μπορεί κάποιος να μου το φλαλαρει και να προσπαθήσει να μην χάσω τουλάχιστον τις επαφές μου;;; και οποίο κόστος έχει όλη αυτή η εργασία είμαι διατεθημενος να το δώσω
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Are you still looking for your perfect mate? Maybe she is just a click away! MeetRussianBeauty offers single men around the world an amazing platform to date the sweetest, sexiest and most sincere Russian and Ukrainian girls who are searching for friendship, love and marriage! It's totally FREE to register at MeetRussianBeauty and instantly browse thousands of ladies' profiles.

Meet thousands of sweetest Russian and Ukrainian girls on MeetRussianBeauty!

Access premium features - live chat, phone calls, video and more

Relax and enjoy dating on our safe and secure platform

Join to find!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Are you still looking for your perfect mate? Maybe she is just a click away! MeetRussianBeauty offers single men around the world an amazing platform to date the sweetest, sexiest and most sincere Russian and Ukrainian girls who are searching for friendship, love and marriage! It's totally FREE to register at MeetRussianBeauty and instantly browse thousands of ladies' profiles.

Meet thousands of sweetest Russian and Ukrainian girls on MeetRussianBeauty!

Access premium features - live chat, phone calls, video and more

Relax and enjoy dating on our safe and secure platform

Join to find!

thanks!!...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα και χρόνια πολλά, έχει η γυναίκα μου το Lumnia 630 win.8.1 εκεί που μίλαγε μετά από λίγο ζεστάθηκε πολύ και έχασε της επαφές που είχε απο παλιά και όχι τις καινούργιες.Μπορώ να της ξαναβρώ? (δεν είχε αντίγραφα) . Επίσης γνωρίζει κάποιος γιατί το έκανε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...