Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Μια ερώτηση : σε βίντεο που τραβάμε με το ipad, ενώ στη συσκευή αναπαράγονται κανονικά, όταν τα περνάμε στον υπολογιστή ακούμε τον ήχο με διακοπές.Γιατι συμβαίνει αυτό?Μήπως πρέπει να κάνω κάποια μετατροπή των αρχείων βίντεο? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ποιο προγραμμα κανεις αναπαραγωγη; Το προβλημα δεν ειναι στο αρχειο αλλα σε καποιον codec στο pc σου. Εμενα ειχε τυχει τα Video ολα να προβαλλονται αναποδα και εφταιγε κατι στα windows.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μια ερώτηση : σε βίντεο που τραβάμε με το ipad, ενώ στη συσκευή αναπαράγονται κανονικά, όταν τα περνάμε στον υπολογιστή ακούμε τον ήχο με διακοπές.Γιατι συμβαίνει αυτό?Μήπως πρέπει να κάνω κάποια μετατροπή των αρχείων βίντεο?

 

 

Κατεβασε το bsplayer στον υπολογιστη σου.ειναι δωρεαν προγραμμα αναπαραγωγης και μολις το κανεις εγκατασταση,θα σου ζητησει να κανει update ολους τους codecs που λειπουν.

Μετα θα κανεις αναπαραγωγη σε οτι θελεις

:)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το bsplayer στον υπολογιστη σου.ειναι δωρεαν προγραμμα αναπαραγωγης και μολις το κανεις εγκατασταση,θα σου ζητησει να κανει update ολους τους codecs που λειπουν.

Μετα θα κανεις αναπαραγωγη σε οτι θελεις

 

+1

Για αυτό ο bsplayer είναι ο κορυφαίος player.

Και κατεβάζεις στην αρχή όλους τους απαραίτητους codecs να παίζεις τα πάντα και ξενιαζεις και κατεβάζεις αυτόματα τους υπότιτλους σε σειρές/ταινίες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το εξής;

Είχα την 8.0.0 στο ταμπλετακι Και είπα να κάνω την μετάβαση στην 8.2

Ο διαθέσιμος χώρος που είχα πριν την αναβάθμιση ήταν ~950mb.

Μετά την αναβάθμιση βλέπω πως έχω 2gb ελεύθερο χώρο. Ευχάριστο αυτό και λογικό. Δυο τρεις μέρες μετά την αναβάθμιση,σήμερα δηλαδή,μου δείχνει 5!!!!! Gb ελεύθερο χώρο, ακόμη ποιο ευχάριστο αλλά πως έγινε αυτό?????

Εννοείται πως δεν έχω προσθαφαιρέσει καμία εφαρμογή και δεν το έχω συνδέσει με τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το εξής;

Είχα την 8.0.0 στο ταμπλετακι Και είπα να κάνω την μετάβαση στην 8.2

Ο διαθέσιμος χώρος που είχα πριν την αναβάθμιση ήταν ~950mb.

Μετά την αναβάθμιση βλέπω πως έχω 2gb ελεύθερο χώρο. Ευχάριστο αυτό και λογικό. Δυο τρεις μέρες μετά την αναβάθμιση,σήμερα δηλαδή,μου δείχνει 5!!!!! Gb ελεύθερο χώρο, ακόμη ποιο ευχάριστο αλλά πως έγινε αυτό?????

Εννοείται πως δεν έχω προσθαφαιρέσει καμία εφαρμογή και δεν το έχω συνδέσει με τον υπολογιστή.

 

Υπάρχει περιπτωση να ενεργοποιησες στη βιβλιοθήκη icloud την βελτιστοποιηση χώρου αποθήκευσης και να κέρδισες αρκετα gb , ανάλογα τις φωτογραφιες και τα video σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το εξής;

Είχα την 8.0.0 στο ταμπλετακι Και είπα να κάνω την μετάβαση στην 8.2

Ο διαθέσιμος χώρος που είχα πριν την αναβάθμιση ήταν ~950mb.

Μετά την αναβάθμιση βλέπω πως έχω 2gb ελεύθερο χώρο. Ευχάριστο αυτό και λογικό. Δυο τρεις μέρες μετά την αναβάθμιση,σήμερα δηλαδή,μου δείχνει 5!!!!! Gb ελεύθερο χώρο, ακόμη ποιο ευχάριστο αλλά πως έγινε αυτό?????

Εννοείται πως δεν έχω προσθαφαιρέσει καμία εφαρμογή και δεν το έχω συνδέσει με τον υπολογιστή.

 

Η συσκευή σου αυτόματα είχε κατεβάσει την 8.2 και είχε αποθηκευτεί πιάνοντας χώρο. Έκανες την ενημέρωση έγινε η εγκατάσταση και έσβησε αυτόματα το αρχείο της εγκατάστασης ελευθερώνοντας πιστεύω πάνω από γίγα.

Τα αλλά δεν ξέρουμε ίσως όπως είπαν και πιο πάνω κάτι με τις φωτογραφίες και το iCloud

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ούτε η μια ούτε η άλλη περίπτωση. Φωτο και βίντεο δεν έχω στη συσκευή και επίσης η 8.2 δεν είχε κατέβει μιας και δε συνδέομαι σε wifi. Αλλά και ακόμη και να είχε κατέβει σίγουρα δε θα είχε δεσμεύσει 4gb.

Περίεργα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ούτε η μια ούτε η άλλη περίπτωση. Φωτο και βίντεο δεν έχω στη συσκευή και επίσης η 8.2 δεν είχε κατέβει μιας και δε συνδέομαι σε wifi. Αλλά και ακόμη και να είχε κατέβει σίγουρα δε θα είχε δεσμεύσει 4gb.

Περίεργα πράγματα...

 

Πήγαινε καταρχήν να δεις ποια έκδοση έχεις και ποσό διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο. ρυθμίσεις > Γενικά > πληροφορίες. Ενδεχομένως μια να κοιτάς τον χώρο στο iCloud και μια της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω την 8.2

Επειδή δε χρησιμοποιώ το cloud πέρα απο κάποια λίγα αρχεία ξέρω πως έχω διαθέσιμα τα 4.7 gb

Στο χώρο αποθήκευσης, ΟΧΙ στο iCloud, είχα 950 και έχουν γίνει σχεδόν 5 giga.

Τέλος πάντων αυτό είναι κάτι ευχάριστο όποτε δε με ενοχλει(αυτό μου έλειπε κιόλας χα χα χα) απλά απο περιέργεια,

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός ιπαντ μινι και θα ήθελα να μου απαντήσετε αν γνωρίζετε 2 πραγματάκια. Το θέλω ώστε να μπορώ να καταγράφω σημειώσεις με το siri στα ελληνικά σε αρχείο word, είναι εφικτό αυτό? και επίσης θα πρέπει να αγοράσω κάποια εφαρμογή? το αρχείο θα μπορεί να διαβαστεί και να επεξεργαστεί σε υπολογιστή με microsoft office? Αυτά για την ώρα και ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός ιπαντ μινι και θα ήθελα να μου απαντήσετε αν γνωρίζετε 2 πραγματάκια. Το θέλω ώστε να μπορώ να καταγράφω σημειώσεις με το siri στα ελληνικά σε αρχείο word, είναι εφικτό αυτό? και επίσης θα πρέπει να αγοράσω κάποια εφαρμογή? το αρχείο θα μπορεί να διαβαστεί και να επεξεργαστεί σε υπολογιστή με microsoft office? Αυτά για την ώρα και ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Καλησπέρα φίλε μου, το iOS 8, υποστηρίζει Siri dictation στα ελληνικά. Ξέρω σίγουρα πως δουλεύει στην εφαρμογή Pages, το word δεν το έχω πρόχειρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, το iOS 8, υποστηρίζει Siri dictation στα ελληνικά. Ξέρω σίγουρα πως δουλεύει στην εφαρμογή Pages, το word δεν το έχω πρόχειρο.

 

Παντού δουλεύει, δεν είναι θέμα εφαρμογής, είναι δυνατότητα του πληκτρολογίου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το tablet εδω και αρκετο καιρο δε βρισκει την καινουρια εκδοση. Τι προβλημα μπορει να υπαρχει;

 

Συνδεσε το στο iTunes πατησε update και θα την βρει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα έκδοση 8.3 δεν δουλεύει το gps καθόλου, ενώ στο iPhone όλα είναι οκ. Έκανα επαναφορά την τοποθεσία και το απόρρητο αλλά τίποτα. Έχει κανείς ιδέα αν είναι bug ή κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πήρα σήμερα το τάμπλετ. Το πρωτο μου προιο της apple. Ηρθε με εγκατεστημένη την 8.1.2

 

Να αναβαθμίσω στην 8.3? Ποιες οι ουσιαστικες τους διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πήρα σήμερα το τάμπλετ. Το πρωτο μου προιο της apple. Ηρθε με εγκατεστημένη την 8.1.2

 

Να αναβαθμίσω στην 8.3? Ποιες οι ουσιαστικες τους διαφορές;

Προχώρα σε αναβάθμιση και μετά άρχισε το στήσιμο της συσκευής. Δηλαδή εγκατάσταση εφαρμογών και πέρασμα των αρχείων σου.

Υπάρχουν πολλές βελτιώσεις/διορθώσεις στην 8.3.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τo μοντέλο που πηρα ειναι το Ipad mini retina 32 giga.

 

Εβαλα 2-3 εφαρμογες. (youtube-facebook-google drive)

 

Nα κανω set up as new οπως διαβασα εδω οταν βαλω την 8.3; το λειτουργω μονο2 μέρες.

 

Edit. Τελικά έκανα την ενημέρωση. Δεν με ρωτησε καν να κανει εγκατασταση απο την αρχή. Λογικά δεν χρειαζόταν. Τωρα φοράει την 8.3 και δουλευει και παλι ρολοι οπως πριν.

Edited by stepar10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά πήρα και γω ένα ipad mini retina 16gb cellular και χάρηκα που επιτέλους έχω ένα tablet που δεν κολλάει καθόλου, αλλά λίγο το θέμα mobile internet με έχει ξενερώσει...

 

- Έβαλα τη nano sim και στην αρχή μου έλεγε συνέχεια "Καλως ήρθατε στη voda..." επαναλαμβανόμενα...

- Μετά έκλεισα τα δεδομένα και όλα κομπλέ.

- Στη συνέχεια ξαναάνοιξα τα δεδομένα σε μέρος που είχε καλύτερο σήμα και ενώ έβλεπε το 3g δε μου φόρτωνε τίποτα.

- Μετά από γκουγκλάρισμα είδα ότι πρέπει να πάς στις ρυθμίσεις του apn και να βάλεις web.session ...

- Τελικά, επιτέλους μετά την παραπάνω ρύθμιση, είδα στον browser μου ίντερνετ, ...αλλά όχι δεν έφτασα ακόμα στην Ιθάκη!

- Μου έβγαλε τη σελίδα της voda... και μετά ότι πρέπει να πληρώσω για πρόγραμμα internet ενώ όταν συνδέω τη sim σε κινητά η 3g-4g android tablets (με λειτουργία τηλεφώνου) έχω κάθε μήνα 500mb διαθέσιμα δωρεάν internet (έχω το φοιτητικό του αδερφού μου).

 

Θα πάω αύριο στη voda... να ρωτήσω τι παίζει. Πάντως αν πρέπει υποχρεωτικά να αγοράσεις πακέτο internet τότε άχρηστο το 4g στη συσκευή γιατί δεν πρόκειται να πάρω πακέτο internet με τίποτα. Θα μπώ και σε σκέψεις να την πουλήσω και να πάρω τη wifi έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα και γω ένα ipad mini retina 16gb cellular και χάρηκα που επιτέλους έχω ένα tablet που δεν κολλάει καθόλου, αλλά λίγο το θέμα mobile internet με έχει ξενερώσει...

 

- Έβαλα τη nano sim και στην αρχή μου έλεγε συνέχεια "Καλως ήρθατε στη voda..." επαναλαμβανόμενα...

- Μετά έκλεισα τα δεδομένα και όλα κομπλέ.

- Στη συνέχεια ξαναάνοιξα τα δεδομένα σε μέρος που είχε καλύτερο σήμα και ενώ έβλεπε το 3g δε μου φόρτωνε τίποτα.

- Μετά από γκουγκλάρισμα είδα ότι πρέπει να πάς στις ρυθμίσεις του apn και να βάλεις web.session ...

- Τελικά, επιτέλους μετά την παραπάνω ρύθμιση, είδα στον browser μου ίντερνετ, ...αλλά όχι δεν έφτασα ακόμα στην Ιθάκη!

- Μου έβγαλε τη σελίδα της voda... και μετά ότι πρέπει να πληρώσω για πρόγραμμα internet ενώ όταν συνδέω τη sim σε κινητά η 3g-4g android tablets (με λειτουργία τηλεφώνου) έχω κάθε μήνα 500mb διαθέσιμα δωρεάν internet (έχω το φοιτητικό του αδερφού μου).

 

Θα πάω αύριο στη voda... να ρωτήσω τι παίζει. Πάντως αν πρέπει υποχρεωτικά να αγοράσεις πακέτο internet τότε άχρηστο το 4g στη συσκευή γιατί δεν πρόκειται να πάρω πακέτο internet με τίποτα. Θα μπώ και σε σκέψεις να την πουλήσω και να πάρω τη wifi έκδοση...

 

Γεια σου φίλε μου, η sim που χρησιμοποιείς είναι για iPhone?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου, η sim που χρησιμοποιείς είναι για iPhone?

 

Υπάρχουν ειδικές sim για iphone?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ειδικές sim για iphone?

 

Ναι έχεις δίκιο έτσι όπως το έγραψα δεν γίνεται αντιληπτό. Είναι διαφορετική η σύνδεση για iPad, απο τη σύνδεση iPhone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...