Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ δεν ειναι 4 ωρες+?

 

Για 10 ωρες και παραπανω συνεχης χρησης, οι 4 ωρες φορτισης δεν ειναι καθολου πολυ. Ολα τα iPad τοσο εκαναν παντα για full παντα φορτιση απο το 0 στο 100%.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δεν ειναι 4 ωρες+?

 

Τα κινητά κάνουν 2-3 ώρες να φορτίσουν. 2πλάσια μπαταρία και παραπάνω τι περιμένουμε σε 1 ώρα να φορτίζει?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το Ipad3 αν θυμάμαι καλά έκανε 6-7 ώρες.

 

Λοιπόν βρήκα λύση για το Lag στα Multitasking.

 

Settings > General > Accessibilty > Reduce Motion > ON

 

Και το Lag εξαφανίζεται! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , είμαι κάτοχος ipad retina cellurar 32 Gb . Μου έχει δοθεί η δυνατότητα να πάω σε ipad air .. .Θέλω λοιπόν την γνώμη σας αν αξίζει ?

Εχω διαβάσει αρκετά forum test κτλ τα οποία από αυτό που έχω καταλάβει μιλάνε για μια βελτίωση της ταμπλέτας -βάρος διαστάσεις - αλλά και μια όχι και τόσο μεγάλη ικανοποίηση για το display .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αξίζει? φυσικά και ειναι αναβάθμιση αλλά εξαρτάται απο τη τσέπη του καθενός!
Link to comment
Share on other sites

Το Ipad3 αν θυμάμαι καλά έκανε 6-7 ώρες.

 

Λοιπόν βρήκα λύση για το Lag στα Multitasking.

 

Settings > General > Accessibilty > Reduce Motion > ON

 

Και το Lag εξαφανίζεται! :D

 

Επίσης, πατώντας συνεχόμενα το πλήκτρο power, σου εμφανίζει στην οθόνη μια κόκκινη βλακεία που λέει "σύρτε για κλείσιμο".

Μετά απο αυτό, δεν έχεις ούτε λάγκ, ούτε τίποτα. Και η μπαταρία κρατάει και 3 μήνες.... :lol::lol:

Σε πειράζω. Απλά, η απενεργοποίηση των εφέ για εμένα δεν είναι αποδεκτή λύση.

Περιμένω διορθωτικά updates από την φίλτατη άπλ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:P

 

Εντάξει προσωρινή λύση ειναι μέχρι να βρουν το fix. Καλυτερα έτσι παρά το lag!

 

Τουλάχιστον, είναι παρήγορο που ακόμα και οι νεότερες συσκευές έχουν λάγκ. (αυτό το ελάχιστο που λέμε)

Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι το hw που φταίει στα παλιότερα μηχανάκια.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:P

 

Εντάξει προσωρινή λύση ειναι μέχρι να βρουν το fix. Καλυτερα έτσι παρά το lag!

 

Συμφωνω...

 

 

Τουλάχιστον, είναι παρήγορο που ακόμα και οι νεότερες συσκευές έχουν λάγκ. (αυτό το ελάχιστο που λέμε)

Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι το hw που φταίει στα παλιότερα μηχανάκια.

 

Παρηγορο δε λες τιποτα για εμας τους πληβειους με το μινι...:lol:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πόσο χώρο καταλαμβάνει το λειτουργικό; με άλλα λόγια το 16άρι με πόσo free space το παίρνεις;
macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά, η απενεργοποίηση των εφέ για εμένα δεν είναι αποδεκτή λυση.

 

Εγω πάλι το βλέπω σαν απαραίτητη κίνηση ανεξαρτήτως lag, αφενός γιατί δεν απενεργοποιούνται πλήρως, αφετέρου γιατί μετά από αρκετή χρήση είναι κουραστικά και ζαλίζουν. Υπάρχουν πολλά παράπονα από χρηστες ανά τον κόσμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Μπορει καποιος να με βοηθησει να ανακτησω το πιν απο το δικτυο που εχω στο σπιτι,γιατι το ζηταει το air που αγορασα,κι εγω το εχω ξεχασει;

ΥΓ.

Ειναι η τριτη φορα που γραφω το μηνυμα στο σαιτ απο το μεγαλο υπολογιστη,διοτι οι αλλες δυο σβυστηκαν ξαφνικα,και με γυριζε στα μειλ.ο Μοζιλας δηλαδη,εσβυνε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Μπορει καποιος να με βοηθησει να ανακτησω το πιν απο το δικτυο που εχω στο σπιτι,γιατι το ζηταει το air που αγορασα,κι εγω το εχω ξεχασει;

ΥΓ.

Ειναι η τριτη φορα που γραφω το μηνυμα στο σαιτ απο το μεγαλο υπολογιστη,διοτι οι αλλες δυο σβυστηκαν ξαφνικα,και με γυριζε στα μειλ.ο Μοζιλας δηλαδη,εσβυνε.

Μπες στην σελίδα του ρούτερ σου και βρες από εκεί τον κωδικό που έχεις βάλει στο δίκτυο σου. Ή μπορείς να τον δεις μέσα από το συνδέσεις δικτύου του υπολογιστή σου. Νομίζω τα windows δίνουν τέτοια δυνατότητα, δεν είμαι 100% σίγουρος. Για να τον θυμάσαι μπορείς να βάλεις το κινητό σου ή το σταθερό σου. Είναι 10ψήφια και τα 2 και δεν τα ξεχνάς ποτέ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πόσο χώρο καταλαμβάνει το λειτουργικό; με άλλα λόγια το 16άρι με πόσo free space το παίρνεις;

 

12.8GB '''''''

 

Χαιρετω.

Μπορει καποιος να με βοηθησει να ανακτησω το πιν απο το δικτυο που εχω στο σπιτι,γιατι το ζηταει το air που αγορασα,κι εγω το εχω ξεχασει;

ΥΓ.

Ειναι η τριτη φορα που γραφω το μηνυμα στο σαιτ απο το μεγαλο υπολογιστη,διοτι οι αλλες δυο σβυστηκαν ξαφνικα,και με γυριζε στα μειλ.ο Μοζιλας δηλαδη,εσβυνε.

 

Αν δεν το εχεις αλλαξει θα στο λεει κατω απο το router.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!μια ερωτηση για οποιον γνωριζει...μπορω να δω τα αρχεια μου απο time capsule (ταινιες,εγγραφα,μουσικη)οταν ειμαι εκτος σπιτιου ή γραφειου;στο τοπικο δικτυο γνωριζω οτι μπορω αλλα με ενδιαφερει οταν ειμαι για εξωτερικες δουλειες και προσωπικη διασκεδαση.χρησιμοποιω το file browser.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στην σελίδα του ρούτερ σου και βρες από εκεί τον κωδικό που έχεις βάλει στο δίκτυο σου. Ή μπορείς να τον δεις μέσα από το συνδέσεις δικτύου του υπολογιστή σου. Νομίζω τα windows δίνουν τέτοια δυνατότητα, δεν είμαι 100% σίγουρος. Για να τον θυμάσαι μπορείς να βάλεις το κινητό σου ή το σταθερό σου. Είναι 10ψήφια και τα 2 και δεν τα ξεχνάς ποτέ.

Ευχαριστω.Τελικα καταφερα και το θυμηθηκα.12ψήφιο ειναι το δικο μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω στο iTunes, ενώ συγχρονιζει κανονικά δεν φορτίζει όπως γράφει στην ένδειξη μπαταρίας. Why??
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω στο iTunes, ενώ συγχρονιζει κανονικά δεν φορτίζει όπως γράφει στην ένδειξη μπαταρίας. Why??

Καινούριος στα Ipads ε? :p

Στην πραγματικότητα φορτίζει, αλλά πολύ αργά.

Απλά έτσι γράφουν όλα τα Ipads.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος στα Ipads ε? :p

Στην πραγματικότητα φορτίζει, αλλά πολύ αργά.

Απλά έτσι γράφουν όλα τα Ipads.

 

Το είπα οτι ειναι το πρώτο μου iPad. Βασικά το σκέφτηκα οτι μέσω USB θα αργεί παρά πολύ να κάνει πλήρη φόρτιση αλλα ήθελα να το επιβεβαιώσω. Θα ακολουθήσουν και άλλες ίσως κουφές ερωτήσεις στο μέλλον. Για αυτό σας έχω εδώ :)

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Το είπα οτι ειναι το πρώτο μου iPad. Βασικά το σκέφτηκα οτι μέσω USB θα αργεί παρά πολύ να κάνει πλήρη φόρτιση αλλα ήθελα να το επιβεβαιώσω. Θα ακολουθήσουν και άλλες ίσως κουφές ερωτήσεις στο μέλλον. Για αυτό σας έχω εδώ :)
Όχι, δεν ήταν καθόλου κουφή η ερώτησή σου, απλά πλέον το θεωρώ αυτονόητο (ενώ δεν είναι).

Ότι θέλεις ρωτάς συνονόματε! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερωτηση για το Air.

Εχω και το 4,το οποιο και θα πουλησω,και αναρωτιεμαι,αν τις εφαρμογες που ειχα βαλει στο 4,πρεπει να τις μεταφερω μια,μια στο Air,ή μπορω καπως να τις στειλω ομαδικα εκει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερωτηση για το Air.

Εχω και το 4,το οποιο και θα πουλησω,και αναρωτιεμαι,αν τις εφαρμογες που ειχα βαλει στο 4,πρεπει να τις μεταφερω μια,μια στο Air,ή μπορω καπως να τις στειλω ομαδικα εκει;

Θοδωρή, πριν πουλήσεις το 4 , θα πάρεις ένα πλήρες backup μέσω itunes, το οποίο θα επαναφέρεις στην καινούρια σου συσκευή.

Έτσι το καινούριο σου Ipad θα είναι έτοιμο , στημένο όπως το 4άρια σου σε λιγότερο από μισή ώρα. (μέχρι να τελειώσει η επαναφορά του backup).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το είπα οτι ειναι το πρώτο μου iPad. Βασικά το σκέφτηκα οτι μέσω USB θα αργεί παρά πολύ να κάνει πλήρη φόρτιση αλλα ήθελα να το επιβεβαιώσω. Θα ακολουθήσουν και άλλες ίσως κουφές ερωτήσεις στο μέλλον. Για αυτό σας έχω εδώ :)

 

Αν εχεις USB 3.0 στο PC σου θα φορτίζει πιο γρήγορα σε σχέση με USB 2.0,λόγω ότι δίνει παραπάνω ισχύ σε ρεύμα να το πω λαϊκά και οχι με όρους φυσικής.:)

12.8GB '''''''

600 mb δηλαδη λιγότερα απο το mini που εχω τωρα,ελπίζω με καμία αναβάθμιση μην πέσει στα 10gb πχ με την 7.1.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...