Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έχει κανονικά gps, βάζεις το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου (πχ. Navigon, sygic κτλ) και έχεις κανονικά off line πλοήγηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανονικά gps, βάζεις το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου (πχ. Navigon, sygic κτλ) και έχεις κανονικά off line πλοήγηση.

 

Άρα ούτε σε χρεώνει ο πάροχος τηλεφωνίας, σωστά? Αν είναι έτσι, τότε θα είναι όπως στα κινητά και συνεπώς χαζομάρες μου έλεγαν στο public.

Link to comment
Share on other sites

Άρα ούτε σε χρεώνει ο πάροχος τηλεφωνίας, σωστά? Αν είναι έτσι, τότε θα είναι όπως στα κινητά και συνεπώς χαζομάρες μου έλεγαν στο public.

 

Ειδικά εκεί στάνταρ σου έλεγαν χαζομαρες. Έχω δει μπροστά στα ματιά μου να κοροϊδεύουν πελάτη για να πουλήσουν ακριβό κινητό.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Σας δίνω κι εγώ ένα δείγμα από τη μπαταρία μου.

 

http://i40.tinypic.com/t0rjmr.jpg

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει πολυ καλη μπαταρια το ατιμο!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανένας πότε στο καλό θα φέρουν τα 32άρια WiFi ?? :worry:

 

Γεια σου φίλε ...., καιρό έχουμε να τα πούμε ρε!!

Έχω κάνει κράτηση ένα 32ρι από τα Public και μου έστειλαν μήνυμα σήμερα πως είναι ακόμα σε αναζήτηση και θα μ' ενημερώσουν τις επόμενες μέρες! Έτσι όπως το κόβω, από την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε ...., καιρό έχουμε να τα πούμε ρε!!

Έχω κάνει κράτηση ένα 32ρι από τα Public και μου έστειλαν μήνυμα σήμερα πως είναι ακόμα σε αναζήτηση και θα μ' ενημερώσουν τις επόμενες μέρες! Έτσι όπως το κόβω, από την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε!

Γειά σου Γιάννη :)

 

Και εγώ έχω κάνει κράτηση στο Multirama αλλά δεν έχουν καμία ενημέρωση για το πότε θα φέρουν(!!) :(

 

Χθες που πέρασα και από το κατάστημα το κοιτάξαμε στο pc... αλλά τίποτα!

Φαινόταν μόνο ότι περιμένουν 50 τεμάχια για την κεντρική τους αποθήκη.

 

Ποντάρω στην "Τετάρτη" μπας και.... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

http://img89.imageshack.us/img89/7682/svks.jpg

 

12ωρες κι ακόμη στο 39%;;

Καλά πως γίνεται εγώ με 11 ώρες να έπεσα στο 19%; Τι κάνω λάθος;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα, απλα αλλη χρηση εσυ, αλλη ο ampelift!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω κι εγω! Ανυπομονώ να το σεταρω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

το έπιασα στα χέρια μου στην Cosmote της Βενιζέλου....απίστευτη αίσθηση το άτιμο!!! με κάνει να το σκέφτομαι σοβαρά αν δεν έχουμε σύντομα νέα για το μινι!
Link to comment
Share on other sites

το έπιασα στα χέρια μου στην Cosmote της Βενιζέλου....απίστευτη αίσθηση το άτιμο!!! με κάνει να το σκέφτομαι σοβαρά αν δεν έχουμε σύντομα νέα για το μινι!

 

Μην παρεις το Μινι, θα το μετανοιωσεις!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μην παρεις το Μινι, θα το μετανοιωσεις!

Γιατί θα το μετανιώσει?? Εγώ επίσης το σκέφτομαι για το νέο mini

Link to comment
Share on other sites

ναι, γιατί να το μετανιώσω...άσε που προσωπικά θεωρώ καλύτερο να πάρω το mini 32gb παρά το air 16gb (για να είμαι πάντα κοντά στο budget μου). Δεν μπορώ να είμαι συνέχεια με το άγχος μήπως γεμίσει η μνήμη... :(
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα το μετανιώσει?? Εγώ επίσης το σκέφτομαι για το νέο mini

Σωστά Ευθημακο, μην ξεχνάμε και το υψηλότερο ppi που έχει το mini retina (326) έναντι του Air (263) κ φυσικά η διαφορά στην φορητοτητα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Τη διαφορα των ppi αν δεν βαλεις την μουρη σου μεσα στην οθονη δεν την βλεπεις :Ρ

Οσο για την φορητοτητα, το Air ειναι ηδη παρα πολυ φορητο! Και αυτες οι 2 ιντσες στην οθονη κανουν μεγαααλη διαφορα!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Σωστά Ευθημακο, μην ξεχνάμε και το υψηλότερο ppi που έχει το mini retina (326) έναντι του Air (263) κ φυσικά η διαφορά στην φορητοτητα .

 

 

 

Geekbench

-iPad mini Retina - 1372 single-core - 2486 multi-core (A7, 1.3GHz)

-iPad Air - 1467single-core - 2659 multi-core (A7, 1.4GHz)

 

Στην δύναμη υπερέχει το Αir!

Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε παιδια γιατι να προτιμησουμε το air εναντι του μινι 2?? Με τρωει η τσεπη μου...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μα για τί άλλο; Για τις δύο έξτρα ίντσες. Και άλλωστε έτσι όπως το κατασκεύασαν είναι πολύ βολικό στο χέρι. Ακόμη και με ένα χέρι θα έλεγα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ενα τοπικ συγκρισης βασικα στο σχετικο υποφορουμ θα ηταν το ιδανικο για μια τετοια συζητηση, ωστοσο θα εκφρασω την αποψη μου για ποιο λογο κατεληξα στο Air και οχι στο Mini 2.

 

Εγω εχω ακομη το iPad 2 καθως ποτε δεν θεωρησα τα 3 και 4 ως τον αντικαταστατη του. Περιμενα απο τοτε κατι καλυτερο πιο λεπτο πιο μικρο, καποιες βελτιωσεις ουσιαστικες. Σε αυτο το μεγεθος και βαρος τα 3 και 4 ηταν απλος συμβιβασμος για να εχουν Retina. Ειχα στα σχεδια μου να παραμεινω στο iPad 2 και να παρω το Mini 2 λογω μικροτερου μεγεθους, ωστοσο παλι δεν υπηρχε λογος να παρω το Mini 1 οταν ειχε βγει. Σιγουρα μονο με Retina θα αξιζε τοτε. Ειχα καταληξει λοιπον στο Mini 2 μεχρι που βγηκε και το Air το οποιο μικρυνε σε μεγεθος και βαρος και καταφεραν να εχει και Retina με εναν πολυ δυνατο επεξεργαστη.

 

Οταν πιασει κανεις το Air και το Mini 1 ή 2 θα καταλαβει πολυ μικρη διαφορα. Ενω στα χερια το iPad 2 (ή 3 και 4) σε συγκριση με το Mini καταλαβαινεις αμεσως τη διαφορα μεγεθους, ειδικα οταν συγκρινεις το Mini με το 3 ή 4. Η φορητοτητα βεβαια παιζει μεγαλο ρολο και σιγουρα καποιοι θα το προτιμησουν.

 

Ολα τα παραπανω βεβαια ειναι δικη μου αποψη και σιγουρια διαφερουν απο αλλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εχω προπληρώσει το 16 σε γνωστό κατάστημα απο το Σάββατο 9/11 , και ως τώρα δεν γνωρίζουν κάν ημερομηνία που θα το έχουν. Μου κάνει εντύπωση, το βρίσκεις σε αλυσίδες που πουλάνε ψυγεία και πλυντήρια αλλα όχι στα υποτίθεται εξειδικευμένα καταστήματα που έχουν apple...

D.T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εχω προπληρώσει το 16 σε γνωστό κατάστημα απο το Σάββατο 9/11 , και ως τώρα δεν γνωρίζουν κάν ημερομηνία που θα το έχουν. Μου κάνει εντύπωση, το βρίσκεις σε αλυσίδες που πουλάνε ψυγεία και πλυντήρια αλλα όχι στα υποτίθεται εξειδικευμένα καταστήματα που έχουν apple...

 

Ε και εσυ τι πηγες και το προπληρωσες? Ας εδινες τουλαχιστον μια προκαταβολη... Ισως στα εξειδικευμενα οπως λες να τα παιρνουν απο την isquare ενω οι αλλοι πχ mediamarkt να κανουν δικες τους εισαγωγες...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω πως εκανα προπαραγγελια δυο Air τη Δευτερα και με ενημερωσαν χθες Τριτη οτι το ενα ειναι ετοιμο για παραλαβη σημερα. Βασικα περιμενουν παραλαβη σημερα στα καταστηματα τους και γνωριζουν τι θα περιεχει η παραλαβη. Ωστοσο δεν γνωριζουν ακομη ποτε θα ερθει το δευτερο, καθως δεν εχουν ελεγχο στις φορτωτικες που ερχονται απο την Apple.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα μια εφαρμογη με ονομα Paper απο την miSoft , εινΑι για να κανεις σκητσα...με ρωτησε αν θελω να αποκτησει προσβαση καπου κ πατησα οχι... Τωρα αν ζωγραφισω ενα σκητσο ενω λεει saved δε μου το αποθηκευει πουθενα...εκανα reinstall την εφαρμογη και τζιφος , εψαξα μηπως γινετε να το κανω allow απο τα settings και δε βρηκα ...εχει ιδεα κανεις;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...