Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να βάλεις ενα ηχείο η μια μπαταρία δεν τρέχει και κάτι σιγά.

Όμως τζαμί και οθόνη ειναι το 80% της συσκευής. Αν δεν ειναι αυθεντικό τι να το κάνω;

Παίρνω άλλη συσκευή και την χαλασμένη δεν ξερω η στην άκρη η μεταπώληση.

Μούφα οθόνη δεν βάζω

 

Τρέχω ήδη 9.3. Στα ίδια η λειτουργία της συσκευής περίπου. Ειναι νωρις ακόμα για να εκφέρω άποψη.

Το night shift κανει την δουλειά του. Επιτέλους πήραν κάτι σωστό από την jailbreak κοινότητα και το έβαλαν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οχι και φοβερή.

Μια απο τα ίδια ειναι. Κοιτά μην ειναι και χειρότερη. Σε 2-3 ώρες χρήση που την δοκίμασα εχθές δεν είδα διαφορά πάντως προς το καλύτερο.

Θα ενημερώσω σήμερα αύριο για λεπτομέρειες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Lag ιδιο, μπαταρια καλυτερη. Το night shift το εβαλα αλλα το βραδυ το εχει η γυναικα στο κρεβατι οποτε δεν ξερω :p

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Lag ιδιο, μπαταρια καλυτερη. Το night shift το εβαλα αλλα το βραδυ το εχει η γυναικα στο κρεβατι οποτε δεν ξερω :p

 

Ειδικά το night shift ειναι κάτι που δεν το αλλάζω με τίποτα. Γενικά με το φως δεν τα πάω καλά και με εχει βολέψει παρά πολυ.

Για lag σαν να παρατηρώ ότι ειναι ενα κλικ καλύτερα η συσκευή μου. Μπαταρία όντως λίγο καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα! Εδω σχεδον εναν χρόνο εχω ενα ipad mini2 χτες προσπαθησα να συνδέσω ενα bluetooth mouse (Microsoft) το είδε αλλά δεν μου εβγαλε τον κέρσορα υπάρχει τροπος να το δω? η παίζει καποια συγκεκριμένα? η δεν παιζει καθολου?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εδω σχεδον εναν χρόνο εχω ενα ipad mini2 χτες προσπαθησα να συνδέσω ενα bluetooth mouse (Microsoft) το είδε αλλά δεν μου εβγαλε τον κέρσορα υπάρχει τροπος να το δω? η παίζει καποια συγκεκριμένα? η δεν παιζει καθολου?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

 

Εχω την εντύπωση ότι κέρσορα βγάζει μόνο το android.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εδω σχεδον εναν χρόνο εχω ενα ipad mini2 χτες προσπαθησα να συνδέσω ενα bluetooth mouse (Microsoft) το είδε αλλά δεν μου εβγαλε τον κέρσορα υπάρχει τροπος να το δω? η παίζει καποια συγκεκριμένα? η δεν παιζει καθολου?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Το iOS δεν υποστηρίζει mouse input.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/8ff62ace3fee5ccc6d0242087ace88e9.jpg

 

Παιδιά δείτε τι μου ήρθε σε ένα mail που έχω. Ή πλάκα είναι πως δεν έχω το λογαριασμό apple σε εκείνο το μεηλ. Για απάτη πρόκειται μάλλον ε;

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/8ff62ace3fee5ccc6d0242087ace88e9.jpg

 

Παιδιά δείτε τι μου ήρθε σε ένα mail που έχω. Ή πλάκα είναι πως δεν έχω το λογαριασμό apple σε εκείνο το μεηλ. Για απάτη πρόκειται μάλλον ε;

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

 

Δεν μπορώ να διακρίνω καλά αλλά σου ζητάει να μπεις και να στείλεις χρήματα;

Μην μπεις μην βάλεις τίποτα στοιχεία μην κανείς τίποτα.

Σιγουρέψου πρώτα για αυτά που λέει το email

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι απόδειξη αγοράς. Εν τω μεταξύ το apple id μου είναι σε άλλο μεηλ. Μάλλον απάτη θα ειναι!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

ασχετος εδω

μιας και το εχουν πιο πολυ τα παιδια και η γυναικα μου το mini ipad

3 ερωτησεις σας εχω

 

1..πως μπορω να βρω εαν εχουμε το ipad mini η το ipad mini2 / retina display κλπ κλπ?

 

2.. απο οσο ειδα εχουμε αυτο με τα 16gb μνημη και υπαρχουν ελευθερα / διαθεσιμα περιπου 1,8-2,5 αναλογα τις εφαρμογες και τις φωτο που βγαζει η γυναικα

εδω και ενα μηνα με το 9.2 ios (νομιζω) ολο κλεινει το safari , το αλλαξα με το mozilla αλλα και εδω τα ιδια ολο fc fc fc

 

3.. επισης το κεντρικο κουμπι τα εχει παιξει...........

ειναι να το πηγαινουμε σε καποιο μαγαζι να το καθαρισει και να το κοιταξει? και αφου το κανουμε factory reset να το ξαναστησουμε?

 

θα βοηθησει?

 

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

3.. επισης το κεντρικο κουμπι τα εχει παιξει...........

ειναι να το πηγαινουμε σε καποιο μαγαζι να το καθαρισει και να το κοιταξει? και αφου το κανουμε factory reset να το ξαναστησουμε?

 

θα βοηθησει?

 

ευχαριστω

Επίσης, εκτός από το Assistive Touch, υπάρχουν και οι χειρονομίες πολυδιεργασίας.

Ρίξε μια ματιά εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα από μένα. Από χθες το βράδυ στα παιχνίδια που παίζω δεν έχει ήχο ξαφνικά. Στα βιντεάκια και στο YouTube όλα καλά..... Πως γίνεται αυτό.....; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από μένα. Από χθες το βράδυ στα παιχνίδια που παίζω δεν έχει ήχο ξαφνικά. Στα βιντεάκια και στο YouTube όλα καλά..... Πως γίνεται αυτό.....; :confused:

 

Έλεγξε τις ρυθμίσεις έντασης από το κέντρο ελέγχου, σύροντας την οθόνη από το κάτω μέρος της οθόνης προς τα επάνω; δες και το διακόπτη στο πλάι (δόνησης ή προσανατολισμού) μήπως είναι κλειστός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω να ρωτησω εαν υπαρχει περιπτωση το Ipad mini να χαλασει λογω υπερθερμανσης. Παιζω το παιχνιδι clash royale αρκετες ωρες την ημερα και το tablet εχει μονιμως αυξημενες θερμοκρασιες συν παρατηρησα οτι καποιες φορες κολλαει, ενω ειναι ζεστο και προσπαθω να κανω κατι αλλο, αφοτου εχω τελειωσει με το παιχνιδι..

 

Το tablet κλεινει 2 χρονια σε λιγο. Υπαρχει περιπτωση να χαλασει η μπαταρια; Αν ναι, τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση;

 

Επισης παρατηρω οτι με το παιχνιδι τελειωνει αρκετα γρηγορα η μπαταρια, αλλα ισως να φταιει που ειναι τοσο απαιτητικο; Εχθες το ειχα στην φορτιση και ενω εδειχνε αστραπη δεν φορτιζε, το εκανα ενα restart και ενω πριν ελεγε 58%, μετα πηγε στο 60% και φορτισε κανονικα.. Περιεργα πραγματα..

 

Μπορω με καποιο τροπο να μετραω την θερμοκρασια του tablet; Υπαρχει καποιο προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω εαν υπαρχει περιπτωση το Ipad mini να χαλασει λογω υπερθερμανσης. Παιζω το παιχνιδι clash royale αρκετες ωρες την ημερα και το tablet εχει μονιμως αυξημενες θερμοκρασιες συν παρατηρησα οτι καποιες φορες κολλαει, ενω ειναι ζεστο και προσπαθω να κανω κατι αλλο, αφοτου εχω τελειωσει με το παιχνιδι..

 

Το tablet κλεινει 2 χρονια σε λιγο. Υπαρχει περιπτωση να χαλασει η μπαταρια; Αν ναι, τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση;

 

Επισης παρατηρω οτι με το παιχνιδι τελειωνει αρκετα γρηγορα η μπαταρια, αλλα ισως να φταιει που ειναι τοσο απαιτητικο; Εχθες το ειχα στην φορτιση και ενω εδειχνε αστραπη δεν φορτιζε, το εκανα ενα restart και ενω πριν ελεγε 58%, μετα πηγε στο 60% και φορτισε κανονικα.. Περιεργα πραγματα..

 

Μπορω με καποιο τροπο να μετραω την θερμοκρασια του tablet; Υπαρχει καποιο προγραμμα;

 

Εννοείται οτι μπορεί να χαλάσει

Η μπαταρία σίγουρα. Και απο εκεί και πέρα μπορεί και τίποτα άλλο απο την μητρική.

Μην το αφήνεις να ζεστενεται παρά πολυ. Με το μαλακό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να μετρησω με καποιο τροπο τη θερμοκρασια του tablet;

Απ'όσο γνωρίζω όχι. Δεν υπάρχει εφαρμογή που να μπορεί να μετράει την θερμοκρασία. Ωστόσο ακόμα και ακουμπώντας το με τα χέρια μπορείς να καταλάβεις ενδεικτικά αν υπάρχει πρόβλημα ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιζει καποια καλη θηκη, γιατι αυτη που ειχα εσπασε; Θελω να κραταει το iPad και σε landscape και σε portrait αν γινεται κατι τετοιο βεβαια..

 

Κατι τετοιο πχ, αλλα πιο φθηνο. Δε ξερω αν ειναι ευκολη η εναλλαγη ομως.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα πάρει μια ρέπλικα της αυθεντικής με κανά τετραευρο απο το eBay και ειναι άπαιχτη. Επίσης πώς σας φαίνεται το ιός 10;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...